PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחממות מנוע

edan
16-02-10, 18:47
ערב טוב,
יש לי בעיה בסמוראי (96) והיא כדלקמן,
ביום שבת טיילתי טיול יחסית מאומץ ובסוף עליה מאוד תלולה האוטו פשוט שפך את כל המים דרך המיכל עודפים. חשבתי שהוא התחמם בגלל העליה הקשה, הוספתי מים והמשכתי לטייל והכל עבד כמו שצריך.
נסעתי על האוטו גם ביום שאחרי וגם אתמול בבוקר בלי שום בעיה.
אתמול בערב הנעתי את האוטו והוא התחיל לעלות ולהוריד סל"ד באגרסיביות כל פעם שעמדתי, מקפיץ עד 2500 ומרויד חזרה ל1000 ככה 2 דקות עד שהפסיק.
לאחר נסיע בכביש מהיר מאוד האוטו החל להתחמם עצרתי בצד ושוב הוא שפך את כל המים.
לאחר התייעצות עם מלומדים ממני הוצאתי את הטרמוסטט מלאתי מים והשכתי בנסיע רק כדי לגלות שאוטו מתחמם שוב.
שאלתי היא מה גורם להתחממות הנ"ל האם משאבת מים? סתימה ברדיאטור ? משהו אחר ? והאם זה קשור לתופעת הסל"ד העולה/יורד ואם לא אז ממה היא נובעת?
תודה מראש לעונים :D

ישי.פ
16-02-10, 22:43
ברגע שיש עליה וירידה של הסל"ד זה אומר שאין מספיק נוזל קירור במערכת!!
הצ'וק האוטומטי שפועל על טמ'פ המיים, יוצר נתון סותר עם הנתון של המד טמ' ולכן זה קורה.
חבל שנסעת ככה! יכול להיות שהרכב סבל מהתחממות ואתה אפילו לא יודע על כך.
(ברגע שאין נוזל קירור המד טמ'פ לא יגיב עד ש..)

בכול אופן.. תבדוק את הפקק של הרדיאטור יכול להיות שהוא נחלש ואז כל הנוזל קירור נזרק לעודפים.
(הוא עולה סביבות ה30 ש"ח)

edan
17-02-10, 00:36
אבל היו מים, כי כמו שאמרתי בשניה שעצרתי הוא שפך את כל מה שהיה לו בפנים (והיה הרבה)
ונגיד וכל המים זרמו למיכל העודפים בגלל הפקק, למה כשעצרתי הוא שפך את הכל ועשה רעש של פיעפוע מהרדיאור (רתיחה של מים)

mi88
17-02-10, 01:04
לאישתי הייתה בעיה דומה והתברר שזה הרדיאטור שהיה סדוק באיזור המכסה והדוד
לכן עצתי בדוק את הרדיאטור כשאתה ממלא מים תבדוק אם יש נזילה ברדיאטור
גם אצל אישתי היו מים במיכל עיבוי אבל ברדיאטור לא היו וגם זה התחיל כשפעם פתאום השפריצו המים מהמיכלעיבוי ואחכ' נסעה עם הרכב עוד שבוע עד שכבר הנזילות היו גדולות

הטורים נובע ממספר סיבות יכול להיות מהצו'ק שלא מגיעים אליו מים אבל גם תבדוק ראש מנוע.
אם מניע קשה או תפתח מכסה מילוי שמן ותראה אם חדרו מים לשמן

בהצלחה משה

edan
17-02-10, 14:23
השמן במנוע נראה מעולה, והוא מניע רגיל.
אין נזילות מהרדיאטור אבל המכסה שלו עושה רושם של טיפה חלוש.
האם יש סיכוי שבגלל שאין ואקום במערכת המים מגיעים למצב רתיכה מהר מידי ?
והאם יש איזה שיטה לבדוק אם המשאבת מים שלי עובדת ?

ItayWitzer
17-02-10, 17:43
השמן במנוע נראה מעולה, והוא מניע רגיל.
אין נזילות מהרדיאטור אבל המכסה שלו עושה רושם של טיפה חלוש.
האם יש סיכוי שבגלל שאין ואקום במערכת המים מגיעים למצב רתיכה מהר מידי ?
והאם יש איזה שיטה לבדוק אם המשאבת מים שלי עובדת ?

אטם ראש מנוע פרוץ.

כשהאוטו קר ועומד תפתח את פתח מילוי המים ברדיאטור, לא במיכל עודפים, ותשאיר פתוח.
תניע מנוע בעמידה ותעזור לו להתחמם עם הגז. תיזהר שהמים לא ישפריצו עליך, הם חמים מאוד.
תעלה טורים ותראה אם המים מושפרצים החוצה - אם כן, הלך האטם ואולי גם הראש.

mi88
17-02-10, 22:56
השיטה לבדוק היא כזאת
יש שני צינורות עבים שיוצאים מהרדיאטור עליון ותחתון
כשהמנוע עובד ומגיע לרמת חום מסוימת נפתח הטרמוסטט והמים זורמים בשתי הצינורות
אם כשהמנוע חם אחד הצינורות קר אזיי לא מגיע לצינור מים וכנראה שהטרמוסטט לא נפתח או שהמשאבה לא עובדת
אני פשוט לט יודע איזה מהם אצלך צריך להיות חם לדעתי התחתון הוא הצד השני של המשאבה והטרמוסטט
כך בדק הבחור שהחליף אצל אישתי רדיאטור
אם זה כך אולי בסהכ' הלך הטרמוסטט (או משאבת מים) ואז המים לא עוברים סירקולציה ולא מתקררים ולא מקררים את המנוע

משה

נ.ב דווח מה בסוף הייתה הבעיה כדי שנחכים

אפי מאגנום
17-02-10, 23:36
השיטה לבדוק היא כזאת
יש שני צינורות עבים שיוצאים מהרדיאטור עליון ותחתון
כשהמנוע עובד ומגיע לרמת חום מסוימת נפתח הטרמוסטט והמים זורמים בשתי הצינורות
אם כשהמנוע חם אחד הצינורות קר אזיי לא מגיע לצינור מים וכנראה שהטרמוסטט לא נפתח או שהמשאבה לא עובדת
אני פשוט לט יודע איזה מהם אצלך צריך להיות חם לדעתי התחתון הוא הצד השני של המשאבה והטרמוסטט
כך בדק הבחור שהחליף אצל אישתי רדיאטור
אם זה כך אולי בסהכ' הלך הטרמוסטט (או משאבת מים) ואז המים לא עוברים סירקולציה ולא מתקררים ולא מקררים את המנוע

משה

נ.ב דווח מה בסוף הייתה הבעיה כדי שנחכים

בתחילת השרשור הוא ציין שהוציא את הטרמוסטט והרכב עדיין מתחמם.

mi88
18-02-10, 00:06
צודק אכן לא שמתי לב
אבל בכל זאת שיבדוק שוב את הצינורות

זה לא מזיק וגם ככה יבדוק אם זה משאבת מים

משה

ישי.פ
19-02-10, 00:49
אטם ראש מנוע פרוץ.

כשהאוטו קר ועומד תפתח את פתח מילוי המים ברדיאטור, לא במיכל עודפים, ותשאיר פתוח.
תניע מנוע בעמידה ותעזור לו להתחמם עם הגז. תיזהר שהמים לא ישפריצו עליך, הם חמים מאוד.
תעלה טורים ותראה אם המים מושפרצים החוצה - אם כן, הלך האטם ואולי גם הראש.

מה?! למה ישר להבהיל ולתת בשורות איוב.. ישר אטם ראש?
תבדילו; זה שלכם נראה שזאת תקלה, דומה למה שהיה לכם ברכב אז מה. זה עדיין לא אומר שזה סדר
הפעולות הנכון וככה לא מוצאים תקלה.

במערכת קירור של סמוראי לא אמור להיות ואקום כמו בצרפתיות
(יש שאיבה מהמיכל עיבוי וחזרה)
פריצת המיים לעודפים מתרחשת דרך הצינור שעל הרדיאטור לכן אם הפקק לא טוב הפריצה מתרחשת לעודפים
מה מצב הרדיאטור?

edan
19-02-10, 10:57
פירקתי את הרדיאטור מהאוטו, וגיליתי שיש עליו די הרבה בוץ אז, שטפתי אותו במים ורק לשם הבדיקה הכנסתי מים לאחד הפתחים והמים בצד השני יצאו בקצב שבוהם נכנסו. אז אני מניח שאני יכול להסיק שאין סתימה ברדיאטור.

הבעיה בפקק לעומת זאת נשמעת לי מאוד הגיונית.
הפקק זורק את המים למיכל עודפים לפני הזמן, לא נשארים מים ברדיאטור והאוטו מתחמם.
מצד שני אולי זה הבוץ שהיה עליו (על הצלעות קירור), האם זה הגיוני ? או שאני עדיין צריך לחשוד במשאבה ?

ItayWitzer
19-02-10, 11:28
פירקתי את הרדיאטור מהאוטו, וגיליתי שיש עליו די הרבה בוץ אז, שטפתי אותו במים ורק לשם הבדיקה הכנסתי מים לאחד הפתחים והמים בצד השני יצאו בקצב שבוהם נכנסו. אז אני מניח שאני יכול להסיק שאין סתימה ברדיאטור.

הבעיה בפקק לעומת זאת נשמעת לי מאוד הגיונית.
הפקק זורק את המים למיכל עודפים לפני הזמן, לא נשארים מים ברדיאטור והאוטו מתחמם.
מצד שני אולי זה הבוץ שהיה עליו (על הצלעות קירור), האם זה הגיוני ? או שאני עדיין צריך לחשוד במשאבה ?

הפקק בס"ך מוציא מים כשהם מגיעים ללחץ מסויים ואחרי שהלחץ פוחת הפקק נסגר. אפילו אם הפקק לא נסגר, דבר שיכול להיות, אין סיבה להמשך הצטברות הלחץ במערכת אם יש אטימה טובה של ראש המנוע.

אטם ראש המנוע שלך לא מתפקד בגלל ההתחממות שהיתה. אתה יכול גם לעשות בדיקת קומפרסיה למנוע ולראות את זה.

לגבי האפשרות שניה, שהמשאבה מקולקלת ואין סירקולציה. אני לא פוסל, אבל במקרה כזה לדעתי המים לא יתחממו. רק המנוע יתחמם

לך למורי.

lior_b.s
19-02-10, 12:19
הפקק ברדיאטור שומר על לחץ מסויים כדי שהמים לא יגיעו לרתיחה ויהפכו לקיטור, ברגע שהוא לא מתפקד המים עוברים למיכל העודפים בטמפ' מסויימת..(באיזור ה-100) ומשם החוצה..
לא תמיד הגורם הוא אטם ראש, גם רדיאטור סתום גורם לאותה תופעה למרות שהזרמת דרכו מים...מספיק שחצי מהמעברים סתומים והרדיאטור כבר לא מבצע את העבודה שלו, למרות שאם תעביר בו מים הם יזרמו בקצב טוב..
תרוקן את כל המים, תסתום צד תחתון ותמדוד כמה מים נכנסים ואם זה תואם לכמות שאמורה להיות שם...זו גם לא בדיקה מדוייקת אבל יכולה לתת אינדיקציה כללית..
לגבי הראש תאלץ להגיע למוסך ע"מ לבצע בדיקה יותר מדוייקת, כל ההשערות שקיבלת פה טובות, אבל אתה צריך לדעת מה אתה עושה כדי לאבחן במדוייק..

ליאור

raanan
19-02-10, 18:01
ItayWitzer נתן לך הסבר כיצד לבדוק.
אם אתה ללא טרמוסטט אז , כשהמנוע קר , פתח הרדיאטור ומלא מים עד הסוף.
הנע הרכב ללא פקק , תן גז (2500 סל"ד) , אם יש לך "מזרקה" אז כמו שאיתיי כתב,
יש בריחת לחץ ובסבירות גבוה מהראש (נדרש אטם חדש + ליטוש).

בהצלחה
רענן

mi88
20-02-10, 22:12
מצאתי סרטונים שמסבירים על בדיקת ראש מנוע, ויש עוד אחרים.

http://www.youtube.com/watch?v=qIgOg9HSEow&NR=1
ועוד אחד

http://www.youtube.com/watch?v=QA7KVQq9vKA

מקווה שעזרתי

משה

-->