PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת שמן דפרנציאל קידמי בסופה

יוסי56
22-02-10, 20:22
אהלן,
הסרן דנה 30
שמתי לה לאחר נסיעה שיש נזילה מהמחזיר שמן שממנו יוצא הגל הינע לא משהו רציני..לאחר יבוש ושהרכב מתקרר לא נוזל משם כלום..אני מציין שהשמן בוצי במקצת..עשה את שלו כנראה.(!)
אני רוצה להחליף שם את השמן מבלי לפתוח את כל העסק (ראיתי את המדריך ואין לי את כל הכלים הדרושים ולא בטוח שצריך להחליף מחזירי שמן)
ובכלל לא בטוח שצריך כי הנזילה לא חמורה ואלי אני סתם פרנואיד שאני רואה טיפה שמן.

ולשאלות :י
1.בספר רכב של הסופה נאמר לפתוח את המכסה דיפ' לאחר שהרכב הגיע לטמפ' עבודה..זה נוגד את כל התיאוריה שלי בעבודה שהרכב קר!מה ההגיון..לא יכול לגרום ל"תפיסת הדיפ'?)
2.איזה שמן לקנות אני יודע 80W90 אבל איזה חברה מומלץ (2 ליטר מספיק)?
3.כמה למלא שמן לאחר מכן אני יודע שטיפה מתחת לפתח מילוי אבל זה לא מדוייק.
4.רכשתי אטם מינוביץ האם לשלב בסגירה עם RTV מנועים?
5.כמה קריטי לסגור שם במפתח מונמט?

ואם יש עוד טיפים אשמח!
תודה רבה
יוסי

six 4 life
22-02-10, 20:38
- ממה שאתה מתאר יש לך נזילה ממחזיר השמן של היוק, החלפה שלו היא לא דבר מסובך.
- אין להחליף שמן בלי לפתוח מכסה דיפ', אלא אם כן יש לך בורג ריקון יעודי (ואין לך).
- 80W90 של ZIK הוא אחלה.
- אם אתה שם אטם, שום סיליקון. אם אתה רוצה שלא ינזל.... רק סיליקון, בלי אטם. תרצה הסברים תקבל.
- כשהג'יפ על משטח ישר בלבד, אתה ממלא עד שנוזל מפתח המילוי. נותן לו לנזול עד שכמעט נעצר, סוגר וסיימת.
- לא צריך מפתח מומנט לעבודה הזאת, רק לא להשתגע על ברגי המכסה דיפ' עם ידית כח או משהו.

בהצלחה.

יוסי56
22-02-10, 20:51
תודה רבה

בשביל להחליף את המחזיר שמן הזה הדבר דורש פירוק של שתי צריות ומוט שפור ובולם הגה?זה די הרבה עבודה למשהו שאני לא בטוח שהכרחי פה אבל מצד שני אם יש שמן בוצי אולי חדרו מים דרכו. או שסתם לא החליפו שמן הרבה זמן..

וכן מסקרן מאוד למה סיליקון עמיד יותר מהאטם(שמסתבר שסתם קניתי?)

איציק - 4X6ZH
22-02-10, 21:12
אולי כדאי לבדוק את הנשם .
זה נוזל רק שהעסק חם .:confused:
איציק

six 4 life
22-02-10, 21:27
תודה רבה

בשביל להחליף את המחזיר שמן הזה הדבר דורש פירוק של שתי צריות ומוט שפור ובולם הגה?זה די הרבה עבודה למשהו שאני לא בטוח שהכרחי פה אבל מצד שני אם יש שמן בוצי אולי חדרו מים דרכו. או שסתם לא החליפו שמן הרבה זמן..

וכן מסקרן מאוד למה סיליקון עמיד יותר מהאטם(שמסתבר שסתם קניתי?)
קודם כל איציק צודק וכדאי שתבדוק את נשם הסרן (הצינור שעולה ממנו מעלה), יתכן שהוא סתום.

כדי להחליף את המחזיר שמן של היוק (עול הסרן בשפת הספר הצבאי) אתה צריך בסה"כ לנתק הקצה הקדמי של הדרייבשאפט הקדמי מהיוק (4 ברגי 8מ"מ), לפתוח את האום של היוק (בוקסה 30מ"מ), להוציא את היוק- והמחזיר מולך לטיפול.

לגבי הסיליקון- בג'יפים ובפרט בסרנים ברכב שטח הוא מועיל יותר בעיקר מהסיבה שמשטחי האטימה בסרן ובמכסה הדיפ'- כבר לא חלקים או ישרים כראוי (יכול להיות ממכות סלעים יכול להיות מאלימות בהסרת המכסה בטיפולים שונים וכו'), מה שלא לוחץ את האטם ב100% בכל היקפו לתוך כל החריצים (כי הוא פשוט לא יכול), ומשם אתה מקבל הזעה/ נזילה מעצבנת.
במקרה כזה הסיליקון יעיל יותר מהסיבה הפשוטה והיא שהוא פשוט מתאים את עצמו לכל החריצים ולשינויים בשטחי האטימה וממלא אותם ב100% בעבודה נכונה.
איך עושים?
אחרי שתסיים עיסוקייך עם הסרן ותגיע לשלב סגירת מכסה הדיפ', אתה מנקה היטב את המשטחים מכל חומר שהוא ולאחר מכן מעביר עליהם ספריי קרב' להוריד את השמן שעדין נשאר על המשטחים ומייבש.
מרח שכבת סיליקון לא עבה מדי אבל גם לא דקה מדי על משטח המכסה של הדיפ' (לא על בית הדיפ' עצמו)- בעובי שווה בכל ההיקף.
הצמד אותו אל בית הדיפרנציאל וסגור את כל הברגים עם בוקסה ומאריך (ידנית ללא ראצ'ט), עד שתראה את הסיליקון יוצא מהשוליים בצורה אחידה לכל ההיקף. עזוב אותו לרבע/ חצי שעה בשקט ולאחר מכן הדק את הברגים עם ראצ'ט (לא חזק מדי, הברגים האלו לא אוהבים התעללות).
מלא שמן.

בהצלחה.

סופת המדבר
22-02-10, 21:35
איך הגעת לפרוק ציריות ומוט שפור?
אתה צריך לפרק את הגל הינע= דרישאפט
לפרק את היוק ואז אתה שולף את המחזיר שמן
כמובן שצריך כלים בסיסיים וידע בסיס

טוב ארז כבר ענה ליפני...

יוסי56
22-02-10, 21:38
חשבתי שצריך להוציא את כל המכלול של הדפרנציאל לכן דיברתי על פירוק הצריות..עכשיו יותר מובן..
בסוף השבוע אתפנה לעבודה ואעדכן

תודה רבה!

yoav21
22-02-10, 22:31
יוסי שלום
בהמשך לה"פ ששלחתי לך, אני חושב שאתה קצת מתבלבל.
לסרן יש 3 מחזירי שמן .2 כמו שראית מהתמונות שלי מכאן http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=28958 ואז כן יש צורך להוציא צריות כמו שמוסבר, ויש עוד מחזיר שמן כמו שארז כתב .
מהתחושות שלי אתה עושה קצת סלט.
נסה לתת הסבר קצת יותר טוב מאיפה הנזילה ו/או תמונה של המקום וכך יהיה ניתן יותר לעזור.
בכל מקרה על מנת שנצליח לדבר בשפה דומה יש באתר את הספר של הסופה ובו ציורים והסברים טובים
יואב

יוסי56
22-02-10, 22:57
אין בלבול,הנזילה מהעול,כפי שארז ענה לי.בחמישי אעלה תמונות ואעדכן
שוב תודה רבה לכולם!

Neilman
23-02-10, 13:02
ומה אם שמים גם אטם וגם סיליקון?? לא עדיף?

six 4 life
23-02-10, 16:23
לא.
אטם אפקטיבי רק כשהוא חשוף מול המשטח שהוא אמור לאטום. הנייר נמעך ואוטם.
סיליקון על האטם אוטם את הנייר עצמו ומבטל אותו.

tooshey
24-02-10, 00:11
שים לב למצבו של היוק.
בוץ ולכלוך שמתיישבים על מחזיר השמן שוחקים חריץ ביוק.
במקרה כזה גם אם תחליף מחז"ש הנזילה תתחדש.
הפתרון - ליטוש או החלפה של היוק.

בברכה,טושי

six 4 life
24-02-10, 02:24
או הפיתרון היותר זול- הקטנת הקפיץ של מחזיר השמן החדש בכמה מ"מ לפני ההתקנה.

ערן המסוקס
24-02-10, 08:40
בכל מקרה, אם יש סימנים על היוק וקורוזיה, מאוד מומלץ לעשות לפחות ליטוש ביתי ידני, עם נייר מים וקצת סבלנות.

סופת המדבר
24-02-10, 20:35
או לקפוץ לחרט קרוב לחרוט איזה 2 מ'מ מהיוק ''לשתול'' בוקסא חדשה וזהו

tooshey
24-02-10, 20:54
או לקפוץ לחרט קרוב לחרוט איזה 2 מ'מ מהיוק ''לשתול'' בוקסא חדשה וזהו

אני מקווה שברור לך שלקנות יוק משומש תקין יהיה הרבה יותר זול.
כולה סופה.

בברכה,טושי

סופת המדבר
25-02-10, 15:13
כשאני קניתי יוק משופץ לדנה 60 עלה לי 150 ש'ח
קניתי בגלל ש''הלכו'' לשלי השיניים לא בגלל השיפוץ
אם נחלק את זה אז בערך 50ש'ח זה השיפוץ ו100 היוק לא?
כמה כבר יעלה יוק משומש ותקין ? באמת שאין לי מושג..

יוסי56
25-02-10, 18:44
טוב אז ככה..תודה רבה לכולם
פתחתי את המכסה הקידמי וכל השמן בוץ יצא..
ניקיתי עם שפכטל את הסיליקון הישן וגם קצת ספרי קרבורטור..
עכשיו המצב כזה:
מכסה פתוח ללא שמן.התזתי קצת שמן חדש לנקות את הכל מהבוץ.

כאשר ניגשתי להוציא את היוק פירקתי את ה4 ברגי 8 מ'מ והגל הינע יצא .
עכשיו ניגשתי לפתיחה של היוק עם בוקסה 30 והעסק פשוט לא נפתח..הרגשתי ממש שכל האוטו זז כאשר ניסיתי לפתוח..
אני מקוה שזה לא הברגה הפוכה שם..

תודה שוב
יוסי

kobiarava
25-02-10, 19:37
תתחיל בכמה התזות טובות של WD40, כל כמה שעות. שים בלוקים מול הגלגלים, שלב לראשון LOW ונעל את בלם החניה, האוטו כבר לא יזיז לך. מעבר לזה-מאריך טוב והעסק יפתח לך...
דא"ג, אם בכל זאת תצטרך יוק, דבר איתי

בהצלחה-קובי

סופת המדבר
25-02-10, 19:39
הברגה רגילה

יוסי56
25-02-10, 19:51
איך אני ידע אם צריך יוק חדש?

kobiarava
25-02-10, 20:04
איך אני ידע אם צריך יוק חדש?

לפי ההסבר שנתן טושי כמה תגובות קודם, והוא צרף גם תמונות ברורות

שים לב למצבו של היוק.
בוץ ולכלוך שמתיישבים על מחזיר השמן שוחקים חריץ ביוק.
במקרה כזה גם אם תחליף מחז"ש הנזילה תתחדש.
הפתרון - ליטוש או החלפה של היוק.

בברכה,טושי

קובי

יוסי56
26-02-10, 12:31
אוקי הנה כמה עדכונין מצולמים!
הבורג 30 נפתח סוף סוף והיוק בחוץ.. עם שכבה של בוץ (אם לא מאובנים חח)
בכל מקרה המחזיר שמן כרגע לפני יש לציין שהגומי השחור מסביב שונה מהמחזיר שמן החדש שקניתי בזה שהוא יותר בולט (מקוה שרואים בתמונה-לא יודע כמה זה רלוונטי).
בכל מקרה השאלה שלי איך אני כרגע מוציא את המחזיר שמן הישן?ניקיתי את כל האזור שם אך אני לא יודע אם הדרך פשוט לדחוף איזה מברג בין המחזיר שמן לציר שם (פניון?) ולנסות להוציא בכוח,פעולה שתגרום להרס המחזיר הישן ואולי איזה חלק ישבר ויפול לתוך בית הדיפ'\עיקום של משהו אחר..

הנה כמה תמונות של המצב : ניתן לראות את הבוץ שיצא מהדיפ' ואת מצב היוק (נראה שבסדר)

בוץ
http://img186.imageshack.us/img186/5897/dsc01976i.jpg

http://img6.imageshack.us/img6/7909/dsc01986h.jpg

אחרי ניקוי קליל
http://img90.imageshack.us/img90/4882/dsc01985d.jpg

מחזירי השמן חדש מול ישן
http://img412.imageshack.us/img412/4287/dsc01988d.jpg

http://img213.imageshack.us/img213/7426/dsc01991d.jpg

ועוד אחת
http://img31.imageshack.us/img31/6384/dsc01989n.jpg
תודה רבה!
יוסי

shmulikbg
26-02-10, 12:45
היי יוסי.
כמו שכתבת, מברג....ובזהירות. קצת להפעיל כוח, אבל אין חשש
שמשהו יישבר שם..
בהצלחה.

yoav21
26-02-10, 13:15
יוסי אתה יכול בזהירות להכניס למחזיר השמן בורג קודח עם מברגה לתפוס את הבורג עם פלייר ולשלוף את המחזיר
יואב

יוסי56
26-02-10, 14:36
אחלה אנסה..
ההכנסה תיהיה עם פטיש בעדינות?יש למרוח גריז?

יוסי56
26-02-10, 15:07
אני לא מצליח לחלץ את המחזיר שמן הישן הוא כבר עיקם לי מברג אחד ומתחיל לאבד מהצורה שלו בתור מחזיר שמן..

kobiarava
26-02-10, 19:14
אתה יכול להתעלל בו, רק אל תפצע את השפה של הבית תו"כ. בד"כ, השיטה שהוזכרה קודם, של הברגת בורג קודח ומשיכה בפלאייר, עובדת מצויין.

קובי

יוסי56
26-02-10, 23:25
טוב המחזיר יצא (תודה לארז six 4 life על החולץ מחזירי שמן!) שגם איתו היתי צריך להפעיל לחץ כדי להוציא את המחזיר!

-->