PDA

צפייה בגרסה מלאה : התנהגות טמפרטורה בפאג'רו Q ידני, 2500

יואב פולס
21-02-10, 12:39
שלום למומחים,
להלן התנהגות טמפרטורת המנוע בפאג'רו האמור, נמדדה באמצעות מד חום דיגיטלי היושב קבוע על הראש.
נסיעה רגועה, בסביבות 2800 סל"ד (בערך 90 קמ"ש) טמפרטורת המנוע היא סביב 94 מעלות. יכולה לעלות ל 96 ולרדת ל 92 אבל זו הסביבה.
כשעולים עליה ארוכה, נניח כמו זו שעולה מהמישר לכיוון המכתש, אני מתחיל את העליה ב 94 מעלות, ומסיים אותה ב...90 מעלות. הטמפ' עולה לכ - 97 מעלות, ואז כנראה נפתח הטרמוסטט, והיא צונחת בחדות.
עד כאן -הכל בסדר.
היתה לי השערה כי באותה המהירות, בהילוך נמוך יותר או גבוהה יותר, הטמפ' תהיה נמוכה יותר בהילוך הנמוך כשהמנוע "רץ" בסל"ד גבוה יותר.
אתמול על כביש 6 עשיתי ניסוי. המנוע היה על 3200 סל"ד לערך, והמהירות כ 105 - 110 קמ"ש. טמפ' המנוע היתה 88-89 מעלות. כשהורדתי "לחץ" הטמפ' חזרה ל 92 מעלות.
ברור שלאורך כל ההתנהגות הזו - מד החום הרגיל לא זז מילימטר.
למה אני חופר לכם עם הסיפור הזה?
האם ההתנהגות הזו תקינה? האם כדי להוריד טמפ' צריך להעלות סל"ד במיצובישי הזה? האם זה קשור למהירות הסיבוב של משאבת המים, ואם כן, האם זה תקין?
האם בכלל (ואני כבר צופה חלק מהתגובות) יש מה להתייחס לזה או שלעזוב את המנוע הזה לנפשו, ורק אם עולה הטמפ' באופן חריג להתייחס?
ההתנהגות הזו הפוכה לחלוטין ממה שאני מכיר ממנועי לנדרובר המוכרים לי, ולכן אני חופר בזה.
תודה למשיבים,
יואב

eran4x4
21-02-10, 12:48
כשעולים עליה ארוכה, נניח כמו זו שעולה מהמישר לכיוון המכתש, אני מתחיל את העליה ב 94 מעלות, ומסיים אותה ב...90 מעלות. הטמפ' עולה לכ - 97 מעלות, ואז כנראה נפתח הטרמוסטט, והיא צונחת בחדות.
עד כאן -הכל בסדר.

ממש לא הטמפרטורה לא אמורה לצנוח בחדות!

הטרמוסטט אמור לעבוד אנלוגית ולא דיגיטלית (דיגיטלית = לקפוץ מסגור לפתוח בזמן אפס)

דרך אגב - מה זה צניחה בחדות? אולי הבעיה היא בהגדרת החדות בראש של הנהג ולא ברכב...

מהתאור נשמע שמשהו לא תקין אם זה הטרמוסטט (שהכבר התלוננתה עליו ואולי הוחלף) או משאבה שלא מסחררת טוב את המיםבסל"ד נמוך ובדרך כלשהיא שאני לא מבין גורמת לתופעה המתוארת....

חנן-ג'יפולוג
21-02-10, 12:54
בדיוק בגלל נהגים כמוך, עם מודעות יתר לרכבם, היצרנים עברו לנורות ביקורת במקום שעונים, או לשעונים מנוהלי מחשב שהמחוג בהם זז מהאמצע רק במצבי קיצון ולא משקף במדויק את המצב האמיתי במנוע.

תתחיל לדאוג כשהטמפ' תעבור את ה105 מעלות בתנאים קשים וחמים. או כשהיא תעלה מעבר לנורמלי דווקא במצבים שבהם הטמפ' אמורה להיות נמוכה, כמו ירידה ארוכה בחורף.

יואב פולס
21-02-10, 12:58
חדות - מ 97 מעלות ל 90-92 מעלות בטווח של מאות מטרים.
טרמוסטט אכן הוחלף. התופעה בגללה הוא הוחלף לא חזרה, כך שאני מאמין שהוא תקין.
חנן - זה מה שחשבתי. עודף המידע, לא מסייע. השאלה היא האם ההתנהגות הזו היא נכונה, או שהיא מצביעה על תחילתה של תקלה.

-->