PDA

צפייה בגרסה מלאה : "הפקרת" הג'יפ בידיי משפחה וחברים - עירא יוצא ל'שבי

עירא
14-08-04, 12:49
האם ניתן להשאיר את המפתחות של הג'יפ בידיי אנשים שלא אומנו לכך? דיון בנושא.
לשמחתי הרבה בקרוב מאוד אני אמור לצאת לטייל בארץ ברגל.
לצערי אני לא אהיה מסוגל לסחוב על גבי את כל הציוד הנדרש על גבי ולכן אשתמש בשרותיהם הטובים של חבריי ומשפחתי בתור שירות הסעות / דחיפת אספקה. חלק מהמקומות שבהם אנו אמורים להיפגש נמצאים איי שם ברחבי המדבר, דבר המצריך גישה עם רכב שטח (כל רכב שטח בסיסי יוכל להגיע למקומות הנ"ל) מכיוון שהרכב שטח היחיד במישפחתי הוא הג'יפ שלי (אם נתעלם לרגע מהעובדה שלאבא שלי יש רכב חברה :twisted: ) הפתרון המתבקש הוא להפקיר את יקיר מחמדי לחסדם של אחרים. הפתרון הזה אפשרי אומנם אבל עדיין יש משהו שצובט את הלב ומקומם את הנפש, ממש תחושה של הפקרה. ובנוסף יש לזכור שאותם אנשים (ואני מוציא מהמשוואה את כל הנשים... ויסלחו לי הפמיניסטיות) כמעט ללא ניסיון בנהיגה בג'יפ שלי ולחלקם אף אין כמעט ניסיון בנהיגה ברכב שטח כלל (פרט לימים העליזים של המילואים) ולכן תוהה אני האם נכון הדבר? ובמידה וכן, אילו דברים עלי לבצע בג'יפ מבחינת הכנתו למשימה של נסיעה בידיי זרים?
דעתכם?

עירא

UNIX
14-08-04, 13:38
אם חייבים להיכנס לזה אז :
מוט מייצב דבר ראשון (אם יש הכנה אצלך ).
לחץ אוויר נמוך יותר (משפר אחיזה בכביש) .
קורס מזורז לנהג על-ידך.
והכי חשוב לבדוק את פוליסת הביטוח שלך !.

ד ו ר ו ן
14-08-04, 13:51
לחץ אוויר נמוך יותר (משפר אחיזה בכביש)

אני הייתי מנסח את זה כ"לחץ אויר נכון" ואל לחץ נמוך-לכל צמיג בהתייחס למשקל הרכב יש לחץ נכון לנסיעה בכביש,לחץ אויר נמוך לעומת זאת מפרק את הצמיג במהירות נסיעה בכביש ומתקון לקיצור חיי הצמיג ופיצוץ לא צפוי.

עירא, יש לי עוד הצעה,
תתחיל להכין ערכות לקבורה בשטח של ג'ריקנים עם מים ותיבות תחמושת עם שימורים ותחלק לחברים שיוצאים לטייל ועוברים בנק' אסטרטגיות במסלול שלך,עם תעוד מדוייק היכן נקברה הכבודה וככה לא תצתרך להטריח את המשפחה בטיולים לאינשם ולא להיות מוטרד לגבי יכולת ההגעה שלהם לנק מוסכמת ולא לשלמות הג'יפ שלך.
אני מכיר יותר מאחד שעשו ככה וחלק מהציוד שלהם עדיין קבור כי בסופו של עניין לא השתמשו בהכל.

UNIX
14-08-04, 13:56
לחץ אוויר נמוך יותר (משפר אחיזה בכביש)

אני הייתי מנסח את זה כ"לחץ אויר נכון" ואל לחץ נמוך-לכל צמיג בהתייחס למשקל הרכב יש לחץ נכון לנסיעה בכביש,לחץ אויר נמוך לעומת זאת מפרק את הצמיג במהירות נסיעה בכביש ומתקון לקיצור חיי הצמיג ופיצוץ לא צפוי.
.
צודק - טעות ניסוח שלי

עירא
14-08-04, 17:31
כוונתי בשאלה מה לעשות לג'יפ היא לא נושא בטיחות בנסיעה, מפני שנושא זה ייפתר בקלות ע"י תדרוך שלי. מה שיותר מתריד אותי הינן אותן תקלות טכניות שאני למדתי לפתור תיק תק ולהמשיך בנסיעה ולעומת זאת כל אותם אנשים לא כל כך יודעים.
דורון, לגבי הקבורה של הציוד, זה עומד להתבצע ואולי אפילו מחר-מחרתיים ככה שאם מישהו רוצה טיול דרומה מוזמן בכיף.
עירא

גיא
14-08-04, 20:22
אני מתעלק לרגע על השירשור הזה ...

מה הכוונה בקבורה של ציוד ?

דורון, אפשר הסבר להדיוטות בבקשה ?
מי / מה / איפה / כמה ולמה ...

( לעניין הדיון, תסביר למי שאמור לנהוג שיש לעיתים וקורה משהו , תקלה או משהו כזה ולכן אם הוא אינו מבין בזה, יאות נא לגרור את הרכב למוסך .. )

ד ו ר ו ן
14-08-04, 21:05
משימת הכנה/מבצע מקדים בשפה אחרת..

קוברים באדמה, במקרה זה, מים בג'ריקנים ואוכל בקופסאות תחמושת בנק' מסויימות במסלול הרגלי אליהן ניתן להגיע עם רכב מבעוד מועד.
יש כבר כמה שעשו את "חוצה ישראל" וביצעו הכנות בדמות קבורה של ציוד כדי לא להטריח אף אחד במהלך הטרק הארוך וכדי להמנע מיציאות מהמסלול הצידה לנק' ישוב ולהאריך את המסלול או לעבור דרך חלקים פחות רצויים.

גיא
14-08-04, 22:06
אתה פשוט קובר באדמה 10 ג'ריקנים עם מים ועשר תיבות של אוכל ? ...

ואלה ...

רעיון ... :!:

ואיך חופרים באדמה באזור נניח כמו ליד סהרונים ? ... :twisted: :roll:

אדי
14-08-04, 22:25
כוונתי בשאלה מה לעשות לג'יפ היא לא נושא בטיחות בנסיעה, מפני שנושא זה ייפתר בקלות ע"י תדרוך שלי. מה שיותר מתריד אותי הינן אותן תקלות טכניות שאני למדתי לפתור תיק תק ולהמשיך בנסיעה ולעומת זאת כל אותם אנשים לא כל כך יודעים.
עירא
עירא, אני מניח שהג'יפ שלך במצב טוב ... בכל זאת פירקת והרכבת אותו מחדש לא מזמן :) . השאלה היא אם בכלל יש לך סיבה לחשוש לבעיות טכניות פשוטות. אם הרכב במצב טוב, אני לא הייתי חושש - אני אישית לא חושש, חוץ מפעמיים במשך הזמן שהג'יפ אצלי לא התגלו בעיות טכניות בזמן נסיעה.
הבעיה הראשונה הייתה סדק במיכל הדלק שניסינו לתקן במהלך הטיול (תודה לאסף ויחיעם שוב :) ). התיקון לא החזיק מעמד יותר מדי ... אז נסעתי עם מעט דלק במיכל כך שהוא לא נזל.
הפעם השניה הייתה משאבת מים שהחליטה להתחיל לנזול פתאום באמצע טיול - מזל שיש ג'ריקן מים 10 ליטר בג'יפ ... כמו שאתה רואה, אלה בעיות לא יותר מדי מסובכות.
רק כדאי לתת את הג'יפ למישהו שאתה סומך עליו שישים לב מדי פעם לרעשים מוזרים ויסתכל מדי פעם על השעונים.

אדי

ארז
14-08-04, 23:09
גיא אין שום בעיה לקבור באזור הסהרונים,ליד יש את נחל גוונים,שקט יותר וחול רך, השיטה הזו מאוד מקובלת והיום ישנם מקומות קבועים למשל בנחלים הגדולים, שבאופן קבוע אפשר למצוא שם ג'רקנים עם מים(כמובן שלא לשימוש טיילים ממונעים...)

דרור ברלי
15-08-04, 01:31
במפרט שלה היום - נוהגים בסופה שלי רק אנשים מסוימים, בעלי נסיון רב בנהיגת שטח, שיודעים מה זה ג'יפ מוגבה עם קפיצים ארוכים ורכים, ללא מוטות מייצבים, נועל צמיגי MT וכפול נעילות אוטומטיות, ואת ההשלכות של כל זה לגבי יציבות, בלימה, ואחיזה בכביש ובשטח. המעטים האלה כוללים את אבא שלי ועוד כמה אנשים שרובם חברים מכובדים בפורום הזה - פרט להם אף אחד לא ינהג בג'יפ הזה בלי שאני אשב לידו.

לגבי הטמנת מצבורי מים ואוכל במדבר - מקובל מאוד ויעיל מאוד. מאפשר למטייל רגלי ללכת בקלות יחסית ובראש שקט בלי לסחוב חצי טון אוכל ושתייה על הגב - רק את מה שצריך במשך יום הליכה אחד.
אבא שלי מתחיל בקרוב (כשמזג האוויר קצת יתקרר) ללכת את שביל ישראל, (את הקטע הצפוני עד הכרמל הוא כבר סיים) ואני עומד לערוך מבצע הטמנת שישיות של מים וקופסאות אוכל בנקודות מסויימות + לפחות פעם בכמה ימים לארגן לו חניון לילה של בני אדם - אוכל חם (פויקה או מנגל כמו שצריך) שינה נורמלית על מזרן, בגדים נקיים וסבון + מים בג'ריקנים למקלחת.
זה יהיה קצת מבאס לנסוע לבד, אז מי שירצה להצטרף מוזמן, אני אודיע על תאריכים כמה ימים מראש.

עירא
15-08-04, 02:32
דרור, למה אין לי ילדים כמוך? :lol:
מחר בערב אני מדרים עם העט חפירה ומתחיל לקבור איפה שצריך.
לגבי סוגיית הג'יפ, אני אתן דוגמא למה שמפחיד אותי (את נושא הבטיחות בנהיגה בג'יפ לא יציב אני מניח בצד, מפני שאני סמוך ובטוח שאותם אנשים שכן ינהגו מבינים היטב את המשמעות של העניין, כמו כן הם נהגים או וותיקים מאוד בכביש או בעלי ניסיון רב מאוד בנהיגת שטח אבל לא עם הג'יפ שלי) בשבוע שעבר, בזמן חזרה מהערבה נקרעה לי הרצועה של האלטרנטור, לקח לי בדיוק שנייה מרגע ששמעתי "פק" מוזר שכזה עד שידעתי שזו הרצועה (כמובן שעצרתי במקום ופתחתי מכסה מנוע) ועוד 15 שעה להחליף לרצועה ספייר שייש איתי בג'יפ, דבר שלא יהיה כה פשוט לאדם שלא מכיר את הג'יפ כמוני ומקשיב לו כמוני (ובטח שדבר כזה עלול להסתיים עם נזק רב יותר).
אדי, אחד הדברים שמפחידים אותי זה העובדה שהג'יפ כל היום עובר פירוק והרכבה, ועלולות ליהיות לו כל מיניי מחלות ילדות שעדיין לא פתרתי. מאז טכס ההשקה המפורסם הספקתי להחליף זוג סרנים, סט צמיגים, מנוע, טיפול ברדיאטור, פן-קלאץ' וכו' ולכן אני קצת מודאג.
עירא

עירא
15-08-04, 02:34
דרור, למה אין לי ילדים כמוך? :lol:
ואם לא הייתי מספיק ברור, דרור ( או כל אחד אחר) מוזמנים בשמחה לערוך גם לי ארוחות שחיטות וכו' אם יש מעוניינים שייפנו אלי בפרטי לתאם מקום וזמן.
עירא

נמרוד
15-08-04, 09:51
עירא...

קודם כל, תדאג לפרסם כאן את התוכניות המפורטות שלך, וגם לעדכן אותנו מדי שבוע איפה אתה מתכוון לחנות ביום שישי. אני למרות לוח זמנים שאינו תלוי בי (חודש תשיעי... :D ) אשמח לתרום סעודה מזינה לטייל רגלי מסכן אם רק אוכל. כשאתה באזור ציפורי-המוביל-הכרמל אני יכול לקפוץ בערב לאן שתגיד. אני גר בקריית טבעון. יש כאן עוד לא מעט חברה שאתה נופל להם על הבית פחות או יותר (מי שלא מכיר את שביל ישראל... תפתחו מפת סמנ"ש, או טורבו4, המסלול כולו מגיע עם התוכנה).

לגבי הג'יפ - בג'יפ אף אחד לא נוהג בלי שאני במושב הנוסע. ובכביש, אני בכלל מעדיף שאף אחד אחר לא ינהג.... מסיבות של בטיחות.

shmil
15-08-04, 10:10
בהנחה ששביל ישראל זה הסימון הכחול בטורבוCD, הוא עובר לי 500 מ' מהבית, באזור הדר עם (ליד קיבוץ מעברות) בעמק חפר.
אתה מוזמן לתכנן בו מקלחת וארוחת צהריים/ערב/ וכד', אצלי.... :lol:

אדי
15-08-04, 10:16
עירא, אם הרכב עדיין בשלב ה"דבאגינג" אז יכול להיות שיש סיבה לחשוש. כאן זה כבר תלוי למי אתה נותן את הרכב.
בעניין הבטיחות בנסיעה, זה משהו אחר.

אדי

זאביק
15-08-04, 10:44
בהנחה ששביל ישראל זה הסימון הכחול בטורבוCD, הוא עובר לי 500 מ' מהבית, באזור הדר עם (ליד קיבוץ מעברות) בעמק חפר.
אתה מוזמן לתכנן בו מקלחת וארוחת צהריים/ערב/ וכד', אצלי.... :lol:

ואני בדיוק רציתי לכתוב שכשאתה מגיע לאיזור עמק-חפר/מעברות/נחל אלכסנדר, אתה מוזמן לארוחה/מקלחת/כל הנ"ל (אני גר בכפר מונאש) :evil: :evil: :evil:

אתה מזמן בכיף,
זאביק.

ד ו ר ו ן
15-08-04, 10:44
עירא,
לגבי נסיעות השבוע אני די עסוק, תודיע בדיוק מתי ונראהאיך אפשר לשלב את זה עם טיול-יש הרבה מקום למים+אוכל בארגז.
בנוסף,
כשזה יהיה רלוונטי תשאיר את המסלול ונראה איך פוגשים אותך בשטח ואני מקווה שעוד לפני זה.
אני מבין שבסוף לא חברת לרז בשבת?

דרור ברלי
15-08-04, 12:17
דווקא מבחינת תקלות מכניות או חשמליות בסופה אני לא דואג. עד היום, ואני לא רואה סיבה שזה לא יימשך הלאה, עוד לא היה לי רכב אמין כמו הסופה הזו. טפו טפו.
הבעיה היחידה עם "הפקרה" בידי אחרים היא בטיחותית נטו. הג'יפ הזה אורב בפינה, תרתי משמע, לנהג לא מיומן ו/או שאינו בקיא בהפתעות שג'יפים במפרט טכני כזה מסוגלים לעולל.

eran4x4
15-08-04, 13:15
נמרוד

הקשר בין שביל ישראל בטורבו ובמפות של רובנו ממרכז הארץ דרומה הוא מקרי בחלט.....

בשרון השביל הועבר ברובו לחוף הים.

בדרום גם בוצעו בו הרבה מאוד שינויים לטובה במיוחד ממצפה דרומה.

עירא,

איזה קטע אתה\אתם מתכננים ללכלת?
עם את השרון השביל עובר ליד שפיים, אתם מוזמנים אלי (מהצד השני של כביש החוף) או אפשר לארגן גם משהוא בקיבוץ.

כמו כן אני בטוח שגם כאן וגם בג'יפטריפ ניתן יהיה לדאוג לדחיפת הספקה כך שלא תהיה תלוי ב"הפקרת הג'יפ"

תנו מסלול ולוחות זמנים ותקבלו נק. הספקה קבועות ונידות.
נקודה אחת שאתה כבר יכול לתכנן עליה היא שיטים (אזור שיזפון).

עירא
15-08-04, 15:06
א. שמחתי מאוד להיענות הרבה :lol: באמת כיף לשמוע שייש אנשים טובים.
ב. יכול ליהיות שיגידו שאני קצת פרנואיד אבל לפרסם ברשת רזולוצייה יומית קצת מפחיד אותי (הגלל שאנחנו הולכים בזוג ובגלל שאני ריאלי ומניח שיהיו לא מעט שינויים) ולכן הנה המסלול בחלוקה שבועית:
18/08 - 22/08 קיבוץ דן ועד קיבוץ כינרת
24/08 - 30/08 כינרת - כפר תבור - יגור - צ.אורן - חוף בית ינאי - חוף תל ברוך (בלילה יהיה שמח :lol: :lol: :lol: )
01/09 - 06/09 תל ברוך - נחשונים - לטרון - בית גוברין - חירבת פורה
08/09 - 14/09 פורה - עמשא - תל ערד - מצד תמר - מכתש קטן -גדול - שדה בוקר
16/09 - 20/09 שדה בוקר - מכתש רמון - ספיר - נחל ברק
22/09 - 28/09 ציחור - שחרות - תמנע טאבה

כל מי שגר בסביבה של השביל ויוכל לעזור (וירצה כמובן) מוזמן בשמחה.
אשמח לקבל מספרי טלפונים של כל מי שיכול (בהודאה פרטית או אליי לנייד 053-255229).
התכנון שלי הוא להדרים היום בשביל קבירת המים במדבר אם יש מצטרפים אותו כנ"ל
עירא

נ.ב.
לגבי הפקרת הג'יפ שכנעתם אותי ואכן שייסעו בפריווטים ויפגשו אותי בנק' שהם יכולים להגיע אליהן.
עירא

eran4x4
15-08-04, 18:10
באזור הדישון, אם אתה רוצה אני מכיר (ווירטואלית) מישהי מקיבוץ יראון שתשמח לארח ולסיע.

באזור השרון אם אנחנו נהיה בארץ אתם מסודרים (שבוע אחרון של החופש הוא תמיד הפתעה), אם לא בטוח יהיו מספיק מתנדבים.

בהר עמשא בטוח ישמחו לארח אותכם, אני רק לא בטוח שהייתי שמח לטייל באזור כזוג.

בתל-ערד גם ניתן למצוא מקלחת חמה עם אוכל טוב (פעם ידידה שלי החזיקה את המקום, אני לא יודע מי מפעיל אותו היום אבל טלפון קצר יגלה את הפרטים).

באזור פארן עמוס מחאן אבירן בטוח ישמח לתת לך גיבוי וסיוע (הוא גם שיך ליחידת החילוץ האזורית).

בשיטים יש מי שיארח אותך

בשחרות גם לא צריכה להיות כל בעיה בחאן

בצומת שיזפון יש את הפונדק של נאות סמדר שמן הסתם בתאום איתם ניתן להתארח שם.

יש ב jeeptrip מישהוא מבסיס עובדה אני ינסה למצוא לך את הטלפון שלו (התקשר אלי כשנשבר לי הקפיץ באזור).

ויש כמובן את האילתים כאן ובג'יפטריפ שמן הסתם יוכלו לעזור.

אני יתקשר אליך עם טלפונים ופרטים נוספים.

shmil
16-08-04, 00:20
050-7784353, גזור ושמור.... :lol:

עירא
16-08-04, 19:24
תודה רבה לערן ושמיל, הטלפונים שלכם נכנסו לרשימה ואני לא אהסס להשתמש בהם :lol:
לפני שעה חזרתי מיום כיף של קבורת מיים במדבר.
רק לעדכן את המעוניים שתחנת הדלק ביוטבתה לא עובדת תמיד ואז חייבים להגיע עד אילת.
מומלץ בחום גם אם ישנים בחניון לילה לייד קניון שחורת, לקפוץ בבוקר לשחייה קצרה באילת ורק אז להתחיל את היום. כמו כן אם כבר אנחנו בסביבה שווה לעבור במעלה גרופית ולסגור חשבונות פתוחים...
ממחר בצהריים +- אני לא אהיה לייד המחשב אז אם מישהו רוצה להשיג אותי, בנייד.
תודה,
עירא

eran4x4
17-08-04, 09:37
עירא - שלחתי לך הודעה פרטית עם טלפונים של מקומות בדרך

נמרוד
17-08-04, 10:40
תודה רבה לערן ושמיל, הטלפונים שלכם נכנסו לרשימה ואני לא אהסס להשתמש בהם :lol:
לפני שעה חזרתי מיום כיף של קבורת מיים במדבר.
רק לעדכן את המעוניים שתחנת הדלק ביוטבתה לא עובדת תמיד ואז חייבים להגיע עד אילת.
מומלץ בחום גם אם ישנים בחניון לילה לייד קניון שחורת, לקפוץ בבוקר לשחייה קצרה באילת ורק אז להתחיל את היום. כמו כן אם כבר אנחנו בסביבה שווה לעבור במעלה גרופית ולסגור חשבונות פתוחים...
ממחר בצהריים +- אני לא אהיה לייד המחשב אז אם מישהו רוצה להשיג אותי, בנייד.
תודה,
עירא

מעלה גרופית מניאק לא קטן... במיוחד בחושך. בהחלט מומלץ.
תרשום גם את הטלפון שלי אם אין לך

סולי
17-08-04, 15:22
אומנם לא יצא לנו להכיר אישית, אבל אני גר צמוד לנחשונים בראש העין ומטייל באיזור לעיתים תכופות בכל שעות היממה..
אם תזדקק למשהו אשמח לסייע,

שמי אורי,
0526518498

עירא
17-08-04, 18:02
תודה רבה לכל מי שפנה וסייע.
נתראה בשטח!
עירא

עירא
06-09-04, 18:18
טוב, יש לי קצת זמן איכות מול המחשב.....
דבר ראשון אתחיל בלהודות מקרב לב לכל מי שיצא לו לעזור עד כה.
נמשיך בכמה עידכונים, כרגע צעדתי כבר עד אזור בית ג'וברין (תאמת עד מצפה משואה אבל לא ניתפס לקטנות) שלמעשה זה יוצא בערך חצי מדינה.
עד עכשיו היה מדהים.
את הקטע הבא החלטתי לעשות בצורה רכובה על גבי הג'יפ ממספר סיבות,
1. בטחוניות, עקב העובדה שכרגע אני צועד בדד והאיזור הזה כרגע בעייתי במקצת (אחרי הפיגוע בב"ש חם שם יחסית) :shock:
2. הברכיים, מה לעשות אנחנו לא הולכים וניהים צעירים מיום ליום והברכים שלי כבר מזמן עושות רעש של צלב גמור ברגעים האחרונים לפני שהוא נשבר. :evil:
3. באמת צריך תירוץ בשביל ליסוע בג'יפ? :wink:

ולכן אני אשמח לצרף אלי עוד מי שאין לו מה לעשות חוץ מלטייל...
המסלול הוא כדלקמן:
בית גוברין, תל לכיש, אחוזם, תל קשת, חירבת פורה
דרומה על ציר המסילה עד הכביש המוביל לדבירה, דבירה, יער להב, להב, הר סנסנה, מיתר
יער יתיר, עמשא, תל ערד, נחל קינה (אם תוואי השטח יאפשר אם לא אז דרך הר יהל), הר קומות, מצד תמר.
כל הסיפור יהיה בין יומיים לשלושה.

עירא

עירא
28-09-04, 15:26
אני יורד מחר (יום ד') לאיזור הדרום להתחיל את הקטע הליכה האחרון בשביל ישראל בו אני צועד כבר זמן מה.
קטע ההליכה הבא מתחיל בצומת שיזפון ומחולק לשישה ימי הליכה עד ההגעה למעבר גבול בטאבה. החלוקה היא כזו:
יום ה' משיזפון עד שחרות
יום ו' שחרות עד תמנע (עד הכניסה לפארק)
יום ש' מהכניסה לפארק תמנע ועד לאיזור באר-אורה
יום א' מבאר אורה ועד חניון לילה 1 ק"מ מזרחית לקניון שחורת
יום ב' מהחניון לילה עד עין נטפים (תאמת עד הכביש 1 ק"מ דרומית לעין נטפים)
יום ג' מעין נטפים עד טאבה
הבעיות העיקריות באיזור זה הן נושא האוכל ויותר חשוב המים. את בעיית המים פתרתי מבעוד מועד ע"י הטמנה של מים בנק' מסויימת וכך אני אהיה צריך לסחוב על הגב מיים ליומיים מקס' (לא שזה כזה תענוג ללכת עם 12 ל' מים על הגב ).
אוכל, במהלך הימים הללו אני מניח שאני אוכל בעיקר את הלב :twisted: אלא עם יהיו מתנדבים אמיצים (שבמקרה נמצאים באיזור...) שיסכימו לעזור בתחום הקולינרי. (אני אציין גם את העובדה שאני לא אהיה לבד אלא אהיה עם אבי שיצעד איתי את הקטע הזה)
עוד פרט קטן ששווה להזכיר, הלו"ז שלנו בתור הולכי רגל קצת שונה מהקוספט של טיול רכוב כלומר אנחנו חייבים (ופה בניגוד לטיול ג'יפים כשאני כותב חייבים אני באמת מתכוון לזה) להתחיל לצעוד מאוד מוקדם (כלומר לקום לפני הזריחה) מה שמחייב אותנו ללכת לישון גם מאוד מוקדם, ולכן אני אעלץ לסרב מראש למסיבות עד אור הבוקר
אפשר ליצור איתי קשר לתיאום פרטני.
או להשאיר תגובה ואני אחזור אליכם. (אני אבדוק תגובות עד מחר בשעות הבוקר בהן אני תופס אוטובוס דרומה)
עירא

נ.ב.
א. אם יש מחר מישהו שיורד לאילת ורוצה להעמיס שני טרמפיסטים הוא מוזמן.
ב. אם יש מישהו שיוכל לעזור בהגע מצומת קטורה לצומת שיזפון, אשמח מאוד לשמוע ממנו.

eran4x4
28-09-04, 15:53
עירא
חמישי לפנות בוקר אני יורד לכיוון אילת (עקבה) עם רכב מלא, אם יש עזרה\הספקה כל שהיא שאתה צריך תרגיש חופשי להתקשר.

עירא
06-10-04, 01:48
:lol: :lol: :lol:
אתמול בשעות הבוקר המאוחרות הגעתי סופסוף לסוף.
רציתי להודות מקרב לב לכל מי שהתנדב לסייע והציע את עזרתו (במיוחד לערן 4X4 על כל העזרה) ולכל מי שיצא לו לעזור בפועל,
נמרוד
אלון
ערן
עופר
רז
דורון
ואם שכחתי מישהו אז סליחה ותודה בכל מקרה.

הנה כמה תמונות (רק מאיזור הדרום כי לפי דעתי זה המקום הכי יפה בארץ) ממקומות מוכרים יחסית אבל מזווית קצת שונה....

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/g/u/y/_/i/r/a/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200410052110274589/200410060127271934/r1.jpg

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/g/u/y/_/i/r/a/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200410052110274589/200410060129043176/ts1.jpg

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/g/u/y/_/i/r/a/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200410052110274589/200410060131254033/n1.jpg

התמונה הבאה ממקום לא כל כך מוכר, אבל אני מרוצה ממנה.
http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/g/u/y/_/i/r/a/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200410052110274589/200410060133124283/e1.jpg

כמובן שגם לג'יפ היה חלק בעניין...
http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/g/u/y/_/i/r/a/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200410052110274589/200410060117559745/P9090023.jpg

והנה זה נגמר.
http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/g/u/y/_/i/r/a/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200410052110274589/200410060138194591/PA040115.jpg

היה מדהים

עירא

עירא
09-10-04, 03:38
לגבי התמונות,
הראשונה היא של מכתש רמון במבט מדרום לצפון.
השנייה, בקעת צין מבט ממערב למזרח, הנקודות הירוקות הן עין זיק (שמאלית) ועין עקב (ימנית) מעלה זיק לא נראה בתמונה.
התמונה השלישית (לצערי באיכות קצת פחות טובה) היא של נחל נקרות מהתצפית בראש הר יהב (ניתן לראות בחלק השמאלי של התמונה פיצול נחלים, שם נמצא החניון לילה גב חולית)
התמונה הרביעית היא של הרים באיזור אילת והתמונה החמישית היא של המפל בנחל קינה (מדהים שגם בסוף אוגוסט יש מים בגב שבתחתיתו)
עירא

נמרוד
09-10-04, 08:03
ברוך השב!
:D

אלון_ק
09-10-04, 15:58
באמת ברוך שובך, התגעגענו. נראה כמו חתיכת חוויה, גם אם עשית אותה בדרך הלא נכונה :twisted: .

בהרי אילת, זה ליד עמודי שלמה במקרה?

עירא
09-10-04, 16:16
תודה,

התמונה בהרי אילת לא לייד עמושי שלמה (שנמצאים באזור תמנע) אלא ק"מ וחצי דרומית לעמודי עמרם.

עירא

ד ו ר ו ן
09-10-04, 19:44
תודה,

התמונה בהרי אילת לא לייד עמושי שלמה (שנמצאים באזור תמנע) אלא ק"מ וחצי דרומית לעמודי עמרם.

עירא

עירא עוד לא החזיר את לגמרי כל הנוזלים שאיבד בדרך..
איפה המפל הזה בנחל קינה?

asafk
09-10-04, 20:32
ק"מ וחצי דרומית לעמודי עמרם.

עירא

נחל אמיר - "צומת טמבור". 500 מטר במעלה השביל, בשעת שקיעה- אחת הנקודות היפות בעולם, לטעמי.

אסף.

שעיה כליף
27-10-04, 20:30
איפה המפל הזה בנחל קינה?

עירא ??????????????
anybody???

נמרוד
28-10-04, 12:31
איפה המפל הזה בנחל קינה?

עירא ??????????????
anybody???

זה אותו המפל שמפאר את מדור הטיולים של ג'יפולוג:
http://www.jeepolog.com/j6trails_toc.htm

במקום להסביר, אקח אותך לשם. עוד חודשיים בערך, אחרי שהשטפונות הראשונים יחזירו את הצבע והחיים למקום.

אם אני שוכח, תזכיר לי! :lol:

שעיה כליף
28-10-04, 13:23
נרשם !!
:P :P

yoav
28-10-04, 16:55
גם אותנו גם אותנו :lol:

eran4x4
30-10-04, 08:56
נמרוד

השטפונות הגיעו הרבה יותר מוקדם! ובגדול (נרשם שיא - המאגר בנחל חימר פרץ ביורה).

תרגיש חופשי להזמין גם אותי.

ד ו ר ו ן
30-10-04, 13:50
מישהו אמר טיול? :mrgreen:
קינה צריך להיות מלא במים עכשיו.
מתי?

yoav
30-10-04, 17:35
עכשיו עכשיו עכשיו!!!
דורון- שיה ואני מחכים ל"מוביל" שייקח אותנו לקינה... (במקרה של הטויוטה שלך זהטוב במיוחד כי במעברים קשים תמיד נוכל להעמיס תסומראים אצלך מאחורה בארגז... :lol: )

-->