PDA

צפייה בגרסה מלאה : The Edge Sidewinder project

Porsche_Dude
23-02-10, 22:03
שלום לכולם.

אחרי שנתיים של ציפייה ושל המתנה, הגיע הרגע המיוחל והתחלתי את הפרויקט.
בהתחלה, התכוונתי לבנות את הTAIPAN והזמנתי תוכניות אך מהר מאוד שיניתי את דעתי והחלטתי ללכת קצת יותר בגדול ולבנות את הסיידי.
במשך כמעט שנה בסופי שבוע פנויים ריתכתי ברזלים עם רתכת מלפני 20 שנה ולאט לאט צברתי ניסיון בסיסי לצורך התחלת הפרויקט. לפני הפרויקט רכשתי רתכת זיקה חדשה וזה בהחלט שיפר את רמת הריתוך שלי(מתרגלים לקשה ואז עוברים לקל, מעבר יעיל מאוד).

אז התקדמות רבה לא הייתה עד היום, בסך הכל יצא לי לעבוד כ6 שעות על הבאגי.. ההתקדמות שלי היא איטית אך בטוחה, אז תסלחו לי כי אני חדש לגמרי בתחום ;)
הינה קצת תמונות מהעבודה:

http://i194.photobucket.com/albums/z198/Porsche_Dude/DSC_0271.jpg

http://i194.photobucket.com/albums/z198/Porsche_Dude/DSC_0272.jpg

http://i194.photobucket.com/albums/z198/Porsche_Dude/DSC_0278.jpg

אני אשמח מאוד לטיפים מכל בעלי הניסיון וגם בהזדמנות זו אומר תודה לעידו לוריה, אלעד ויוסי על הסבלנות והתשובות לשאלות הרבות.

אעדכן בקרוב,
שיהיה ערב טוב לכולם :)

zagi
23-02-10, 22:30
קודם כל , שיהיה בהצלחה בפרויקט ...:-P ( מגניב לאללה ... ) .

אז ככה "מי תו סנט" , בצילום של הריתוך רואים ריתוך יפה ועמוק בצד הימני אבל בצד השמלי ( ויכול להיות שגם בחיבור במרכז ) הריתוך לא מושלם בקצה .

במקומות כאלו אתה חייב לנקות את השלאקה ו"לתפור" את הריתוך עד קצהו .
במקרה שאנחנו רואים בתמונה מהר מאוד יתפתח סדק בשלדה בצד השמאלי .

אני לא יודע אם זה ריתוך סופי או לא , אני רק מוודא ;-)

יריב קלר ברוך
23-02-10, 22:34
בהצלחה

Porsche_Dude
23-02-10, 23:00
zagi, זה בהחלט ריתוך ראשוני, על כל הריתוכים עם סדקים כמו אלה אני מתכוון לעבור קודם כל עם דיסק ולאחר מכן לרתך שוב שכבה שניה :)
לפני כן, אני אסיים את החיזוקים של השלדה התחתונה.

תודה!

zagi
23-02-10, 23:07
עדיף עם מברשת פלדה ולא עם דיסק ( או שאתה מתכוון למברשת על דיסק .. שזה סבבה .) מכיוון שהשחזה עם דיסק פוגמת באיכות הריתוך .

Porsche_Dude
23-02-10, 23:09
תודה על ההמלצה.
במקומות שיש גבשושיות שממש בולטות מעל הריתוך, אני משער שאין אפשרות אחרת חוץ מהשחזה, לא? אני רוצה ריתוך כמה שיותר חלק ואחיד.

zagi
23-02-10, 23:18
שלאקה , ניתן להוריד עם מברשת פלדה בכל מקום .
גבשושיות ריתוך קלות , אפשר להשאיר ואפשר להסיר בהשחזה קלה ( לוודא שהאיזור לא מתחמם מידי ..) .

דיסקו4
23-02-10, 23:21
בהצלחה
יהיה לזה רישוי בסוף?ביטוח?
הובר

Porsche_Dude
23-02-10, 23:21
עכשיו הכל מובן, תודה רבה על העזרה.

huski360
24-02-10, 03:07
בהצלחה
יהיה לזה רישוי בסוף?ביטוח?
הובר

לכל הישרים שביניינו- בבקשה תפסיקו עם השאלות קידבק האלה.:twisted:

תדהר.

עידו לוריה
24-02-10, 19:31
בריאן שהיה בהצלחה ,הרבה זמן עבר מאז התחלתה עם כל השאלות וכו' אבל הנה הברזלים .
בקשר לריתוך ההערה של zagi :

עדיף עם מברשת פלדה ולא עם דיסק ( או שאתה מתכוון למברשת על דיסק .. שזה סבבה .) מכיוון שהשחזה עם דיסק פוגמת באיכות הריתוך .
לא נכונה , זה נכון שצריך להשלים את הריתוך אבל בדיוק כמו שכתבתה בהתחלה צריך להשחיז עם דיסק השחזה (לא חיתוך) ולהשלים את הריתוך ,הדיסק עצמו אינו פוגע באיכות התפר .
עידו

zagi
24-02-10, 20:09

לא נכונה , זה נכון שצריך להשלים את הריתוך אבל בדיוק כמו שכתבתה בהתחלה צריך להשחיז עם דיסק השחזה (לא חיתוך) ולהשלים את הריתוך ,הדיסק עצמו אינו פוגע באיכות התפר .
עידו

במקומות בהם לא חדר התפר , צודק בהחלט !

zagi
24-02-10, 20:11

עידו

במקומות בהם לא חדר התפר , צודק בהחלט !
אך עדיין צריך לדאוג שהתפר הבריא לא יתחמם יותר מידי .

Porsche_Dude
24-02-10, 22:51
אני אלך לרכוש דיסק השחזה ואשתדל שלא לעבוד על תפר אחד יותר מדי זמן כדי שלא יתחמם יותר מדי ולא יתעוות.

תודה רבה על ההערות:)

Porsche_Dude
06-03-10, 20:19
היום סיימתי את השלדה המרכזית. חל שיפור בריתוכים אך עדיין גם כאן יש מה לשייף ולתקן, שבוע הבא אעשה את זה וגם אתקן את הריתוכים של השלדה התחתונה.

עד הפעם הבאה:)

Porsche_Dude
22-03-10, 22:32
החלטה של הרגע האחרון.. הסבה לF15:cool:

2 השלדות רותכו במלואן לאחר שכמעט כל הריתוכים שויפו עם דיסק לשיוף ועוד השבוע אחבר ביניהן, ואז אני בהמתנה לחומרים נוספים:wink:
הריתוכים יצאו באיכות גבוהה מאוד יחסית, זאת בעקבות גיסי שעזר לי להבין מה בעצם לא נכון במה שאני עושה בזמן הריתוך. הייתי מרתך יחסית רחוק מהברזל, כעת אני מרתך במרווח קצר מהברזל והתפרים יוצאים חלקים ורציפים.

zagi
23-03-10, 09:16
אכן ניכר שיפור בריתוכים , עדיין לא "איכות גבוהה מאוד" .... אבל אתה בדרך הנכונה .

כמו שאני רואה אתה לפעמים לא מסיים את הריתוך עד לקצהו ונעצר קצת לפני הסוף , תשתדל לרתך כל מקטע עד לקצהו ואף תגלוש טיפה למקטע הבא .

דבר שני , האם אתה עובד עם מסכה רגילה או אלקטרונית ? (רתך מתחיל ישיג תוצאות טובות יותר עם אלקטרונית )

בהצלחה בהמשך , וכמו שכתבתי - אתה בדרך הנכונה ...:).

Porsche_Dude
23-03-10, 10:44
אני עובד עם מסיכה אלקטרונית, הבעיה היא בהחלט בחיבורים אבל לפחות הריתוכים יוצאים רציפים וחזקים. אני עובד על אמפראז' גבוה יותר(90-100) לעומת מקודם שהייתי עובד על 80 בערך אז אני בטוח שיש חדירה טובה של החומר.

על עיניין החיבורים אני בהחלט צריך לעבוד, אבל ביחס לזמן ולניסיון שלי אני מאוד מרוצה מהתוצאה.

ד"א, הריתוך הזה ועוד מספר(קטן :D) של ריתוכים כאלה שלא ריתכתי עד הסוף הושלמו, פשוט זה לא יצא הכי יפה בעולם אז צילמתי לפני :)

עידו לוריה
23-03-10, 21:13
בראין הריתוך שלך בהחלט משתפר , עם איזה עובי אלק' אתה משתמש?
נ. ב מחר כנראה אני יגיע אל הפירנה ואני יצלם לך את הפרונט.
עידו

Porsche_Dude
23-03-10, 22:23
אני משתמש ב2.5 מ"מ. בשביל שהריתוך יחדור עוד יותר, שייפתי את הקצוות של הפרופילים לפני החיבור כדי שתיווצר מן אמבטיה קטנה כזאת של ריתוך.(כך המליצו לי מהנדסי הבניין בבית;)).

תודה רבה לך עידו.

עידו לוריה
24-03-10, 19:37
בראין זו בחירה נכונה של עובי האלקטרודה אבל האמפרז' שאתה עובד (90 - 100 A ) זה התחום הגבוה ביותר של עובי זה עם תרצה תוכל לעבור לעובי 3.25 עם 100A U ואז יש מצב שהיה לך יותר נוח לעבוד.
וכמו שהבטחתי תמונות ,עם תרצה הסברים תשאל .
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=22765&stc=1&d=1269448547
עידו

Porsche_Dude
24-03-10, 20:15
וואו זה נראה מאוד מסיבי.. זה בטח יחזיק גם עוד 50 שנה :D
אתה תכננת את המשולשים?
תודה רבה על התמונות.

בקשר לאלקטרודה, מאיזו בחינה יהיה לי יותר נוח לעבוד?

עידו לוריה
25-03-10, 17:21
בראין בבקשה.
כן כל החלק הקידמי (מהדוושות ועד הטמבון ) תכנון וביצוע שלי לפני כ -4 -5 שנים .
ובקשר לאלקטרודה פשוט תנסה .
עידו

adi-ros
26-03-10, 09:41
שלום לכולם,
בראין מזל טוב.כיף לראות שאתה מתחיל לבנות.
בהצלחה.

Porsche_Dude
30-03-10, 01:06
תודה רבה עדי.
המשך:
היום חיברתי סוף סוף את השלדה.. העניינים מתחילים לקבל צורה :D

העלתי תמונות מפורטות של תהליך הכיוון כדי שיוכלו לראות בדיוק איך כיוונתי את השלדות.
כשאני חיפשתי איך לעשות את זה, לא מצאתי אז אילתרתי ויצא טוב מאוד, דיוק מרבי- אז למען הדורות הבאים ;)

שיהיה חג שמח לכולם, מקווה ששבעתם :D

Porsche_Dude
30-03-10, 01:22
התמונות :oops:
http://i194.photobucket.com/albums/z198/Porsche_Dude/IMG_0822.jpg

adi-ros
30-03-10, 18:47
נראה לא רע.

היתי מציע לך לשים שומר מרחק זמני בחלק האחורי, לפחות עד שתמשיך בבנייה ותגיע לעוד חלק שמקשר בין השלדה העליונה לתחתונה כי השני נקודות שהוא מחובר הם כמו ציר,אם אתה רוצה לדייק.

בהצלחה בהמשך !
חג שמח,

Porsche_Dude
30-03-10, 18:55
אהלן עדי,
אתה יכול לראות בתמונות של הכיוונים שיש מאחורה קרש שמחזיק את החלק האחורי על המ"מ במקום שהוא צריך להיות :D
הוצאתי אותו רק לצורך התמונה ;)

תודה על הפירגון!

Porsche_Dude
25-04-10, 00:30
שלום לכולם..

צר לי להודיע לכם כי הפרויקט כרגע נדחה עקב בעיות כספיות.. למתי נדחה? לעוד כמה שנים טובות..
נורא מבאס לוותר על דבר שציפיתי לו הרבה זמן אבל כשאין ברירה אז אין ברירה.

שיהיה לכל מי שבונה בהצלחה בכל מקרה.

עידו לוריה
25-04-10, 09:18
בריאן אני מצטער לקרא את זה ,חבל ,אולי תנסה בכול זאת להשלים את הפרויקט בקצב איטי יותר .
עידו

-->