PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי אחרי מוסך - הרבה צרות - צריך עזרה חברים:)

roiyfr
19-02-10, 13:15
שלום לכולם אני אנסה לנסח כמה שאפשר בצורה ברורה את התקלות... ( חדש בעסקי השטח ).

הסמוראי מדגם 96 ( הזרקה ).
מנוע חלש, ישן איך שלא תקראו לזה

הסטוריה:

השתנקות, סל"ד נופל - טיפול - החלפת TBI, סטרטר ומשאבת דלק.
לאחר הטיפול ציין בפניי המוסכניק להיות עם יד על הדופק בעניין השמן והמים כי האוטו מעשן כמו קטר, הוא אמר לי שאני צריך לנסוע - 500 ק"מ ואז לבוא לכיוונים ( שזה אני מניח לטורים ).
מאון לאון ואוף...., נסעתי והתכוננתי לטיול ( לפני כיוונים!!! ), יום קודם שמתי שמן והרבה בדיעבד!!!, נסעתי עם האוטו כ - 40 ק"מ, מבחן אחרון במכללה וחזרה, בוקר למחרת הכנו ציוד...התחלנו נסיעה לכיוון 443 שלפתע הפלא ופלא התחיל להיתמר עשן לבן דרך הגיר הרגיל ולעשות רעשים "אחרים" ( פחות כוח )של המנוע לא נעימים, כשלחצתי על דוושת הגז, לא נעים, עצרתי בצד, דיברתי עם המוסכניק והוא לאחר בירור קצר איתי אמר שכנראה ששמתי המון שמן מעל המותר, אוי ואיזמיר!!!, לאחר התייעצות לא מקצועית עם הח'ברה החלטנו לרוקן דרך האגן שמן את כל השמן!!!
ביצענו " מלא מחדש" כ - 3 ליטר פחות או יותר והרכב המשיך להוציא עשן לבן והתחיל לעשות רעשי חריקות/דפיקות מכיוון המנוע...

בשורה תחתונה אני מרגיש די אהבל, אבל כל החיים זה בית ספר, אז בשעור שסופו לא ידוע כרגע, מה לדעתכם הפתולוגיה של הסמוראי? ואם במצב כזה כדאי לי בכלל להגיע איתו למוסך ביום ראשון ( 30 ק"מ - אמנון ), או להביא גרר...:) - אין כסף!!!

אשמח לכל חוות דעת באשר היא
תודה מראש - רואי

raanan
19-02-10, 14:25
מצטער אבל הסיפור ארוך אבל חסרים בו פרטים חשובים כגון :
א. כמה זמן הרכב אצלך ?
ב. מדוע הכנסת אותו למוסך / איזה תקלה ?
ג. האם לפני המוסך המנוע היה חלש "ואכל" שמן/מים ?
ד. על איזה כיוון דיבר המוסכניק (לאחר 500 קמ') ?
ה. האם שמילאת שמן עברת את המכסימום של המדיד ?

הערכה שלי (פסימית), תכין מזומנים והרבה , המנוע סיים חייו.
מקווה בשבילך שההערכה שלי היא טעות.

רענן

azora
19-02-10, 16:01
אשמח לכל חוות דעת באשר היא
תודה מראש - רואי

חוות דעת?
גר בצפון? קח אותו לליאור

גר במרכז/דרום? קח אותו למורי

אין-סוף המלצות על שניהם בשירשור בעלי מקצוע מומלצים.

roiyfr
19-02-10, 20:29
מצטער אבל הסיפור ארוך אבל חסרים בו פרטים חשובים כגון :
א. כמה זמן הרכב אצלך ?
ב. מדוע הכנסת אותו למוסך / איזה תקלה ?
ג. האם לפני המוסך המנוע היה חלש "ואכל" שמן/מים ?
ד. על איזה כיוון דיבר המוסכניק (לאחר 500 קמ') ?
ה. האם שמילאת שמן עברת את המכסימום של המדיד ?

הערכה שלי (פסימית), תכין מזומנים והרבה , המנוע סיים חייו.
מקווה בשבילך שההערכה שלי היא טעות.

רענן

א. חצי שנה.
ב. כאשר לחצתי על הגז הוא השתנק ולא נתן טורים, רק עם משחק מרגיז עם הדוושה. בנוסף הטורים שלו היו יורדים ועולים בתדירות רבה, ולעתים הרכב היה נכבה.
ג. כן, פחות או יותר.
ד. טורים ( החלקים שהוחלפו מוזכים לעיל ).
ה. לא בדקתי.
ו. לכל הפסימים תודה.
ז. יש מצב למשהו קצת יותר חיובי.

ותודה על התגובה

ilan.sch
20-02-10, 00:05
יש מספר מוסכניקים שמכירים את האוטו כמו את הכף יד, עצה שלי תלך אליהם לפני שאתה שם שקל על טיפולים במקומות מסויימים. ואם אתה לא רוצה ללכת לליאור (ליד נתניה) או מורי (ליד ראשון) אז תלך למקום שמתעסק בג'יפים או שלפחות יתעסק בסוזוקי.

mi88
20-02-10, 00:29
אם הרכב מאבד מים בלי נזילה אזיי זה ראש מנוע אם הרכב מעשן עשן לבן סמיך סימן שאוכל שמן בכמויות וזה מנוע גמור ביחד עם ראש אז או שמחליפים מנוע או שאולי מספיק אוברול
אגב במצב כזה המנוע גם לא מחזיק טורים (יכול להיות סדק בבלוק)
אם זה עשן לבן לא סמיך עם ריח של דלק אזיי הדלק לא נשרף טוב וזה בסהכ' מערכת הזרקה

אני לא מוסכניק אבל התשובה מידע וניסיון

בהצלחה

משה

shmil
20-02-10, 00:39
אוי, משה, משה. למה שלא תשאר בענייני לנדרוברים, אבל רק לנדרובר מהסוג שלך. פרילנדר. הכי טוב פרילנדר. פרילי
לא אמרנו כבר שאין לך ידע של ממש במכונאות? לא ידע, ולא נסיון?
ולא אמרנו שתשתמש בסימני פיסוק?

אם הרכב מאבד מים בלי נזילה אזיי זה ראש מנוע לא נכון
אם הרכב מעשן עשן לבן סמיך סימן שאוכל שמן בכמויות וזה מנוע גמור ביחד עם ראש אז או שמחליפים מנוע או שאולי מספיק אוברול (משפט לא ברור בהעדר פסיקים, נקודות וסימני שאלה. בכל פיסוק שלא יהיה, אגב, הוא אינו נכון. מה זה מנוע גמור? מה השיקולים להחלפת איזה חלק?)
אגב במצב כזה המנוע גם לא מחזיק טורים (יכול להיות סדק בבלוק) מה הקשר?
אם זה עשן לבן לא סמיך עם ריח של דלק אזיי הדלק לא נשרף טוב וזה בסהכ' מערכת הזרקה

אני לא מוסכניק אבל התשובה מידע וניסיון (מאד מעניין כמה, של מי, על מה, מתי ולמה)

בהצלחה

משה

משה, משה.
פותח השרשור עוד לא הבהיר מה הרקע ומה בדיוק הבעיות, ואתה כבר יודע.
סחתיין.
אוי לי מיצרי, ואוי לי מיוצרי.

tooshey
20-02-10, 00:47
שמיל
אתה מרביץ חזק בנוער הלילה !?

בברכה,טושי

tzagi
20-02-10, 08:48
שמיל
אתה מרביץ חזק בנוער הלילה !?

בברכה,טושי

הקנה אדום.....

חנן-ג'יפולוג
20-02-10, 12:21
משה, תקשיב לשמיל, הבחור יודע על מה הוא מדבר והוא עוד עדין איתך.
בפעם הבאה שתברבר בלי שליטה, תיחסם.

ניר ל
20-02-10, 12:45
יכול להיות שתידלקת בדלק מהול או סולר ?

roiyfr
20-02-10, 15:20
אוי, משה, משה. למה שלא תשאר בענייני לנדרוברים, אבל רק לנדרובר מהסוג שלך. פרילנדר. הכי טוב פרילנדר. פרילי
לא אמרנו כבר שאין לך ידע של ממש במכונאות? לא ידע, ולא נסיון?
ולא אמרנו שתשתמש בסימני פיסוק?

משה, משה.
פותח השרשור עוד לא הבהיר מה הרקע ומה בדיוק הבעיות, ואתה כבר יודע.
סחתיין.
אוי לי מיצרי, ואוי לי מיוצרי.

ובכן החבר שמיל, אם אתה אכן יכול לתת לי קצת מידע אני אשמח, האוטו מוציא עשן לבן דרך הגיר בתא הנהג וכאשר אני לוחץ על דוושת הגז יש רעשים חזקים של תקתוקים בנוסף למין "תקתוקים" קטנים יותר שנשמעים כמו צרצר גדול וצרוד, מדיד השמן מראה על קצת פחות מהקו מינימום.

תודה

shmil
20-02-10, 18:41
לתת לך מידע אני לא יכול. אני יכול לכל היותר להוציא ממך מידע שיעזור לנו לעזור לך. ולכן - רועי, תתמקד, תתפקס.

המוסך החליף לך TBI, סטרטר ומשאבת דלק בגלל השתנקות של הטורים?
הוא עשה עוד משהו?
קצת לא נראה לי הגיוני גם וגם וגם בשל הבעייה שתיארת, וזה נשמע כמו ירייה באפילה. נחזור לזה, בהמשך.

אתה מתאר תקתוקים וצרצורים. אני קצת חלש בבעלי חיים. את כל בדיקות הרעש הללו אתה עושה לפי התיאור שלך עם פחות מדי שמן.
מלא שמן, והפעם לכמות הנכונה. הנע את הרכב כשנמצא אתך חבר/אבא/אח/אמא, או כל יצור אחר שמסוגל ללחוץ על דוושת הגז בזמן שאתה עם מכסה מנוע פתוח ומקשיב למנוע. אחרי זה תאר מהיכן בדיוק הרעש, האם הוא משתנה בטורים גבוהים ונמוכים וכיצד.

אתה מתאר עשן לבן בתוך תא הנהג שנכנס מבית ידית ההילוכים. האם אותו עשן לבן נפלט גם מהאגזוז? האם באותה כמות ועוצמה? היכן יותר?

ועשיו אני חוזר לעניין היריה באפילה.
אני מסכים עם רענן שמאד ייתכן שהלך לך מנוע. מאד הגיוני שהצרצור שאתה שומע הוא של קסוות הקראנק (למרות שהוא יכול להיות גם מהרצועות). אבל, התיאור שלך עוד ממש לא ברור, גם לא הסימפטומים, וכנראה שייקח עוד כמה ימים של "תלך לבדוק ותחזור עם תשובה" לפני שתהיה דיאגנוזה של ממש. חלק מה"תלך תבדוק" יכללו גם פירוקים. ככה זה במוסך וירטואלי...:p
ולמה אני אומר את זה? כי נראה לי שאתה לא מתכוון לטפל ולתקן לבד, ותקן אותי אם אני טועה.
ואם אתה כן מתכון לטפל לבד, אז כדאי שתשב ותקרא קצת חומר מקצועי, ותיאורי אנשים ששיפצו מנועים, ותראה איך אתה מסתדר עם זה.
כשלעצמי, לא משוכנע שהייתי חוזר למוסך בו נעשה ה"טיפול" האחרון. ואני גם לא חושב שאגיד לך אם לנסוע למוסך או להביא גרר.
אני כן חושב שכדאי שתחשוב איך אתה מתנהל כספית /כלכלית, תמצא לך מוסך הגון והוגן ותכניס אליו את הרכב כשיהיה לך כסף, גם אם משמעות הדבר שהרכב יעמוד חודש עד שתתארגן.
אני יכול המליץ על מורי (ד"ר מורי) וליאור מזוקילנד, בהתאם למיקומך על המפה.

sportman
20-02-10, 19:03
שלום חבר בלי ציניות ,נשמע מהסאפרי ששמעת שהמנוע
הגיע לסוף דרכו..........
גש לליאור זוקי-לנד בנורדיה

raanan
20-02-10, 19:36
אתה מתאר עשן לבן בתוך תא הנהג שנכנס מבית ידית ההילוכים. האם אותו עשן לבן נפלט גם מהאגזוז? האם באותה כמות ועוצמה? היכן יותר?
.

מניח שהכוונה של שמיל שכנראה יש לך סדק /שבר /רקבון בצינור פליטה לכן בורח עשן לתוך התא מאזור ידית הילוכים/טרנספר.

קשה לי להאמין שהתקלה התפתחה בזמן קצר בעקבות מילוי יתר שמן .
אני מניח שאתה וגם המוסכניק הייתם מודעים למצבו הלא מזהיר של המנוע והכל היה עניין של זמן , כנראה שהוא הגיע

אגב המיתוס שכמות שמן יתר מזיקה למשאבה או גורמת לנזק בגלל לחץ יתר אינה נכונה.
הבעיה ביתר שמן, היא חדירת בועות אוויר לשמן ואז שימון לא מיטבי .
הבועות חודרות עקב "הקצפה" שמבצעים מרימי השסתומים במצב שהם כמעט מוצפים בשמן.

בקיצור חבר,
קח את העצה של שמיל והעבר הרכב למוסך אמין.

רענן

ilan.sch
20-02-10, 22:18
וואי
אני לא מבין כמה אתם רושמים על אותו דבר.
גם עם האוטו מוציא עשן ירוק סמיך ועושה רעש כמו של רכבת ישראל שהיא מגיעה לתחנה בבנימינה, מה זה משנה דרך האינטרנט לא פותרים כאלה תקלות, בלי להשמיץ אף אחד שרשם פה אני מאמין שכולכם תותחים אבל אף אחד לא ראה את הרכב הנ"ל. שפשוט יילך לאחד מהבחורים שהמלצנו לו וחדל קשקשת ברשת, אין שום ערך לשרשור הזה.

רון נחמן
20-02-10, 23:21
בלי תשובות של מכונאים וירטואליים, אבל כן קצת מניסיון (חלקו של אחרים)-

ניסחתי את ההודעה הזאת כמה פעמים בניסיון להיות עדין עם אותו אמנון...

בהנחה שמדובר באמנון שאני חושב עליו, אני מציע לך לא לטפל אצלו, במיוחד שמדובר בתקלות רציניות. אני האחרון שירצה לפגוע בפרנסתו של אדם ולכן אני לא רוצה להאריך בסיפורים ואגדות, רק אומר את זה:
את מורי אני מכיר רק מטיול אחד ומהפורומים, ועוד לא שמעתי עליו מילה רעה (לפחות לא ממישהו שצריך להקשיב לו :twisted:)
את ליאור אני מכיר רק מהפורומים, וגם הוא קוצר שבחים רבים
אני אישית מטפל ברכב ב"פרויקטים 4 על 4" בכפר סבא. גילוי נאות - עבדתי במוסך שלהם בעבר. מקצועיים ויסודיים בצורה נדירה, ואני אומר את זה כאחד שראה "מאחורי הקלעים". (חשוב לי לציין שהיום הקשר שלי איתם הוא רק בתור לקוח, ואני ממשיך לחזור)
כל אחת מ-3 האופציות האלו תהיה מצוינת. אם התקלה רצינית, אל תעשה פשרות בנוגע למי שמטפל לך באוטו. תאמין לי, שווה לשלם יותר ולא לחזור על אותה תקלה פעמיים. תתייעץ איתם גם לגבי גרירה או נהיגה.
אם אתה רוצה פרטים ומור"קים שלח ה"פ.

רון נחמן
20-02-10, 23:34
בלי תשובות של מכונאים וירטואליים, אבל כן קצת מניסיון (חלקו של אחרים)-
אם אתה רוצה פרטים ומור"קים שלח ה"פ.

ועוד דבר אחד קטן -
כל פעם שאני חוזר עם תקלה רצינית (שלרוב נובעת מהנהיגה האגרסיבית-משהו וחוסר היכולת של הנהג להבין שהוא נמצא בויטרה ולא בסיקס) צוחקים עליי במוסך ושואלים אותי למה לא קניתי משהו גדול וחזק יותר, וכל פעם אני מסביר להם:
יש לקחים שאדם חייב ללמוד בדרך הקשה, על הג'יפ הראשון שלו.
עדיף שזה יהיה רכב זול, עם חלפים זולים!

אז עם כל הפסימיות, קח אוויר. תבין שאלו החיים - אתה רוצה להנות, תשלם. זה רק כסף. אני סטודנט, תאמין לי שאין לי הרבה :(
בכל נסיעה למוסך אני שואל את עצמי איך הכנסתי את עצמי לצרה הזאת, ובכל נסיעה מהמוסך הבייתה אני חייב לחתוך לשטח כדי לענות (עצמי אומר לי בהגיענו: לשלב low?)

איש
22-02-10, 02:01
[QUOTE=רון נחמן;295805]בלי תשובות של מכונאים וירטואליים, אבל כן קצת מניסיון (חלקו של אחרים)-

ניסחתי את ההודעה הזאת כמה פעמים בניסיון להיות עדין עם אותו אמנון...

+1 בקשר לאמנון

-->