PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון - יוקון 4 דלתות כרכב טיולים למשפחה.

חגי
24-02-10, 21:13
מזה זמן, אני מחפש לרכוש גראנד 96 ומעלה משופר או צירוקי משופר, אבל לא מוצא (במחיר שפוי).

הדרישות :
הרכב כמעט ולא יסע ביום יום ,יהיה בעיקר רכב לטיולים .
נוח עד כמה שניתן.
מרווח למשפחה וציוד ל 3 ימים.

חשבתי על יוקון 95-98 4 דלתות ומנוע בנזין.

מה דעתכם ?

איך הסחירות שלו ? נמכר בד"כ מעל או מתחת למחירון?

דרור ברלי
25-02-10, 20:05
ענקי וכבד, רך ומתנדנד, חזק וזללן, מרווח ונוח....
אמינות של אמריקאית משנות ה-90 (מכניקה סבירה יחסית, גימור וחשמל פחות מזה).

כמה המחירון שלהם?...

חגי
26-02-10, 12:26
משהו בין 50 ל 60, הכוונה לשפר אותו כמובן ,
הגבהה ונעילות.
לגבי המשקל, קראתי שהוא קל יותר מטרופר

סוזי המשתוללת
26-02-10, 19:42
מזה זמן, אני מחפש לרכוש גראנד 96 ומעלה משופר או צירוקי משופר, אבל לא מוצא (במחיר שפוי).

הדרישות :
הרכב כמעט ולא יסע ביום יום ,יהיה בעיקר רכב לטיולים .
נוח עד כמה שניתן.
מרווח למשפחה וציוד ל 3 ימים.

חשבתי על יוקון 95-98 4 דלתות ומנוע בנזין.

מה דעתכם ?

איך הסחירות שלו ? נמכר בד"כ מעל או מתחת למחירון?

מכלולים חלשים למשל מוטות היגוי חלשים כמו בטרופר בדיוק
תחת מאמץ עם נעילות ההאוזינג של הלוקר הקדמי הפניאומטי שעשוי מאלומיניום נוטה להשבר ולהשאיר אותך ללא הנעה קדמית
אין לי מושג מאיפה ינקת את נתון המשקל אבל טרופר בנזין שוקל פחות משני טון ומכיון שביוקון יש שתי בוכנות יותר וגיר מסיבי הרבה יותר (אבל גם הרבה יותר כבד ותאמין לי הרמתי את שניהם)הוא גם יישקול יותר
טרופר 97 בנזין תוכל לרכוש בערך בכ40 אלף כך שיישאר לך מספיק ליישור קו ושיפורים
יש הרבה יותר טרופרים מיוקונים מה שאומר זמינות חלפים מפירוקיות ולגבי האמינות של הבנזין גם בתנאים קשים אני מאד מבסוט ועלויות התחזוקה בתחזוקה עצמית זולות מאד ברמה של מה שאתה מכיר מסמוראי וסופה
לא מאמין ?
בוא ותראה את חשבון ההוצאות - אני עצמאי
אגב גם צריכת הדלק בנסיעה לדרום לטיול של 600ק"מ(400 כביש ו200 שטח) במהירות תלת ספרתית :mrgreen::mrgreenצריכת דלק סבירה בהחלט של 1:7 (דיזל חדש יותר שנסע באותם תנאים בדיוק לא היה הרבה יותר חסכוני עם קצת פחות מ1:8

tzagi
26-02-10, 20:16
95 trooper
curb weight (kg) 1,939
95 tahoe
curb weight (kg) 2,324

סוזי המשתוללת
26-02-10, 21:22
מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים
תודה ;)

חגי
27-02-10, 00:03
בקשר למשקל הכוונה הייתה לטרופר דיזל אבל מבדיקה שעשיתי ברשת גם הוא קל יותר מיוקון.
אני מכיר את חולשות היוקון: משקל ,מנוע ומתלה קידמי רגיש וכמובן שלוקח זאת בחשבון (בכל מקרה נוהג כמו על היילקס,לאט ובטוח ) .
הבעיה שאין אלטרנטיבות רבות מבחינתי (לא רוצה איסוזו) .

מידי פעם אני בודק את האפשרות ל- 110 משופר, השאלה ,האם כדאי ?
האם כדאי (שוב כמו בימי ההיילקס) לסבול בנסיעה (על הכביש) לדרום או שוב לשמוע את האישה מתלוננת שהרכב רועש
ומקרקש (נימאס לה סמוראי ,היילקס וסופה) .

אשתי רוצה (והאמת גם אני) פריווט שיקח את כל המשפחה וציודה ל 3 ימים בנגב ואם אפשר, שיכול (כשצריך) "לעשות" עבירות (לא לבייש את החבר'ה).
אז חשבתי לעצמי ,איזה פריווט גדול ,יכול לקבל צמיגים גדולים וניתן לשפרו וכך הגעתי ליוקון.

מה שנישאר עכשיו זה ,שאנשים עם ניסיון ישכנעו לכן או לכן .

ירון גל
27-02-10, 09:43
שאתה מדבר על יוקון על מה אתה מדבר?
לאמרקאיות (הישראליות בעיקר) יש את אותו השם
וגם באותו שם יש מספר גדלים
וההבדל ביניהם עצום
לדגמים הקטנים יש בדר"כ סרן חי רק מאוחרה ואת המנוע 4.2 4 צלינדרים האנמי
ולעומתו הגדולים יותר עם שני סרנים חיים ומנוע V8 5.7 שנחשב לאחד המנועים הטובים שיוצרו אי פעם וזה רכב שגבול השיפורים בוא הוא רק עומק הכיס שלך
לי היה תקופה את הסברבן הגדול ביותר מודל 78 עם מנוע 7.5 משופר (נמדד בדינמומטר 500 כ"ס) וזה היה רכב משנה את כל מה שחשבים על נוחות ועבירות בשטח
לרכב נינכנסים 9 מבוגרים בנוחות ויש עוד מקום למטען
ובמקומות שרכבים אחרים נתקעים הוא לא יודע שהוא עבר מכשול
הרכב טיפס את מעלה צין שטרופר תקול גרור אחריו
נכון יש לו גם חסרונות
הגה של אוניה
אמינות בעייתית
וגודל של משאית קטנה ( זה מה שגרם לי להחליף אותו אישתי הטילה ווטו אליו)
אז בקיצור תגדיר איזה בדיוק ותקבל תשובות

חגי
27-02-10, 09:52
בשנים שציינתי יש דגם אחד של GMC והשני של שברולט (בלייזר\טאהו אין 4 דלתות בארץ לדעתי).

סרן חי אחורה ,מתלים נפרדים קדימה ,4 דלתות (לא מעוניין ב- 2 דלתות) ,מנוע 5.7 (לא מעוניין ב- 6.5 דיזל ) .

למיטב ידיעתי ,סרן חי קדמי יש רק למודלים הישנים יותר או לכאלה שבצעו החלפה בסדנה).

tzagi
27-02-10, 10:26
שאתה מדבר על יוקון על מה אתה מדבר?
לאמרקאיות (הישראליות בעיקר) יש את אותו השם
וגם באותו שם יש מספר גדלים
וההבדל ביניהם עצום
לדגמים הקטנים יש בדר"כ סרן חי רק מאוחרה ואת המנוע 4.2 4 צלינדרים האנמי
ולעומתו הגדולים יותר עם שני סרנים חיים ומנוע V8 5.7 שנחשב לאחד המנועים הטובים שיוצרו אי פעם וזה רכב שגבול השיפורים בוא הוא רק עומק הכיס שלך
לי היה תקופה את הסברבן הגדול ביותר מודל 78 עם מנוע 7.5 משופר (נמדד בדינמומטר 500 כ"ס) וזה היה רכב משנה את כל מה שחשבים על נוחות ועבירות בשטח
לרכב נינכנסים 9 מבוגרים בנוחות ויש עוד מקום למטען
ובמקומות שרכבים אחרים נתקעים הוא לא יודע שהוא עבר מכשול
הרכב טיפס את מעלה צין שטרופר תקול גרור אחריו
נכון יש לו גם חסרונות
הגה של אוניה
אמינות בעייתית
וגודל של משאית קטנה ( זה מה שגרם לי להחליף אותו אישתי הטילה ווטו אליו)
אז בקיצור תגדיר איזה בדיוק ותקבל תשובות

עשית מה זה סלט.....ו90% לא שייך לעל מה מדובר.
היה לך סבורבן מודל 78 עם 7.5 (אין בזה דבר) ו500כ'ס? איזה סוסים זה? פוני שטלנד?
די, יש גבול לכמות השטויות שאחד יכול לכתוב, עברת אותה בגדול.

ערן CJ
27-02-10, 11:11
tzagi שלום
מה קרה לך? חג פורים העביר אותך על דעתך?
סבורבן מיוצר ברציפות כבר משנת 1935.
הדור השלישי יצא ב- 1973 ויוצר עד 1991.
אחד המנועים של הדור הזה היה 454-big-block V-8 שהם 7.4 ל'.
בתחילת שנות השבעים ייצרו האמריקנים את המנוע הזה בדגם שנקרא LS7 . לדגם זה היו 500 כ"ס בצאתו מהמפעל. באמצע שנות ה-70 הופסק ייצור הגירסה השרירית של המנוע הזה בשל משבר האנרגיה של 1973.
עד היום יש קיטים אמריקנים לשיפור הבלוקים הללו לרמת שריריות מוטרפת (אפילו 800 כ"ס).

ראה קישור:
http://en.wikipedia.org/wiki/Chevrolet_Suburban

tzagi , הרגע שעובר בין הרצון להגיב ובין ביצוע התגובה הוא הזמן החשוב ביותר בחיים. לפעמים זה הרגע שיכול להציל את חייך. הנה דוגמה מתוך סיפור שסיפר פעם שוקה דינור:
אתה נוהג ברכב שכור בשכונת הארלם בניו-יורק ולפתע חותך אותך בצורה פראית רכב עם גג פתוח, שבוקעת ממנו מוזיקה רועשת ובתוכו ישובים שני גברתנים שחורים עמוסי צמידים. האם תנופף להם בזרועך בעצבנות ותפליט קללה קולנית? האם תצא מהרכב ברמזור הקרוב ותוכיח אותם על נהיגתם? קרוב לוודאי שלא. סביר יותר להניח, שתנשוך לשונך ותבליג, ותחליט שאינך "מתקנו של העולם" במקרה דנן.

המסקנה המעניינת שעולה מהדוגמא הזו, שלמעשה אתה יכול לשלוט בתגובתך!
סטיבן קובי כתב על זה שמהשלב של קרות אירוע ועד שלב התגובה, שם מצוי הכוח הגדול ביותר שלנו – חופש הבחירה. את המילה אחריות באנגלית, Responsibility ,מחלק קובי לשניים Response – Ability , כלומר היכולת להגיב או היכולת לבחור בתגובה.

שמור על עצמך בנאדם...
ערן CJ

YNV
27-02-10, 15:35
עשית מה זה סלט.....ו90% לא שייך לעל מה מדובר.
היה לך סבורבן מודל 78 עם 7.5 (אין בזה דבר) ו500כ'ס? איזה סוסים זה? פוני שטלנד?
די, יש גבול לכמות השטויות שאחד יכול לכתוב, עברת אותה בגדול.

ע"פ השרשור הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=58408#post58408), אני הייתי הבעלים של הסברבן הזה באחד הגילגולים שלו.
מכאן אני יכול להסיק שירון גל פשוט התבלבל בהקלדה. הכוונה למנוע 5.7 וזה כבר נשמע הרבה יותר הגיוני.
לגבי ה-500 כ"ס אני לא זוכר דבר כזה...

tzagi
27-02-10, 17:41
tzagi שלום

שמור על עצמך בנאדם...
ערן CJ

ערן, גם לך אני ממליץ לקרוא וללמוד
יותר ולכתוב פחות, כנאמר ע'י לינקולן.....Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt.

בתור אחד שבנה את הביג בלוק הראשון שלו ב1985 את מה שאני יודע על הנושא לא קוראים בויקפדיה.
ערן, זה פורום טכני, לא יודעים-לא עונים, ולא כותבים שטויות, מי יודע, תמימים כמוך עוד עלולים להאמין לזה.
אגב, בשנת 78 ה454 יצר 230 כס.
ואת העצות שלך על נפנופי ידיים שמור לישראלים, קח את הצעתך בעצמך.

asafk
27-02-10, 20:10
צאו מזה, בנות.

מן הסתם חגי מתכוון ליוקון מודרני, עם מתלה נפרד מלפנים וכל טוב אמריקה בפנים. אמצע - סוף שנות ה 90.
ממה שאני מכיר, יש 1500 (נמוך, נראה נקניק) ו2500/3500 שנראים איכשהו יותר טוב ודי זהים לסאברבן דיזל שמסתובבים כאן. אני רחוק מלהיות מומחה - מה ההבדלים ביניהם?

אסף.

tzagi
27-02-10, 20:28
רק הסבורבן הגיע בגרסאות 3/4 טון ומעלה
המודלים הקצרים לא יוצרו בגירסה שונה מחצי טון, כמובן שהסבה אפשרית ונעשתה לא אחת.

חגי
27-02-10, 20:34
לא ראיתי יוקון 2500 רק 1500 לאומת זאת יש לי קרוב משפחה עם סברבן דיזל 2500.

border
27-02-10, 20:49
האיש רוצה משהו שונה ........איזה גמוס קטן
שיקנה יהנה ישלם יתקן ויהנה מכל רגע של מבט ברמזורים
בבקשה אין ספק ששום מוצר לוואי יפני לא יתן ולהיפך את מה שהוא יכול להוציא מהיוקון
בהצלחה

ערן CJ
27-02-10, 20:55
Tzagi היקר
לא איש מדון אנוכי. אני קורא את דבריך מעל דפי פורום זה ונהנה מאוד מהידע והניסיון שלך. נדמה לי שאפילו קיבלתי ממך עצה טובה בעבר, ועל כך תודה.
לענייננו, לא אנהג בתוקפנות, גם זו אינה דרכי.
וויקיפדיה, ידע מימים בארה"ב, דפי אינטרנט או מגזינים מקצועיים מזינים את כולנו בידע רב. על מנוע LS7 ידעתי וזכרתי היטב את המספר 500 כ"ס. אילולי זכרתי את הדברים לא הייתי מעלה זאת בפורום. אכן אישררתי את זכרוני בוויקיפדיה והעברתי אליך כדי להזכיר גם לך. אתה לא חייב לקרוא בוויקיפדיה אם זה נחשב בעיניך עלבון. אם בניית הביג בלוק בארה"ב ב- 1985, הזינה אותך בכל הידע הדרוש לך, לגיטימי, קטונתי.
אני הבאתי עובדות חד משמעיות שאינן עומדות בדעתך. גם זה מותר (לא?).
קבעת שלא היה סבורבן 78 - היה גם היה!
לגבי מנוע 500 כ"ס, בשנות ה70 היה מנוע 7.4 ל' של קורבט עם בלוק זהה לזה שהותקן בעבר בסבורבן. ידוע לכל שרבים מתקינים מנועים לא מקוריים בפולסייזים. המנוע שאני מדבר עליו נקרא LS7 crate וניתן להשיג על הנושא מידע רב.
אם נעלבת חלילה מאנלוגיה כזו או אחרת, אנא התעלם. אתה רשאי לא לקבל עצה.
יש לי הרבה מה ללמוד מכל אחד בפורום, גם ממך ואפילו מהוויקיפדיה. אני אשאר בטון חברי וידידותי גם אם תתפוצץ עלי כשאינני מסכים איתך.
אם אתה עדיין "חם" עלי במובן האלים של המילה, בוא נשב על זה בהפסקת קפה של טיול. קפה מורתח היטב, עם הל, עליי.

רק תרגיע.

ערן CJ

tzagi
27-02-10, 21:40
ערן, שמתי לב שיש פא אנשים עם בעיות הבנת הנקרא, אני מקווה שאתה לא אחד מהם. או בכלל זה העיברית העילגת שלי.
רוצנ דוגמה?
כתבת:קבעת שלא היה סבורבן 78 - היה גם היה!

לא. אמרתי שאין מנוע 7.5

עוד אחד:
אני הבאתי עובדות חד משמעיות שאינן עומדות בדעתך.

איזה "עובדות" בדיוק? ותחשוב טוב לפני שאתה עונה.

בנושא ה LS7, אין כל קשר בינו לסבורבן78
לא רק שהוא מעולם לא הותקן(מהמפעל) בכל סבורבן או כל פיקאפ אחר, אין כל קשר בין ה454 שהתקינו בקורווט למנועים באותו נפח שהתקינו בסבורבן אפילו ב1971, השנה האחרונה לLS7.הדבר היחידי שמשותף ביניהם זה הבלוק ולא תמיד, ובטח לא ב78 .

הLS7 קיים באפטרמרקט, אז מה, אני מוכן להתערב שהבחור שטוען שיש או היה לו 500 כ'ס לא הזמין אחד מארה'ב והתקין אותו באותו סבורבן אגדי.

אני לא חם עליך ולא על אף אחד אחר, זה לא מקובל עלי לכתוב נתונים מצוצים מהאצבע ומי שכותב שטויות(שלי יותר גדול) יקבל את דעתי בנושא.

asafk
27-02-10, 21:45
לא ראיתי יוקון 2500 רק 1500 לאומת זאת יש לי קרוב משפחה עם סברבן דיזל 2500.

אני אמנם רחוק מלהיות מומחה במשפחה הזו, אבל ראיתי בעבר כל מיני דברים לא סטנדרטיים יוצאי הכוח הרבלאומי (יוקון דיזל למשל).
ג'ו- מה ההבדלים בין החצי טון ל3/4 טון (חוץ מהPAYLOAD כמובן)? למה הסאברבן נראה יותר גיבור מהיוקון? שלדה שונה? מכללים שונים?

אסף.

asafk
27-02-10, 21:47
ועוד דבר. אחד מהחברים היקרים טייל בעבר, והרבה, עם סאברבן סטנדרטי כמעט לחלוטין. וחוץ מפעם אחת שקצר במצבר החזיר אותו על גרר הביתה, עם הסאברבן הוא טייל, לדעתי, בכל חור בארץ. מה זה אומר לגביך? אני לא בטוח שזה מתאים לכל אחד, אבל מבחינת מה הרכב מסוגל - הוא כנראה מסוגל.

אסף.

יוני5
27-02-10, 21:49
Tzagi היקר

אם אתה עדיין "חם" עלי במובן האלים של המילה, בוא נשב על זה בהפסקת קפה של טיול. קפה מורתח היטב, עם הל, עליי.

רק תרגיע.

ערן CJ

ערן ידידי,

ג'ו ידידינו מתגורר בטקסס, כך שההזמנה שלך בעייתית משהו.

אבל אם אתה מבין בפולסייזים כמו בקפה, יש לנו בעיה - "מורתח היטב" משמעותו לשרוף את הקפה, שזה כידוע ההקבלה המדברית לבשר אנטריקוט משובח "עשוי היטב היטב" (כלומר סוליה).

אבל יש לי רעיון:
ג'ו ידידנו מגיע לארץ הקודש בדר"כ באיזור אפריל. הבה נקבע פגישה לסטייק משובח (אותו אני חייב לג'ו מזה עידן ועידנים), וקפה כהלכתו? אני אלמד אותך איך מכינים קפה, ואתה וג'ו תוכלו לנהל דיון מרוקאי תרבותי (ע"ע ללכת מכות) על מספר הסוסים בביג בלוק שנת 75?

בברכה,
יוני5

ירון גל
27-02-10, 21:51
ע"פ השרשור הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=58408#post58408), אני הייתי הבעלים של הסברבן הזה באחד הגילגולים שלו.
מכאן אני יכול להסיק שירון גל פשוט התבלבל בהקלדה. הכוונה למנוע 5.7 וזה כבר נשמע הרבה יותר הגיוני.
לגבי ה-500 כ"ס אני לא זוכר דבר כזה...

אני לא יודע מי אתה ולכן אני לא יודע על איזה בעלים הייתה עם לפני לפי המחקר שעשנו באת הרכישה הרכב הזה לא עבר הרבה ידיים
ועם לאחר המכירה הרכב יצאה לשיקום ובישחה האחרונה שהייתה לי עם הבחור לפני כשנה בערך הוא לא התכוון למיכור
אבל גם אני הייתי מופתע מהנתון וכן גם אני חשבתי שיש לרכב מנוע 5.7 וזה גם מה שיש ברשיון והרכב עבר אצלי 5 פעמים טסט באופן רגיל לחלוטין לכן לא הייתה לי סיבה לפקפק
אך גם שבאחד הטסטסים ביקשתי להריצץ את הרכב בשביל לדעת כמה הוא מספק כוחות סוס
וגם כל פעם שקניתי לו חלקים מפירוק לא הצלחתי להשיג אבל תמיד חשבתי שזה בגלל שיפורים למינהם
ידעתי שיש לו סעפות משופרות ועוד כל מיני אבל לא שארתי שזה המנוע הגדול
מי שעלה על זה זה הקונה ממני שיצא ממני עם הרכב ומאוורר נתלש וקרע את הרדיאטור ובמוסך הסבירו שלא יודעים על מה הוא מדבר זה המנוע של ה7.5 ולא ה5.7 ואז באמת כל "החלקים בפזל התחברו"
ולא אני לא מתבלבל בהקלדה

tzagi
27-02-10, 22:14
בא נעזוב את המוטציות של האום, אלה לא רכבים ביצור סדיר, ואגב, יש מפעל בערך שעה ממני שעושים בו הסבות של רכבים סטנדרטיים לכל מני גופים בעולם, סתם אני מכיר בחור שעובד שם.

בחצי טון, השלדה אמורה להיות יותר קלה, כלומר חוזק נחות מה 3/4 טון ומעלה, מעשית המידות החצוניות הן זהות והכל מתאים להכל, עוד לא שמעתי על שלדה שקרסה בעומס וכן ראיתי פיקאפים חצי טון מועמסים פי 4 מהמותר בלי בעיות
כמו שכתבתי, ניתן לקחת רכב חצי טון ולהעביר לא את הסרנים והמתלים, והכל זה בולט און.

יוני, השנה אין מבקרת.

ירון,454=7.4L

asafk
27-02-10, 22:23
בא נעזוב את המוטציות של האום, אלה לא רכבים ביצור סדיר
בארץ הקודש, יש סיכוי סביר שאם אתה רואה פולסייז אמריקאי בצבע לבן, הוא יוצא הכוח הרב לאומי, כך שהם אולי מוטציות, אבל אחוז ניכר מהכלים בשוק.

כמו שכתבתי, ניתן לקחת רכב חצי טון ולהעביר לא את הסרנים והמתלים, והכל זה בולט און

ומה ההבדלים בסרנים? תיבת העברה?

אסף.

tzagi
27-02-10, 22:58
בדיוק כמו ההבדלים בפיקאפים,
מקדימה
9.25 במקום ה8.25, וכל מה שמסביב יותר מסיבי,
מאחורה 14 בולט במקום 10 או 12, תלוי בשנה
הטרנספר הוא 241 במקום 231 (או אחת הגדסאות שלו)

polar bear
28-02-10, 20:03
אם לחזור לענין המקורי

יש מעט מאד כלי רכב שעושים את מה שאתה רוצה ולא עולים הון

הGM למינהו עושה את זה הכי טוב. אתה משלם על זה - כמו שנכתב כבר - באמינות של דברים מעצבנים.

לכן בעצם - אם הטלת וטו על מקבילים { לא בדיוק אבל בערך } יפנים { ובצדק } . אמריקאיות אחרות אין כל כך בשנים האלה. מה שכן - חשוב לבדוק אם איזו מערכת הזרקה הוא מגיע { וורטק בשנים האלה? או שיש כבר רב נקודתית ? }

אז - תקנה . ואם לא יתאים לך - תמכור. אני לא חושב שיש מישהו שיוכל לתת לך את כל מגוון המצבים בו אתה תתקל ולא יהיה לך נוח כלי רכב מסוים.

אה...ו IFS זה חרא. אבל אין מה לעשות...זה מה יש בשנים האלה.

נ.ב. - נכתב פה איפשהו שההגה האמריקאי הוא משהו לגנאי. אחד הדברים הטובים בכלי הרכב האלה הוא ההגה, ואם זו בעיה בעינך - אל תקנה אמריקאי.

דרור ברלי
28-02-10, 20:41
אשמח אם תסביר מה כל כך טוב ב"הגה אמריקאי"? שהוא קליל באופן מביך?

asafk
28-02-10, 21:37
אם תיקח שלדה C2500 (סאברבן או יוקון? לא יודע מה ההבדלים חוץ מהשם והמנוע), אפילו סטנדרטי לגמרי בתוספת נעילה אחורית - תוכל להנות מטיולים באמת בלי שום בעיות. תוסיף הגבהה קטנה ואולי צמיגים 32 - 33 - בכלל תוכל להיות שמח, ועדיין בלי לשבור כלום.
בסך הכל מדובר על סוסי עבודה, אחים לטנדרים, עם הבעיות המוכרות שלהם שאני מכיר מהטנדרים (דשבורד מתפרק, פנלים חשמליים וכן הלאה), אבל בלי בעיות אמינות יוצאות דופן, ובעיקר כלים שזול מאוד לתקן על בסיס חלקים שמגיעים ישירות מארה"ב ועבודה עצמית.

יודע מה? לא חשבתי על זה בתור אופציה, אבל ככל שאני חושב יותר, האופציה של כלי כזה בתור רכב השטח הבא... נראית לא רעה בכלל.

אסף.

polar bear
28-02-10, 22:21
דרור - מה שטוב בו זה שהוא קליל באופן מביך.

דרור ברלי
28-02-10, 22:26
דרור - מה שטוב בו זה שהוא קליל באופן מביך.

זה בדיוק מה שכל כך רע בו. אם נתעלם מחופש טבעי גדול סביב המרכז שלו (גם במערכת היגוי חדשה ותקינה, עם גלגלים בגודל המקורי, ללא שיפורים/הגבהות וכו' שרק מדרדרים עוד את המצב), חוסר תחושה וכו'.
מילא נכים וכו', אבל לא נעים לנהוג עם הגאים כאלה בכל מהירות שמעבר לזחילה או חנייה.

Jacob80
28-02-10, 22:59
בהרבה אמריקאיות ההגה מתקשה ככל שהמהירות עולה כך שאפשר להינות מהגה רך וקליל אבל בטוח ויציב.

חגי
28-02-10, 23:05
אם תיקח שלדה C2500 (סאברבן או יוקון? לא יודע מה ההבדלים חוץ מהשם והמנוע),

ההבדל הוא שבסברבן אתה מקבל עוד שורת מושבים (9 מקומות או 8 ) + מטר ומשהו אורך .

יודע מה? לא חשבתי על זה בתור אופציה, אבל ככל שאני חושב יותר, האופציה של כלי כזה בתור רכב השטח הבא... נראית לא רעה בכלל.
אסף.

וואלה עניתי על השאלה !!! חשבתי שרק אני רואה דבר שלא נלקח בחשבון עד היום.
תודה.

ניר ל
01-03-10, 12:44
זה הדוגמן ?

http://www.yad2.co.il/Cars/4X4.php?AreaID=&ModelID=107&SubModelID=1252&FromYear=&UntilYear=&Auto=&EngineTypeID=&fromPrice=&untilPrice=&SubSubModelID=0&fromHand=&Hand=&fromEngineVal=&untilEngineVal=&fromKM=&KM=&Info=

יש שם 78 עם מנוע 7.4 למכירה

אסף הלוי
03-03-10, 19:39
[QUOTE=asafk;297365]אם תיקח שלדה C2500 (סאברבן או יוקון? לא יודע מה ההבדלים חוץ מהשם והמנוע), אפילו סטנדרטי לגמרי בתוספת נעילה אחורית - תוכל להנות מטיולים באמת בלי שום בעיות. תוסיף הגבהה קטנה ואולי צמיגים 32 - 33 - בכלל תוכל להיות שמח, ועדיין בלי לשבור כלום.

אסף.[/QUOTE

ערב טוב
יוקון 96-99 בהחלט יהיה הרכב הבא שלי(ברגע שאמכור את הנבלה )
יוקון+צמיג 33" מתכון לעיקום של מוטות הגה.ובהחלט שריפת גיר אוטו'!!!(4l60e)
אסף

ירון גל
03-03-10, 20:59
זה הדוגמן ?

http://www.yad2.co.il/Cars/4X4.php?AreaID=&ModelID=107&SubModelID=1252&FromYear=&UntilYear=&Auto=&EngineTypeID=&fromPrice=&untilPrice=&SubSubModelID=0&fromHand=&Hand=&fromEngineVal=&untilEngineVal=&fromKM=&KM=&Info=

יש שם 78 עם מנוע 7.4 למכירה

זה אותו אחד שדובר אליו בתחילת השירשור

חגי
04-03-10, 07:12
האם
הגיר ילך בגלל התחממות?

אסף הלוי
04-03-10, 14:14
הלך הגיר-מעומס יתר-צמיגים גדולים מחייבים החלפת יחסי העברה!
אני מתכנן על סרן חי קד'+אח' מוגדל-יחס העברה 4.56
אסף

polar bear
04-03-10, 19:29
חגי, לא בטוח שלמה { ל בסגול } שאתה מחפש יש 4L60E , שהוא אכן גיר חלש לאוטו , סביר להניח שיש לו 4L80E שהוא בעצם מקבילה אלקטרונית לגיר "400" הידוע והמוערך. על מנת להימנע משריפת גיר מוסיפים רדיאטור שמן גיר.

לרוץ ישר להחלפת יחסי העברה, זה לפגום במטרה שלשמה אתה קונה את הרכב - והיא -נסיעת כביש רגועה, ולא בטורים גבוהים מדי.

asafk
04-03-10, 20:09
ל1500 4L60E ול2500 4L80E- ההבדלים בסרן, בדיפרנציאל הקדמי - לי די ברור שאחד לא יוכל לשאת בנטל והשני כן. השאלה מה קיים בארץ..?

אסף.

אסף הלוי
04-03-10, 21:01
אז זהו שכן בטוח!!!
לכל היוקונים שהם "1500" כלומר 1/2T ולא 3/4 או 1T יש גיר 4L60E.
רק לסברבנים או טנדרים למיניהם "2500" ומעלה יש 4L80E.
ולכן בכדי לישמור על הגיר יש או להישאר אם צמיגים עד 31" או להחליף יחסי העברה.-אני מדבר על היוקון.
זה לא חוכמה להגדיל צמיגים מבלי לשנות רכיבים במערכת כמו:יחסי העברה,חוזק סרנים,בלמים ועוד...
אסף

חגי
04-03-10, 21:38
האם ניתן להתקין בקלות גיר 4L80E על 1500 או שזה פרוייקט?

נגיד שיש נעילת ARB על הסרן האחורי ,האם ניתן להרכיב יחסי העברה נמוכים יותר ללא בעיות מיוחדות ?

אסף הלוי
06-03-10, 20:16
האם ניתן להתקין בקלות גיר 4L80E על 1500 או שזה פרוייקט?

יכול להיות-לא יודע.למה???

נגיד שיש נעילת ARB על הסרן האחורי ,האם ניתן להרכיב יחסי העברה נמוכים יותר ללא בעיות מיוחדות ?

כן.יותר פשוט ועדיין שומר על הגיר.
אסף

asafk
08-03-10, 21:59
אני חייב להודות שהדיון הזה גורם לי לחשוב על דברים שאף פעם לא חשבתי שאני אחשוב עליהם...

כמו על סאברבן עם קיט fabtech של4.5אינצ' וגלגלים 33... (ובשביל הכיף התקשרתי לאיתי (שמחריש את זה שהוא נציג רשמי של fabtech) ושאלתי כמה עולה... וואלה לא נורא)

http://www.fatboycustoms.com/catalog/product_info.php?cPath=25_58_76_77&products_id=646&osCsid=7d230309d9ba98e836a2fb53d8af7f3b

אסף.

morenox4
09-03-10, 14:55
ערן, שמתי לב שיש פא אנשים עם בעיות הבנת הנקרא, אני מקווה שאתה לא אחד מהם. או בכלל זה העיברית העילגת שלי.
רוצנ דוגמה?
כתבת:קבעת שלא היה סבורבן 78 - היה גם היה!

לא. אמרתי שאין מנוע 7.5

עוד אחד:
אני הבאתי עובדות חד משמעיות שאינן עומדות בדעתך.

איזה "עובדות" בדיוק? ותחשוב טוב לפני שאתה עונה.

בנושא ה LS7, אין כל קשר בינו לסבורבן78
לא רק שהוא מעולם לא הותקן(מהמפעל) בכל סבורבן או כל פיקאפ אחר, אין כל קשר בין ה454 שהתקינו בקורווט למנועים באותו נפח שהתקינו בסבורבן אפילו ב1971, השנה האחרונה לLS7.הדבר היחידי שמשותף ביניהם זה הבלוק ולא תמיד, ובטח לא ב78 .

הLS7 קיים באפטרמרקט, אז מה, אני מוכן להתערב שהבחור שטוען שיש או היה לו 500 כ'ס לא הזמין אחד מארה'ב והתקין אותו באותו סבורבן אגדי.

אני לא חם עליך ולא על אף אחד אחר, זה לא מקובל עלי לכתוב נתונים מצוצים מהאצבע ומי שכותב שטויות(שלי יותר גדול) יקבל את דעתי בנושא.
הסברבן המדובר היה אצלי גם ונימכר לירון גל , 5.700 סופי

חגי
09-03-10, 17:44
אני חייב להודות שהדיון הזה גורם לי לחשוב על דברים שאף פעם לא חשבתי שאני אחשוב עליהם...

כמו על סאברבן עם קיט fabtech של4.5אינצ' וגלגלים 33... (ובשביל הכיף התקשרתי לאיתי (שמחריש את זה שהוא נציג רשמי של fabtech) ושאלתי כמה עולה... וואלה לא נורא)

http://www.fatboycustoms.com/catalog/product_info.php?cPath=25_58_76_77&products_id=646&osCsid=7d230309d9ba98e836a2fb53d8af7f3b

אסף.

אסף ,אם אתה מעונין , יש לי קרוב משפחה שמוכר סברבן במצב מצוין.

ד ו ר ו ן
09-03-10, 21:52

אסף.
http://www.reid.org/~dreid/89suburban/suburban_monument.jpg

משהו כזה?

http://www.reid.org/~dreid/89suburban/banff/sub_01.jpg

כנס לקישור-יתן לך עוד רעיונות:
http://www.expeditionportal.com/forum/showthread.php?t=32257&highlight=suburban&page=3

-->