PDA

צפייה בגרסה מלאה : פתרונות יצירתיים לאמידת כמות הדלק במיכל

אמנון
19-02-10, 23:14
מדובר על הג'יפ שלי, CJ8 עם מיכל סטנדרטי, אבל בכל זאת החלטתי להעלות לדיון את הנושא כאן, מכיוון שזהו רעיון גנרי שלא קשור לסוג הרכב הספציפי, ודורש פתרון.

בג'יפ שלי מד הדלק לא עובד, ספק בעיית חשמל של השעון והחיווט, מה שיותר הגיוני זה שהמצוף במיכל כבר לא בין החיים.

אני מחפש פתרון יצירתי, לאמידת גובה\כמות הדלק במיכל.
כדאי שהוא לא יכלול התעסקות עם חשמל (אבל אם יש רעיון פשוט ולא מסורבל אני אשמח לשמוע).
לצורך העניין, פתרון שמצריך התבוננות מתחת לג'יפ באזור המיכל, על הכיפאק מבחינתי.
הדגש הוא על פשטות ואמינות, ושיהיה כמה שיותר ישים.

רעיון לדוגמא שעונה חלקית על הדרישות הקשות יחסית הוא צינור שקוף המתחבר לניפלים בתחתית המיכל ובחלקו העליון ונותן מבט על גובה הנוזל. כמו במיכלי נפט.

אל תיכנסו ללמה זה טוב או לא טוב, רעיון השרשור הוא להתמקד בפתרונות יצירתיים לבעיה מעניינת.

מבחינתי תירו לכל הכיוונים.

תודה למתאמצים,

אמנון.

lizard
19-02-10, 23:29
אמנון אני יודע שאתה חייל ותפרן :-) אבל בחייאת, 400 ש"ח למצוף חדש ולא צריך קומבינות למניהן.
זה לא איזה מפלצת מוצצת שכל בורג עולה כמו הג'יפ שלך.
אני מניח שלא החלפת מצוף מאז שקנית את הג'יפ, אני כמעט בטוח שזה המצוף הראשון של הרכב מאז שנוצר לפני יותר מ20 שנה. אז כל 20 שנה, תחליף מצוף. לא צריך להתעסק עם זה יותר מידי.

אחרי זה נאמר, אפשר אולי לבנות על מנגנון תפיסת המצוף איזה סוג של מדיד דלק נשלף.

הירשפלד יובל
19-02-10, 23:31
לדעתי לא צריך לעניין אותך "חזותית/ויזואלית " כמה דלק יש במיכל. בסמוראי 88 (קרבורטור) ארוך מד הדלק שלי מזייף.עם צמיגים x הרכב נסע A ק"מ עד דימום מנוע בגלל ריקון מיכל דלק וכשהוחלפו צמיגים למידה גדולה יותר y הרכב נסע B ק"מ עד דימום מנוע.אני מאפס קילומטרז בכל תידלוק ובנוסף מחזיק ג'ריקן של 5 ליטר כך שאין לי בעיות בנסיעה כביש/שטח.

אמנון
19-02-10, 23:39
לא הייתי מספיק ברור.
הרעיון הוא -

אל תיכנסו ללמה זה טוב או לא טוב, רעיון השרשור הוא להתמקד בפתרונות יצירתיים לבעיה מעניינת.

מיכה מה אתה נכנס לי לכיס?
חבר'ה, עזבו מצוף דלק ונגד משתנה. השרשור הוא על פתרונות אלטרנטיבים, ללא קשר לכמה יעלה לי, אמנון, לשפץ את המערכת המקורית שלי.
הנקודה השניה שכתבת מיכה כבר יותר רלוונטית. פתרונות יצירתיים.

יובל - לצורך העניין ב-CJ אין אפשרות איפוס ק"מ, וגם אני נוסע עם ג'ריקן דלק כבר חמש שנים, לא רלוונטי. הרעיון כאן הוא לחשוב פתרונות אלטרנטיבים. עד עכשיו יש כאן קיבעון מחשבתי.

shmil
20-02-10, 00:17
ב-CJ אין אפשרות איפוס ק"מ, וגם אני נוסע עם ג'ריקן דלק כבר חמש שנים, לא רלוונטי. הרעיון כאן הוא לחשוב פתרונות אלטרנטיבים. עד עכשיו יש כאן קיבעון מחשבתי.
הנה לך פתרון יצירתי - עד שבוע שעבר לא היה לך מד מרחק, ועשיו יש. ;)

נכון, אין אפשרות איפוס ק"מ, אני יודע. אבל יש אפשרות להחזיק פנקס ובו לרשום כל פעם את קילומטרז' התדלוק האחרון. אני עושה את זה, על אף ששעון הדלק שלי תקין למשעי.

מכיר את הסיפור על המרוץ לחלל?
לאמריקאים התברר שעטים לא כותבים בחלל. עניין של העדר גרביטציה. הלכו ופיתחו ב20 מליון דולר עט שיכתוב גם במצבים של העדר גרביטציה.
מה עשו הרוסים?

הנחו את הקוסמונאוטים לכתוב בעפרון.

אצל מי הקבעון המחשבתי? אצל האמריקאים או אצל הרוסים? (ואפשר לקיים על זה דיון שלם)

ועכשיו - אתה רוצה פתרון יצירתי, שיכלול חיתוך וקידוח וריתוך, שיוף וניסור, או דף ועפרון?

tooshey
20-02-10, 00:26
מדיד דלק נשלף כמו מדיד שמן, אבל עם שנתות רבות.
דורש השקעה חד פעמית במילוי וסימון כל 5 ליטר, נניח.
מדיד של גיר אוטומט כלשהו יכול להתאים מבחינת האורך והגמישות.
אפשר לתעל בצינור מתכת דק/שרשורי בתוך צינור המילוי.
מיושם בכלי רכב צבאיים צרפתים ישנים.

ואמנון, אם אתה רוצה התיחסות,דבר יפה.
פה זה אינטרנט, לא צבא.

בברכה,טושי

tooshey
20-02-10, 00:34
הנה לך פתרון יצירתי - עד שבוע שעבר לא היה לך מד מרחק, ועשיו יש. ;)

נכון, אין אפשרות איפוס ק"מ, אני יודע. אבל יש אפשרות להחזיק פנקס ובו לרשום כל פעם את קילומטרז' התדלוק האחרון. אני עושה את זה, על אף ששעון הדלק שלי תקין למשעי.

לאמריקאים התברר שעטים לא כותבים בחלל. עניין של העדר גרביטציה. הלכו ופיתחו ב20 מליון דולר עט שיכתוב גם במצבים של העדר גרביטציה.
מה עשו הרוסים?

אצל מי הקבעון המחשבתי? אצל האמריקאים או אצל הרוסים? (ואפשר לקיים על זה דיון שלם)

ועכשיו - אתה רוצה פתרון יצירתי, שיכלול חיתוך וקידוח וריתוך, שיוף וניסור, או דף ועפרון?

אהבתי.
כשטיילתי באוסטרליה באופנוע לא היה מד מרחק מתאפס.
כדי למדוד צריכת דלק ממוצעת ולא להתקע בלי דלק באמצע המדבר נהגתי לרשום קילומטראז' בתדלוק ושם המקום.
הרישום התבצע על יריעה שקופה שגזרתי מקנקל ריק, בעזרת מרקר בלתי מחיק.
היריעה היתה נתפסת בגלגול סביב צינור הבלם על הכידון, כדי שתהיה זמינה.

בסוף טיול של כמעט שנה ו 30,000 ק"מ , נותרה לי למזכרת רשימה מפורטת של כל המקומות בהם תידלקתי.

שמורה אצלי עד היום, תשוחזר בטיול של הפנסיה...

בברכה,טושי

אמנון
20-02-10, 00:50
הנה לך פתרון יצירתי - עד שבוע שעבר לא היה לך מד מרחק, ועשיו יש. נכון, המון תודה על העזרה שוב, הספיד' ומד האוץ שניהם עובדים נפלא, היום עברתי טסט!

והאוטו רוב הזמן נוסע בקרקע שהיא לא אספלט, לא תמיד מישורית, הרבה פעמים מחייבת שילוב LOW, מאמץ משתנה, אני לא רוצה לסמוך רק על הנייר והעפרון, אני רוצה לראות מפלס.

מה עשו הרוסים?

לצורך העניין כן!

יש הרבה דרכים לפתור את אי היכולת שלי לדעת כמה דלק יש לי במיכל, אמינות יותר וקלות פחות.
הכי נוח וקל זה להחליף מצוף. אולי אני אעשה את זה בסוף.
גם לרשום ק"מ אפשר, גם לזה יש יתרונות וחסרונות.

אבל הרעיון שלי לשרשור הזה היה להעלות רעיונות יוצאי דופן לבעיה נפוצה, ללא קשר ישיר לתקלה במצוף שלי. איך מודדים גובה נוזל במיכל, יודעים מה, לצורך הדיון מיכל נוזלים שלא קשור לרכב. כדיון מעניין לפתרון בעיה בצורה יצירתית.

מוני אורבך
20-02-10, 07:34
והרי לך פתרון פשוט יעיל וכולל קידוח ניסור וריתוך.

מתחתית המיכל אתה מוציא צינור המתחבר לצינור שקוף אופקי שבקצה שלו נשם.
הצינור נמצא באותו הגובה של תחתית המיכל.
בכלל חוק הכלים השלובים גובה הדלק בצינור הוא גובה הדלק במיכל.
פשוט ויעיל מאוד !

בעיות:

1. נדרש חיבור לתחתית המיכל. צריך לעשות אותו בחוכמה כך שלא יפגע.
2. צינור השקוף צריך להיות עמיד לדלק שלא יהפך לעכור (יש כאלו)
3. יש סכנה שאם הצינור יחתך כול הדלק ישפך. צריך למגן אותו

איחלתי לחיל הצלחה בהמשך מילוי תפקידו... *

assaf234
20-02-10, 12:49
והרי לך פתרון פשוט יעיל וכולל קידוח ניסור וריתוך.

מתחתית המיכל אתה מוציא צינור המתחבר לצינור שקוף אופקי שבקצה שלו נשם.
הצינור נמצא באותו הגובה של תחתית המיכל.
בכלל חוק הכלים השלובים גובה הדלק בצינור הוא גובה הדלק במיכל.
פשוט ויעיל מאוד !

בעיות:

1. נדרש חיבור לתחתית המיכל. צריך לעשות אותו בחוכמה כך שלא יפגע.
2. צינור השקוף צריך להיות עמיד לדלק שלא יהפך לעכור (יש כאלו)
3. יש סכנה שאם הצינור יחתך כול הדלק ישפך. צריך למגן אותו

איחלתי לחיל הצלחה בהמשך מילוי תפקידו... *

ניסיתי את הפתרון הזה בבאגי שהייתה לי.
אני חייב להגיד שהרעיון לא צלח ובסופו של דבר ניעור הבאגי לשמוע כמה דלק נשאר הייתה שיטת הבדיקה הפרימיטיבית שלי :)
אתה חייב שהצינור שמשמש כמדיד יהיה פתוח לאוויר חופשי בסופו (לא מספיק חור קטן)
בנוסף אתה חייב שהמיכל יהיה פתוח לאוויר חופשי (לא מספיק שסתום חד כיווני לפריקת לחץ שקיים ברוב המייכלים) .
מה שיגרום לך לאיבוד בנזין רב שיתאדה (שלא לדבר על הסכנה שבריחוף אדי דלק סביבך)

רעיונות יצירתיים??
אפשר לחבר לתחתית המיכל עוד מיכל שקוף וממנו לחבר את הצינור למשאבת הדלק.
ככה תדע שיש לך לפחות עוד 5-10 ליטר לפחות(תלוי מה יהיה גודל המיכל).
כמו שאמרו פה לפני כדאי שיהיה מפסלטיק מוגן שלא יאכל ע"י הבנזין ומקובע במקום כהלכה!
אם מצאת כלי רדוד יחסית מזכוכית זכית.

לגבי "איחלתי לחייל בהצלחה" - אהבתי לגמרי :) יום טוב לכולם

אמנון
20-02-10, 12:52
מוני הרעיון שלך הוא בדיוק הכיוון, אבל אם תשים לב כתבתי אותו בתור דוגמא בהודעה המקורית שלי.

אבל זה הכיוון, ממשיכים לחשוב..

assaf234
20-02-10, 12:56
מוני הרעיון שלך הוא בדיוק הכיוון, אבל אם תשים לב כתבתי אותו בתור דוגמא בהודעה המקורית שלי.

אבל זה הכיוון, ממשיכים לחשוב..

אמנון, אפילו לא להתייחס לרעיון שלי?? לא יפה... :(

אמנון
20-02-10, 13:16
אסף, קודם כל תודה על ההתייחסות לבעיה. מבחינה קוספטית הרעיון שלך מצויין, מבחינת יישום הוא קצת בעייתי, חיבור מיכל נוסף מתחת למיכל המקורי מנמיך את נקודה בין הרכב (מיכל הדלק בפרט) לקרקע - בעייתי מבחינת שימור עבירות וחוסן הרכב. מיכל שקוף - בעייה לייצור מכיוון שצריך להשתמש בפולימרים שקשה לעבוד איתם בסביבה בייתית ולהגיע לרמת אמינות גבוהה. דבר נוסף הוא שאני לא רוצה לדעת שיש לי עוד כך כך ליטרים ספייר לסוף המיכל. בשביל זה אני נוסע עם ג'ריקן. אני רוצה לראות את גובה הנוזל בכל שלב. פרקטית, קשה מאוד ליישם שקיפות ומיקום נמוך, בנוסף להתחברות למיכל המקורי. אז זה פחות רלוונטי, אבל הדרך היא הדרך.

אומי5
20-02-10, 13:47
אני יוצא מתוך נקודת הנחה שיש מעל מיכל הדלק חור בריצפה שמאפשר גישה כזו , למיטב זיכרוני יש דבר כזה בגי'פ.
אני גם לא זוכר איך בנוי המצוף בג'יפ אז מקסימום תיקח מצוף של רכב אחר.
הזרוע של המצוף יושבת על ציר קטן שהיא מסתובבת סביבו , בצד אחד של הזרוע יש מצוף ובצד שני בדרך כלל הנגד.
בצד של נגד תחבר כבל ברקס של דו"ג או כבל דומה ארוך יותר , ותעביר אותו בתוך צינור שרשורי או מוביל כבל עד לליד מושב הנהג.
כמובן התנועה צריכה להיות שכשהדלק יורד הכבל נמשך , וכמובן שלא יהיה קשה למשוך את הכבל , לגבי חזרה, או שבכל תדלוק תמשוך את הכבל חזרה למצב מלא , או שתצליח לכוון מספיק טוב את הכבל כדי שהוא יכנס פנימה חזרה לבד.
בצידו של הכבל שליד הנהג תעביר את הכבל בתוך צינור שקוף של מזגן , ועליו תסמן את השנתות של מלא, 3/4 ,1/2, ובעסה נגמר הדלק.

עידו לוריה
20-02-10, 22:13
הרעיון הפשוט ביותר שאני מכיר לבעיה זו בא מתחום האופנועים , ברז דלק של אופנוע יש לו שלושה מצבים "ON " - "OFF " ו- "R " במצב "ON " הוא יורד כ- 75% מהמיכל (שאפשר לחשב את הכמות הזו מכל גודל או צורה של מיכל) ובמצב " R " נשאר 25% מהמיכל (שגם את הכמות הזו אפשר לחשב)פשוט יעיל זול ואמין.
זה דורש הברגה בתחתית המיכל ומיגון הברז.
עידו

סוזי המשתוללת
20-02-10, 22:58
הרעיון הפשוט ביותר שאני מכיר לבעיה זו בא מתחום האופנועים , ברז דלק של אופנוע יש לו שלושה מצבים "ON " - "OFF " ו- "R " במצב "ON " הוא יורד כ- 75% מהמיכל (שאפשר לחשב את הכמות הזו מכל גודל או צורה של מיכל) ובמצב " R " נשאר 25% מהמיכל (שגם את הכמות הזו אפשר לחשב)פשוט יעיל זול ואמין.
זה דורש הברגה בתחתית המיכל ומיגון הברז.
עידו

עידו
קרעת אותי :shock:
פשוט אמין וזול?
מישהו טרח לקרוא את הדיון ??

אמנון תסלח לי אבל כל פיתרון אחר מלבד טיפול בבעיה המקורית יהיה חאפרי /בזבוז זמן /וכו'
נניח שיהיה לך צינור שקוף ואפילו טרחת להתכופף מתחת לרכב ולבדוק לפני תחילת הנסיעה עדיין תצטרך כל הדרך לחשוב ולחשב כמה אכל הרכב וכמה נשאר וכו' כי אין אינדיקציה בreal time
נראה לי מיותר ומוציא אנרגיה מיותרת על חישובים מיותרים ודאגה על "מתי אני נתקע "
ומה תעשה אחרי טיול בוץ ? זה לא בדיוק הזמן המתאים לבדוק האם יש דלק !!
הצעה שלי תבדוק את כל המערכת וזה די פשוט ולא דורש השקעה כספית
תתחיל בשעון - תן לו מתח ותראה שהוא זז אם הוא תקין הוא צריך "לטוס" לקצה הסקלה
תמשיך בבדיקת רציפות הצמה שגם זה מאד פשוט אפילו עם נורת ביקורת לא כל שכן עם מולטימטר
אחרי שוידאת שהכל תקין עד כאן פרק את המצוף ובדוק את הפוטנציומטר שלו עם אבומטר
אם הנ"ל החזיר את נשמתו לבורא אפשר לקחת ולאלתר אחד אחר שעולה גרושים (לא יודע כמה יהיה עמיד במגע עם הדלק וגם מבחינה בטיחותית שווה בדיקה :shock:)
בגדול מה שהרבה פעמים קורה זה שהקפיץ של המצוף לא לוחץ חזק על המגען של הנגד משתנה ואז אין מגע טוב
לוקחים דיסקת פלסטיק שיוצרים בה חריץ ומשחילים מעל הקפיץ להגברת הלחץ וזהו
אצלי בסמוראי זה כבר עובד 15 שנה ככה !!:D

רון נחמן
20-02-10, 23:00
בגישה דומה לעניין המדיד עם השנתות, אבל קצת אחר (בעיקר כי לדעתי בנזין הוא לא שמן, והוא לא ישאיר עקבות ברורים שיגידו לך כמה נשאר).
מכיר את זה שכשאתה תוקע קשית שתייה בכוס וסותם את החלק העליון הנוזל נשאר בפנים?
אני חושב שאתה יכול לעשות חור עם הברגה בולטת בחלק העליון של המיכל, ולהכניס לתוכו מוט שקוף (אני יכול לברר איזה חומר הכי יתאים, אבל בוא ננחש שאיי.בי.אס מתאים למשימה), שבחלקו העליון יכיל הברגה חיצונית ופקק.
במידה ואתה רוצה לדעת כמה דלק נשאר, אתה פותח וסוגר את הפקק (כדי לוודא שלא נלכד אוויר), ומוציא את המדיד.
כמובן שגם כאן תיאלץ לסמן שנתות, ויצאתי מנקודת הנחה שיש לך גישה מעל המיכל.

אמנון
20-02-10, 23:28
שמוליק, זה לא עניין של חאפריות ו"חסכנות". היום לצורך העניין תיקנתי את השעון והוא עובד טוב מאוד. וזה לא עניין של מחיר, אין לי בעיה להשקיע כמה שצריך ומעל למה שצריך בג'יפ, בעלויות גבוהות ללא קשר ל"חסכנות". אני כבר עושה את זה כמה שנים. זה לא העניין.

הרעיון של השרשור, בפעם המאה שאני כותב את זה, הוא פתרונות יצירתיים.
אצלי השעון עובד. אני יודע כמה דלק יש לי בכל מצב. הכל טוב.
אם הייתי רוצה לפתור את התקלה במערכת המקורית שלי ולא היתה לי הדרך או הידע, הייתי שואל שאלה כזו, ספציפית, בפורום CJ, כמו שעשיתי בעבר להרבה נושאים.

רציתי ליצור דיון שיעלה פתרונות מעניינים. זהו. לא מעבר, לטיפול במערכת שעון דלק בסיקס של תפרן. איך מודדים גובה נוזל בצורה מכנית. היו פה רעיונות מעולים ומעניינים, וזה על הכיפאק. אבל זה מדהים הקיבעון לתת פתרונות זהים לטיפול בבעיה, שלא היו במרכז הדיון ואפילו ניסיתי להוציא אותם כבר בתחילתו.

הפתרונות שמצריכים פבריקציה מקומית למיכל לווא דווקא שיהיו פחות טובים, אלא להיפך, הכל כתלות בפבריקטור ;) והשיקול ליישם אחד בצורה נכונה עדיין כאן, ומעסיק אותי.

אז אחרי שסגרנו את זה, אני שאמח להמשיך לשמוע עוד פתרונות. לא לטיפול בבעיה שלי (שלא קיימת!) אלא לבעיה של מדידת גובה נוזל.

תודה למי שהעלה רעיונות עד כה :p

zagi
21-02-10, 10:00
רעיונות יצירתיים אהה ....?!

טוב , רעיון אחד הוא - פתיחת חלון שקוף בצד המיכל ( כמו בגלון שמן ), בחלק שאפשר לראות ( אם בכלל אפשרי ...) .
הרעיון הוא לחתוך חתך צר וארוך בצידו של המיכל מהחלק העליון עד לחלק התחתון לפברק שתי מסגרות נירוסטה ( אחת לחלק הפנימי של המיכל ואחת לחלק לחיצוני ) , ולשים יריעת פלסטיק שקופה ( עמידה לדלק ) ובניהם חומר אטימה ולחבר בברגים , וכך תוכל תמיד לראות את הכמות שיש במיכל .

מצורפת תמונה להמחשה .

ח.שמואל
21-02-10, 17:46
צריכה להיות עוד התנייה לפני שמעלים רעיונות. "לא להכשל בטסט עקב סכנת דליפה ודליקה"
אידי דלק זה לא צחוק. אינני חושב שהייתי נוסע איתך טרמפ...
אם מחפשים פה "התעמלות לשכל", יש לי עוד כמה רעיונות.

hitoy
21-02-10, 18:50
אני מאלה שחושבים שהנכון הוא לתקן או להחליף את המקורי.
אבל בשביל הספורט, קח רעיון נוסף.
תפרק את המצוף המקורי ותתקין במקומו צינור"2-"4 פלסטיק שקוף באורך מטר,
בתוך הצינור תתקין מוט פלסטיק דק שבבסיסו מצוף ובחלק העליון יש מעיין דיסקה לסימון,על הצינור הגדול תסמן לך את הגבהים .
אכשיו יש לך מדיד דלק שאתה רואה תוך כדי נהיגה(בראי;)),
כמובן שיש בעיה קטנה עם הציוד ואולי גם בטיחותית:twisted:

הרעיון מיושם במאגרי מים עם חבייות.

יואב

asafk
21-02-10, 21:42
הנה הפתרון שלי.
המיכל יושב על מגש. בגדול, מונח בתוך המגש. בכלי רכב מסויימים מחובר עם בנדים. אם אנחנו מדברים על מגש, אני מנמיך את המגש ומניח את המיכל על כמה קפיצי לחיצה די קשים. בצד, שם סרגל עם שנתות. גובה המיכל יחסית למגש פרופורציונלי למשקל המיכל שפרופורציונלי לכמות הנוזל בתוך המיכל. ככה אני מודד את כמות הנוזל בלי "לגעת" בנוזל אלא על ידי שימוש בתכונה פיזיקלית שלו - משקל.

אסף.

עודד זנטון
23-02-10, 08:26
פתרון דומה אבל הפוך,
מניחים את המיכל על 2 פלחים, כשהוא אינו מחובר לתושבות שלו.
קודחים בקצות הפלחים חורים ומולם קודחים בריצפת הרכב חורים תואמים.
מעבירים בחורים ברגים ארוכים שיעלו מעל לרצפת הרכב 10 ס"מ.
על הברגים מלמעלה, משחילים קפיצים, יש צורך לדעת את קבוע הקפיץ שלהם.
סוגרים הברגים עם דיסקית רחבה ואום.
ליד אחד הברגים, מקבעים על רצפת הרכב פלח ניצב לריצפה, ועליו מסמנים שנתות לפי מילוי ריאשוני.
אם לא רוצים להשתמש בפלח ניצב כמדיד, אפשר תמיד לחבר בין 2 ברגים אלכסוניים מהארבעה מט"ל המכוון לריצפת הרכב עם מערכת ש"נותנת" מדידה כל רבע שעה.
אפשר כמובן לרשום על פתק את תוצאות הקריאה כל 5 ליטר במילוי ריאשוני, אפשר גם לחבר מחשב שיציג את התוצאות על צג דיגיטאלי.

אפשר גם לקנות עיפרון...

dudu
23-02-10, 10:38
קודם כל אני מקווה שגם מי שיקרא את השרשור הזה בעתיד יבין שמדובר
בתרגיל של לחשוב מחוץ לקופסה ולא ברעיונות ליישום ,בעיקר כי זה מסוכן,

ועכשיו לרעיון שלי, התקנת מספר חיישני גובה מים במיכל הדלק , כל חיישן יופעל כשהדלק במיכל ירד
מתחת לגובה החיישן , כל חיישן יחובר לנורה בצבע שונה וכך תתקבל מעין סקאלה שתציין את כמות הדלק במיכל.
איך עושים את זה ועוד בצורה בטיחותית? אני לא יודע
יותר זול מתיקון בטוח שלא.

אוו ספידומטר
23-02-10, 10:41
קודם כל אני מקווה שגם מי שיקרא את השרשור הזה בעתיד יבין שמדובר
בתרגיל של לחשוב מחוץ לקופסה ולא ברעיונות ליישום ,בעיקר כי זה מסוכן,

ועכשיו לרעיון שלי, התקנת מספר חיישני גובה מים במיכל הדלק , כל חיישן יופעל כשהדלק במיכל ירד
מתחת לגובה החיישן , כל חיישן יחובר לנורה בצבע שונה וכך תתקבל מעין סקאלה שתציין את כמות הדלק במיכל.
איך עושים את זה ועוד בצורה בטיחותית? אני לא יודע
יותר זול מתיקון בטוח שלא.

ואפשר גם לחבר זמזם בכל פעם שהדלק עובר בחיישן מסוים.
סיגל

שמוליקו
23-02-10, 11:31
אפשר גם כמו שהיה לי פעם בחיפושית.
מקל ליד כיסא הנהג.
כל פעם שהייתי רוצה לדעת מה מצב הדלק, הייתי דוחף אותו למיכל , מוציא אותו ורואה עד איפה הוא רטוב !

asafk
23-02-10, 20:55
...ואז מישהו כמו אייל מעלה שאלה "איך מוציאים את כל המקלות מהמיכל דלק של הטרקטור"...

אסף.

elitkh
23-02-10, 22:29
צינור שקצהו האחד טבול במיכל עד התחתית ובקצה השני מד לחץ-ככל שהמפלס גבוה הלחץ יגדל. אתה צריך מדיד מאד רגיש (ישנם כאלה בתעשיה).
אפשרות אחרת אם מדיד לחץ יקר לך-לכופף את אותו צינור בצורת סיפון ולמלא את הסיפון בנוזל-כשהמיכל ריק-הנוזל בשני צידי הסיפון יהיה באותו גובה,ככל שהמיכל מתמלא הנוזל בצד ש"רחוק" מהמיכל יהיה גבוה יותר מזה ש"קרוב" למיכל.

udi500
24-02-10, 09:20
הרגתם אותי מצחוק, אבל עכשיו ברצינות פתרונות נוספים;
א. תהודה - לכל גובה דלק במיכל יש תהודה שונה. תדפוק על המיכל עם מוט ברזל ועם הזמן תלמד איזה גובה דלק שייך לאיזה צליל......נחתן להשתמש בפיתוח שלמיטב שכרוני המדען הראשי עזר לו בהרבה כסף, בדיקת רמת מוכנות האבטיח לפי הרעש שהוא משמיע בעת הטפיחה עליו.....אגב - הניסוי נכשל. אין קשר בין הקול של האבטיח למתיקות.
ב. השוואת נפחים: תשפוך מג'ריקן עם שנתות מים למיכל וכמות מיכל הדלק פחות כמות המים שנכנסה = כמות הדלק שנותרה. איך מוציאים את המים - לא שאלת ולכן לא נדרשת תשובה :D
ג. תוספת 1 לרעיון של עידו - כמו במטוסים, בורר למיכלי הדלק. אם תחלק את המיכל הראשי ל - 3, מיכל ימין, מיכל שמאל ומיכל מנוע, כל פעם שיגמר הדלק תדע כמה נשאר לך....
ד.תוספת 2 לרעיון של עידו - תוספת צינורות יציאה בגובה הולך ויורד ממיכל הדלק עם בורר. כאשר המנוע נכבה בפעם הראשונה אתה יודע שמפלס הדלק ירד מתחת לצינור יציאה מס' 1 וכך הלאה.
ה. מד זרימה על צינור הדלק למנוע.
ו. מיכל שקוף במקום גלוי.

נמרוד
28-02-10, 17:38
אמנון אהלן,
רק עכשיו קראתי את השרשור הזה.
אם אתה באמת מחפש רעיונות יצירתיים, מנסיוני, הדבר החשוב הוא לחדד את הבעייה. ובמקרה שלך היא כללית מדי. לא נתת כאן את כל המגבלות שאיתן אתה מן הסתם מתמודד, ואם כן, אז הפתרון היעיל ביותר למיכל דלק של סיקס הוא ללא ספק מד מקורי... או לצורך העניין הכללי יותר, מנוף עם מצוף וראוסטט. אבל יש לך איזו סיבה שזה לא בא בחשבון כנראה. הסיבה הזאת, אם תחדד אותה, תוביל אותך לפתרון. לא יודע מה היישום המוזר שלך, אבל אתה בטוח יכול לפרוט ממנו רשימת דרישות:

איזו רמת דיוק אתה צריך?
באיזה תנאים אתה מצפה לקבל קריאה (רכב עומד, רכב מונע, רכב ישר בלבד או גם הפוך - נדמה לי שכל הפתרונות שהוזכרו עד עכשיו בנויים על כבידה. אבל יש מדי דלק גם בחלליות)
האם הקריאה צריכה להיות רציפה?
האם אתה רוצה פתרון שבא/לא בא במגע עם דלק?
האם מותר/אסור לשנות את המיכל, ואם מותר, מה האמצעים הזמינים?
מהן דרישות הבטיחות שלך?

ערן המסוקס
28-02-10, 20:47
וכמה כסף מוקצב לזה?

אמנון
28-02-10, 21:09
נמרוד, הרעיון המקורי שלי היה ליישם את הפתרון שרשמתי בהודעה המקורית בתור דוגמא, צינור שקוף המתחבר לניפלים בתחתית המיכל ובחלקו העליון ונותן מבט על גובה הנוזל. כמו במיכלי נפט.

ואז חשבתי שאולי יהיה כאן פתרון חכם ופשוט יותר שמצריך פחות התערבות, שלא חשבתי עליו.
האמת, נראה לי פשוט וקל ליישום, ברמת אמינות טובה מאוד כשמבוצע נכון ובמחיר זול יחסית.
אם המצוף שלי היה תקול כנראה שהייתי עושה את זה, קודח במיכל ומרכיב ניפלים 90 מעלות עם אטימת מצח, או-רינג ויטון, למעלה ולמטה, עם צינור 1/2" שקוף וחבקי נירסטה בלחיצה. פח הגנה על הניפל התחתון. הסיפור סגור.

אבל שיחקתי קצת עם המערכת אצלי והבנתי מה לא עבד, וזה היה פשוט יותר מההתעסקות הזו, שניראתה מעניינת ואמינה יותר לפי דעתי, יש משהו שנותן לי לפחות תחושה טובה יותר לראות בעיניים את גובה המפלס מאשר לחוש אותו ע"י מע' חשמלית. שריטה אישית.

בכל מקרה מאז העניינים כאן זרמו למקומות אחרים, אחרי זה נותבו למקומות יותר מעניינים והנה אנחנו. אם אני אי פעם אתקל במצב שבו אני מייצר את הפתרון הנ"ל, אני אעדכן.

תודה רבה למי שהשתתף בניסוי (בתרגיל המחשבתי שנוצר כאן), היו רעיונות ממש מגניבים.

אמנון.

-->