PDA

צפייה בגרסה מלאה : ירידה מהשבילים ושמירה על ערכי הטבע

אמיר מ
19-02-10, 16:07
שלום רב,
בימים האחרונים רץ בפורום שרשור בשם אתר שלנו המכיל תמונות מכל הטיולים, מומלץ!!! המזמין בתמימות את החברים לצפות בתמונות מטיולים של קבוצה כל שהיא. מהזמנה לצפייה התגלגל השרשור ובצדק לנושא שמירה על ערכי הטבע ונסיעה על השבילים.http://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon8.gif
הבעיה בחלקה נובעת מחוסר ידיעה כי לא יורדים מהשבילים ובטח שלא על מנת לפתוח דרכים חדשות.
מצ"ב השירשור שלדעתי בשמו הנוכחי אינו ממחיש את התופעה שהתעוררה בו.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=42233

סוף שבוע נעים לכולם.
אמיר

eladte8
20-02-10, 23:05
משיטוט בשירשור עולה שהמטיילים לא היו מודעים בכלל שהם עלו על שטחים אסורים.
לא צריך לנזוף בהם ישר ,כנראה שהם חדשים בעסקי השטח וצריך ללמד אותם ולהסביר להם איפה מותר ואיפה אסור לנסוע.
בנאדם שקונה גיפ ומתחיל לטייל בשטח לא תמיד מודע לזה שירידה משביל מסומן אסורה ופוגעת בטבע וירידה לשדות פוגעת(!!) ביבולים חקלאיים של אנשים שעובדים ומתפרנסים.
מה שכל כך ברור לנו לא בהכרח ברור לנהגים ולמטיילים החדשים!
נזיפות לא יביאו להסברה נכונה לפי דעתי.
מה שכן צריך לעשות זה שמי שמצטרף לטיולים ורואה שהגיפאים חורגים מהמותר צריך להעיר ולהסביר ברוח טובה.

sos4u
21-02-10, 00:02
לדעתי הטענה בתגובות נבעו מתגובת המזמין, שנכנס כפיל לחנות חרסינה [ מבלי משים] דרס חלקה טובה אבל לא הקשיב לצעקות השוהים במקום ואף זלזל בהם. ... כך שאין לו להלין אלא על עצמו.

אני מקווה שילמד מההערות שקיבל, ויפנים, כי ההערות נכתבו ע"י כאלה שאיכפת להם, ולא באו ע"מ לקנטר...

נושא טיולי השטח עולה לכותרות שליליות בין היתר בגלל מקרים כאלה, [בין אם נעשו ב"תום לב" ובין אם לאו] וגורם לנו [ לכל קהילת המטייילים ] נזק עצום וכמעט בלתי הפיך, חפש קצת באתרי האינטרנט השונים ותקרא איך נראים מטייליי ה 4X4 ותבין שהמעשה שנעשה חמור מאד, ואני יוצא מנקודת ההנחה שנעשה "רק " בתום לב...
חמור מכך הייתה תגובתו המזלזלת של פותח השרשור, שבמקום לקבל את ההערות, ולהסיר את התמונות מהאתר - ולאלתר!! - זילזל בהערות ובכותביהן.

zion_z1
21-02-10, 01:24
ערב טוב ושבוע טוב לכולם. בימים האחרונים נכנס לפורום נושא מאוד מלהיב ומעניין לכל קורא באשר הוא. גיבורי הסיפור הוא אני וחבריי. התגובות הנלהבות שמנסות להחצין ידע כלשהו והתנשאות מיותרת תוך כדי שימוש במילים פוגעות וירידה לפסים לא נאותיים, יצאו מההקשר, וגרמו לי ולחברי (שבהחלט חדשים בשטח) להראות בצורה רעה. אז תודה לאנשים שיחצנו פה את מחשבותיהם והרגישו טוב עם עצמם וכתבו מילים רעות ו מ י ו ת ר ו ת. (כדי להראות ידע מסוים של אדם הוא משתמש בצורה בוטה בטיפוס על אדם אחר) קחו פסק זמן מהמקלדת ותחשבו אם זו הדרך להעיר ולהסביר משהו שאתם יודעים במקרה הזה יותר טוב. בתקווה לאנשים טובים יותר ובעתיד טוב יותר לכולנו. צאו לטייל, שבוע טוב.

zilbersh
23-02-10, 07:43
ערב טוב ושבוע טוב לכולם. בימים האחרונים נכנס לפורום נושא מאוד מלהיב ומעניין לכל קורא באשר הוא. גיבורי הסיפור הוא אני וחבריי. התגובות הנלהבות שמנסות להחצין ידע כלשהו והתנשאות מיותרת תוך כדי שימוש במילים פוגעות וירידה לפסים לא נאותיים, יצאו מההקשר, וגרמו לי ולחברי (שבהחלט חדשים בשטח) להראות בצורה רעה. אז תודה לאנשים שיחצנו פה את מחשבותיהם והרגישו טוב עם עצמם וכתבו מילים רעות ו מ י ו ת ר ו ת. (כדי להראות ידע מסוים של אדם הוא משתמש בצורה בוטה בטיפוס על אדם אחר) קחו פסק זמן מהמקלדת ותחשבו אם זו הדרך להעיר ולהסביר משהו שאתם יודעים במקרה הזה יותר טוב. בתקווה לאנשים טובים יותר ובעתיד טוב יותר לכולנו. צאו לטייל, שבוע טוב.

הפוסל במומו פוסל...

-->