PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיווט תאורת פנים הרכב - סוזוקי ויטרה

asypeer
21-02-10, 16:46
שלום לכולם,
הכבל שמחבר את התאורה של פנים הרכב (המנורה באמצע התקרה הפנימית, לא הספוטים מעל הדשבורד) נפל לתוך הקשת של הברזנט ואני לא מצליח למשוך אותו חזרה, איך אני יכול לגשת אליו ולמשוך אותו חזרה (או לחווט לו מעקף כי גם ככה התאורה לא עבדה וזו הסיבה שפירקתי אותו מלכתחילה..) ממה שאני זוכר הוא עובר בצד שמשמאל לנהג, אבל לא הצלחתי למצוא אותו, הוא ממש עובר בתוך הפח. יש למישהו רעיון איפה אפשר למצוא אותו ולחווט את העסק מחדש?
תודה,
אסף

אביעד פ.
21-02-10, 16:51
אני לא יודע איפה אתה יכול למצוא אותו,
אבל אני כן מציע לך למצוא את הפיוז ששיך לו בקופסת פיוזים, ולנתק אותו, אם הוא לא נשרף עד עכשיו.
החוט החשוף עלול לעשות לך קצר גוף ברכב ולגרום נזקים למערכת החשמל...

asypeer
21-02-10, 16:58
אני לא יודע איפה אתה יכול למצוא אותו,
אבל אני כן מציע לך למצוא את הפיוז ששיך לו בקופסת פיוזים, ולנתק אותו, אם הוא לא נשרף עד עכשיו.
החוט החשוף עלול לעשות לך קצר גוף ברכב ולגרום נזקים למערכת החשמל...

הוא לא חשוף לגמרי כי יש לו קונקטור פלסטיק שאיתו הוא היה מתחבר למנורה, ככה שקצר לא נראה לי שיכול להיות.
נראה לי שאני אפרק את הפלסטיקה בצד של הנהג, אם כי ממה שראיתי הכבל מושחל דרך הקשת הגג ולא ברור לי אם יש נקודות שבו ניתן להגיע אליו מלבד הכניסה והיציאה..

shiko333
22-02-10, 12:06
מנסיון של פרוק כל סלון הרכב אני יודע שהכבל עובר מתחת לשטיח בין שתי הדלתות למפסקים שנמצאים על הדלת ומשם תחת השטיח עד קופסת הפיוזים.מה שאומר שתצטרך לאכול הרבה מאד קש בגרוד השטיח שבטח ראה ימים טובים יותר(מים עובשים וכו'- מחלה ידועה בויטארות שהתקלחו ואיבדו את הגומיות ניקוז שמתחת לשטיח...)
אני לא הייתי מפחד מלהתעסק עם הגג (במידה והריפוד גג שלך הוא כמו שהיה אצלי (עור סקאי מתוח על ברזלים דקים - מוטות רוחב כאלו )
אם תרצה צור קשר בפרטי אתן לכך כמה עצות לפרוק נכון של הגג וכך תוכל להגיע ביתר קלות למנורה הבעיתית...

מקווה שעזרתי

שבוע טוב

asypeer
22-02-10, 18:31
האמת שהכבל של התאורה בגג לא עובר דרך בכלל הרצפה, בדיוק מצאתי אותו.. הוא עובר בפלסטיקה שבצד של הנהג, הבעיה הייתה שהמפסק שיושב בדלת היה מלא קורוזיה, עכשיו אחרי ניקוי העסק עובד פיקס, לחווט את הכבל דרך הקשת התהפכות לא היה לי כח, אז העברתי אותו דרך הפלסטיקה כמו כבל של רמקול..אולי זה שונה כי אצלי אין ממש גג..

haimovich2000
22-02-10, 22:21
גם אני בדיוק מחווט את חוטי התאורה ומפסקי הדלתות וכחלק מהתהליך באמת הרמתי את השטיחים וגילית שבצד ימין חסר לי פקק ניקוז, ז"א שבשלולית הבא שאני אכנס אליה השטיח יתמלא מים ויעלה עובש כלומר יסריח.

יש למישהו רעיון איפה משיגים פקק ניקוז שכזה או משהו כאלתור?!

asypeer
24-02-10, 14:32
איפה יושב הפקק ניקוז הזה ?

haimovich2000
24-02-10, 15:29
איפה יושב הפקק ניקוז הזה ?

מאחורי המושב הימני הקידמי מתחת לשטיח

asypeer
26-02-10, 17:58
מצאתי אותו, אצלי הוא עוד נמצא, הפקק נראה שלם אבל השטיח מעליו היה קצת לח. אני לא מבין איך. אני אחכה שיתחמם קצת ואסע בלעדיו באיזה חמסין. האם ישנו עוד פקק ניקוז חוץ מלבד זה שבצד ימין מתחת לכיסא שליד הנהג
? כי התכופפתי מתחת לרכב (יצאתי חומוס כי בהתחלה חשבתי שצריך להרים את השטיח מתוך הרכב ולא הבנתי איך עושים דבר כזה..) ובמקרה ראיתי אותו...

haimovich2000
28-02-10, 00:17
מצאתי אותו, אצלי הוא עוד נמצא, הפקק נראה שלם אבל השטיח מעליו היה קצת לח. אני לא מבין איך. אני אחכה שיתחמם קצת ואסע בלעדיו באיזה חמסין. האם ישנו עוד פקק ניקוז חוץ מלבד זה שבצד ימין מתחת לכיסא שליד הנהג
? כי התכופפתי מתחת לרכב (יצאתי חומוס כי בהתחלה חשבתי שצריך להרים את השטיח מתוך הרכב ולא הבנתי איך עושים דבר כזה..) ובמקרה ראיתי אותו...

לפי דעתי יש פקק יחיד בכל צד אחד מאחורי כל כיסא...

-->