PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה של משטרה ... הזמנת עד לחקירה

גיא
21-02-10, 11:52
יש למישהו פה נסיון בדברים האלו ?

לפני מספר ימים צלצלה איזו גברת מאוד עצבנית וחסרת סבלנות, רוצה שאני אבוא לתל אביב למשטרה לתת עדות, תכלס, לזהות חתימה של על צ'ק.

בקשתי שישלחו את הצ'ק לחיפה או צילום שלו ושאני אגש פה למשטרה לזהות או לא ...

מה יקרה אם אני אתעקש לא לבוא לתל אביב ?

לי אישית אין שום עניין בחקירה ובמקרה הזה.
ולא כל כך מתאים לי צורת ההתנהלות של השוטרת ושל כל הסיפור הזה.

רמי חיפה
21-02-10, 19:43
שלום גיא.
תראה נתחיל בחוק, לפי החוק אתה חייב להגיע אבל לא בהזמנה טלפונית אלה בהזמנה בכתב וגם אז הם צריכים לתאם איתך זאת אומרת לא תבוא עכשיו לכאן אלה במידה וזמן העדות לא נוח לך אנה תאם איתנו בטל' X.
מעבר לכך אין שום בעיה לגבות ממך עדות פתוחה ודגש על פתוחה גם בתחנה אחרת .
אני מציע שתבהיר לגברת הלא מנומסת שאתה לא יכול להגיע לתל אביב ואם היא תתעקש תבקש את קצין החקירות דבר איתו תסביר לו ואני מאמין שהוא יתאם לך מתן עדות במקום שנוח לך.
בתכלס ברוב המיקרים אם תשים פס התיק פשוט יסגר, באותה נשימה תמיד יש סיכוי שיוציאו לך צו הבאה שהוא כמו צו מעצר, בא שוטר אליך הביתה ולוקח אותך איתו וכל הבלאגן, הסיכוי קלוש אבל קיים רק שתדע את הסיכון ליפני תחילת המשחק.
מנסיוני שלי בתיק בו הייתי צריך לתת עדות בא שוטר לאוניברסיטת חיפה ולקח ממני עדות בקמפוס על כוס קפה, אז יש גם דרך אחרת אם המשטרה רוצה.
רמי

גיא
21-02-10, 22:01
נו ...

צלצלתי היום לשאול לאיזה מקום אני אמור להגיע, הגברת לא נתנה לי להוציא מילה מהפה.
פשוט בהמה גסה.

בסופו שח עניין אמרתי שתעצור רגע לשמוע את השאלה שלי אז היא אמרה למישהו שיושב לידה
"פסיכי זה בטלפון.." אז סגרתי את הטלפון ..

שיחפשו אותי.

משטרת ישראל ... אפילו לא בדיחה עצובה.

יריב קלר ברוך
21-02-10, 22:28
גם אני עברתי חוויה דומה רק שאצלי בסוף הוציאו לי צו הבאה וזה היה ממש לא נעים בנוסף החוקר היה ממורמר עלי ביגלל הסיפור ולא סגר את התיק רק לאחר 3 שנים שזה הזמן המקסימום לסגירת תיק עצוב אבל עדיף להיתיצב ולא להמתין לביקור לא נעים:(

mi88
21-02-10, 23:07
גיא

על מה החקירה אם אתה יודע,היה עוזר להבין את המצב.
אם אתה עד חיוני לא יעזבו אותך כל כך מהר,
אם העדות שלך לא חשובה לתיק אז אולי יעזבו אותך,
לדעתי, אם מדובר בשיק שלך, אז העדות שלך חיונית, והתחמקות ממתן עדות יכול גם לעורר חשד שהיית מעורב במשהו לא חוקי. לדוגמא, רכשת דברים בשיקים ללא כיסוי ועשית עוקץ ביחד עם אותו חשוד כלומר שותף לעבירה ואז זה יותר גרוע.
אם אתה עד למשהו ונותן עדות יש סיכוי שיזמינו אותך לבית משפט לתת עדות.
אתה מוזמן ליצור קשר איתי לשאלות והסברים מתי שתרצה (כמובן ללא תמורה כלשהי) טלפון 0528625801

משה

גיא
21-02-10, 23:19
שיביאו מצידי גם את שר המשטרה.

אני לא אוהב משטרה.

נדב42
21-02-10, 23:24
שיביאו מצידי גם את שר המשטרה.

אני לא אוהב משטרה.

אתה תאהב אותם עוד פחות אם/כאשר ידפקו לך בדלת ...

רמי חיפה
22-02-10, 05:06
גיא בפעם הבאה שהיא מתקשרת תקליט אותה ותבקש שתשלח לך הזמנה כתובה, בהזמנה יהיה כתוב האם זה עדות פתוחה קרי אין נגדך חשד או חקירה תחת אזהרה קרי אתה חשוד.
במידה והיא מדברת בצורה לא ראויה כל שנשאר לך לעשות זה או לגשת לקצין אק"מ (אגף קהילה משטרה)בחיפה עם ההקלטה או לאמנון לוי(יש לו סמפטיה לנושא).
בכל מקרה תדרוש לדעת אם זה תחת אזהרה, משהו נשמע לי מסריח בסיפור.
רק לידיעה עדות תחת אזהרה קרי חקירה גוררת אחריה רישום פלילי ב90% מהמיקרים.
יש אנשים שלהם זה לא יפריע בחיים ויש כאלה שכן אינני יודע מה עיסוקך ביום יום אבל רשיון נשק עם רישום זה בעיה ועד כל מיני דברים.
במידה ושלחו לך הזמנה בכתב לעדות פתוחה ענה להם בכתב ונמק מדוע אינך יכול לבוא לתל אביב ( סבתא שלי בגבס) אני מעריך שאת המכתב יקרא מישהו יותר נורמלי (לפחות אחד שיודע לקרוא).
בהצלחה רמי.

גיא
22-02-10, 10:11
אני לא חשוד שם.
אני רק בתור עד.

תודה על העיצות.

טל רותם
23-02-10, 22:00
גיא בפעם הבאה שהיא מתקשרת תקליט אותה ותבקש שתשלח לך הזמנה כתובה, בהזמנה יהיה כתוב האם זה עדות פתוחה קרי אין נגדך חשד או חקירה תחת אזהרה קרי אתה חשוד.
במידה והיא מדברת בצורה לא ראויה כל שנשאר לך לעשות זה או לגשת לקצין אק"מ (אגף קהילה משטרה)בחיפה עם ההקלטה או לאמנון לוי(יש לו סמפטיה לנושא).
בכל מקרה תדרוש לדעת אם זה תחת אזהרה, משהו נשמע לי מסריח בסיפור.
רק לידיעה עדות תחת אזהרה קרי חקירה גוררת אחריה רישום פלילי ב90% מהמיקרים.
יש אנשים שלהם זה לא יפריע בחיים ויש כאלה שכן אינני יודע מה עיסוקך ביום יום אבל רשיון נשק עם רישום זה בעיה ועד כל מיני דברים.
במידה ושלחו לך הזמנה בכתב לעדות פתוחה ענה להם בכתב ונמק מדוע אינך יכול לבוא לתל אביב ( סבתא שלי בגבס) אני מעריך שאת המכתב יקרא מישהו יותר נורמלי (לפחות אחד שיודע לקרוא).
בהצלחה רמי.

קצין אק"מ זה קצין אגף קהילה ומשמר אזרחי.... חוץ מלדאוג לך בתור מתנדב אין לו מה לעשות עם זה,

גיא- צוו הבאה זה צו מעצר לכל דבר,
עדיף לך לבלוע את הגלולה וללכת לתת עדות,
אתה לא אוהב משטרה,יש הרבה כמוך, אבל לא לתת עדות,ואח"כ להתלונן שלא מטפלים בעבריינים? לא תעיד-שחרור מחוסר ראיות...
טל.

גיא
23-02-10, 22:18
הסאגה מתחממת

דברתי איתה, היא הסכימה שאני אלך לתחנת המשטרה בחיפה, שם אני אמור לגשת לקצין חקירות ולבקש לדבר איתה והיא תסביר לקצין מה ומי וכו' ...

סבבה, אז היום נסעתי למעוז הרוע.
עליתי לקצינת חקירות מחוזית, הסברתי את העניין ו...

1. הקצינה ניקרעה מצחוק - מה היא שלחה אותך אלינו ככה? בלי מכתב ? בלי להעביר לנו בקשה לזמן אותך ? ...
2. ניסתה לצלצל אל הגברת התל אביבית מספר פעמים - לא היתה תשובה ...
3. אמרה לי, לך הביתה .. כשירצו אותך יחפשו אותך, תגיד להם שיפעלו לפי הספר ...

----
עד כאן להיום.
מעניין איך זה ימשיך.

מחקים לשבת
24-02-10, 09:37
אתה בטוח שלא הריצו עליך קטעים ידידי ? אחרי כל הטלפונים אם המספר מופיע בצג אמור לפוסטמה שאתה מגיש תביעה על הטרדה והעבר את פרטי המקרה למ"חש מחלקת חקירות שוטרים בטוח שזה יעזור :rolleyes:

מידבר
24-02-10, 19:11
מעניין מה מקור המילה "פוסטמה".

יש לה צליל מגניב כזה.

חייב לדעת.

מצאתי:
פוֹסטמה היא מילה בלדינו ופירושה צלקת, פצע. היא כוונה בסלנג העברי לאדם מציק ומאוס, אך עם השנים הפכה כינוי גנאי לאשה טיפשה, אולי עקב דמיון הצליל ל"סתומה".

נו, משהו בכל זאת יצא מהשרשור הזה.

רמי חיפה
24-02-10, 19:40
[quote=טל רותם;296411]קצין אק"מ זה קצין אגף קהילה ומשמר אזרחי.... חוץ מלדאוג לך בתור מתנדב אין לו מה לעשות עם זה,

ממש לא נכון שאין לו מה לעשות עם זה נסה אותו דווקא בחיפה תהיה מופתע.

רמי חיפה
24-02-10, 19:44
גיא אין לך מה לדאוג כרגע בקשר לצו הבאה, כל עוד לא קיבלת בדואר רשום או במסירה ידנית לפחות שתיים שלוש הזמנות אין עילה לצו ושופט לא יחתום עליו, אני מציע לך לא לעשות כלום אם זה מספיק חשוב להם בסופו של דבר הם ישלחו אליך מישהו שיקח מימך עדות לא בתחנה.
רמי.

ינון
24-02-10, 19:56
אולי מיידיש הפוסטמייעסה לך תדע בכול מקרה משטרת ישראל היא הגרועייסה מציעס (אני מקווה שרשמתי נכון).

mi88
26-02-10, 16:48
פוסטמה או לא פוסטמה נראה אותכם כשאתם תצטרכו שוטרת והיא לא תבוא לעזור לכם.
אז תגידו פוסטימה למה היא לא באה לעזרתנו? מעניין למה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ואז אם בכל זאת יעזרו לכם, וישחררו את מי שפגע בכם, תגידו למה שיחררה הפוסטמה אותו?
מעניין למה!!!!!!!(כי לא באתם להעיד)

מקוה שלא תזדקקו.

ובעניין החשודים 90% רישום פלילי, לא מדויק בכלל, התהליך מחשד, לרישום פלילי הינו ארוך, ורק אם העניין מגיע לבית משפט יכול להיות רישום, לידיעתכם.

משה

רמי חיפה
26-02-10, 17:04
"ובעניין החשודים 90% רישום פלילי, לא מדויק בכלל, התהליך מחשד, לרישום פלילי הינו ארוך, ורק אם העניין מגיע לבית משפט יכול להיות רישום, לידיעתכם.

משה[/quote]

שלום משה אני חושב שבעל השרשור כבר איבד עניין אבל מאחר ומצאת לנכון לתקן את דברי אתקן את המתקן עניין הרישום הפלילי הלקוי בישראל נידון אפילו בכנסת וגם שם כמובן לא תיקנו את העניין ולעניין שלנו תבדוק עם כל חוקר במשטרה, נחקרת תחת אזהרה יש לך רישום פלילי, לא הרשעה פלילית אלה רישום קרי שתידרש להביא מסמך על היעדר רישום מסיבות כאלה או אחרות במסמך יהיה רשום כי נחקרת ומה החשד נגדך ומה סטטוס התיק (יכול מאד להיות סגור).
להבהרה נוספת מסמך על היעדר רישום נקרא בשם העם תעודת יושר וכזאת נדרשת מעת לעת במדינה שלנו ואז אתה בבעיה ואני מדבר מנסיון לצערי.

idanabuhav
27-02-10, 02:30
כבר היו סיפורים מוזרים עם משטרת ישראל . והסיפורים הללו הופכים להיות מסוכנים ומפחידים כאשר מדובר בשוטרת שמרשה לעצמה לקרוא לך פסיכי

הכי טוב זה לשלוח מכתב מעו"ד למפקד התחנה ולקצין החקירות להתלונן על היחס והזילזול- זה כבר יעשה את שלו

אם תרצה פרטים נוספים שלח לי הודעה בפרטי

גיא
27-02-10, 09:47
פוסטמה או לא פוסטמה נראה אותכם כשאתם תצטרכו שוטרת והיא לא תבוא לעזור לכם.
אז תגידו פוסטימה למה היא לא באה לעזרתנו? מעניין למה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ואז אם בכל זאת יעזרו לכם, וישחררו את מי שפגע בכם, תגידו למה שיחררה הפוסטמה אותו?
מעניין למה!!!!!!!(כי לא באתם להעיד)

מקוה שלא תזדקקו.

ובעניין החשודים 90% רישום פלילי, לא מדויק בכלל, התהליך מחשד, לרישום פלילי הינו ארוך, ורק אם העניין מגיע לבית משפט יכול להיות רישום, לידיעתכם.

משה

משה ידידי

ב 40 שנה האחרונות לא יצא לי דבר אחד טוב ממשטרת ישראל.

אולי אם היה צדיק אחד בסדום הייתי חושב אחרת.

אבל האירגון הלקוי הזה וכל מערכת ה"צדק" הישראלית. זה משהו שכדאי לא להתחיל לדבר עליו.

ותאמין לי, אני מכיר אישית מבפנים את המערכת.

אל תתחיל איתי בעניין הזה. ברצינות.

mi88
27-02-10, 11:30
רמי שלום, וגם לכל שאר החברים.

קיים אצלך בילבול בין רישום משטרתי לבין רישום פלילי במרשם הפלילי.
רישום משטרתי זהו רישום פנימי של המשטרה, נקרא מב"ד בלשון מוכרת.
אין לו חשיבות והוא לא משפיע על שום דבר. רישום כזה נמצא במשטרה החל מרגע שמישהו מגיש תלונה כנגד מישהו, ונמחק רק כאשר תיק החקירה נסגר מחוסר אשמה, אם התיק נסגר מסיבה אחרת, נניח חוסר ראיות, אזיי רישום זה ישאר. רק במחשבי המשטרה בלבד.

כאשר רוצים תעודת יושר, רישום כזה אינו מפריע, ולא נראה ברישום הפלילי.

כנראה אתה מדבר על מצב ביניים כלשהו, שבו נפתח תיק ועדיין לא נסגר ואז הוא יכול להופיע, אבל לא לזמן רב, אם התיק נסגר אז הוא לא יופיע ברישום.

עד השלב הזה לא הגיע התיק לבית משפט, והכל נשאר במסגרת המשטטרה.

אם המשטרה החליטה להגיש כתב אישום אז היא מגישה ופותחת תיק בבית משפט, כאן אם יצאת זכאי, אז אין רישום פלילי כמובן, אם לא יצאת זכאי, אז יהיה רישום, (גם כאן יש הליך של הרשעה ללא רישום, אבל בהזדמנות אחרת, יש הסבר באתר שלי אם זה מעניין אותך).
רישום כזה מופיע במרשם הפלילי, ואין תעודת יושר.

שלא נידע מצרות

משה

גיא
27-02-10, 11:44
אז זהו שגם הרשעה ללא רישום עקב איזו הודאה באשמה חלקית וביצוע שרות למען הציבור או תשלום קנס.
מופיע וגם מופיע לפחות לשמספר שנים.

רק אחרי זה הוא נימחק.

אבל לא על דברים כאלו מדובר.

מדובר על אובדן התמימות. אובדן של כל אמון של האזרח הקטן במערכת החוק של ישראל.
מערכת שבה כל דאלים גבר, שבה הרשויות מפחדות מעבריינים ועוזבות אותם בשקט. אבל ניטפלות לחלש = האזרח הישר.
האזרח שיש לו כבוד לחוק - אותו חוק שאין לו כבוד לאזרח.

החוק שלפיו אנשי שררה / הון ושלטון יוצאים בשלום או ברווח מאותם מצבים שבהם אזרח ישר אבל קטן יוצא בשן ועין.

---

ולעורכי הדין יש חלק לא קטן או אפילו מכריע בעניין הזה.

אותם עורכי הדין שגורמים לסיבוכיות מדהימה שמחייבת את "עזרתם" ...

---

משה, לא שאני מאשים אותך אישית או מערב את נושא הג'יפים והחרא הזה.

אבל שתדע מה דעת העם על הנושא.

---

גיא - אזרח קטן.

רמי חיפה
28-02-10, 18:50
שוב שלום משה ידידי.
לא אין לי טעות.
אני אומר זאת בנחרצות ומידע אישי וכואב.
אני מסכים שיש הבדל בין המרשם הפלילי לבין רישום פלילי או משטרתי כמו שאמרת.
אבל שנהם מפריעים לך בחיים (תלוי איך אתה חי) תעודת יושר שאין דבר כזה אלה היעדר רישום תוכל לקבל אבל יהיה לך רישום אם נחקרת באזהרה.
לך תסביר לזה שמראיין אותך שכשהיית חייל מישהו שרצה להתנכל לך הגיש נגדך תלונה מופרכת וחמורה והמשטרה חקרה וסגרה את התיק מחוסר ראיות או עניין לציבור(מה שבדרך כלל קורה) ולא מחוסר אשמה (בגלל שלא אוהבים לסגור תיקים מחוסר אשמה שכן אם יהיו הרבה,דרשני)ולכן רשומה לך שם שורה קטנה שאומרת שנחשדת פעם במשהו.
שים עצמך במקום אותו מראיין שאומר למה לי יש הרבה דגים בים נעבור לאחד אחר.
וככה ידידי אתה נפגע שלא נדבר על זה שלוקח יותר מידי זמן לסגור תיק וגם על זה שתיק סגור מחוסר עניין או ראיות אמור להימחק אחרי 5 שנים מה שלא קורה לעולם אלה עם כן פנית למשל לעו"ד שמתמחה בתחום ויש כאלה אפילו כמה מפורסמים.
אז נכון שזה אמור להימחק ואמור לא להפריע אבל זה כן אתה יודע למי זה לא, לעבריינים.
אם הוא כבר ישב אז במה תאיים אליו שתפתח לו תיק על העלבת שוטר הוא שם עליך ז....
ומפה יוצא שהמשטרה חכמה על אזרחים שומרי חוק.

-->