PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילת לוק רייט בעיה הנדסית

k2000
15-08-04, 05:24
היום (יום שבת) התקנו אלון רפי ואני (זה המקום להגיד תודה) את הנעילה.

אני הזמנתי את הנעילה ללא הקפלרים והייתי אמור להשתמש בדריברים המקוריים שלי.
למרות זאת מחשש שהדריברים שחוקים לקחנו ליתר גם את של איתי (סמוראי 87)

פתחנו והדריברים היו במצב מצויין אבל...
הקרוס שאפטים לא נכנסו מסתבר שהנעילה לא מתאימה לרכבים 89 ומעלה (אם אני לא טועה)
ויש טעות קטנה בנעילה (מכתב ישלח אליהם בעזרת אלון שוב תודה)

אבל לכל מי שמתכוון לקנות נעילה שידע.

חגי

זאביק
15-08-04, 10:53
הקרוס שאפטים לא נכנסו מסתבר שהנעילה לא מתאימה לרכבים 89 ומעלה (אם אני לא טועה)
ויש טעות קטנה בנעילה (מכתב ישלח אליהם בעזרת אלון שוב תודה)

איזו נעילה הזמנת ? מק"ט ?
מה קיבלת ? מה שהזמנת ?
מה צריך להזמין ?

(הזהרת אותנו ממשהו, אבל לא הבנתי ממה :wink: ).

k2000
15-08-04, 14:21
1 קיבלתי מה שהזמנתי
2 בהצע של לוק רייט יש רק דגם אחד ל413 ולא מצויינת שנה כך שמבחינתם מ86 ומעלה
הכל אותו דבר (מה שמסתבר כלא נכון).
3 המק"ט או מה שנראה הכי קרוב אילו זה סימון הדגם כ1510LR

מקווה שעכשיו הדברים יותר מובנים.

חגי

אלון_ק
15-08-04, 18:20
הפוך, גוטה, הפוך. אצלך משהו מוזר, לא בנעילה.

היו לו שני עיגולים בקצה הסייד גירס שאני עוד לא ראיתי באף סמוראי אחר, מ-87 ועד 96. אולי ב-96 לא שמתי לב כי התקנו לו עם קופלרים, אני אברר את הנושא.

האפשרות הסבירה ביותר לדעתי היא שהסייד גירס שלך לא היו מקוריים, או שממתישהו בשנות ה-90 (לא 89, זה בטוח, אם כבר אז מ94 - למרות שלא ידוע לי על שינוי בסרן) שינו קצת את הסייד גירס. לדעתי הם לא היו מקוריים, כי אחרת זה היה ידוע שצריך דגם אחר של נעילה לסמוראי 94 ולסמוראי 86-87, וזה לא קרה.

איתי, צלם כמה תמונות טובות של הסייד גירס האלה ותשלח לי אותם במייל - אני אסמן את ההבדל. אני גם אבקש מחבר שלי שיש לו 96 שישלח לי תמונה של שלו, נראה אם זה אופייני לכל הדגמים המוזרקים. כשיהיו לי תמונות של שני הסוגים אני אעלה אותם לפה כדי שכולם יראו על מה מדובר.

גיא
15-08-04, 19:37
שמועה מאחד החברים טוענת בלהט שבגרמניה משווק דגם מיוחד לגרמניה עם נעילת דיפ'. שפועלת ביחד עם הבלם חניה.

סתם ניחוש פשוט אבל אולי שווה לבדוק שזה לא עירבוב חלקים עם כזאת נעילה ? ...

itayhi
15-08-04, 19:41
אלון
כל החלקים אצל ההורים שלי
כשאני אהיה אצל ההורים אני אצלם לך את החלקים.
בינתיים אני עצבני על שניכם :twisted: אני כבר רואה איך אני בא למכור את הסמוראי עוד שנתיים בלי הנעילה ונשאר עם הסרן ביד.

איתי

gil4
16-08-04, 10:43
איתי
אתה גם קנית נעילה לסרן 87 אם אני לא טועה.האם היא זהה לנעילה של חגי?

itayhi
16-08-04, 12:23
איתי
אתה גם קנית נעילה לסרן 87 אם אני לא טועה.האם היא זהה לנעילה של חגי?

אני אתן לאלון וחגי לענות על זה, שניהם יודעים מה אני קניתי ומה חגי קנה
בכל מקרה, אם אתה רוצה להזמין נעילה, אני אפנה אותך לאתר שממנו קניתי
הכי זול שמצאתי ברשת, 238 דולר כולל משלוח

איתי

k2000
16-08-04, 12:26
אני קניתי ללא הקפלרים שעלתה לי 176$ ואיתי קנה את הנעילה היקרה
יותר עם עוד שני חלקים שמחליפים את הדריברים.
ככה שאין דמיון בין הנעילות ובעיה יכולה להיות רק עם הנעילה הזולה.

חגי

אלון_ק
16-08-04, 18:51
חגי קנה את אותו דגם נעילה שאני רכשתי בזמנו הן לסרן הקדמי, הן לאחורי. ולטובת הסרן הקדמי אני הבאתי בית סטליטים מסרן אחורי אחר, שאינני יודע את מקורו.

יש רק דגם אחד של נעילה לסמוראי בין השנים 86-85 בלי דרייברים (קופלרים, סייד גירס תחליפיים, איך שלא תקראו לזה) מבית ריצ'מונד. עובדה שהיא מתאימה לכולם חוץ מחגי, מה שמאשש את הסברה שהייתה לנו מלכתחילה: חגי פשוט ילד... מיוחד.

איתי, אתה לא תישאר עם שום סרן ביד. יש לי בשבילך בית סטליטים קומפלט, אם זה מה שאתה תצטרך. ואתה כולה צריך 2 סייג גירס מתוכו. אמרתי לך, אני הערבון שלך אם משהו ייצא דפוק אצל חגי (surprize surprize...).

itayhi
16-08-04, 22:49
אלון
כשאני אחליט למכור את הרכב (עוד שנה-שנתיים...חמש) מי בכלל יזכור אותך ו/או את חגי?
נו שויין, אני כבר אמות לבד

איתי

אלון_ק
03-09-04, 11:34
טוב, אתמול עוד חבר שלי התקין נעילה אחורית, סמוראי 95. אותה בעיה כמו של חגי.

יש 4 פתרונות לנושא, לכל בעלי סמוראי 94 ומעלה:

1. שייפו את העיגול בקצה הסייד גיר, תחליקו אותו. אני לא ממליץ על דרך פעולה זו.

2. שייפו את החלק שמחזיק את הקרוס שאפטים, הריבוע הזה שהן נכנסים לתוכו. מצויין בספרון שהוא עשוי להיות לא סימטרי וששיוף כזה עשוי להדרש. אני גם לא ממליץ על דרך פעולה זו.

3. תקנו נעילה עם קופלרים, לא תהיה לכם את הבעיה בכלל. זה פתרון סביר.

4. תקנו נעילה בלי קופלרים ותקנו גם שני סייד גירס של הדגמים הישנים יותר. המחיר של הסייד גירס בארץ שווה להפרש בין נעילה עם קופלרים ונעילה בלי, כך שתצאו באותו נזק כלכלי. ישנה טענה (בלתי מוכחת, למיטב ידיעתי היא מסתמכת על מקרים מועטים כבסיס, אבל לא ניתן גם לסתור אותה - אקסיומה) הגורסת שהסייד גירס המקוריים חזקים יותר מהקופלרים. משום שלא ניתן להוכיח אחרת ומשום שע"י שימוש בפתרון הזה אתם גם נשארים עם סט סייד גירס ספייר ביד שניתן להרכיב פנימה ועדיין הנעילה תהיה שמישה, זו דרך הפעולה הנכונה ביותר לדעתי.

נמרוד
05-09-04, 13:17
3. תקנו נעילה עם קופלרים, לא תהיה לכם את הבעיה בכלל. זה פתרון סביר.

עכשיו אני מתחיל להבין על מה אתם מדברים... זה באופנה לקנות דווקא את הנעילות הזולות בלי הקפלרים? למה? אני מבין את הקטע של סטודנטים-עניים-ביבי-אכלו-לי-שתו-לי, אבל עד כדי כך?

אלון_ק
05-09-04, 13:24
ממש לא, נמרוד. כידוע לך יש טענה הגורסת כי הקופלרים חזקים פחות מהסייד גירס המקוריים. הפרשי המחיר בין נעילה עם קופלרים לנעילה בלי הם בדיוק המחיר של סייד גירס חדשים. ז"א, אתה קונה נעילה בלי קופלרים, קונה סייד גירס חדשים, יוצא באותו כסף, מרוויח סט סייד גירס ספייר (מרכיבים את החדשים, מן הסתם) ואולי גם איזשהו חוזק מבני (הטענה הזו לא מוכחת, למיטב ידיעתי).

אילו היית קונה מייד עם קופלרים ואחד הקופלרים היה קורס לך (וזה יקרה, בסופו של דבר - זה לא דטרוייט) היית נתקע עם שני דרייברים שאין לך מה לעשות איתם. בשיטה הראשונה יש לך סט סייד גירס ספייר אם אלו שקנית נשחקים אחרי כמה שנים.

חוץ מזה, 60$ בהחלט יכולים לעשות לסטודנט את ההבדל, לא? על פניו זה עשוי להראות כעסקה משתלמת יותר.

נמרוד
05-09-04, 13:50
הטענה הנ"ל לא מוכרת לי. הדיון הזה זו הפעם הראשונה שאני נתקל בה. עניין הסיידגירז במקום קפלרים הוא די יחודי לסמוראים - בסרנים אחרים אין בעצם את ההתחבטות הזאת. על מה בעצם מבוססת ההנחה שהקפלרים חלשים וישברו? עד כמה זה נפוץ? אני לא נתקלתי במקרה כזה.

ryanai
05-09-04, 14:03
הנקודה היא שלא ניתן לקנות קופלרים של לוקרייט לבד...
אם נשבר לך קופלר - "הלכה" הנעילה... סיידגיר אין בעיה לקנות...

אבל (וזה אבל גדול) מסתבר שמודלים חדשים יותר זה בעיה.
הסיידגיר בא עם מעין "בליטה" או טבעת על חלקו העליון (מתואר למעלה - לאלון יש גם תמונה).
להערכתי הבעיה תהיה בכל המודלים של סוזוקי החל משנה מסויימת (94 ?) ויותר גרוע מכך, למרות שלא בדקתי - נראה לי שזה גם מה שתמצא היום במכשירי תנועה לכל המודלים

במקרה שלי - אלון עשה עבודה נהדרת עם דיסק :twisted:
(אני גם ככה עדיין שלול - מה אכפת לי לנסות, ויש גם את מי להאשים במידה ויהיו בעיות)

בקיצור - תקנו עם קפלרים. ימי השימוש בסיידגירס המקוריים הגיעו כנראה לקיצם...

(נ.ב אם למישהו יש סיידגירס במצב טוב אני אשמח לקבל אותם)

רפי.

אלון_ק
05-09-04, 14:07
זה ממש לא נפוץ. לוקרייט בסמוראי בארץ זה די כמו דטרוייט ב44, די בלתי שביר ומחזיק לתמיד (עד הבעלים שאחרי הבא, מבחינתנו זה תמיד). בחו"ל עושים קולות של "לוקרייט יותר טוב מהאיזי לוקר" ושל "קופלרים פחות עמידים מסייד גירס", אפילו יש להם איזה מקרה או שניים מתועדים של קופלרים שקרסו. אבל אין להם מספיק כדי לבסס על זה עובדה, אלא רק מקרים נקודתיים - וגם זה לרוב עם צמיגי 33, מנועים מחוזקים ושאר מערכות לא סטנדרטיות. זה גם מתבסס על הנחה שהסרן בסמוראי ישן כבר לא 100% ישר אחרי כמה קפיצות שהוא עשה באוויר, מה שדווקא כן תופס גם פה, כנראה.

Dont get the couplers or "new side gears"... I can tell you from experience that if you axle tube is bent at all your locker will disentigrate with the aftermarker gears. If you use the suzuki side gears they allow more "play" and have more tolerance for slight bends in your axle.

מתוך: http://bbs.zuwharrie.com/content/topic,6347.0.html

עוד מהפורום שלהם (חיפוש על SIDE GEARS):

well..not to sure about the one for the X, but ive heard about the lockrights with the side gears for sammis giving some problems..

I had the locker with side gears because they claimed it was stronger and better.. WRONG!!!

It may be stronger but it is not better and here is my example of why...

I was at Uwharrie and decided to see how high I could jump mu Zuk, it went pretty high and I felt like Bo & Luke Duke when I landed even yelled Yee HAW!! but back to my explaination... I drove the rest of the day and noticed my locker was unlocking and relocking a bit more than usual... figured that was normal for the trails as they were kind of greasy... anyway got home drove some more and soon it sounded as though my samurai had a machine gun in the rear axle... I drove it more and it got worse... So finally I took the rear end apart and everything looked fine but the side gears had some wear... couldn't figure at why so I called Rudy at Petroworks he asked if my truck had made any large jumps and I replied yep. He told me that the axle was probably slightly bent........ ok I am ready to continue.

Turns out it was. So I bought a regular locker (no side gears) and installed it. I returned my locker and got a free replacement and sold it on ebay for more than I paid ( I was happy) I drove my samurai for 6 more months on the bent axle housing with factory side gears. Theory is they allow the gears to be slightly off instead of having to match perfectly. Oh yeah after about six months the cheap Piece of **** Richmond gears exploded and I got one of the first Hybrids that Brent made with Zuk R&P and a locker with FACTory side gears and have never had a problem with that locker since!!

וכן הלאה...

נמרוד
05-09-04, 14:14
מדעני אטום אתה מצטט לי פה, ללא ספק. ממש הוכחות חותכות. אין לי מה להוסיף :lol:

אלון_ק
05-09-04, 14:17
שכחתי להדגיש את זה:

Rudy at Petroworks he asked if my truck had made any large jumps and I replied yep. He told me that the axle was probably slightly bent

ואת זה:

Theory is they allow the gears to be slightly off instead of having to match perfectly.

הראשון זה הכי קרוב שיש לדעה מוסמכת, השני ושאר הדוגמאות שהבאתי (וגם אלו שלא מצאתי בחיפוש זריז) נכתבו ע"י גולשים שאני מכיר כרציניים (ממעקב אחרי הפורום), חבר'ה שעושים עבודות לבד ומבינים מה הם אומרים.

אין מקור מוסמך באמת, אין כמות מקרים מספיקה לעובדות אלא רק להנחות. אבל יש מספיק מקרים להנחה מושכלת, יחסית. הכי חשוב, אין את ההפך - אין מקרים של קריסה של סייד גירס רגילים (לא קופלרים אפטרמרקט). לפחות, לא מקרים מתועדים שאני מכיר שמי שזה קרה לו מסוגל לתת סיבה כמו שהחבר'ה הנ"ל נתנו, כך שלא ניתן לפסול שם אפשרות של הרכבה לקוייה או בעיה אחרת שהיתה קיימת מראש שלא שמו לב אליה.

נמרוד
05-09-04, 14:20
יכולת שרידות גבוהה יותר בסרן עקום, זה היתרון שעליו אתה מדבר בעצם? לא נראה לי סיבה מספיק טובה, אבל הויכוח אקדמי. רפי סיכם את הדיון כמה תגובות מעל. מי שמזמין היום, שיזמין עם קפלרים ויחסוך לעצמו את הבלגאן. מי שקופץ בשביל הכיף עד כדי עיקום סרנים, שיעשה מה שנראה לו.

yoav
05-09-04, 16:14
טוב נו- עכשיו אני חייב לדעת: איזו נעילה להזמין שתתאים לי לסמוראי 96?!

אלון_ק
25-01-05, 18:03
יואב, עם קפלרים... 1530.

תמונה של ההבדלים בין סוגי הסייד גירס:
http://image28.webshots.com/29/3/12/83/259531283OaDOkc_ph.jpg
מימין אתם רואים סייד גיר חלק, ללא הטבעת הקטנה במרכז שרואים בשמאלי. זה ההבדל בין הסייד גירס הישנים לחדשים יותר (החדשים מגיעים עם הטבעת). שום דבר שחמש דקות עם דיסק לא יפתרו (או קניה מראש של דגם עם קפלרים - 1530, לדוגמא).

zagi
08-12-05, 20:23
טוב , אז ככה ...
לפני כמה ימים קניתי נעילת דיפרנציאל לוקרייט 1510 לסרן אחורי לסמוראי 95 ( וכנראה כאן מתחילה הבעיה ) .
ה- 1510 מגיעה ללא קפלרים וכפי שניתן לראות בשרשור צריך לשייף את הטבעות הבולטות מהסייד גירס ( צריך לציין שניסיתי את הנעילה גם ללא השיוף ) .
העבודה בוצעה לאט ובדייקנות כלפי כל הפרטים , אך ראו איזה פלא ... הנעילה לא עובדת כמו שצריך ... :evil:
כאשר מכניסים לראשון ומשחררים את הקלאצ' הנעילה מרצ'טת ( הסמוראי עומד במקום ) וכאשר הוא משתלב .... זה קורה בבום פראי .
כמו כן , כאשר הסמוראי נמצא במהירות מסויימת ועוזבים את הגז ( כאשר הדריישאפט מסתובב במהירות קטנה מזו של הדיפרנציאל ) הנעילה מתחילה שוב לרצ'ט .
ד"א - בסיבובים חדים הנעילה מתקתקת בעדינות ובחינניות .
מה כבר אפשר לעשות או לבדוק משהו שלא בדקתי וסידרתי ????
ומה לעזזאל קורה פה ?????????????????????
שלא תדעו צער בנעילות ..
שגיא .

dizza man
14-12-05, 19:55
שגיא אחי .. הנעילה שקיבלת חדשה ואין מצב שהיא לא מתאימה יכול להיות משהו בהרכבה היה לא נכון ..

במידה ותרצה שירכיבו לך אותה כמו שצריך והכל יעבוד אתה מוזמן לדוד מדרך השטח
הוא יסדר לך את כל הענינים במידה והנעילה לא תקינה או משהו כזה.. אז העבודה תהיה עליו

סמוראי 92
15-12-05, 13:10
שגיא מה שכפיר מציע נשמע כמו פיתרון טוב מאוד. ככה גם תוכל לדעת אם קנית את הנעילה מאתר מקצועי או לא ותהיה לך חוות דעת מקצועית ובלתי תלויה לצורך העניין. דרך אגב אני יודע שבכל האתרים הרציניים יש מדיניות החזרות נבונה וזו הסיבה העיקרית שאני אוהב לעבוד עם פטרוורקס.

alfa
22-01-06, 14:04
שלום לכולם
לפני כ 4 חודשים רכשתי נעילת לוק רייט מדגם 1350 עבור הסמוראי שלי משנת 92
הנעילה הורכבה נבדקה והכל היה תקין רעש הראצ'ט נשמע בזמן ובאחידות .
בחודש האחרון החלה תופעה מדאיגה , בזמן יציאה מהמקום ישנו מין בום רציני ומיד לאחר מכן עוד בום או שנים קטנים שאני אומר בום הכוונה למשהו רועש מאד המזעזע את הרכב.
מהתיעצות והדגמות למספר חברים הכיוון הוא לפרק ולבדוק.
ברצוני לציין שנבדקו הצמיגים ולחץ האויר ובשטח נראה שהנעילה עובדת .
כמו כן נראה לי שהבעיה היא יותר בגלגל שמאל אולם זה לא וודאי.
האם ניתן לבצע בדיקה נוספת לפני הפרוק של הדיפ' ובדיקת המכלולים הפנימיים.

תודה

סוזי המשתוללת
22-01-06, 17:27
תתחיל בלבדוק מייסבי גלגל /בלמים אחוריים
חופש במייסבים או בלם תפוס ייגרמו לתופעה
אח"כ תבדוק שהסרן אינו עקום - הגלגלים האחוריים צריכים להיות ניצבים לקרקע
רק בסוף תבדוק את הנעילה עצמה

מורי
22-01-06, 22:29
יש לציין שכל הוראות ההרכבה שמגיעות עם הנעילה תקפות לגבי דיפרנציאלים תקינים במאה אחוז.
אם הדיפרנציאל כבר שחוק אז כל הכיוונים המקוריים שווים ל***.כאן כבר נדרשת מיומנות.

-->