PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית "גיגית" לטרנספר

אלון_ק
16-08-04, 20:18
מיגון טרנספר תמיד היה אצלי בעדיפות נמוכה. מאז שדחפתי לו גג"שים בשווי 500$ נהיה לי קצת יותר דחוף לשמור על הנבלה. חוץ מזה, ישנו נושא עיקום התושבות שנהיה רלוונטי עם יחסי העברה כאלו, בפרט עם צמיגים 31-32.

בכותרת מופיע "גיגית", משום שכך זה מופיע בפורומים בחו"ל (Bucket, האמת, אבל דלי לא התאים לי). סה"כ מדובר על מיגון טרנספר שמשלב בתוכו את תושבות הטרנספר בחתיכה אחת, כפי שתוכלו לראות בתמונה:

http://www.trailtough.com/images/mtykong1.jpg

אני אבנה מפלדה שחורה רגילה בעובי 4 מ"מ. נתחיל ממוק-אפ עם פלחים בעובי 2 מ"מ עד שאני אקבל העתק מדוייק של התושבות המקוריות + בטן שתגן על הטרנספר, אז נקנה פלטות 5 מ"מ ונרתך מבנה זהה למוק-אפ. עם המבנה הזה אני מתכוון לנהוג.

בתמונה אתם רואים את התושבת השמאלית בנוייה מפרופיל ריבועי - אני אבנה מעגול. בקצוות נרכיב לו פלטות שטוחות, שיישב טוב על הגומיות המקוריות. הברגים של התושבות יהיה 8.8 (גרייד 5) וירותכו לפלטות שאני בונה, להקל על ההברגות בפירוק והרכבה. בחלק הקדמי התחתון אני אשים את המתכת בזווית, כך שזה יחליק טוב יותר מעל סלעים ויפתח גרר נמוך יותר בבוץ.

עצות, הסתייגויות, רעיונות?

arnonshoshani
17-08-04, 07:13
רעיון נחמד מאד
בקר למוט העגול במקום פרופיל - אם אני לא טועה הפרופיל הושם שם בשביל התנגדות גדולה יותר לכיפוף (אם אני לא טועה אורכו של החלק הזה הוא בסביבות 50 ס"מ)
כמו כן לבנות את הכל מחלקים בעובי 2 מ"מ זה יהי הרבה זמן וקצת בזבוז חומר. הכי פשוט זה קרטון ביצוע וקצת דבק. ואזה אתה יכול לחתוך אותו ולהכין את החלקים מפח 4 מ"מ (זה מספיק חזק) אחרי שהעתקת אותם על הפח.
בהצלחה
ארנון

אלון_ק
17-08-04, 16:46
ארנון, הפרופיל אכן שם כדי לייצר חוסן נוסף כנגד הפיתול. צינור פשוט יהיה יותר טוב, משום שכח הפיתול פה הוא משיקי. זה גם יהיה הרבה יותר מסובך, כי אני אצטרך לפתור את הבעיה של חיבור הצינור לטרנספר. כרגע החיבור שם הוא פלטה שטוחה עם 4 ברגים. צינור יקשה מאוד על פתיחה וסגירה של הברגים. אני אשתדל למצוא לזה פתרון, מקסימום אני גם אבנה מריבועי.

נקודת הכשל של המערכת יהיו הברגים המקוריים שמתחברים לשלדה. את זה אני משאיר כך ולא בונה אותם מגרייד 5, כפי שחשבתי לעשות בתחילה. נראה לי שכדאי לי להשאיר נקודת כשל אחת לפחות לפני חיבור הברגים לטרנספר, אחרת אני עשוי למצוא את עצמי נאלץ להחליף קייס/להבריז אותו מחדש.

סוזי המשתוללת
19-08-04, 23:37
אלון
די מיותר להחליף את התושבות המקוריות
פשוט בנה את הגשר ורתך אותו לתושבות המקוריות
את המקורית הארוכה חזק על ידי פרופיל ריבועי 30x30 שמחולק לשתי חתיכות בנות 10 -12 ס"מ כ"א חתוכות בזוית לטובת הריתוך ביניהן
זה חזק מאד וגם לא רואים את השינוי מבחוץ
תוסיף לזה את החוזק של הגשר וקיבלת תושבת חזקה מאד
נקודת החולשה הבאה אמורה להיות תושבות הגומי וזה פשוט מחזיקים ספייר באוטו (50 ש"ח אם אני זוכר נכון )
נ.ב אני גם רוצה כזה אז תכין שתיים ישר והפעם אני מתחייב להרכיב ישר (לא כמו המדרגות 8) :lol: )

-->