PDA

צפייה בגרסה מלאה : הצעה מעניינת של חבר

שחר שיר
16-02-10, 22:23
שלום ג'יפאים
עדיין מחכה עם הקניה אבל רוצה יעוץ בנושא אחר לגמרי.
אז ככה. אתמול הציע לי חבר ללכת לסמינר ערכים שנמשך ארבע ימים
זה מיועד לאקדמאים עם הרצאות ברמה. (אמנם אני רק לומד לתואר,אבל זה לא משנה.רק המחיר סטודנט נמוך)
האם מישהו היה שיודע להמליץ לי מדובר בלימוד יהדות לחילונים.
תודה

TEDDY
16-02-10, 22:50
אני הייתי בעבר הרחוק בכמה סמינרים כאלו של ערכים.
בגדול זה קירוב לדת והחזרה בתשובה.
המלצה אתה רוצה?
אם אתה רוצה לחזור בתשובה אז מומלץ!
אם אתה לא רוצה לחזור בתשובה, ורוצה רק ללמוד יהדות אז לא מומלץ!

ירון גל
17-02-10, 00:01
אני ממש לא מסכים עם קודמי אבל הוא לא לגמרי טועה
טיפה הקדמה בעולם ישנם 3 זרמים עיקריים של יהדות
אורתודוקסי - הזרם "השולט" בישראל שהינו המחמיר ביותר
קונסרטיבי - ההבדל העיקרי בינו לאורתודקסי הוא השיוויון בין נשים לגברים.
רפורמי - הזרם הגדול ביותר (עדיין יש יותר יהודים בחו"ל מאשר בישראל) שבעצם הוא מפרש באופן שוטף את התורה ומתאים אותה לזמננו בעצם כמו מה שעשו הרבנים הגדולים לפני מאות שנים אבל עדיין מתייחסים לזה קקדוש.

לכן השאלה היא לאיזה זרם שייך הקורס וגם פה זה הכללה
קודם כל אין כל רע בלהיות יהודי אני מגדיר את עצמי "חילוני מאמין" אין לי בעיה לאכול לא כשר ולעבוד בשבת
אבל משתדל לא
בקיצור תעביר עוד פרטים על מי מעומד מאחורי הקורס ולפי זה תוכל לקבל תשבות
למשל אישתי לומדת הנחיות קבוצות עם דגש ביהדות וכלום כולל המרצים הם חילוניים גמורים אבל עדיין לומדים תורה ולא מפחדים להתעסק עם היהדות ולא מתביישים במסורת שלנו

בומס הקופץ
17-02-10, 00:56
אני חולק על קודמי במספר נקודות, אבל זה לא באמת חשוב. אני חושב שכמו בלימודים אוניברסיטאים יש חשיבות ליכולת של המרצה להעביר חומר בצורה מעניינת אז גם בסוג כזה של פעילות זה חשוב, ולכן נשאלת השאלה מי מעביר את הסמינר. יש כאלה שבאים לשכנע, יש כאלה שבאים להעביר את תפיסת עולמם הפרטית בלי לנסות לשכנע, יש כאלה שמנצלים את זה לסוג של מיסיונריות, ויש כאלה שרק רוצים להיות חתומים על זה שהם פעם העבירו סמינריון כי זה נראה טוב בקורות חיים לפני שהם ניגשים לסוכנות בשביל לעשות שליחות בחו"ל. יש מעניינים ומרתקים ויש כאלה שמשעממים תחת. גש עם השמות של מעבירי הסמינר לחבר הדתי הקרוב אליך ושאל אותו מה דעתו על XYZ שמעבירים שיעורים בסמינר. אם תתקשה למצוא כזה חבר אז אתה מוזמן לשלוח לי הודעה פרטית עם השמות ואני אנסה לחוות דעה (במסגרת מגבלות הידע שלי)
גילוי נאות, אני יהודי דתי שלא מתבייש להתעסק בחילוניות :)

אמיר.

עודד זנטון
17-02-10, 09:22
סימינר "ערכים" הינו אירגון חזרה בתשובה חרדי.
כמובן שגישת הסימינר לשאלות הקשורות לקשר דת-מדינת ישראל, נובע מגישת הציבור החרדי.
אם מעניין אותך ללמוד על היהדות,
המלצתי היא שתפנה לאירגון "ראש יהודי", ארגון ציוני דתי העוסק אמנם גם בהחזרה בתשובה אך גם בהיכרות עם היהדות.
האירגון הינו על בסיס היתנדבותי ואינו דורש תשלום.
אתר האירגון:
/http://roshy.org

עיין באתר, אני בטוח שתמצא סניף קרוב למקום מגורך.
קפוץ לבקר אותם, הם אחלה חברה, נעימים, ישירים וסבבה מכל בחינה.

גילוי נאות: גם אני דוס...

dudu
17-02-10, 09:25
1: מטרת הסמינר של ערכים היא אחת- להחזיר אותך בתשובה - כל דבר אחר =בזבוז זמן וכסף
2:בסימנרים של ערכים (שנחשבים איכותיים) מדברים אליך בשפה שלך - בהגיון ,בעובדות ,בצורה מדעית, הם כלכך בטוחים בעובדות שהם מסרבים להתמודד עם אנשים מוסמכים שמציגים דעה הפוכה לשלהם
3:המרצים של ערכים מנהלים בניהם תחרות על התואר "גדול מחזירי התשובה של ימינו" -זה אמיתי לגמרי למרות שזה נשמע כמו תוכנית ריאלטי בערוץ "הידברות" מאחרי הקלעים הם מסמנים Xים על הקת. ויש גם את המנהג ה"אינדיאני" שמקובל יותר אצל המתחרים של ערכים שבו אוספים מזכרת מכל אחד ש"הופל" בדר"כ עגילים ופירסינג.
4: תקרא קצת על שיטות תעמולה ותחליט אם אתה באמת רוצה להיכנס היישר לעומקה של מכונת "שטיפת מוח" שפועלת היטב בשיטה מנוסה ובדוקה כבר עשרות שנים ,תראה מה ערב אחד מול ערוץ מסחרי בטלוויזיה גורם לאנשים לקנות ותחשוב מה יעשו לך 4 ימים של פתיחות ללא אפשרות לבדוק לעומק שום דבר (אין זמן - בכוונה) ואין עם מי לבדוק (היחיד בסביבה שהוא לא מסיונר יהיה אחמד גוי של שבת וגם הוא דתי)
5: הדת מעניינת אותך? את חש רצון להיתקרב ? יש דרכים יותר ראויות שלא יאלצו אותך להתעורר בוקר אחד ולהבין איזה שינוי קיצוני עשית כתוצאה משטיפת מוח.

*אני לא נגד זה שכל אחד יחיה את חייו כמו שהוא מבין/מרגיש/מאמין
נהפוכו אני בעד כל עוד זה לא פוגע באף אחד אחר אבל חשוב לי שתבין איך עובד ארגון כזה ומהן מטרותיו - מה נחשב הצלחה בעיניו ומהם הכלים שהוא משתמש בהם
אם תגיע להחלטה שזה מתאים לך - לך על זה
טיפ קטן, למרות שיקבעו לך לו"ז צפוף לא יקרה כלום אם תבריז הרצאה אחת ותישן איזו שעה בצהריים:cool:

AUG
17-02-10, 10:10
היה לי פעם חבר, (שלצורך העניין, מתוך המבחר הדל של הגדרות חברתיות שעומדות לרשותנו היום, בחר לעצמו את השיוך "חילוני") שהיה נוהג ללכת להרצאות של "ערכים".
הוא תמיד סיפר שהוא חוזר לשם פעם אחר פעם בגלל העומק והעניין שהוא מוצא שם, אבל הוסיף שאפילו לא מדגדג לו לשנות את אורכות חייו או את ההגדרה הסוציולוגית שלו בהשפעת אותן הרצאות.

לפני כשלוש שנים, הוא הצליח לשכנע את אחי ואותי לבוא איתו לסוף שבוע של "ערכים" במלון כלשהו.
ההרצאות באמת היו מעניינות (אם כי היה בהן משהו קצט "אינסטנט" ושטחי לטעמי), וממש לא הרגשנו שמונעים דיון על עמדות שונות, או משהו שדומה לשטיפת מוח.
למעשה, אחרי כמה מן ההרצאות, אחי תפס את המרצה לפולמוס פומבי כדי להוכיח אותו (מול כולם) על "חורים בטזה" שלו, ולאף אחד לא הייתה בעיה עם זה...

מהתרשמותי על איך שכל העסק עבד, לא היה שם מקום ל"תחרות בין המרצים".
הם עודדו את באי הסמינר ללכת להרצאות של המרצים האחרים, וניסו להמליץ לכל אחד על איזה הרצאה יותר תעניין אותו. ומלבד זאת אחרי שלושה ימים של הרצאות ממרצים רבים, אם אדם חושב על שינוי כזה או אחר בחיים שלו, רק הוא יודע איזו הרצאה נגעה בו.

חשוב לציין, שבסוף הסמינר, היה מעמד (בעיני מוזר) של כמה וכמה מבאי הסמינר שכביכול "החליטו לחזור בתשובה!" לאחר שהיו "חילונים לגמרי". לא שאני מפקפק בכנות כוונותיהם, אבל ככלל ראיתי שרוב מי שהגיע לשם, כבר היה בעל "נטיות דתיות" ברמה זו או אחרת, והם רק היו צריכים שמישהו ייתן להם "סיבה טובה" לעשות את השינוי שגם ככה הם חשבו עליו.

לא נראה לי שהייתי חוזר לשם, כי זה פשוט לא הסגנון שלי.
אבל אני כן יכול להמליץ בחום על "ראש יהודי" שהוזכר כאן מעלי.
התחושה שלי היא שהם הרבה יותר מעמיקים ופחות "תעשייתיים".
ידוע לי גם כן שהם ארגנו בעבר אירוע שמטרתו היתה לעזור לדתיים-לשעבר למצוא בני ובנות זוג. כך שאם הם לא סופר מתוחכמים, אני מתקשה לראות שיש להם מזימה להחזיר בתשובה.

יואב פולס
17-02-10, 13:50
יש אנשים שרק איזכור האמונה הקודמת שלהם, אורח חייהם, מקומות הבילוי,גורם להם להתכווצויות בפי-הטבעת.

ח.שמואל
17-02-10, 18:42
אפתח בגילוי הנאות שאני מסתובב עם פיסת בד לראשי וממותני משתלשלים חוטים מסתוריים.
אני גם מכיר הכר היטב את הארגון הנדון (לא רק אותו, אבל הוא היחידי שמתעמת עם אקדמאים) וכיוון שכך אני מאוד נגוע.
מאוד "מגרד לי במקלדת" להגיב על דברי קודמיי (מלבד יואב שכלל לא הבינותי מה כתב), אך כיוון שהנני נגוע כאמור וכן משום שהנני "נזהר בצוננים" הריני מתאפק.
לא אשלח אליו אפילו ה"פ, רק אבקש מפותח השרשור אם יחליט ללכת ע"ז, שלא ישכח "לספר על החוויה".

מידבר
17-02-10, 22:14
איזו חוצפה.
מה הקשר בין ערכים לדת ?

הגועל נפש מתעקש לחדור לכל פינה ולהרוס כל חלקה טובה במיני מסווה שונים.

מספיק עם זה ! החרדים עושים לחילונים "סמינר ערכים" ?! בזכות מה ? שיעשו קודם לעצמם !

לאנשי ההלכה האורתודוכסית (המכונים "דתיים") אין שום יתרון או טאבו על ערכים, אמונה, נכון/לא נכון, אמת /לא אמת.

מרבית בני העם היהודי מאמינים אך רק מיעוטם דתיים. למה ? בדיוק משום שההלכה מתערבת בין אדם לבין אמונתו. זה זר, זה לא מתאים לעיקרי היהדות וזה גורם לריחוק לבבות ומכאן-לכפירה בעיקר.

קשה לנקוב ב"שלוף" בשמות איי ערכים טהורים שנותרו עדיין בחברה הישראלית. הדתיים בוודאי אינם נמנים עליהם !

הלאה מכאן

landrover
18-02-10, 00:00
לאט לאט - עדיף לשתות כוס מים ולהרגע .... (אפשר למחוק)

http://images.encyclopediadramatica.com/images/d/d0/I_like_where_this_thread_is_going.jpg

דרור הראל
18-02-10, 00:15
איזו חוצפה.
מה הקשר בין ערכים לדת ?

הגועל נפש מתעקש לחדור לכל פינה ולהרוס כל חלקה טובה במיני מסווה שונים.

מספיק עם זה ! החרדים עושים לחילונים "סמינר ערכים" ?! בזכות מה ? שיעשו קודם לעצמם !

לאנשי ההלכה האורתודוכסית (המכונים "דתיים") אין שום יתרון או טאבו על ערכים, אמונה, נכון/לא נכון, אמת /לא אמת.

מרבית בני העם היהודי מאמינים אך רק מיעוטם דתיים. למה ? בדיוק משום שההלכה מתערבת בין אדם לבין אמונתו. זה זר, זה לא מתאים לעיקרי היהדות וזה גורם לריחוק לבבות ומכאן-לכפירה בעיקר.

קשה לנקוב ב"שלוף" בשמות איי ערכים טהורים שנותרו עדיין בחברה הישראלית. הדתיים בוודאי אינם נמנים עליהם !

הלאה מכאן

"BOOM"

שחר שיר
18-02-10, 00:59
ג'יפאים יקרים
אני חוזר בלילה פותח מחשב ו...בלגן
אני לא יוצא פה עם הרגשה שקיבלתי המלצה לפה או לשם.
מי שהיה לא כול כך מסתייג ומי לא היה לא יודע.אז אני יחליט מה שאחליט.
מידבר,לא הבנת.זה לא שהם עושים סמינר ערכים.האירגון נקרא ערכים והם עושים סמינר יהדות.גם אתה יכול לפתוח אירגון ולקרוא לו אמונה או מה שבא לך. יש ערכים יהודיים וזכותו של כול אחד לקיים אותם או לא.
לילה טוב.

דרור ברלי
18-02-10, 07:52
לפני שזה יגלוש.

-->