PDA

צפייה בגרסה מלאה : קילומטראז' גבוה בפראדו - האם סיבה לפסילה מקניה

guy_1
17-02-10, 22:35
שלום,
אני מחפש מזה כחודש פראדו מודל 99-01.
מעבר להיצע הדל והמחירים הגבוהים משמעותיית "מעל המחירון" רבים מהרכבים המוצעים עשו קילומטראז' מכובד 300-400 אלף ק"מ ואף למעלה מכך (חלקם 500א' ק"מ).
שאלתי היא האם לפסול מראש רכב עם קילומטראז' גבוה כל כך (הכוונה לרכבים מעל 350 א' ק"מ)? או שאמינות הרכב נשמרת (בהנחה כמובן שהרכב תוחזק כראוי).
האם יש "מחלות" נפוצות בקילומטראז'ים כאמור. (משיטוט בפורומים מצאתי מספר התייחסויות אולם נדיר למצוא התיחסות לקילומטראז' זה)

אודה להתיחסותכם,

גיא

יוני5
17-02-10, 23:17
יש רכבים שעושים 600,000 ק"מ בלי בעיות. בייחוד טויוטה. אבל יש גם טויוטות שלא...

להבטיח שרכב כזה ישמור על אמינותו בשנתיים שלוש הקרובות? אתה יודע למי ניתנה הנבואה לאחר חורבן הבית.
אבל אם הייתי צריך להמר, לא הייתי לוקח רכב כזה. לכל רכיב יש את זמן החיים שלו וניתן לצפות שחלקם יגיעו לסוף ימיהם התפעוליים (או שכבר הגיעו אליהם), ולכן אני לא הייתי לוקח רכב כזה.

אני נוסע בטויוטה היילקס בו יש הרבה פחות דברים שיכולים להתקלקל. אז נכון, תקלות כמעט ואין, אבל עייפות יש. נורות מעומעמות, הכפתור של הדלת האחורית לא מאפשר פתיחה - כיוון פשוט, נכון, אבל הכל פשוט. גם להחליף מנוע זה פשוט מאוד במוסך, אבל כזה מצטבר בטווח זמן קצר: היום האלטרנטור, מחר מרימי חלונות, מחרתיים מחשב ניהול הגיר, חיישן טמפרטורה, ועוד ועוד, כל אחד יסיים את חייו התפעוליים בשלב זה או אחר.

בקיצור, נסה למצוא (ואני מודע לכך שזה לא קל) רכב עם מעט ק"מ.

בהצלחה,
יוני5

erezpm
18-02-10, 13:35
הוא צודק מנוע וגיר זה לא הכל (מנועים של טויוטה יכולים ליסגור מיליון קמ אומרים אנשים)
והכל בדרך להיתקלקל ומיצד שני מה החלופה ? ללכת על רכב אחר שאפילו את זה לא אומרים על המנוע שלו אלה שבטוח שהוא יתקלקל.
לך על רכב שאתה אוהב ורוצה הכי טוב שאתה מוצא כך בחשבון שבטוח תהינה הוצעות ובקשר למכירון תבין שיש מחיר שוק לפראדו פסיכי אבל זה המחיר" כך הסביר לי זה שמכר לי את האוטו" אני קניתי פראדו ארוך 02 עם 210000 קמ יחסית שמור ושילמתי המון מעל המחירון 18000 אלף והיה מי שרצה את הרכב והיה מוכן לשלם אפילו יותר .רציתי וזה היה הפראדו היחידי במצב סביר וקמ נמוך ו02 ארוך .זה היה ליפני 4 חודשים ו13000 קמ פתקים על החלון של האוטו מעונין ליקנות כל הזמן אז שאני יסים את הסיבוב והוא יהיה יקר על האוטו מקווה שזה גם יהיה מעל המכירון

guy_1
18-02-10, 16:22
תודה על התגובות !!!

מה שלא ציינתי הוא כי חלק מרכבים אלו ניתנים לקניה בכ-10-20א' ש"ח פחות ממחיר השוק (ללא קשר למחיר המחירון).
האם בהנחות אלו עדיין ההימור לא שווה? כמובן בהנחה שרכב שעבר 400א' ק"מ טופל ותוחזק כראוי.

תודה,
גיא

יוני5
18-02-10, 23:35
זה לא פחות ממחיר השוק. זהו מחיר השוק. רכב כזה שווה 10-20 אש"ח פחות. בדיוק בגלל הסיבות שציינו קודם.

ד"א, "ההנחה" בסבירות גבוהה לא תכסה את עלות התיקונים.

יש נקודה שהרבה אנשים לא שמים אליה לב:
בא אדם אמיד, קונה רכב ב 450,000 ש"ח ונוסע לדרכו, שמח וטוב לב.
אם יתקלקל לו מחשב הרכב + צמת החשמל שעולים ביחד 40,000 ש"ח אז לא אכפת לו.
ראשית, משום ש40,000 ש"ח הם הרבה יותר קלים לעיכול עבורו מאשר לך.
אבל האמת, כי זה לא יעלה לו כלום, בגלל האחריות.
עוברות להן 3-4 שנים מקסימות, הרכב יחסית חדש, השמיים כחולים, הציפורים מצייצות, ואם יש תקלה? יש אחריות.

עכשיו אתה מגיע לרכוש את הרכב ב127,000 ש"ח. השמיים עדיין כחולים, אבל הציפורים מתחילות לנדוד אל ארצות החום. הן יודעות מה הולך להיות.

עברה שנה, והרכב לא מניע. אתה גורר אותו אל המוסך, והאבחנה המרה? ניחשת נכונה! אותו מחשב גיר ואותה צמת חשמל המופיעים בתחילת הפוסט.

המחיר עכשיו 45,000 ש"ח (יש אינפלציה, עלה המס, היטל שלום הגליל - בכל פעם קוראים לזה בשם אחר, אבל המחירים תמיד עולים, נכון?).
האחריות? לרכב בן 5.5 שנים עם 370,000 ק"מ? היתה אחריות, אבל היא עפה עם הציפורים.

ואתה? אתה נדרש לשלם 45,000 לפני עבודה ומע"מ, ובלי שנגעת במנוע, גיר, טרנספר, צבע פחחות... שפכת 50% ממחיר האוטו.

לפחות 3 ימי עבודה, אתה עכשיו ברגל ברחוב, ואם תרים את העינים למעלה, תוכל לראות שהסתיו כבר חלף, אין ציפורים וצינת החורף באוויר.

אם אתה טיפוס פסימי - אתה מבואס מהתחת.
אם אתה טיפוס אופטימי - אתה משכנע את עצמך שמכאן אפשר רק לעלות (הקיץ יגיע, הציפורים יחזרו)
אבל אם אתה טיפוס ריאלי - אתה קולט שגם על מחשב הגיר וצמת החשמל של הנעילה האחורית כבר אין אחריות...

מוסר השכל:
עדיף שיהיו לך 450,000 ש"ח - כך תקבל רכב עם אחריות.

(ומי שמעדיף בקצרה יכול לאמץ את הביטויים של איציק מרקדו: "רימון בלי ניצרה", או הביטוי השני החביב עלי: "מפלצת מוצצת").

יוני5

guy_1
19-02-10, 07:35
:p
ירדתי מהעניין....
נראה שאצטרך להמשיך להמתין.
בכל מקרה תודה (יתכן ואכן חסתכת לי 30-40 א' ש"ח)

פלג_
19-02-10, 07:56
שלום

קודם כל יוני צודק.

אבל אני חושב שהעניין הזה מאוד תלוי.
השבוע קינו פראדו 2002 קצר עם 260 אלף ק"מ.
ה ק"מ כמעט בכלל שלא מטריד אותי
לאחר 7 היילקסים משנתונים שונים בחברה ואחת שלי, שהיא עם 400 אלף ק"מ.
אז על המנוע אני לוקח את הסיכון.:confused:

לגבי שאר הדברים שיש להם עייפות חומר, זה מאוד תלוי באיך שאתה מטפל באוטו שלך.
אני יכול להגיד לך למשל שאני מאוד אוהב את היתעסקות בחודשיים שלוש הראשונות לאחר הקנייה
של רכב יד שניה.
ואם עכשיו צריך להחליף תפוחים גמורים או לעשות טיפול, ולסדר את המרים חלונות הוא כל דבר שיש ביכולתי לעשות.
אני רק מחכה ליום שיש הקרוב כדי לשחק אם זה.
אני פשוט נהנה מיזה.

אבל אם אמא שלי תרצה אותו כזה לדוגמה, מפחינתה זה יכול להיות סיבוך לא קטן.

אז זה מאוד תלוי בסוג האדם שמטפל באוטו.
יש לי חבר שאבא שלו ניפטר ואמא שלו גרה לבד בדרום, היא למשל לא מוכנה לשמוע של רכב יד שניה.
היא רוצה את האחריות, השקט שלה. גם את זה אני יכול להבין.

שבת שלום
פלג_

-->