PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרשור השוואת תוכנות ניווט שטח

udi500
26-02-10, 23:47
מידי פעם נשאלת השאלה באתר– איזו תוכנת ניווט לשטח הכי טובה ? או מה הכי מתאים לי ? איזו תוכנה רצה על מה?
בשרשור זה ניתן יהיה לרכז את סקירת תוכנות הניווט.
בחרתי לפתוח עם סקירה על התוכנות היותר מקובלות בארץ – Naviguide, עמוד ענן ו- Twonav אותן בחנתי לפני שרכשתי את התוכנה עבורי.
יש עוד תוכנות לשטח, אבל לדעתי הן שחקני משנה בשוק.

Naviguide
תוכנה קשישה שעדיין פופולארית בקרב הג'יפאים או בגרסה הקודמת שלה טורבוסידי.
רצה על מספר מערכות הפעלה, PC, PDA וגם PNA. אין גרסה ל- iphone.
Tablet – אין גרסה מיוחדת לטאבלט.
מפות: מפת סימון שבילים מ- 2009 . לא ידוע לי אפשרות יבוא מפות מפורמטים אחרים.
תצ"אות: יש– אבל כהות מאד ובאיכות נמוכה.
תלת מימד: אין.
נוחות שימוש – לא אינטואיטיבית אבל מאד בסיסית, לא ניתן להתקדם ברמת השימוש בתוכנה עם צבירת הניסיון. מזכירה תוכנות שנכתבו לדוס, משהו עתיק ללא תלת מימד או נקודות עניין.
עריכת תפריטים ע"י המשתמש: אין.
מסלולים: ניתן להעלות מסלולים די בנוחות ולהעביר ממכשיר כף יד ל- PC .
שידרוג – לא יוצאות הרבה גירסאות עידכון אמיתיות. לפי המשתמשים העידכון הוא בפונקציות שאינן משמעותיות.
מחיר – 800 ₪ לגרסת PDA או כ- 1200 ש"ח גם ל- PC. יקר מאד יחסית לתמורה או למתחרים. אין גרסת דמו.
תמיכה – לא מכיר אישית אבל הרשת מלאה בסיפורי זוועות....

עמוד ענן
פיתוח ישראלי של יואב רופא. רצה על PDA וגם PNA אבל אין לה גרסה ל- PC או iphone (מבטיחים שיצא אבל עדיין לא ראיתי).
Tablet – אין גרסה לטאבלט.
מפות: קיימות מפות סימון שבילים אולם למיטב ידיעתי לא ניתן ליבא מפות מבחוץ.
תצ"א: אין.
תלת מימד: אין.
יתרון אדיר של התוכנה הוא בנקודות העניין שלה- יש אלפי נקודות עניין הנותנות סקירה קצרה וממצה על האתרים השונים. משהו מעולה !!!
נוחות שימוש – אינטואיטיבית אבל פשוטה ובסיסית, לא ניתן להתקדם ברמת השימוש בתוכנה עם צבירת הניסיון.
מסלולים: הכנת מסלולים נוחה ופשוטה .
אינטרנט – יש אתר טוב מאד הכולל מפות הפתוח לכולם.
מחיר – 300 ש"ח למפות לבנות, 500 ₪ כולל מפות סימון שבילים. אין גרסת דמו.
תמיכה – המפתח והתומך יואב רופא נותן שירות טוב מאד.

OziExplorer
פיתוח אוסטרלי, תפריטים באנגלית, מאד נפוצה בעולם.
רצה על PDA, PNA וגם- PC . אבל אין גרסה ל iphone .
Tablet – אין גרסה מיוחדת לטאבלט.
מפות: אין לה מפות משלה, צריך לייבא ולכייל מפות.
תצ"א: כנ"ל.
תלת מימד: יש, תוספת 35$.
מסלולים: הכנת מסלולים אינטואטיבית נוחה ופשוטה אבל השימוש בכללהתוכנה קצת קשה ומסובך.
אפשרות ניווט בחו"ל.
בגרסת PC אין מפה מסתובבת.
מחיר – 95$ עבור PC. יש גירסת דמו.
תמיכה – אין בארץ. יש הסברים באנגלית באתר התוכנה ל- FAQ.

Twonav
נחשבת כיום כתוכנה המתקדמת ביותר. פיתוח ספרדי שתופס תאוצה בכל העולם, יש גירסאות מגוונות של תוכנות לניווט ימי, ניווט אווירי, כבישים ושטח. בארץ מקובל יותר השימוש בגרסת Twonav המיועדת למחשבי כף יד או טאבלטים, מאופיינת בתפריטים גדולים ונוחים לשימוש תוך כדי ניווט.
תפריטים בעברית או אנגלית.
לתוכנה יכולות (שעדיין לא מומשו בארץ) של שידור מיקום כל מי שמנווט לאחרים, כך שניתן לראות על המפה מיקום של חברים המנווטים איתך.
רצה על כל הפלטפורמות הקיימות, PDA . PNA . PC, iphone , Symbian קיים גם מחשב כף יד מוקשח עמיד למים, נפילות וזעזועים המיועד יותר לרוכבי אופני שטח: Aventura.
ניתן לערוך את התפריטים המופיעים על המפה תוך כדי ניווט כמו מרחק לנקודה הבאה, זמן הגעה לנקודה הבאה, מרחק לסיום, גובה בשטח, מרחק מצטבר זמן בתנועה, זמן עצירה, סוג הסמן וכד'
יש אפשרות ניווט בחו"ל.
מפות: מפות טופוגרפיות לבנות ברזולוציה הטובה ביותר בין התוכנות הקיימות כיום, יש מפות סימון שבילים בתוספת מחיר 60 ₪ למפה או 450 ש"ח כל הסט. ניתן לפתוח מספר מפות ומספר מסלולים בו זמנית. ניתן לפתוח כל סוג מפה או תצ"א.
תצ"א: יש,
תלת מימד: יש. על תלת המימד אפשר להלביש מפה טופוגרפית או תצ"א.
נקודות העניין: מוכנסות ע"י המשתמש עם יכולת קישור בהיפרלינק לקבצים אחרים, טקסט או תמונה.
נוחות שימוש – אינטואיטיבית ופשוטה. ניתן להתקדם ברמת השימוש בתוכנה עם צבירת הניסיון לרמת מומחה.
עריכת תפריטים ע"י המשתמש: יש.
מסלולים: הכנת מסלולים נוחה ופשוטה .
מחיר – 470 ש"ח לתוכנה Twonav הכוללת מפות לבנות, מקבלים רשיון ל-2 התקנות, PC ו- PDA. יש גרסת דמו.
תמיכה – תמיכה מעולה ע"י היבואן הישראלי וכן ע"י צוות התמיכה הספרדי באינטרנט.
גרסאות חדשות – המפתחים מוציאים גרסאות חדשות עם שיפורים עפ"י דרישת המשתמשים. מעולה.
מבין כל התוכנות - זו התוכנה שבה בחרתי ולא מצטער לרגע.

raanan
27-02-10, 16:29
ראשית , סקירה יפה !

חסר ניווט תלת מימד (OFFLINE קבצי מטמון) עם "גוגל ארץ" .
ישים לבעלי PC/טבלט "חזק"
קבצי המטמון וכל הטכניקה לשימוש באדיבות דורון ט. (חבר בג'יפטריפ).

מי שלא התנסה מפסיד חוויה מדהימה (נראה כאילו יש לך מזל"ט אחריך שמצלם עבורך את כל האזור).

אני אישית, ממיר מסלול TWL (של נווגייד או בונה מסלול בנווגייד) ל-KML ומציג אותו "בגוגל ארץ" .
ההמרה פשוטה ל- KML בעזרת אפליקציה שנכתבה באדיבות ארז גור (חבר באתר).

הכי חשוב, ניווט בעזרת "גוגל ארץ" - חינמי !!!

רענן
נ.ב - אם יש PC/טבלט חזק , מומלץ להפעיל במקביל "לגוגל ארץ" תוכנת ניווט נוספת (אצלי נווגייד) .
הנ"ל מתאפשר בעזרת תוכנת GpsGate שמבצעת ריבוב לנתונים המתקבלים מה-GPS למס' תוכנות.

zerez
27-02-10, 17:02
סקירה קצרה ויפה אבל....

לאוזי יש תצאו"ת, אלו אותן תצאו"ת שנסרקו על ידי דורון וקיימות ל twonav
לגרסת ה PDA של אוזי יש אפשרות מסוימת לערוך תפריטים
אוזי מתאימה גם לשימוש ימי ואווירי.

לדעתי, דרך אגב, אוזי היא התוכנה הטובה ביותר. יש בה את כל מה שצריך לניווט ולא יותר מידי וההפעלה שלה מאוד אינטואיטיבית

erezgur
27-02-10, 17:24
תודה על הסקירה, אני רק מרגיש צורך להוסיף עוד מספר דברים בנושא אוזי אקספלורר כדי לאזן מעט את התמונה.

אני משתמש באוזיאקספלורר על פוקט, PND, מחשב ביתי וטאבלט ברכב.

לא ברור לי למה הייתה הכוונה באמירה שלאוזי אין גרסה לטאבלט - אולי אין EXE נפרד לטאבלט, אבל מי אמר שזה חסרון - לדעתי זה יתרון. אני עובד עם עט מגע, דוקר נקודות מזיזי מפה ומתכנן מסלול על הטבלט בצורה קלה ונוחה.

לגרסת ה- PDA יש תוכנת עזר שלמה לעיצוב המסך כולו, לא רק התפריטים בהתאם לדרישות המשתמש. ניתן להגדיר מסכים שונים בהתאם לצרכים מיוחדים - התמצאות כללית, ניווט, ניווט ראלי, ועוד ועוד. אפשר לשלב כפתורים מיוחדים כגון איפוס מונה ולהציג מרחק מצטבר, מרחק מהאיפוס הקודם ועוד ועוד - מי שניסה פעם לנווט בעזרת סיפורי הדרך כמו בספרים של ברקאי - מקבל כאן אופציה למסך אידיאלי.

שעון מיוחד במצב ניווט מציג בצורה ויזואלי ברורה מאד את כיוון הנסיעה שלך לעומת הכיוון לנקודת הניווט הבאה - כך שניתן במבט חטוף אחד להבין האם אנו סוטים ימינה / שמאלה או שעדיין בדיוק על האזימוט הנכון - זהו אחד השעונים האהובים עלי ביותר.

ניווט קולי בשטח - רק באוזי אקספלורר (גרסת ה- CE) קיים מנגנון הניווט הקולי שהוא התכונה השנייה האהובה עלי ביותר - בזמן הניווט, כאשר אתה מתקרב לנקודה הבאה במסלול אתה שומע הנחיות קוליות באנגלית - "בעוד 170 מ' פניה חדה ימינה"...."בעוד 09 מטרים במשך ישר" וכו.
אם דואגים לפזר נכונה את נקודות הציון הללו בכל צומת שבילים למשל - ניתן לנווט במהירות וברצף מבלי להזדקק להאטה בנקודות אלו.

זו תוכנת ניווט השטח הנפוצה בעולם והרשת מלאה כלים ותוספות, מפות מעוגנות למקומות שונים בעולם בעלויות סמליות ועוד.

הרשיון הינו אישי למשתמש. כלומר לאחר שרכשתי אדיון לגרסת ה- CE ורשיון לגרסת ה- PC, אני יכול להתקין על כל מחשב בביית את הגרסה בצורה חוקית לגמרי. לא צריך לרוץ לתמיכה כאשר מפרמטים את המחשב, מחליפים דיסק או משדרגים אותו. אני מוצא את זה נוח ביותר.

ארז גור

shahav
27-02-10, 18:35
גם אני ניסיתי כמה ומעדיף את OZI על פני כל השאר. אצלי זה עוד רץ מעל WINE.

לאחרונה אני מתעמק מעט ב TANGOGPS . מה שמייחד אותו זה קוד פתוח, לא רק חינמי!, שימוש מיזערי ב CPU, תמיכה במפות חופשיות ברשת כולל *סריקה* של איזור מסויים. - ד"א למיטב ידיעתי יש לו רק גירסת לינוקס בלבד.

רבין

mi88
27-02-10, 18:57
אגב גוגל ארץ, יש לאוזי מפות צילום אויר סרוקות ומכויילות (אם כי לגירסת הפיסי הם לא מדויקות), ללא צורך בחיבור לאינטרנט.
כלומר אפשר לעבור בין מפת סימון שבילים רגילה לבין מפת צילום אויר כמו בגוגל ארץ.

מניסיון חויה מדהימה ומועילה מאד ואף עזרה בניווט לצאת מאיזה חור, כי מוצאים את המסלול המתאים ורואים אותו כמו שזה נראה באמת

מי שרוצה יכול להיתקשר אלי או לחפש באינטרנט.

משה

zerez
27-02-10, 20:53

לאחרונה אני מתעמק מעט ב TANGOGPS . מה שמייחד אותו זה קוד פתוח, לא רק חינמי!, שימוש מיזערי ב CPU, תמיכה במפות חופשיות ברשת כולל *סריקה* של איזור מסויים. - ד"א למיטב ידיעתי יש לו רק גירסת לינוקס בלבד.

רבין

אומנם לינוקס בלבד.
ישנה תוכנה לינוקסית חינמית נוספת GPSDRIVE
לא ניסיתי אותן.

Jacob80
27-02-10, 21:29
ראשית , סקירה יפה !

חסר ניווט תלת מימד (OFFLINE קבצי מטמון) עם "גוגל ארץ" .
ישים לבעלי PC/טבלט "חזק"
קבצי המטמון וכל הטכניקה לשימוש באדיבות דורון ט. (חבר בג'יפטריפ).

מי שלא התנסה מפסיד חוויה מדהימה (נראה כאילו יש לך מזל"ט אחריך שמצלם עבורך את כל האזור).

אני אישית, ממיר מסלול TWL (של נווגייד או בונה מסלול בנווגייד) ל-KML ומציג אותו "בגוגל ארץ" .
ההמרה פשוטה ל- KML בעזרת אפליקציה שנכתבה באדיבות ארז גור (חבר באתר).

הכי חשוב, ניווט בעזרת "גוגל ארץ" - חינמי !!!

רענן
נ.ב - אם יש PC/טבלט חזק , מומלץ להפעיל במקביל "לגוגל ארץ" תוכנת ניווט נוספת (אצלי נווגייד) .
הנ"ל מתאפשר בעזרת תוכנת GpsGate שמבצעת ריבוב לנתונים המתקבלים מה-GPS למס' תוכנות.

אם מישהו יוכל להרים את הכפפה ולכתוב מדריך מסודר שיופיע כאן בג'יפולוג זה יהיה מעולה.
זה כתוב לא מסודר בג'יפטריפ ופעם כשניסיתי להתקין אז מרב בלגן נשברתי באמצע.

הרבה מאיתנו מנווטים עם PC ברכב וזה משהו שאני לפחות מאד הייתי רוצה שיהיה לי בטיולים.

בברכה,
קובי*

raanan
28-02-10, 21:00
אם מישהו יוכל להרים את הכפפה ולכתוב מדריך מסודר שיופיע כאן בג'יפולוג זה יהיה מעולה.
זה כתוב לא מסודר בג'יפטריפ ופעם כשניסיתי להתקין אז מרב בלגן נשברתי באמצע.

הרבה מאיתנו מנווטים עם PC ברכב וזה משהו שאני לפחות מאד הייתי רוצה שיהיה לי בטיולים.

בברכה,
קובי*

בעבר כתבתי הודעה "בצהוב" עם הסברים הכי פשוטים שאפשר. מאז שקרס, אין מנגנון חיפוש וחבל.

אם יש לך טבלט/לפטופ עם נתוני מינימום :
פנטיום 4
זכרון 1 ג'יגה
שטח פנוי בהארד דיסק של 10 ג'יגה

אתה מוזמן אליי (לקציר) להתקנה חינם.

רענן

יקיר גרין
07-03-10, 14:46
חברים, אם קונים את אוזי (90$), מאיפה ובכמה אפשר לקנות מפות סימון שבילים של ישראל בשבילה?

אני מתנצל מראש שאני מדבר על לקנות ולא להוריד ...

udi500
08-03-10, 08:50
אם אוזי קוראת פורמט של TWONAV - אז משם - בערך 480 ש"ח לכל הסט. רכשתי גם אני והמפות ברזולוציה יפה מאד.

zerez
08-03-10, 11:15
חברים, אם קונים את אוזי (90$), מאיפה ובכמה אפשר לקנות מפות סימון שבילים של ישראל בשבילה?

אני מתנצל מראש שאני מדבר על לקנות ולא להוריד ...

אתה יכול לסרוק מפות נייר ולכייל אותן לאוזי, אם קנית את המפות ואתה משתמש בסריקה למטרות שלך בלבד אני לא חושב שיש בעיה חוקית.

שמעתי שיש מפות לבנות מכויילות לאוזי שניתן להשתמש בהן בחינם ובצורה חוקית.

baki
25-04-10, 08:52
אגב גוגל ארץ, יש לאוזי מפות צילום אויר סרוקות ומכויילות (אם כי לגירסת הפיסי הם לא מדויקות), ללא צורך בחיבור לאינטרנט.
כלומר אפשר לעבור בין מפת סימון שבילים רגילה לבין מפת צילום אויר כמו בגוגל ארץ.

מניסיון חויה מדהימה ומועילה מאד ואף עזרה בניווט לצאת מאיזה חור, כי מוצאים את המסלול המתאים ורואים אותו כמו שזה נראה באמת

מי שרוצה יכול להיתקשר אלי או לחפש באינטרנט.

משה
משה, שלום לך. הצלחת לסקרן אותי עם גוגל ארץ ... "לעבור בין מפת סימון שבילים רגילה לבין מפת צילום אויר כמו בגוגל ארץ". לאחרונה התברברתי בשטח והשיטה שאתה מציין יכולה היתה לעזור.. אז איך זה עובד ??
בקי

zerez
25-04-10, 09:23
פשוט מאוד,
אם מפות סימון השבילים וסריקות הלווין מותקנות ב OZI פשוט לוחצים על הלחצן הימני בעכבר והולכים ל find maps

zerez
25-04-10, 09:24
אם אוזי קוראת פורמט של TWONAV - אז משם - בערך 480 ש"ח לכל הסט. רכשתי גם אני והמפות ברזולוציה יפה מאד.

OZI לא קורא פורמט של TWONAV ובכל מקרה רשיון השימוש במפות הוא לתוכנת TWONAV בלבד

shahav
25-04-10, 20:04
זהוא, נטשתי את אוזי לטובת tangogps
מזה כחודשיים שאני מישתמש בו ומאוד מרוצה: פשטות ונגישות.

החיסרון הבולט זה ניהול "מסלול" אבל המפתח מודע לצורך, ורוצה להגיע למטרה ולשמור על הפשטות.

דא, tangogps יתמוך בקרוב ב course-up , יתרון חשוב מעל לאוזי pc, וזאת שוב, מבלי להעמיס את המעבד כלל.

שוב, חשוב לציין שאלו פיתרונות לסביבה הפתוחה.

רבין

רבין

GailH
01-05-10, 12:35
שלום חברים

מה בנוגע ל- "GPS-Tuner"? יש לי כמה חברים שמשתמשים בתוכנה הזאת, ואומרים שהיא מצויינת. אפשר להעלות אליה מפות סרוקות, להקליט מסלול, ולשמור ב- KML
גם קיבלה פעם פרס בינלאומי.

udi500
15-05-10, 10:31
יצאה גרסת תוכנת ניווט שטח עבור אייפד ipad של compeGPS Twonav שרצה גם על אייפון iphone
בקישור
http://www.twonav.co.il/shop/content-page.asp?extra=16
כרגע יש להם הנחה 60% עד 16.05.10

Neilman
30-05-12, 12:10
מישהו ניסה את OruxMaps?? אני הורדתי את זה לגלקסי ולטבלט (שניהם אנדרויד) ואפשר לסרוק מפות מ"גוגל ארץ" ברזולוציה שרוצים ואז לנווט בעזרתם Offline... תהליך הסריקה קצת מסורבל ולא ממש הבנתי אותו עד הסוף, אבל נראה לי משהו ששווה לבדוק.
ד"א היא חינמית....

Pageup
30-05-12, 16:10
יש גם מפות סמ"ש שהגיעו במקור מכיול של OZI שמסתובבות להם אי שם ברשת.
תן לינק לסריקה של הגוגל ארץ נראה איך זה עובד.

Neilman
30-05-12, 16:39
תיכנס למרקט (או איך שלא קוראים לו עכשיו...), תוריד OruxMaps והאפשרות לסריקה נמצאת בתוכנה (אני לא זוכר אם כדי לסרוק צריך ללחוץ על ה-offline maps או ה-online maps).... בכל מקרה אם אתה סורק תהיה באזור WiFi כי זה יוצא קבצים גדולים....

Neilman
30-05-12, 18:50
תיקון... אחרי שהורדת את התוכנה, תבחר online maps, מהרשימה תבחר את google earth, ואז בתפריט למעלה יש ציור של כדור הארץ, תלחץ על זה ושם יש אופציה map creator.... מפה זה מתחיל להיות מעצבן.... הבעייה שהוא לא מוכן לעשות אזורים גדולים מידי בזום גדול כי אז הקובץ יוצא נורא גדול (מה שלא מפריע לי, אבל הוא מתעקש....)...

לי כרגע יש איזה 6-7 קבצים עם כל מיני סריקות בזומים נורמליים של אזורים בצפון וזה עובד אחלה.... לא מכיר את TwoNav, אבל בשביל משהו חינמי לדעתי שווה לבדוק את ה-OruxMaps

meir alony
30-05-12, 19:02
אל תתאמצו בלינק הבא יש הורדה של מפות סימון שבילים ל-Oruxmaps :
http://www.wuala.com/shyy/share/OruxMaps/

tal-jk
30-05-12, 20:23
למהה אף אחד לא מציין את הLANDGUIDE ?
יש לה ווריאציות מה TABLETS ועד המסכים המובנים ברכב .... ככה שאפשר לשחק בין לבין ...
אני הכרתי אותה מהמסך בג"יפ קניתי יד שנייה ושדרגתי לגרסא עדכנית .. יכול להוריד מסלולים נניח מפה ... ואו להקליט את הטיול וכן הלאה ..
יושב על SD וסלאמת ... מאחורי התא כפפות .. קצת מעצבן .. ואפשר לשפצר לזה איזה מאריך USB אני מניח .. :)

Pageup
31-05-12, 00:44
מאיר תסתכל בעמוד הקודם, אמרנו שיש.
נילמן, עליתי על זה, גם ראיתי את מגבלת ה 512 מגה. לא הצלחתי להבין מה זה כל השכבות
שיש שם שמפציצות את הגודל.
יש להם גם תוכנת מיפוי לדסקטופ רק שצריך לתת קבצי תמונה ולכייל אותם ולא משהו אונליין.
אולי בסופ"ש אני אשחק עם זה קצת לנסות להבין. העניין הוא שזה לא 3D ואם זה לא ככה
אז אני מעדיף מפה לבנה / סמל"ש.

-->