PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון על שיפוץ מנוע לסמוראי

itayhi
15-08-04, 01:16
אהלן
אחרי הדיון הזה http://jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3287&highlight= מלפני חצי שנה שבעקבותיו ניסיתי לבדוק קומפרסיה במנוע ללא הצלחה (משום מה מוסכים באזור השרון לא מראים רצון לבדיקת קומפרסיה) אני פותח דיון חדש ויסלחו לי המנהלים (או שלא...).

בקצרה אני אחזור על הסימפטומים: מנוע אוכל שמן ברמה של 300-400 ק"מ לליטר, מעשן כמו דיסקוטק (עשן לבן) בעיקר בבלימת מנוע בירידות ולפני רמזורים, אבל גם "סתם" בתאוצה.
לא נראה כאילו יש ירידה בסחיבה, אין בכלל איבוד/אכילת מים מהרדיאטור והמנוע לא מתחמם בכלל.
מאז הדיון האמור, נוסף סימפטום חדש והוא "תיקתוקים" די חזקים (מי שמכיר את המנוע שומע אותם, מי שלא מכיר לא ייחס לכך חשיבות) שנשמעים בעיקר לאחר ההתנעה וכשהמנוע קר, נשמע שהתיקתוקים מפסיקים כשהמנוע מתחמם אבל אני לא בטוח לגבי זה אז נא לא לבנות על זה כשאתם עונים לי, תודה.

אז ככה, אני וחבר השתעשנו ברעיון של שיפוץ מנוע בספטמבר (אחלה הגדרת זמן...).
השאלות הן כדלקמן:
א. מה לדעתם צריך לכלול שיפוץ המנוע? ( שיפוץ ראש? החלפת בוכנות או רק רינגים? וכו...), אני בור ועם הארץ בכל מה שנוגע למנועים אז נא לפרט ולדקדק, תודה.
ב. הערכות מחיר פרועות לגבי שיפוץ המנוע בעבודה עצמית, אם ניתן, נא לפרט מחיר של כל שלב/חלק ולא לזרוק הערכת מחיר כללית.
ג. הערכת זמן לשיפוץ בהנחה שעובדים רוב היום על המנוע (עם הפסקות לבירה/קולה/סיגריה/דפיקת הראש בקיר).
ד. מקומות בהם ניתן לשפץ ראש/לחרוט צילינדרים במידת הצורך באזור הוד השרון/כפר-סבא/פ"ת
ה. כלים מיוחדים שנדרשים מעבר למפתחות/בוקסות בשלל גדלים וצבעים ומפתח מומנט.
ו. כל דבר נוסף שאתם חושבים שיכול לעזור. הצעות, עידודים, ניפנוף פונפונים באויר ושאר מרעין בישין.

נקודה תחתונה, לא עדיף לחכות עד שהמנוע ישבוק חיים לגמרי ואז לקנות מנוע מיבוא ב3.5K + מע"מ, בינתיים הוא מושך נהדר כבר שנתיים וכל העלות הנוספת היא 30 ש"ח בחודש על שמן?

תודה
איתי

נ.ב. יש פה המון כתבות על שיפוץ מנועים לסיקס, אני מניח שהעיקרון הוא אותו עיקרון אבל אני רוצה לקבל עוד מידע ספציפי לגבי המנוע של הסמוראי.

karnaf
15-08-04, 03:19
לפי דעתי האישית עדיף לחכות שהמנוע ילך לעולם שכולו טוב
ולהביא מנוע מיבוא

קניתי את הסמו שלי לפני חודש בערך בלי מנוע וקניתי מנוע מיבוא

המנוע נראה ונשמע כמו מנוע חדש!!

מנעים מיבוא עושים קילומטרים מועטים יחסית ולכן הם כדאיים לקנייה

אוברול או חצי אוברול מצריך גישה לכלים מיוחדים ואם אין לך אותם אז זו יכולה להיות בעיה

karnaf
15-08-04, 03:21
התיקתוקים הם ככל הנראה דפיקות של השסתומים

זה קורה לך בעיקר כשהמנוע קר בגלל שהשמן קר וצמיג מאוד ואינו מגיע לסירקולציה מלאה ולכל מקום במנוע.

נמרוד
15-08-04, 11:24
איתי, במדור הטכני יש שתי כתבות על אוברולים למנועי 258. זה לא סמוראי אבל אתה יכול ללמוד משם הרבה:
1. כמה זמן בערך זה לוקח.
2. שמות של בתי מלאכה לעבודות החוץ.
3. עלויות - הן יהיו דומות - גם אם כל חלק בסמוראי יקר יותר, הרי שיש שני צילינדרים פחות...
4. שזה בהחלט אפשרי.

יצחק
16-08-04, 19:13
אני עשיתי עם חבר שיפוץ מנוע לסמוראי שלי לפני כשנה וחצי .
בגלל שאני לא אוהב לקנאת מנוע משומש (אין לי מזל :oops: )החלתתי לשפץ .
חלק מהחלקים הבאתי מחול (כפריסין ) וחלק מהארץ . מחיר כל החלקים הגיע ל 5500 שח
וזה לא כלל את מחיר העבודה (חבר )
אבל ...החלפתי הכככככול חוץ מהבלוק עם המספר .
אם אתה משפץ לדעתי תעשה את העבודה עד הסוף זה יעלה יותר אבל יהיה לך שקט להרבה זמן .
למרות שהיום אני חושב שפשוט היתי קונה מנוע וזהוא .
ליותר פרטים תן צלצול.
איציק

yoavshefer
17-08-04, 21:33
אם בכל מקרה אתה הולך לטפל במנוע{החלפה/שיפוץ},אז תפרק ראש מנוע תראה מה קורה שם. ואז תחליט שיפוץ או החלפה, או המשך הפרוק לבדיקה נוספת לפניי ההחלטה. בכל מקרה לשפץ לבד נותן הרבה יותר ביטחון במנוע, וגם יותר כייף{אם אתה אוהב את זה}.

itayhi
19-08-04, 03:02
השאלה היא עקרונית!
שווה לפתוח מנוע עכשיו, להשקיע לפחות 3000 ש"ח + ימי עבודה ולשפץ.
או לחילופין להמשיך למשוך עם המנוע הנוכחי שאמנם אוכל שמן אבל מושך מצוין (כל הסיפור עולה לי עוד 30 ש"ח לחודש על השמן שאני מוסיף).
אני נוסע ככה כבר שנתיים, למה לא להמשיך עד שהוא יגמר סופית ואז לשפץ/להחליף, מה כבר יכול לקרות?
אני מנסה לחשוב אם כדאי לי להוציא עכשיו 3000-5000 ש"ח (שאין לי!! ) כדי להשאר עם המנוע "שלי" או לוותר על ההוצאה (בעצם לא לוותר...לדחות).

תודה על העצות

איתי

נמרוד
19-08-04, 08:33
השאלה היא עקרונית!
שווה לפתוח מנוע עכשיו, להשקיע לפחות 3000 ש"ח + ימי עבודה ולשפץ.
או לחילופין להמשיך למשוך עם המנוע הנוכחי שאמנם אוכל שמן אבל מושך מצוין (כל הסיפור עולה לי עוד 30 ש"ח לחודש על השמן שאני מוסיף).
אני נוסע ככה כבר שנתיים, למה לא להמשיך עד שהוא יגמר סופית ואז לשפץ/להחליף, מה כבר יכול לקרות?
אני מנסה לחשוב אם כדאי לי להוציא עכשיו 3000-5000 ש"ח (שאין לי!! ) כדי להשאר עם המנוע "שלי" או לוותר על ההוצאה (בעצם לא לוותר...לדחות).

תודה על העצות

איתי

ענית לעצמך. אם אין לך כסף, והאוטו נוסע, אז הוא נוסע. תעשה ביטוח גרירה בשביל המקרה הגרוע ביותר, ותתחיל כבר איזו תכנית חסכון קטנה.

סוזי המשתוללת
19-08-04, 09:49
הנקודה היא שעד שאתה לא פותח את המנוע אתה לא יודע מה מצבו וכמה יעלה השיפוץ
מה יכול לקרות ?
יכול להיות שהיום המנוע שלך זקוק רק לאוברול חלקי שיעלה 1500 ש"ח או או בעוד כמה זמן
אוברול מלא ב 4000 + תוספת עלות השמן עד אז + הסתכנות בהורדה מהכביש +קנס על ההורדה +נקודות +הכרח לעשות אוברול במוסך (אישור מוסך)

אלון_ק
19-08-04, 15:16
סליחה על הבורות, סושי, אבל מה הקשר בין זה ובין הורדה מהכביש? ועוד קנס עם נקודות?

אם נושא הקנסות הזה יתברר כלא בעייתי לדידך, אני הייתי מציע אוברול כולל הכל. הרכב שלך נוסע על המנוע הזה מאז 1987, הגיע הזמן לפנק אותו. חוץ מזה, אם כבר פותחים עושים הכל, גם יש משהו שנראה תקין - להגיע אליו אח"כ יהיה מאוד מבאס. וכמובן שיש את ההנחה הפשוטה שבגלל שהרכב הזה לא ממש חדש והמנוע כבר עשה מה שאפשר לצפות ממנו, הכל יצטרך החלפה.

אני עם נמרוד (היי, הוא בדר"כ צודק - אני בצד הנכון. ואם לא, תמיד אוכל לומר שנגררתי אחריו). Run it into the ground+קופת חיסכון. לירז נסע ככה הרבה (הרבה יותר מדי, אפילו), אבל זה מאוד השתלם לו - הוא הוציא עוד שנתיים מהנבלה. שנתיים והרבה שמן...

yoavshefer
19-08-04, 17:05
הקשר: איכות הסביבה. אם הרכב מזהם יותר מהמותר,זה יכול להסתיים בהורדה.

סוזי המשתוללת
19-08-04, 23:53
אלון
ראה ערך תשובה מעליי
בנוסף כל הורדה מהכביש גוררת קנס כבד מאד (בין שליש לחצי טרנספר) ולא פחות מעשר נקודות שלא נמחקות מהר (שיטת הניקוד שונתה להזכירך )

המהנדס
20-08-04, 00:05
שים תוסף שמן וסע לשלום.
סתאאאם ...
בוא אלי בספטמבר - אוקטובר ונעשה לך אחלה אוברול.
נקסוס:
המנוע שלו נסע מאז 87' בלי אוברול ? - אין מצב כזה.
המנוע שלי יותר חדש והוא עשה כבר אוברול אחד (בדקתי כשעשיתי את השני).
נראה לי שהוא עשה יותר מאחד אבל את זה אפשר לבדוק כשמפרקים.

סוזי צודק מה שאני הייתי עושה :
מפרק את הראש (שעה וחצי עבודה) ונותן אותו לשיפוץ - 700 ש"ח

יצחק
20-08-04, 08:39
המהנדס סמוראי 87 לא חייב שעשה כבר אוברול ,את שלי 1986 "כשפתחתי "גיליתי שאני הראשון ,להזכירכך לפני כשנה וחצי .אבל כל מה שמיצרים היום זה לא כמו פעם ,כניראה בגלל זה שלך כבר עשה כמה אוברולים :lol: :wink:
איתי יש לדעתי עוד שיקול . אם אתה נוסע לטיולים !!וזה יקרה בשטח ?יהיה הרבה יותר בעיתי לחזור ,ואם אתה לבד אז בכלל .
איציק

itayhi
22-08-04, 01:05
איתי יש לדעתי עוד שיקול . אם אתה נוסע לטיולים !!וזה יקרה בשטח ?יהיה הרבה יותר בעיתי לחזור ,ואם אתה לבד אז בכלל .
איציק

בכלל לא שיקול!
אנשים פה כבר הוציאו סופה עם סרן אחורי שבור מהשטח, משטח קשה (ציר המצלעות אם אינני טועה) אז סמוראי בלי מנוע? זאת לא הבעיה.
ביטוח גרירה יש לי, אני לא נוסע לבד בשטח (למדתי משהו בשנתיים האחרונות...והמבין יבין).

הורדה מהכביש? קשה לי להאמין שזה מה שיקרה לי, אם זאת ניידת של משרד התחבורע אז הם ימצאו 23 סיבות אחרות להוריד אותי מהכביש.
אם זה סתם שוטר, אז אין לו סיבה, לא ממש רואים את העישון כי רוב הזמן אני דואג לא להאט עם בלימת המנוע אלה עם הבלמים (לא חכם? כבר היה על זה פעם דיון ולא בטוח שזה לא חכם!).
כמובן שלא מדובר על הירידות של חמת גדר או בשטח שבהם אני בהחלט משתמש בבלימת מנוע.

המהנדס,
שיפוץ ראש זה אחל'ה, אבל למה?
נו, או.קיי, זרקתי 700 ש"ח, יש לי ראש משופץ ואני רואה שהעישון לא מפסיק, מה אז, פתחתי ראש מנוע סתם? לא ממש בראש שלי

נראה לי שאני אזרוק 200 ש"ח בחודש בצד לטובת אוברול/מנוע מייבוא ואתן למנוע שלי את הזמן שלו, אלה אם יש עוד הצעות...

דרך אגב, יש פה למישהו מיכשור לבדיקת קומפרסיה וממש בא לו לעזור לי בבדיקה?

תודה
איתי

סוזי המשתוללת
22-08-04, 01:56
אם לא חסרים מיים והמנוע מעשן רק בבלימת מנוע אז תחליף גומיות שסתומים בלי לפתוח ראש
כל העלות 84 ש"ח ל8 גומיות
רק מה לפי התיאורים שלך הרכב "אוכל " בסביבות קילו ל500 ומרבית הנסיעה שלך היא מישורית ולכן אני בספק אם זה רק גומיות שסתומים
בכל מיקרה שווה לך להתחיל בגומיות שסתומים - מקסימום זרקת 64 ש"ח

המהנדס
23-08-04, 23:06
*יש לי מכשיר לבדיקת קומפרסיה אני לא בטוח שאפשר לבדוק קומפרסיה איתו
לסמוראי אבל אני אבדוק ואודיע לך (זה מין שעון קטן כזה עם צ'ופצ'יק)
*סוזי צודק
*איתי אני איתך בקטע של לחלץ מהשטח
*לא רוצה שיפוץ ראש? - לא צריך . זה האוטו שלך .
*שאלה קטנה מתי החליפו רצועת טיימינג ?

itayhi
23-08-04, 23:14
אהלן
אני אשמח אם תבדוק את המכשיר והתאמתו לסמוראי, נמאס לי מפרצופים של "לא בא לי" של בעלי מוסכים.
ברגע שתאשר לי שיש מכשיר אני אצלך.
טיימינג הוחלפה לפני פחות מחצי שנה, דווקא הייתה במצב טוב אבל גם ככה פתחתי את ה"קופסא" כדי להחליף משאבת מים אז עשיתי על הדרך (הרכב היה אצלי אז שנתיים, לך תדע מתי עשו לו טיימינג).
למה אתה שואל?

איתי

המהנדס
23-08-04, 23:19
1)סתם רציתי לדעת.
2)אני אבדוק מחר.

אם היית בא אלי כשעשיתי אוברול היית רוצה גם כן לעשות ולא היה מעניין אותך הכסף.

asafk
23-08-04, 23:20
בכלל לא שיקול!
אנשים פה כבר הוציאו סופה עם סרן אחורי שבור מהשטח, משטח קשה (ציר המצלעות אם אינני טועה) אז סמוראי בלי מנוע? זאת לא הבעיה.

:x :x

אל תיקח את זה אישי- אבל אם מישהו, לא רק "סתם" חבר בקהילה המצומצמת שלנו, אלא אפילו חבר ממש, יגרום לי לגרור אותו חצי יום בשטח במקום לטייל, ולא בגלל תקלה אקראית, אלא בגלל הזנחה שסופה היה ידוע מראש, אני חושב שאני אתרגז.

אסף.

itayhi
23-08-04, 23:22
א. תודה
ב. לא משנה כמה הייתי רוצה,
כשאתה סטודנט שנה א' והתחלת לשכור דירה לפני 4 חודשים בו בזמן שיש לך מינוס מכובד בבנק ואתה גם מנסה להחזיק סמוראי+כלבה+חתול+תוכי+חברה....לא נשאר כסף.

בכל מקרה תודה על הרצון לעזור

איתי

המהנדס
23-08-04, 23:31
I.קח שלוש שנים קדימה (וגם 9800 ש"ח לשנה בקירוב בלי הוצאות שוטפות ) ותגלה שלא יהיה לך כסף גם אחרי שילך המנוע ,מנסיון של סטודנט שנה 4.
II. אני עוזר משמע אני קיים , לא?

itayhi
24-08-04, 01:01
בכלל לא שיקול!

:x :x

אל תיקח את זה אישי- אבל אם מישהו, לא רק "סתם" חבר בקהילה המצומצמת שלנו, אלא אפילו חבר ממש, יגרום לי לגרור אותו חצי יום בשטח במקום לטייל, ולא בגלל תקלה אקראית, אלא בגלל הזנחה שסופה היה ידוע מראש, אני חושב שאני אתרגז.

אסף.

אסף
אם מישהו טייל איתך והמנוע שלו "הלך" באמצע טיול בגלל שהאידיוט לא הסתכל על מד החום אתה תתעצבן? הבאנדם יכל לשים זמזם התראה על חום מנוע אבל לא עשה את זה, זאת גם טעות שלו, לא? זה גם סוג של הזנחה, לא?

גם לא לבדוק כל בורג לפני טיול כמו בבד"ח של חנן זאת הזנחה, לא? ועם יד על הלב, כמה אנשים באמת עושים את זה?

זה לא שהרכב שלי לא זז מהמקום ואני משתמש בו רק לטיולים ומחכה שהוא "יגמר" באחד מהם! הרכב נוסע יום יום בשנתיים וחצי האחרונות ועשה בהן מעל 30,000 ק"מ עם המנוע ה"גמור"
אם המזל הרע של "שפיכת" המנוע יקרה בטיול, בשטח ולא על הכביש....אני מקווה שהחבר'ה יגררו אותי ולא יתעצבנו עלי.

בסה"כ, אנחנו בדר"כ מטיילים כשרוב (אם לא כל) הרכבים בשיירה הם ישנים יחסית, זה יכול לקרות לכל אחד כל הזמן, וללכת להוציא עכשיו 6000 ש"ח על מנוע שיכול לסחוב לי עוד שנה שנתיים נראה לי יקר מדי בשביל ה"עצבים" של חבר כזה או אחר שמטייל איתי.

כמו שאני לא מתעצבן על כל רכב שעוצרים בגללו באמצע טיול לשעה בצד בגלל שהוא התחמם, וכמו שאני לא מתעצבן על טיול שלם שהפסקנו, הסתובבנו וחזרנו לכביש כי רמת העבירות הייתה מעבר למה שחבר שלי היה מוכן לעשות עם הרכב שלו (כי הוא פחד, הרכב היה עובר בקלות), ככה אני מצפה מחברים שלי שיבינו שהרכב שלי לא חדש ודבר כזה יכול לקרות. לי, ולכל אחד אחר.

בקיצור, חבל שאתה רואה את זה ככה, הרבה מאיתנו נוסעים ברכבים מיושנים, עם סיכוי די גבוה לתקיעה עקב כשל טכני ואני לא חושב שאתרגז על חבר בגלל שהייתי צריך לוותר על טיול כי הרכב שלו כשל מסיבה כזאת או אחרת.
שוב, אם אני אגיע למצב שהרכב לא סוחב, ואני אדע שבקילומטרים הקרובים הוא עומד לגמור, אני לא אסע לטייל.
אבל במצב הנוכחי....אני לא רואה בעיה עם זה.
אם אתה רואה עם זה בעיה...כנראה שאנחנו חושבים אחרת וכנראה שמצבינו הכלכלי לא דומה.

איתי

ryanai
24-08-04, 10:17
איתי תרגע,

נגרור אותך בשמחה :twisted:

וחוץ מזה מה אתה רוצה מאסף ? הוא נוסע בלנדרובר.
לנדרובר זה סוג של
הזנחה שסופה היה ידוע מראש
אתה חושב שמישהו יכעס עליו כשהוא יתקע ?

אלון_ק
24-08-04, 10:40
הרבה מאיתנו נוסעים ברכבים מיושנים, עם סיכוי די גבוה לתקיעה עקב כשל טכני

בהתייחסות כללית:
לא אידיוט, רק אתה והחברה שלי. אם היית מטפל באוטו כמו שצריך, זה לא היה קורה לך באמצע טיול בהפתעה, אלא בידיעה מראש ואז היית סוחב איתך חלקי חילוף לתקלה הצפוייה (או מחליף מראש בבית). רכב ישן זה לא תירוץ.

ספציפית למנוע:
אנחנו באמת נגרור אותך בשמחה, זו אפילו תהיה חוויה (עוד הזדמנות לרדת עליך יום שלם). אני מבין את השיקול שלך טוב מאוד עם המנוע, ולי אין בעיה להוציא אותך מהשטח ככה. לעומת זאת, להוציא סתם מישהו שבא לטייל איתנו היה מעצבן גם אותי מאוד.

itayhi
24-08-04, 13:27
רפול יא שלול
ראשית תודה
שנית בינתיים מי שהיינו צריכים לגרור זה אותך כי חשבת ש"מפלצת העבירות" שלך יכולה לעבור חריץ ברוחב ועומק של חצי מטר והמבין יבין... (אלון, חבל שלא היית שם לראות את זה, היו קטעים! )

אלון
אתה חושב שלגרוטאה שלך יהיה מספיק כוח כדי לגרור אותי :twisted:
עכשיו ברצינות, מה זאת אומרת "סתם" מישהו שבא לטייל איתנו? בכל טיול שאתה יוצא אליו אתה מכיר את כל האנשים/רכבים?
אצלי בדר"כ זה לא ככה, כמעט תמיד מצטרף מישהו לא מוכר שאין לך מושכ מה מצב הרכב שלו.
בכל מקרה, בלי לפתוח פה....כבר שנתיים וחצי שאני מטייל ותמיד חזרתי הבייתה על 4 גלגלים עם מנוע פועל (בערך...), ושוב אני אומר, זה לא מזל! אם יש משהו קריטי שאני חושב שלא יעמוד בתלאות הדרך אז אני אתקן אותו או לא אצא לטייל

איתי

אלון_ק
24-08-04, 17:42
אני אחדד:

זה בסדר שתטייל איתי עם מנוע שעשוי למות, כי אין לך ברירה. אם תבוא עם סרן סדוק מראש, אתה גם תחזור הבייתה בלעדי. כנ"ל אם תבוא עם תקלה דבילית אחרת שיכלת לטפל בה והייתה לך ברירה. אם אתה תתקע אותי באמצע טיול על שטות אני אכעס. וואלה, גם אתה אתה תכעס. אם זה מישהו שאני בכלל לא מכיר, אולי אני אהיה נחמד ואוציא אותו לכביש, אבל הוא לא יטייל איתי שוב.

יש חוסר ברירה ויש חוסר אחריות. לרדת לטיול עם סרן סדוק כשידעת על זה מראש כבר גובל בטמטום. אני לא מטייל עם בנאדם שעושה כזה דבר. חוץ ממישהי אחת - אבל כמו המקרה שלך ושל המנוע, לכל כלל יש יוצא מהכלל...

itayhi
24-08-04, 17:57
אני אחדד:
יש חוסר ברירה ויש חוסר אחריות. לרדת לטיול עם סרן סדוק כשידעת על זה מראש כבר גובל בטמטום.

עם סרן סדוק אני לא אסע גם על כביש!
אני לא רוצה לחשוב מה קורה כשנשבר סרן על כביש מהיר במהירות של 100 קמ"ש :shock:
ואם זה סרן קדמי...עוד יותר גרוע.
בקיצור, יש דברים שבכלל אין מה לחשוב על נסיעה איתם, בכביש או בשטח.
אני לא חושב שמנוע גוסס הוא אחד מהדברים האלו.

חוץ ממישהי אחת - .

אני מכיר אותה?

איתי

אלון_ק
24-08-04, 18:06
כן. קטנה, חמודה, קופצנית, סמוראי 84. די דומה לחברה שלי.

asafk
24-08-04, 19:04
איתי, לקחת את זה אישית... :wink:
הבעיה שלי היא בגישה- וזה יכול להיות צלב עם חופש או מנוע לקראת הסוף, זה לא משנה. הגישה של "אני יוצא לטיול בידיעה ברורה שבסבירות גבוהה אני הולך לחרב את הסוף שבוע לחברים שלי, אבל הם חברים שלי אז הם יעזרו" מרגיזה אותי.
אני לא מטייל מספיק. לא כמה שהייתי רוצה. ואז, סופסוף יצאתי לטיול, אבל חבר יקר, שיודע שהסטרטר שלו על ערש דווי, וכבר יש לו סטרטר חדש בשביל להחליף, מדומם את האוטו לכאורה (האוטומטי, שאי אפשר להניע בדחיפה), והנה הלכה כל השבת על נסיונות להתניע. אז אם אתה יודע שזה הולך ללכת, למה להגיע למצב שזה יקרה באמצע טיול ותחרב לי את היום?

אסף.

gily2k
24-08-04, 19:04
אלון ,
אז אני מבין שאפשר לשכח מילד ??

איתי אני אהיה מוכן לגרור אותך
ואני לא אתעצבן אם אתה או חבר אחר שלי יעשה שטות
האדישות שלי יותר מעצבנת :twisted:
קורה לכולם

itayhi
24-08-04, 21:56
אסף
זה לא צלב ב70 ש"ח
ולא סטרטר ב300 (אגב, בגלל זה אני לא נוהג באוטומט...)
וגם לא דרייבשאפט ב500 ש"ח.
מדובר על השקעה של 6000 ש"ח שאין לי כרגע
תאמין לי שאם היה הייתי עושה מנוע, אני לא אוהב למסך (מלשון "מיסוך" של טנקים) את מי שנוסע מאחורי בשטח...
ולא לקחתי אישית...אני אף פעם לא לוקח אישית, בסה"כ אתה נוסע בלנדרובר---> כבר סיבה לא לטייל איתך כי הסבירות להיתקעות גדולה מתמיד... (אני צוחק, תשאל את אלון)

גילי
האדישות שלך לא מרגיזה אותי, והמבין יבין...

אלון
תיזהר עם ההצהרות שלך או שתאלץ לעשות משהו בנידון .

איתי

ד ו ר ו ן
24-08-04, 22:27
אנשים פה כבר הוציאו סופה עם סרן אחורי שבור מהשטח, משטח קשה (ציר המצלעות אם אינני טועה)

אני מניח שאתה מתכוון לזה:
http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/d/o/r/f/i/n/k/e/l/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200408061718517626/200408061832181128/10.jpg

אם זה זה אז בכל זאת מקרה חריג,עידו יצא חמור גרם,הבין שלא יבוא איתנו לשום מקום בעתיד אם לא יתפוס את עצמו בידיים ואכן כך.
כעסנו,נזפנו,נתנו לו להבין טוב מאד מה אנחנו חושבים עליו-דפק להרבה אנשים את היום באותו היום אבל להשאיר בשטח? ממש לא.

itayhi
24-08-04, 23:26
אני חושב שסטינו לגמרי מהנושא
ועדיין, יש הבדל עצום בין לנסוע עם סרן סדוק לבין לנסוע עם מנוע שיכול למשוך עוד 50,000 ק"מ כמו כלום.
בכל מקרה, אני מקווה מאוד שזה לא יקרה באמצע טיול, ואני עוד יותר מקווה שזה לא יקרה בשנה הקרובה, אולי אני אופטימי אבל אני גם קצת ריאלי, ואין לי מאיפה להוציא עכשיו 6000 ש"ח.

מה דעתכם לחזור לנושא המקורי?
יש עוד הצעות?

איתי

-->