PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוספת טורבו לתנור אפייה ...

נדב42
24-02-10, 13:49
הי,

לא, זו לא בדיחה, ולפני שכולם קופצים עלי עם "תקנה תנור עם טורבו", "מה זה קשור אלינו" או "חיפוש" (אני בטוח שחיפוש של טורבו יביא הרבה תוצאות, אבל הן לא תעזורנה לי ...), אני רוצה להתנצל מראש, ואולי להציע להנהלה לפתוח פורום אוף-אוף-טופיק לנושאים הזויים של ממש ...

יש לי יחידה משולבת של כיריים/תנור/מדיח בגודל 60X60 סטנדרטי, אבל לתנור אין טורבו וזה חסר לי מאוד להפשרת מזון (שונא להפשיר במיקרו). מכיוון שלהחליף תנור משמעו להפרד מהמדיח (אין לי מקום למדיח בנפרד), אני מנסה למצוא פתרון יצירתי, ולכן אני פונה אליכם - זה הזמן לרעיונות יצירתיים ואפילו הזויים :p:p:p

אני מחפש דרך להניע את האוויר בתוך התנור. זה יכול להיות מתקן קבוע או נייד ולעמוד בטמפרטורות של עד 80 מעלות אם נייד (מכניסים לתנור רק כאשר צריך), או עד 250 מעלות אם קבוע בתוך התנור

זה הזמן לחשוב מחוץ לקופסה ...

תודה,

נדב.

גיא
24-02-10, 14:13
אולי אפשר להחליף את החלק של הבפנים של התנור ?

shmulikbg
24-02-10, 14:16
אם תצליח לארגן ונטה ממתכת, מה שניתן להשיג ללא קושי אני מניח,
תקדח עם מקדח כוס בגב התנור, באמצע הגובה, וזאת בהנחה ואין לך הפרעות
מאחור. לאחר מכן תחבר את הונטה, ותחבר אותה לכפתור בקרה או שתוסיף לה
מפסק נפרד....
כמובן ששים לב לחבר את חוטי הונטה נכון, שלא תשאב לך את האוכל מחוץ לתנור..:)

נדב42
24-02-10, 14:49
אם תצליח לארגן ונטה ממתכת, מה שניתן להשיג ללא קושי אני מניח,
תקדח עם מקדח כוס בגב התנור, באמצע הגובה, וזאת בהנחה ואין לך הפרעות
מאחור. לאחר מכן תחבר את הונטה, ותחבר אותה לכפתור בקרה או שתוסיף לה
מפסק נפרד....
כמובן ששים לב לחבר את חוטי הונטה נכון, שלא תשאב לך את האוכל מחוץ לתנור..:)

הרעיון היה לערבל את האוויר בתוך התנור, לא להכניס אוויר מבחוץ, אז לא צריך מקדח כוס (ודווקא יש לי סט כוסות ...). צריך גם מינימום קידוחים כדי שהחום לא יברח יותר מדי מתא האפייה ויבשל את האלקטרוניקה בגב המכשיר ...

מישהו מכיר מאיפה להשיג ונטה כזו ?

נדב.

יקיר גרין
24-02-10, 18:15
נדב, אני הייתי מחפש תנור לא תקין עם טורבו ולוקח ממנו את המנגנון (גם המנוע וגם המאוורר). בדרך כלל מה שמתקלקל זה גופי החימום.

landrover
24-02-10, 18:20
מהניסיון שלי - לא ילך לך עם סתם וונטה ממתכת בגודל מתאים - אחרי מעט זמן כל מיני דברים יהרסו מהחום.

אתה צריך לקנות מחנות שמוכרת חלקי חילוף לתנורים מנוע + וונטה שמיועד בדיוק למטרה הזו.

למשל :

http://www.avikal.co.il/

http://www.chenshavit.co.il/apage/1215.php

http://www.dubin.co.il/

אמיר.

נדב42
24-02-10, 18:28
תודה אמיר, אבדוק אותם ...

UNIX
24-02-10, 19:01
תקנה מדובין או משחף אל תתעסק עם אחרים שהם בסה"כ קונים בדובין ומוכרים לך
זה אמור לעלות סביב ה 80 שקל אתה קודח חור עם כוס באמצע התנור אבל ה לא טורבו אקטיבי
זה סתם יפזר לך את החום
טורבו אמיתי זה מאוורר כזה שמסביבו יש גוף חימום חזק .
לא ייתן לך יותר מדי
להכניס מאוורר לתוך התא לא אפשרי החוטים והסליל ישרפו
אגב יש תנורים שבאים עם הכנה למאוורר כזה תבדוק אולי אצלך יש

נדב42
24-02-10, 19:29
זה אמור לעלות סביב ה 80 שקל אתה קודח חור עם כוס באמצע התנור אבל ה לא טורבו אקטיבי
זה סתם יפזר לך את החום
טורבו אמיתי זה מאוורר כזה שמסביבו יש גוף חימום חזק .
לא ייתן לך יותר מדי

אגב יש תנורים שבאים עם הכנה למאוורר כזה תבדוק אולי אצלך יש

הי,

המטרה היא בדיוק לפזר את החום. זה מיועד להפשרה בחום נמוך מאוד (40-50 מעלות), מבלי לבשל את המזון... החימום הקיים מספק לחלוטין, ובכלל אני חובב בישול ארוך ...

למה צריך לקדוח כור עם כוס אם אני לא רוצה להכניס אוויר מבחוץ ?

לא ראיתי הכנה לטורבו, תא האפייה נטול פתחים כלשהם (והוא חצי-גובה, למטה יש מדיח כלים)

תודה,

נדב.

UNIX
24-02-10, 21:19
אתה קודח חור בשביל שהמנוע יישב מחוץ לתא בחלקו האחורי של התנור
דרך החור עובר ציר שאליו אתה מחבר את הפרופלור , את האוויר אתה לא מקבל מבחוץ אתה רק מפזר את החום
זו תמונה שמצאתי ברשת תראה איך יושב המאוורר רק הכנף בפנים

נדב42
24-02-10, 21:41
טוב, קודם כל צריך לפרק ולבדוק מה קורה מצידה השני של דופן תא האפייה, אולי יש שם כבר משהו שמפריע ... (זו הרי מכונה צפופה במיוחד, ועוד צרפתית ...)

גם אם זה מתאים למה צריך לקדוח עם כוס ? מספיק בקוטר של הציר לפי ההסבר שלך (אם מחברים את הפרופלור אחרי הרכבת המנוע)

האמת שבסה"כ זה הגיוני שהמנוע יהיה בחוץ, ככה לא צריך עמידות לחום הישיר אלא רק מהציר ...

נדב.

Gilad
25-02-10, 00:59
תנור/כיריים/מדיח ביחידה אחת? שלח קישור לדגם בבקשה

polar bear
25-02-10, 19:03
אני מוכרח לציין שלדעתי, טורבו זה חרטה, יש לנו שני תנורים שלאחד מהם אין טורבו, והוא עושה הכל בצורה טובה, ואופה טוב יותר.

נדב42
25-02-10, 19:08
אני מוכרח לציין שלדעתי, טורבו זה חרטה, יש לנו שני תנורים שלאחד מהם אין טורבו, והוא עושה הכל בצורה טובה, ואופה טוב יותר.

כפי שכתבתי בהודעה הראשונה, המטרה היא הפשרה מהירה בלי לבשל את המזון - להפעיל "טורבו" ב- 40-50 מעלות והשניצלים מופשרים תוך פחות מ- 10 דקות, ומוכנים לטיגון במצב טרי ולא מכובס.

נדב.

-->