PDA

צפייה בגרסה מלאה : CJ או סמוראי

מדברי
01-03-10, 21:45
שלום לכולם

קודם כל ברצוני להודות לכם על האתר, אני משוטט פה בימים האחרונים - רמה גבוהה מאד!

לאחר שנים של טיולים רגליים במדבר (אני אוהב רק מדבר) מעניין אותי לחוות חוויות דומות עם ג'יפ. ראיתי ששני הקנדידטים הכי טובים בשבילי לתקציב של 20 אלף שח הם אלה שבנושא, כיוון שהם יכולים לעבור למצב פתוח (לא אוכל לעבור מטיול רגלי לג'יפ סגור עם מזגן).
אני מחפש ג'יפ שיסע מהמרכז כל שלושה שבועות למדבר (200-300 ק"מ) וחזרה בלי בעייה, שאוכל להנות איתו בשטח. להלן תשובות לשאלות שביקשתם :

1. כמה אתם רוצים להשקיע? 15 עד 20 אלף ש"ח
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? פנאי יסע 500 ק"מ למדבר וחזרה למרכז כל שלושה שבועות וזהו!

3. מי נוהג בו? מבוגר
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? 2-4 אנשים
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? 8000 ק"מ
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. אין תנאי סף

יש לציין שהאחזקה תיעשה על ידי מוסך כי אין לי ידע וזמן, קניית הג'יפ היא לשם הנאה מהמדבר עם ג'יפ ולא לשם הג'יפ.

כמה שאלות :
1) צריכת דלק : מה עדיף?
2) עלות אחזקה תחת התנאים לעיל : מה עדיף?
3) מקום לאנשים (4)
4) יכולת לנסוע נסיעה נורמלית בכביש עד למדבר - מה עדיף?

תודה רבה מראש!
מדברי :D

שגיא S
01-03-10, 21:58
אהלן...

אין לי אחד מהרכבים המדוברים...

אבל אני יכול לעזור לך בכמה דברים:

א. אם תבחר בסמוראי - זה יהיה ארוך, יש רק בשנים 87-88, גם הCJ יהיה ארוך - אבל יש יותר מבחר כי הוא יוצר בגרסא הארוכה בכל השנים כמעט.

ב. צריכת דלק בסמוראי 1ל-8 בערך (תלוי בגודל הצמיגים, מצב המנוע, צורת הנהיגה שלך וכו')
בCJ: צריכה של 1ל6 בערך - תלוי באותם דברים כמו סמוראי רק שהכל שם יותר גדול(המנוע הצמיגים וכו)

לגבי יכולת נסיעה ועלות אחזקה - אני אתן לאנשים עם ניסיון לענות.

רק קח בחשבון, שרכב ב20000 שקל לא יהיה חף מבעיות, תכין תקציב דומה בערך לשנה הקרובה לסגור פינות וליישר קו.
בנוסף, קח בחשבון שגם בלי מגבלת תקציב קשה למצוא רכבים שמורים וראויים - והם בדרך כל נמכרים במחיר גבוה...

עירא
02-03-10, 00:11
כמה שאלות :
1) צריכת דלק : מה עדיף?
2) עלות אחזקה תחת התנאים לעיל : מה עדיף?
3) מקום לאנשים (4)
4) יכולת לנסוע נסיעה נורמלית בכביש עד למדבר - מה עדיף?

תודה רבה מראש!
מדברי :D

תשובות:
1. סמוראי
2. אין תשובה ברורה, אני נוטה להאמין CJ אבל ממש לא בטוח.
3. זה נבלה וזה טריפה. לדעתי בסמוראי קצר זה לא רלוונטי בכלל, וב-CJ קצר אפשר לצאת 4 אנשים לטיול של יום אחד (בלי ציוד לינה מדורה וכו').
4. לרוב לסמוראי יהיה ייתרון

בתקציב שלך (אני מחשב 15 לרכישה + 5 לבלתמי"ם) יהיה קשה למצא CJ במצב שיאפשר לך להינות מהמדבר. אני לא ממש מכיר את השוק של הסמוראים אבל נראה לי שבסכום הזה אפשר למצא כלי במצב תחזוקתי יותר טוב. למעשה המצב המכני של הכלי זה מה שצריך בעיקר לעניין אותך, לא צריכת דלק ושאר ירקות ההוצאות הללו, לרכב שנוסע כל כך מעט, לא ממש משנות.

עירא

moriseven
02-03-10, 06:33
תשובות:
1. סמוראי
2. אין תשובה ברורה, אני נוטה להאמין CJ אבל ממש לא בטוח.
3. זה נבלה וזה טריפה. לדעתי בסמוראי קצר זה לא רלוונטי בכלל, וב-CJ קצר אפשר לצאת 4 אנשים לטיול של יום אחד (בלי ציוד לינה מדורה וכו').
4. לרוב לסמוראי יהיה ייתרון

עירא

עירא אתה רציני בתשובה שלך לסעיף 4? סמוראי בכביש הרבה יותר לא יציב מסיקס, הרבה יותר חלש והרבה יותר שובר את הגב.
נראה לי הרבה זמן לא נסעת על הסיקס שלך:D

assaf234
02-03-10, 08:31
אוקיי בואו נעשה סדר.
היה פה בעלים של CJ ועכשיו אני אתן לך נקודת מבט של סמוראי
לי יש סמוראי 1300 סמ"ק פתוח קצר שנת 88

1. מבחינת דלק, סמוראי שאוכל 1:8 הוא סמוראי שאינו במצב מכני טוב.
אין שום סיבה שסמוראי יאכל יותר מ1:9-1:10 בנסיעה משולבת וההזרקה, שהם גם הרבה יותר יקרים אוכלים פחות מזה.

2. מבחינת תחזוקה אני דןןקא נוטה להאמין שסמוראי ישתלם יותר. בד"כ לא חסרים חלקי חילוף ורובם זולים. מנסיוני על הסמוראי שלי בלבד אני יכול להגיד לך שהכלי שלי מאוד אמין ולא יצא לי כמעט לשלם על תחזוקה מעבר לטיפולים.

3. 2 מטיילים בסמוראי קצר זה על הכיפאק, 3 זה רק בקיץ או אם מי שנוסע מאחורה הוא מתחת לגובה 1.65 מטר, 4? אין סיכוי בטיול. אולי קצת שבילים לא יותר. לגבי סמוראי ארוך אין לי מושג.

4. לגבי נוחות נסיעה בכביש, אני מאמין של-CJ יש יתרון. סמוראי לא עובר את ה-110, 120 אם אתה ממש קורע אותו והוא במצב טוב. סמוראי עם קפיצי עלים לא נוח לנסיעה אבל מנסיון מתרגלים לזה. שוב אם יהיה לך תקציב לסמוראי עם קפיצי סליל (לא זוכר מאיזה שנה זה מתחלף) אז הוא עדיף.

בקיצור בדוק את ההיצע של שני המינים, תעשה נסיעת מבחן גם בזה וגם בזה ורק אז תחליט.
אם יש לך עוד שאלות לגבי סמוראי אשמח לענות לך, בנוסף שלי למכירה אתה מוזמן להיכנס ל"רכב שטח למכירה" הוא נמצא שם יחד עם עוד רבים וטובים (יש יותר ויש פחות), בהצלחה

מדברי
02-03-10, 09:05
תודה רבה לכולם. איך הלנדרובר דיסקוברי? זה יכול להיות בתקציב למרות שלא פתוח כמו שאני מעדיף. דעות?
תודה
:D

ש01
02-03-10, 09:21
עזוב אותך מסגור, זה לא בשבילך...
סמוראי.
אם הדרך אל/מהטיול אז לא נורא, אפשר לסוע 80-90 בכביש גם עם סמוראי, לא נוח אבל לא נורא.
נסעתי עם כזה למילואים במשך כמה ימים מחוף הכרמל לב"ש כל יום הלוך ושוב.
בנסיעה בכביש מרגיש מאוד קל משקל ומקפץ כאיילה (או יעל על עץ שיטה..).
בשטח - אין עליו.
הכיסא האחורי למבוגרים - כיסא וירטואלי בלבד אם מאחור שני מבוגרים - חפש ארוך ותתקין כיסא רוחבי מרווח יותר.
מה גם שבקצר אין מקום מאחורי הכיסא ליותר מערכת קפה...
סמוראי קצר - רשיון ל-4 בלבד. ארוך - 7+נהג.
תהיה חצוף, שאל ברחוב בעלי סופות אם רוצים למכור... עוד תופתע ותמצא סופה בתקציב...
(אצלי זהעבד, ובתקציב שלך).

עודד זנטון
02-03-10, 10:18
החזקתי בעבר סמוראי מושקע,
לא יודע להשוות את האמינות אבל נראה לי שיש יתרון משמעותי לגודל של סיקס, בסמו זה ממש בעיה.

מדברי
02-03-10, 10:25
האם ג'יפ ישן כמו CJ יוכל לעמוד בנסיעה של מאות קילומטרים ביום + שטח (כל 3 שבועות). מה מבחינת מהירות נסיעה על כביש? 80-90 או 60-70?
תודה

zagi
02-03-10, 11:01
אם אתה לא עושה את הטיפולים לרכב בעצמך שני הרכבים לא מתאימים לך בתקציב הזה !

מדובר בשני רכבים ישנים שזקוקים לטיפול , תחזוקה , אוזן ועין בוחנות ובודקות תמיד .
גם אם תקנה רכב במצב סביר אתה תהיה חייב להכיר אותו טוב כדי לא להכנס להוצאות גדולות , ואם לא תטפל ברכב בעצמך אף פעם לא תכיר אותו מספיק טוב , ולרוב התחזוקה שלך תהיה " תחזוקת שבר ".

אם אתה רוצה להכנס להרפתקה הזו , תצתרך לשנות גישה .

בסה"כ אלו רכבים מאוד פשוטים ואם אין לך ידיים שמאליות תוכל לעשות את רב הדברים בעצמך ..

נימי
02-03-10, 11:46
האם ג'יפ ישן כמו CJ יוכל לעמוד בנסיעה של מאות קילומטרים ביום + שטח (כל 3 שבועות). מה מבחינת מהירות נסיעה על כביש? 80-90 או 60-70?
תודה

ה CJ יוכל, השאלה היא אם אתה תוכל, אני נסעתי ב CJ שלי כמה חודשים כרכב יומיומי בעיר, לא תענוג גדול אבל לא נורא, כמה מאות קילומטרים ביום נראה לי סיוט

לגבי מהירות נסיעה, בלי ללחוץ עליו אני נוסע סביב ה 100, אין לו שום בעיה גם לנסוע 120 לאורך זמן, ואפילו במהירויות גבוהות מאילו (זה כבר לא מניסיון אישי)

ש01
02-03-10, 14:10
[quote=zagi;297716]אם אתה לא עושה את הטיפולים לרכב בעצמך שני הרכבים לא מתאימים לך בתקציב הזה !

שנה עם סמו 87, טייל לא מעט (אבל לא ניסה להוכיח מי יותר גבר).
עלה כ-2000 ש"ח אחזקה (טיפולים, ברקסים, צלב אחד וקפיץ שנשבר).

לא נורא, כל ג'יפ, גם מהניילון, יעלה כך.

דרור ברלי
02-03-10, 14:35
אתה השואל המי יודע כמה של אותה שאלה, וחבל שלא ביצעת חיפוש קצר בפורום המתחילים. היית מוצא שם הרבה תשובות.

20K שקלים הוא כנראה מספר קסם, מין "סכום תקני" של רבים לרכישת רכב שטח ראשון. חברים יקרים - אני מצטער להיות האיש הרע ששובר לכם את החלום, אבל מי שקונה רכב שטח ב-20K שקליו האחרונים, יתחרט מהר מאוד על הצעד הפזיז ועל כספו ששוכב בחנייה, בצורת ערימת פחים חלודה על ארבעה גלגלים מפונצ'רים.

20K במעמד הרכישה? תכין עוד 10K ליישור קו. בוודאי ובוודאי אם היישור הקו והטיפולים השוטפים יתבצעו במוסך.
אהה, כן, ועוד אלפיה וחצי-שתיים לטובת המוסך בכל חודשיים-שלושה בערך. זה בתנאי שהג'יפ לא יתקע אותך על משהו גדול, אלא רק על דברים קטנים.
יקר? מה אתה אומר. טיפול 10,000 הקטן ביותר במוסך זה 300-400 שקל רק עבור ה"בוקר טוב" כוס הקפה השחור-בוץ והעבודה. בלי ברקסים, לפני חלקים וחומרים, לפני מע"מ והכי חשוב: לפני בלת"מים, וברכב ישן בן 20-25 שנים שמטופל במוסך, תמיד יש בלת"מים...
אבל - וזה החלק המפתיע - ברכב שמטופל עצמאית על ידי בעליו, אין בלת"מים ואין הפתעות. גם אם האוטו גרוטאה סרוחה (ורכבי שטח עתיקים בני 20 שנה ב-20K הם תמיד כאלה, מצטער) אתה תמיד יודע בפני מה אתה עומד.

ועכשיו, אחרי שקראת את דעתי והחלטת שאני מדבר שטויות ואתה בכל זאת הולך על זה... סמוראי או CJ?

- אין מצב ש-4 אנשים נוסעים לטיול ארוך במדבר בסמוראי. אין מקום אפילו לארנק והנוחות... אללה יסתור. מי שיקרא את הסופרלטיבים על סמוראי ארוך ולא יודע מה זה, יחשוב שמדובר לפחות בלימוזינה.... 1+7 נוסעים... זו אותה נבלה קטנטונת, רק מעט ארוכה יותר. ב-CJ יש יותר מקום והנסיעה נוחה יותר.

- סמוראי מתורבת יותר על הכביש מ-CJ. גם על זה אין ויכוח. יש לו דלתות עם חלונות נורמליים, יש לו לוח מחוונים של בני אדם, לחלק מהכלים יש אפילו מזגן נורמלי. קצת פחות רעש, היגוי סביר ותמיד יעצור ישר. CJ? כל אחד שונה מחברו, אבל כולם רועשים, כולם משייטים על הכביש, כולם עוצרים איכשהו אבל אף פעם לא בקו ישר, סביבת נהג עם איכות חיים של דיר כבשים או מקסימום של נ"נ צבאי. הגסות הזו היא חלק מהקסם של CJ, והיא נפלאה בשטח, אבל על הכביש לאורך 200 ק"מ לכל כיוון - זה סיוט.

-סמוראי חסכוני הרבה יותר בדלק. 9-10 ק"מ לליטר בסמוראי תקין זו תצרוכת סבירה ורגילה. ב-CJ לעומת זאת... כל סיפורי ה-7 וה-8 ק"מ לליטר כבודם במקומם מונח, וכן, בג'יפ עם מאייד מכוון היטב יש מצב לתצרוכת רגעית שכזו, אולי גם בשיוט רדום על 80-90 לאורך כביש 6. אבל הממוצע של CJ, איך שלא תתייחס אליו, לעולם יהיה סביב 5 ק"מ לליטר. אולי 6-6.5, אם אתה נוסע רק מחוץ לעיר והרגל שלך תמיד עדינה.

- כעיקרון וכנקודת מוצא, סמוראי אמין יותר מ-CJ. אבל אחרי 20 שנה, כבר לא הייתי חותם על זה... גרוטאות בנות 20 אמרתי?...

דיסקברי?
כן, הוא נוח. אפילו נוח מאוד. אפילו מפנק, אפילו בהשוואה לכלים חדשים מודל 2010.
אבל עזוב. אל תחשוב על זה אפילו.

יואב פולס
02-03-10, 15:55
עצה שלי,
תכפיל את הסכום, תוריד 10,000.
הגעת ל 30.0 אש"ח. תחפש ב 30.0 אבל כשה 10.0 הנוספים מחכים בצד ליישור קו, תיקונים, ושאר ירקות.
אחרי הכל יהיה לך רכב שטח לסופ"שים, שגם תהנה ממנו.
ברכבי שטח אין מתנות חינם.
you get what you pay for
תוסיף לחיפוש שלך דייהטסו פרוזה.
הוא יהיה יותר נוח משתי המכוניות שרשמת, בעל עבירות בסיסית סבירה.
אהה, ועוד משהו - אל תפסול על הסף טנדרים דאבל קאבינה כמו באפלו, איפון או מאגנום.
בכל מקרה - אל תצפה לאמינות של טויוטה קורולה חדשה. (אופס..הרמה להנחתה)
יואב

דרור ברלי
02-03-10, 17:25
עצה שלי,
דייהטסו פרוזה.
יואב

וזו לא הרמה להנחתה?.....

מדברי
02-03-10, 17:47
תודה דרור

אז הבנתי שאני אמשיך ללכת ברגל :). לא נראה לי שאתה מדבר שטויות למרות התנסחותך ה"עדינה" יש לוגיקה בדבריך. ולמרות זאת, לא נראה לי שארד מהרעיון.

אמרת לא לחשוב על הדיסקברי? למה?

assaf234
02-03-10, 17:52
טוב אז קודם כל נתחיל בהבהרה: דייהטסו פרוזה זה לא ג'יפ. גם טריוס לא.
עכשיו נמשיך הלאה

כל מי ששואל פה לגבי רכישת ג'יפ ב15-20 אלף שקל ישר קופצים עליו
ואני אומר בפה מלא: ניתן לקנות סמוראי טוב ואפילו במצב מצויין בטווח המחירים האלה
לא כולם מרוויחים משכורת 5 ספרות.
הסמוראי שלי נקנה בסכומים האלו וכמעט ולא נדרש לו יישור קו.
לא רק שהוא לא גורטאה חלודה עם גלגלים מפונצ'רים הוא הרבה יותר מזה וניתן לראות זאת בתמונות שפירסמתי במדור המכירה.
הסמוראי שלי לא עמד יום אחד במצב לא פעיל!
בנוסף יישור קו אפשר לעשות לאט לאט ולא הכל בבת-אחת. מה שלא קריטי או בטיחותי אפשר למשוך קצת עד שתזרים המזומנים ישתפר

דרור אני לא יודע עם כמה גורטאות כאלה יצא לך להתעסק אבל למה לבאס את הילד??
עם קצת השקעה וחיפוש אפשר למצוא סמוראי במצב טוב ב-16K ואף פחות מזה ולא בהכרח יש צורך ביישור קו.
אתה ממש ממש מגזים עם 1500-2000 שקל במוסך כל חודשיים אחי עם כל הכבוד.
יש לי סמוראי כבר שנה ואני מטייל הרבה בכל סוגי השטחים והוצאתי עליו במהלך כל השנה אולי 1000 שקל וזה כולל ברקסים צלבים ואלטרנטור.
טיפול 10000 עולה 300-400 שקל לפני חלקים??? נו באמת

נימי
02-03-10, 17:54
תודה דרור

אז הבנתי שאני אמשיך ללכת ברגל :). לא נראה לי שאתה מדבר שטויות למרות התנסחותך ה"עדינה" יש לוגיקה בדבריך. ולמרות זאת, לא נראה לי שארד מהרעיון.

אמרת לא לחשוב על הדיסקברי? למה?

תפעיל את אופצית החיפוש ולא תאמין כמה מידע תקבל על רוב השאלות שיש לך לשאול

גיא
02-03-10, 18:11
אסף אני לא יודע איך או איפה -- אבל ברקסים + צלבים ואלטרנאטור ב 1000 - זה סוג של קסם.

אני לא צוחק.

אני קניתי בשנת 2000 סמוראי מודל 86 קצר פתוח ב 17000 - אחרי 4 שנים וקצת מכרתי אותו ב 17400. מכיוון שלא היה לי את זה, אז גם ה 17000 היו בהלואה.
בדרך השקעתי בו משהו כמו 5000 על תיקונים וסידורים. כולל כל מיני לא כולל מנוע וגיר.

שיפרתי אותו בעוד 5000 ( נעילות / כננת / קפיצים / בולמים / ברזנט חדש / צמיגים וכו' ) את כל אילו חוץ מהצמיגים והברזנט מכרתי בניפרד.

אני לא יודע מה מחירו כיום, אבל אני כן מסכים שאפשר נבלה בסכום קטן ואפשר לחיות איתה בשלום.

האוטו היה יד 14 עם מספר לא ידוע של ק"מ. תקין בכללי ומעבר לחוסר הנוחות הכללי של סמוראי היה כיף חיים.

יואב פולס
02-03-10, 18:41
חברים,
פרוזה היא בעלת עבירות בסיסית טובה. לא נופלת מויטארה. היא בעלת הילוך כח, בסיס גלגלים קצר, זויות נטישה טובות, העדר פלסטיקים. די להתנשאות!
ברגע שיש לרכב הילוך כח, 90% מהעבירות זה הנהג.
יואב

באמת דרור, למה לא דיסקברי?

zagi
02-03-10, 18:48
אסף , זה שאתה במקרה " נפלת " על רכב שתוחזק כהלכה זהו היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל .

על רב הרכבים בשוק ( גם אלו שטופלו " כמו שצריך " ) תצתרך להוציא סכום לא ידוע לאחר הקניה או סכום גבוהה יותר אם אתה לא מטפל ברכב לבד , גם הרכבים השמורים במודלים האלו בד"כ קצת מזניחים אותם לפני המכירה ואם אתה לא מסדר דברים בזמן תשלם על דברים גדולים יותר בהמשך .

הדבר העיקרי כאן אפילו יותר מסכום הקניה הכולל הוא האם הרכב יתוחזק עצמאית או לא .

במקרה שהרכב מתוחזק עצמאית ניתן לקנות גם רכב שהוא לא כליל השלמות ולישר קו לאט לאט בסכומים ממש לא גבוהים .

במקרה שהרכב לא מתוחזק עצמאית תהיה חייב לקנות רכב במצב טוב , שמור ומטופל ואז מחירו יהיה בהתאם .

יונימוג אדום
02-03-10, 19:37
אסף , את הסמוראי שלך קנית מבני אסף אשר טיפל בו היטב .
כאשר חשד שבורג כלשהו שחוק ישר החליף את כל הברגים בסביבה , אך זהו מקרה קיצוני של תחזוקה ע"י יקה . כמובן שאתה הירווחת בגדול .
באותה תקופה וגם כיום אני מחזיק ברשותי סיקס מדוגם ( שוויו בערך כפול מהתקציב שהוגדר בשרשור ) . לאורך שנה אשר הסיקס והסמוראי היו יחדיו ברשותנו , אני יכול לציין שנכון הסיקס אוכל יותר דלק בערך 25% אך מכיוון שכל המכלולים הרבה יותר מאסיביים הבלאי יותר קטן פר קילומטר . ונוסף מחירי החלפים בסיקס זולים משמעותית מהסמוראי .
נוחות הנסיעה ומקום לנוסעים + ציוד: הסיקס לוקח בגדול , נסיעה מנהלתית גם כן הסיקס לוקח ( על כביש 6 נצפו 140 קמ"שים ואף צפונה מכך ) .
לגבי עבירות הסיקס עדיף ( מרווח גחון , מהלכי מתלה , גודל צמיגים , כח מנוע , יחסי העברה נמוכים יותר ) .
ב20,000 ש"ח ניתן לרכוש סיקס סביר , אך זה רכב אשר זקוק לחיבוק אוהב וליטופים כל הזמן .
יש לי ידידה צעירה אשר בבעלותה סיקס מבציר 81 ואת רוב התחזוקה היא מבצעת בעצמה : החלפת תושבות מנוע , טיפול וגירוז , החלפת ראש מנוע ( עם עזרה ממני ) . כך שאם היא יכולה סביר להניח שגם אתה תוכל .
לדעתי אין רכב יותר כייפי ומהנה בשטח מאשר CJ

דרור ברלי
02-03-10, 19:47
חברים,
פרוזה היא בעלת עבירות בסיסית טובה. לא נופלת מויטארה. היא בעלת הילוך כח, בסיס גלגלים קצר, זויות נטישה טובות, העדר פלסטיקים. די להתנשאות!
ברגע שיש לרכב הילוך כח, 90% מהעבירות זה הנהג.
יואב

באמת דרור, למה לא דיסקברי?

למה לא פרוזה?
לא כי הוא עביר יותר או פחות, אלא כי אתה ממש לא רוצה להמליץ לאף אחד על דייהטסו עתיק עם המנוע המחורבן ההוא. עם כל מה שמשתמע מזה על זמינות חלקים (לדגם הנדיר יחסית בישראל) ומחיריהם, ועל ה(אין) אמינות באופן כללי.

למה לא דיסקברי?
צריך לשאול אותך, לא אותי.
איך רווח לך (בעיקר בחשבון העו"ש...) כשנפטרת סוף סוף מהדיסקו האחרון שלך.
דיסקברי, גם אם הוא עולה גרושים במעמד הקנייה, הוא אוטו לעשירים, ואני מוסיף ומחזק - בוודאי אם הוא מתוחזק רק במוסכים ולא לבד. דיסקברי הוא רכב לעשירים, את זה גם אתה אמרת בעצמך פעם כטוב לבך במשקה באחד הטיולים... כנראה שכחת קצת שהיו לך כמה וכמה דיסקואים בעברך...

ולמה לא אוטו ב-20K?
לא אמרתי לא לקנות. אמרתי לקנות בעיניים פקוחות, עם הכרה בעובדה שזה לא הולך להיות תחביב זול, ולהיכנס לזה עם עתודות של כסף בצד, ולא מעט כסף. כן - רכב שטח ב-20K זה בדרך כלל סוג של גרוטאה. רוב הכלים שעומדים למכירה בסכומים כאלה, גם היותר טובים מביניהם, דורשים השקעה אוהבת ונדיבה... ואני בסך הכל מגלה לידידנו הילד המדברי את האמת, גם אם היא מעט כואבת. שלא יופתע לרעה.

assaf234
02-03-10, 21:12
אסף אני לא יודע איך או איפה -- אבל ברקסים + צלבים ואלטרנאטור ב 1000 - זה סוג של קסם.

אני לא צוחק.

אני קניתי בשנת 2000 סמוראי מודל 86 קצר פתוח ב 17000 - אחרי 4 שנים וקצת מכרתי אותו ב 17400. מכיוון שלא היה לי את זה, אז גם ה 17000 היו בהלואה.
בדרך השקעתי בו משהו כמו 5000 על תיקונים וסידורים. כולל כל מיני לא כולל מנוע וגיר.

שיפרתי אותו בעוד 5000 ( נעילות / כננת / קפיצים / בולמים / ברזנט חדש / צמיגים וכו' ) את כל אילו חוץ מהצמיגים והברזנט מכרתי בניפרד.

אני לא יודע מה מחירו כיום, אבל אני כן מסכים שאפשר נבלה בסכום קטן ואפשר לחיות איתה בשלום.

האוטו היה יד 14 עם מספר לא ידוע של ק"מ. תקין בכללי ומעבר לחוסר הנוחות הכללי של סמוראי היה כיף חיים.

אממ... 3 צלבים 400 שקל אלטרנטור 300 ברקסים 250 אחוריים בלבד. את הברקסים הרכבתי לבד.
אל תשכח שבשנת 2000 סמוראי מודל 86 היה בן 14. זה שקול לקניית סמוראי 96 כיום מה שאומר שבאמת מצאת אחד זול ויחסית חדש...
בקשר ל5000 שקל תסכים איתי שמה שעשית זה לא בדיוק יישור קו
בקשר למספר הידיים, זה באמת לא משנה ברכב בן 20 מה גם שבכל מקרה אי אפשר לדעת את הקילומטראז' של סמוראי כי יש לו 5 ספרות + ספרת מאות מה שאומר שהוא מתאפס כל מאה אלף

בימינו ניתן למצוא בכיף סמוראי ב15,000 שקל ולעשות לו יישור קו
(או לקנות את שלי במצב נסיעה טסט לחצי שנה בלי צורך ביישור קו)

ואגב דרור זה יותר נראה כאילו אתה מנסה להשחיר הכל בעיניו בשביל שמאוחר יותר יופתע לטובה.

ולגבי הפרוזה, לי לא יצא לסוע בג'יפ הזה אבל קשה לי מאוד להאמין שהוא אפילו קרוב לויטרה מה גם שויטרה היא כמעט ברמה של סמוראי מבחינת עבירות

גיא
02-03-10, 21:50
פרוזה הרבה יותר קופצנית מויטרה.

והרבה פחות עבירה מסמוראי.

ה 5000 היו על 4 וחצי שנים.

אני בתור יישור קו החלפתי את כל הצינורות של מערכת הקירור והעפתי את האימובילייזר. זהו.

רון נחמן
02-03-10, 21:58
אתה השואל המי יודע כמה של אותה שאלה, וחבל שלא ביצעת חיפוש קצר בפורום המתחילים. היית מוצא שם הרבה תשובות.

20K שקלים הוא כנראה מספר קסם, מין "סכום תקני" של רבים לרכישת רכב שטח ראשון. חברים יקרים - אני מצטער להיות האיש הרע ששובר לכם את החלום, אבל מי שקונה רכב שטח ב-20K שקליו האחרונים, יתחרט מהר מאוד על הצעד הפזיז ועל כספו ששוכב בחנייה, בצורת ערימת פחים חלודה על ארבעה גלגלים מפונצ'רים.

20K במעמד הרכישה? תכין עוד 10K ליישור קו. בוודאי ובוודאי אם היישור הקו והטיפולים השוטפים יתבצעו במוסך.

מסכים עם כל מילה לגבי סכום הרכישה. גם לגבי החיפוש באתר.
אני אישית בחרתי בויטרה 93' קצרה (והויטרה עם גגון יכולה לאכלס 4 אנשים מאוד בנח, אבל בלי כח). אבל זאת בכלל לא הנקודה-
קח בחשבון שלחפש רכב לעבירות (סמוראי וסיג'יי בהחלט עונים להגדרה) ל-4 אנשים זה סוג של סדיזם.
בכל הפעמים בהם נסעתי עם 4 אנשים (2 מהם נשים) ברכב, היושבים מאחורה השתעממו במקרה הטוב וחטפו בחילה במקרה הרע. במלים אחרות, אם אתה מחפש טיולי רביצה באיזו זולה במדבר או דרך נחמדה להגיע לנופים יפים, ועצם מעבר המכשול הוא לא מה שמעסיק אותך, אני ממליץ לך למתן את הספרטניות וללכת בכיוון מעט יותר, ובכן, מבוית. לא לגמרי כוס התה שלי, אבל גם לא פרפוצ'ינו דל שומן.

ishc
03-03-10, 07:27
כל דיון אותן תשובות שחורות!!! אפשר למצוא רכב שטח ב-15 אלף שיהיה סביר (אלוהים הרי אמיר מוכר פה סמוראי מדוגם ומשופר על כדי טירוף ב-23K)!!! יישור קו אפשר לעשות לאט כמו שנאמר בטח אם לא מדובר בדברים קריטיים או בטיחותיים. כל אותו בן 20 שנה יהיה בלוי הרבה יותר מרכב בן 10 אבל זה לא אומר שאין כאלו שמתוחזקים היטב ללא שיפורים שמחיר הקנייה שלהם הגיוני. בסמוראי קצר אי אפשר לנסוע 4 אנשים + ציוד וגם בארוך זה לא אידאלי במיוחד אם הוא פתוח (מניסיון של סמוראי קצר בעבר והיום סמוראי ארוך, בסגור אפשר להכניס לא מעט ציוד בתיכנון נכון, בפתוח זו יותר בעיה). גם ב-CJ לא ארוך לטייל 4 אנשים + ציוד מלא יכולה להיות בעיה (אלא אם יש גגון). סמוראי, כל עוד הוא לא נבלה שחוטה (כמו שהרכב שלי היה שקניתי אותו, ועוד לא סיימתי) יהיה זול לאחזקה, גם עצמית אבל גם ע"י מוסך. זאת כל עוד אתה מטפל אצל אנשים שמבינים את האוטו הזה ויודעים אילו חלקים יש תחליפיים ומה אפשר לדחות. בסיקס אין לי מושג. פרוזה זה אחלה אוטו כל עוד אתה לא מחפש מפלת עבירות!!! יש לי חבר שהחזיק כזו במשך 4 או 5 שנים ללא בעיות מיוחדות פרט לשיפוץ טרנספר. חלקי מנוע זמינים כי הוא זהה למנוע של אפלאוז, הבעיה העיקרית היא חלקי מערכת הינע (ויש אינטרנט). המנוע חזק מספיק ויש הילוך כוח סבבה, תא נוסעים נורמלי וגג קשיח נפתח (למרות שלפתוח ולסגור אותו זה סרט לא קטן). ב-15K אפשר למצוא פרוזה 94 במצב טוב ולחיות איתה סבבה לגמרי (דרור כולנו יודעים כבר שיש לך סרט רע עם דייהטסו) אבל כמו כל הרכבים בסדר גודל הזה, 4 אנשים + ציוד (אפילו ליום אחד) זו משימה כמעט בלתי אפשרית. תפסיקו להפחיד אנשים כבר, לא צריך להיות מיליונר כדי להחזיק רכב שטח ולטייל!!! זה צריך מי שיש לו את החיידק קצת יותר קיצוני ומחפש את המעבר לזה, נדמה לי שזה רוב הפורום ולפעמים אתם קצת מתריעים אנשים לחינם וזה חבל.

assaf234
03-03-10, 07:54
אסף , את הסמוראי שלך קנית מבני אסף אשר טיפל בו היטב .
כאשר חשד שבורג כלשהו שחוק ישר החליף את כל הברגים בסביבה , אך זהו מקרה קיצוני של תחזוקה ע"י יקה . כמובן שאתה הירווחת בגדול .
באותה תקופה וגם כיום אני מחזיק ברשותי סיקס מדוגם ( שוויו בערך כפול מהתקציב שהוגדר בשרשור ) . לאורך שנה אשר הסיקס והסמוראי היו יחדיו ברשותנו , אני יכול לציין שנכון הסיקס אוכל יותר דלק בערך 25% אך מכיוון שכל המכלולים הרבה יותר מאסיביים הבלאי יותר קטן פר קילומטר . ונוסף מחירי החלפים בסיקס זולים משמעותית מהסמוראי .
נוחות הנסיעה ומקום לנוסעים + ציוד: הסיקס לוקח בגדול , נסיעה מנהלתית גם כן הסיקס לוקח ( על כביש 6 נצפו 140 קמ"שים ואף צפונה מכך ) .
לגבי עבירות הסיקס עדיף ( מרווח גחון , מהלכי מתלה , גודל צמיגים , כח מנוע , יחסי העברה נמוכים יותר ) .
ב20,000 ש"ח ניתן לרכוש סיקס סביר , אך זה רכב אשר זקוק לחיבוק אוהב וליטופים כל הזמן .
יש לי ידידה צעירה אשר בבעלותה סיקס מבציר 81 ואת רוב התחזוקה היא מבצעת בעצמה : החלפת תושבות מנוע , טיפול וגירוז , החלפת ראש מנוע ( עם עזרה ממני ) . כך שאם היא יכולה סביר להניח שגם אתה תוכל .
לדעתי אין רכב יותר כייפי ומהנה בשטח מאשר CJ

בהזדמנות זו אני אכן רוצה לומר תודה לבינך אסף שתחזק את הסמוראי ברמה יוצאת מן הכלל.
כמו שכתבתי פרט לכמה בעיות חשמל קלות שתיקנתי לבד הוא באמת במצב טוב ולא נזקק ליישור קו. ועל כך מגיע לו (ולך כי אתה כנראה חינכת אותו לזה) כל הכבוד.
שמח לראות שגם אתה פה בפורום, תמסור לבחור ד"ש

דרור ברלי
03-03-10, 07:55
כל דיון אותן תשובות שחורות!!! אפשר למצוא רכב שטח ב-15 אלף שיהיה סביר (אלוהים הרי אמיר מוכר פה סמוראי מדוגם ומשופר על כדי טירוף ב-23K)!!! יישור קו אפשר לעשות לאט כמו שנאמר בטח אם לא מדובר בדברים קריטיים או בטיחותיים. כל אותו בן 20 שנה יהיה בלוי הרבה יותר מרכב בן 10 אבל זה לא אומר שאין כאלו שמתוחזקים היטב ללא שיפורים שמחיר הקנייה שלהם הגיוני. סמוראי, כל עוד הוא לא נבלה שחוטה (כמו שהרכב שלי היה שקניתי אותו, ועוד לא סיימתי) יהיה זול לאחזקה, גם עצמית אבל גם ע"י מוסך. זאת כל עוד אתה מטפל אצל אנשים שמבינים את האוטו הזה ויודעים אילו חלקים יש תחליפיים ומה אפשר לדחות. בסיקס אין לי מושג. פרוזה זה אחלה אוטו כל עוד אתה לא מחפש מפלת עבירות!!! יש לי חבר שהחזיק כזו במשך 4 או 5 שנים ללא בעיות מיוחדות פרט לשיפוץ טרנספר. חלקי מנוע זמינים כי הוא זהה למנוע של אפלאוז, הבעיה העיקרית היא חלקי מערכת הינע (ויש אינטרנט). המנוע חזק מספיק ויש הילוך כוח סבבה, תא נוסעים נורמלי וגג קשיח נפתח (למרות שלפתוח ולסגור אותו זה סרט לא קטן). ב-15K אפשר למצוא פרוזה 94 במצב טוב ולחיות איתה סבבה לגמרי (דרור כולנו יודעים כבר שיש לך סרט רע עם דייהטסו) אבל כמו כל הרכבים בסדר גודל הזה, 4 אנשים + ציוד (אפילו ליום אחד) זו משימה כמעט בלתי אפשרית. תפסיקו להפחיד אנשים כבר, לא צריך להיות מיליונר כדי להחזיק רכב שטח ולטייל!!! זה צריך מי שיש לו את החיידק קצת יותר קיצוני ומחפש את המעבר לזה, נדמה לי שזה רוב הפורום ולפעמים אתם קצת מתריעים אנשים לחינם וזה חבל.

עכשיו בואו ננחש, מי כתב לפני חמישה ימים את הטקסט המפורש הנ"ל, הרשיתי לעצמי להדגיש את חמש המילים הכי חשובות:

.....חפירה נוספת בעניין מעלה איזו בעיה בקרבורטור. לאחר שיחה עם צביקה אני כנראה צריך לפנות לבעל מקצוע בנושא (האוטו פשוט שוחט אותי כלכלית!!!)....

שים לב מר איש - אתה לא נראה לי טמבל. האוטו שלך לא מוזנח באורח יוצא דופן, שאחרת אולי לא היית רוכש אותו מלכתחילה?... מצבו די מייצג את רוב המכוניות בגילו, ומי כמונו יודע שגם רכב שנבדק ומצבו לכאורה טוב, רק לאחר כמה וכמה חודשי בעלות אתה מתחיל להכיר אותו לעומק ולדעת את מצבו האמיתי. ההבדל הגדול בינך לבין מר מדברי הוא שלך יש נסיון ומושג מה קורה מתחת למכסה. אתה פונה לאנשי מקצוע רק כאשר אתה לא מצליח להתגבר על תקלה בעצמך. ידידנו מתכוון מלכתחילה לרוץ למוסכים על כל פיפס. נראה לך שהתחזוקה של האוטו המיועד שלו תהיה זולה? מנסיוני - ממש לא. בבקשה מכם, אל תגרמו לאנשים תמימים וחסרי נסיון לטעות ולהסתבך. בטח בכל מה שקשור ל-CJ שהוא הדבר האמיתי, רכב נפלא ומדהים, אבל תחזוקתו ע"י מוסכים בלבד היא התאבדות כלכלית, וזה מנסיון אישי כואב ויקר. been there done that..... חפשו שרשור ישן ומרתק בשם "כמה עולה לנו להחזיק CJ"....

לגבי הסרט הרע עם דייהטסו - כנ"ל.... אני לא מאחל לך ובטח לא לאף אחד שרק מתחיל את הרומן שלו עם רכבי שטח, בעלות על דייהטסו ישנה ותחזוקתה במוסכים כדי להבין ולהפנים עד כמה המכוניות האלה גרועות גם כשהן תקינות לכאורה. בפרוזה רק המנוע הוא של אפלאוז. מה עם כל היתר? ולא שהמנוע טוב חס וחלילה. כדי ללמוד עוד על מגוון הצרות הכרוניות/מולדות של מנועי האלומיניום של דייהטסו, בעיקר סביב מערכת הקירור/התחממויות/טיגון ראשי מנוע/קורוזיה ועוד ועוד... תקלות על גבי תקלות מכאן ועד יפן, כטוב ליבם של מהנדסי דייהטסו בכוסות הסאקה - אפשר לבצע חיפוש בפורומים.

מדברי
03-03-10, 12:15
תודה לכולם. אל תדאגו הילד לא נבהל. אבדוק גם את זה וגם את זה.
האמת תמיד מצויה בממוצע, ולכן אני מבין שלהחזיק רכב שטח זו לא הוצאה זולה אך גם לא צריך להיות מיליונר. אין לכולם תקלות שיעלו 10000 שח בשנה אך גם לא 100 שח.

המסקנה שהגעתי אליה היא לחפש עד שאמצע משהו שנופל ב 0.1% של הגיפים המטופלים. אני נעול על גיפ פתוח כך ששאר האופציות שהצעתם לא רלבנטיות בשבילי. כמו כן הגיפ הוא לא על מנת להסתובב בשכונה בדאווין אלא כדי לנסוע במדבר פעם ב 3 שבועות וזהו. יש להדגיש - לא מעניין אותי לטפס איתו מדרגות או לקחת אותו לשחייה בביצה בכוונה אלא רק לחוות את המדבר בשבילים קלים בינוניים וקשים כי זה מה שיש.

איך אני בודק עם הגיפ שנפלתי עליו הוא סביר?? אל תפנו אותי בבקשה למדריכי בדיקה עם תמונות כי זה הכל בשבילי סינית שם (למרות שאין לי שתי ידיים שמאליות - רק אחת וטוב שכך, זה לא הופך אותי למבין במכונאות כי אני לא). מצד שני הבנתי לא לקחת למכון בדיקה אז יש שתי אופציות :

1) ללכת עם מישהו שמבין לראות את הרכב - לא מכיר זה עולם חדש בשבילי
2) לקחת אוטו לאיזה מוסך שיתן לי חוות דעת - מה העלות? האם יש המלצות על מוסכים כאלה (צפון,מרכז ודרום - אני לא יודע לאן החיפושים האלה יקחו אותי בארץ)

איך אני מתחיל "להבין" יותר במכונאות גיפים? עצות? אל תפנו אותי לספרים כי הילד כבר גמר אוניברסיטה מזמן ויודע שמה שכתוב בספרים ומה שקורא במציאות זה לא אותו דבר.

תודה רבה!:D

גיא
03-03-10, 12:58
במקרה הזה, הילד ילמד בטוב או ברע שהאמת כן בספר.
ספר הרכב של הייינס.

ומדריכים מצולמים וכתובים באינטרנט הם גם מקום נהדר ללמוד ממנו.

רק תיקון אחד קטן. יש כן כאלו שמוציאים ויותר, הרבה יותר מ 10000 בשנה רק בשביל שיסע המניאק.

assaf234
03-03-10, 13:23
במקרה הזה, הילד ילמד בטוב או ברע שהאמת כן בספר.
ספר הרכב של הייינס.

ומדריכים מצולמים וכתובים באינטרנט הם גם מקום נהדר ללמוד ממנו.

רק תיקון אחד קטן. יש כן כאלו שמוציאים ויותר, הרבה יותר מ 10000 בשנה רק בשביל שיסע המניאק.

קשה לי להאמין שיש מי שמוציא 10000 שקל בשנה רק בשביל שיסע
אם אתה מחשב ב-10 האלה רק תקלות ולא מכניס פנימה דלק ושיפורים
אז אולי חד פעמית היו כמה אנשים שהלך להם גיר אוטומטי של רכב יקר או מנוע אבל אתה מדבר מראש על רכבים שהמחיר ההתחלתי שלהם 30K שקל וצפונה
וגם אז הייתה רק שנה אחת שבה שילמו כ"כ הרבה ואח"כ היה להם שקט

ishc
03-03-10, 13:24
עכשיו בואו ננחש, מי כתב לפני חמישה ימים את הטקסט המפורש הנ"ל, הרשיתי לעצמי להדגיש את חמש המילים הכי חשובות:

שים לב מר איש - אתה לא נראה לי טמבל. האוטו שלך לא מוזנח באורח יוצא דופן, שאחרת אולי לא היית רוכש אותו מלכתחילה?... מצבו די מייצג את רוב המכוניות בגילו, ומי כמונו יודע שגם רכב שנבדק ומצבו לכאורה טוב, רק לאחר כמה וכמה חודשי בעלות אתה מתחיל להכיר אותו לעומק ולדעת את מצבו האמיתי. ההבדל הגדול בינך לבין מר מדברי הוא שלך יש נסיון ומושג מה קורה מתחת למכסה. אתה פונה לאנשי מקצוע רק כאשר אתה לא מצליח להתגבר על תקלה בעצמך. ידידנו מתכוון מלכתחילה לרוץ למוסכים על כל פיפס. נראה לך שהתחזוקה של האוטו המיועד שלו תהיה זולה? מנסיוני - ממש לא. בבקשה מכם, אל תגרמו לאנשים תמימים וחסרי נסיון לטעות ולהסתבך. בטח בכל מה שקשור ל-CJ שהוא הדבר האמיתי, רכב נפלא ומדהים, אבל תחזוקתו ע"י מוסכים בלבד היא התאבדות כלכלית, וזה מנסיון אישי כואב ויקר. been there done that..... חפשו שרשור ישן ומרתק בשם "כמה עולה לנו להחזיק CJ"....

לגבי הסרט הרע עם דייהטסו - כנ"ל.... אני לא מאחל לך ובטח לא לאף אחד שרק מתחיל את הרומן שלו עם רכבי שטח, בעלות על דייהטסו ישנה ותחזוקתה במוסכים כדי להבין ולהפנים עד כמה המכוניות האלה גרועות גם כשהן תקינות לכאורה. בפרוזה רק המנוע הוא של אפלאוז. מה עם כל היתר? ולא שהמנוע טוב חס וחלילה. כדי ללמוד עוד על מגוון הצרות הכרוניות/מולדות של מנועי האלומיניום של דייהטסו, בעיקר סביב מערכת הקירור/התחממויות/טיגון ראשי מנוע/קורוזיה ועוד ועוד... תקלות על גבי תקלות מכאן ועד יפן, כטוב ליבם של מהנדסי דייהטסו בכוסות הסאקה - אפשר לבצע חיפוש בפורומים.
דרור ההבדל הוא שאני ידעתי שקניתי אוטו מוזנח כפרוייקט! אבל לא חסרים סמוראים שלא שופרו ולא עברו התעללות ונמכרים סביב העשרים אלף. מדובר על רכבים סביב תחילת שנות התשעים. לגבי סיקס כמו שכבר כתבתי, אין לי מושג. סמוראי לא משופר ומתוחזק בצורה טובה ישרת את בעליו נאמנה. בקשר לבעיה שלך עם דייהטסו, כמו שכתבתי, עיקר בעיית החלקים היא במערכת ההינע ולא במנוע, אבל היום בעידן האינטרנט זו לא בעיה. אוטו שיש לו
רגישות להתחממות דורש תשומת לב גבוהה יותר למערכת הקירור זה הכל. למישהו שמחפש לטייל בנוח יחסית ברכב פתוח ללא יומרות עבירות מיוחדות אני חושב שהדייהטסו היא תמורה טובה לכסף.

יואב פולס
03-03-10, 15:21
1. סבלנות. קיבלת החלטה לקנות רכב שטח. אתה להוט שכבר יהיה כזה בחניה ואתה תצא בשישי בבוקר לטיול במדבר, חולם על הקפה מתחת לעץ השיטה...עצור! חפש בשיא הסבלנות. תתחיל בטלפונים למודעות בטווחים שמעניינים אותך. תשמע איך מציגים את הרכב, איך מציגים תוספות וכד'.
2. גש לראות כמה מכוניות.
3. אחרי שראית דברים שהיית מעוניין להתקדם איתם לך עם מישהו שמבין. (החברה שמציעה בדיקת רכב במקום - אל תטרח)
4. מצאת רכב שנראה לך, עבר את בדיקת החבר המבין, תעלה שאלה כאן בפורום לאיפה ניתן לקחת את הרכב לבדיקה. אין דין בדיקת לנדרובר כדין בדיקת טראנו או טאטא.
5. ראה סעיף מס' 1.
6. לומדים לאט. אתה יכול להזמין את אחד הספרים של הוצאת היינס, וללמוד אט-אט. כמשטפלים לך ברכב, עמוד ליד המוסכניק ושאל אותו שאלות עד שתיגמר לו הסבלנות. (אתה תדע שנגמרת לו הסבלנות לפי מפתח הראצ'ט שרודף אחריך.)

דרור ברלי
03-03-10, 16:14
אני לא אפרט שוב את רשימת התקלות האפשריות הארוכה כאורכו שלכביש הערבה, שמסביב למנוע האלומיניום הידוע לשימצה של דייהטסו שרייד/אפלאוז/פרוזה. חבל להשחית מילים וקילובייטים יקרים על השרת כדי לתת עוד התייחסות לערימת הקורוזיה הזו. בוא ונאמר שהיום, כשהמכוניות הללו כבר ישנות מאוד וזולות מאוד וקורצות לתפרנים - שומר נפשו וכיסו ירחק מהמנועים הללו. ושלא יגידו אחר כך שלא הזהרתי.

לגבי רכישה של רכב מוזנח בידיעה ברורה וב"כוונה תחילה"... תסלח לי, אבל לי זה מזכיר את תסמונת שטוקהולם... אתה מצפה שאאמין לך שקנית ביודעין גרוטאה שידעת מלכתחילה שתשחט אותך כלכלית? בחייך, אכלתי כל כך הרבה זיתים בחיים, שאתה מנסה למכור לי עכשיו קקי של עיזים? אני לא תמים. כבר קניתי כמה גרוטאות בחיי... גם אתה יודע שאפילו "פרוייקט" גדול ועמוק צריך שהבסיס שלו יהיה טוב, או לפחות סביר. הסיכוי למצוא ב-20K רכב שטח כל כך ישן במצב סביר-טוב שלא יצריך ממך לפחות יישור קו מסיבי הוא בערך כמו לזכות מחר בלוטו.

500 מעפ"ש
03-03-10, 16:26
מדברי,

במקום לכתת רגליים, יש שיטה אחרת למצוא ג'יפ מתוחזק, גם בלי להיות מכונאי דגול -
צור קשר עם בעלי המקצוע שמתעסקים בדגם הזה, תבוא לבקר, "נדנד" להם עד שיהיה להם רכב או מידע על רכב טוב.
חכה בסבלנות עד שיהיה משהו וכאשר יש - תהיה מוכן ללכת ו"לדקור" במהירות.
הסמוראי שלי, אמנם חדש ויקר יותר ממה שאתה מחפש, עולה בשוטף פחות מהפרייבט היפני שיש לאמא שלי ולא תקע אותי אף פעם.
את שמות בעלי המקצוע המומלצים תוכל למצוא בחיפוש בפורום סוזוקי מאד בקלות.
אין רכב ישן שהוא חף מבעיות קטנות, במקרה שלי הדברים נפתרו מאד בזול, או אף בחינם...

בהצלחה.

דרור ברלי
03-03-10, 16:52
מדברי,

במקום לכתת רגליים, יש שיטה אחרת למצוא ג'יפ מתוחזק, גם בלי להיות מכונאי דגול -
צור קשר עם בעלי המקצוע שמתעסקים בדגם הזה, תבוא לבקר, "נדנד" להם עד שיהיה להם רכב או מידע על רכב טוב.
חכה בסבלנות עד שיהיה משהו וכאשר יש - תהיה מוכן ללכת ו"לדקור" במהירות.
הסמוראי שלי, אמנם חדש ויקר יותר ממה שאתה מחפש, עולה בשוטף פחות מהפרייבט היפני שיש לאמא שלי ולא תקע אותי אף פעם.
בהצלחה.

הדגשתי את מה שהכי חשוב. אל תקל בזה ראש.

יש גם CJ אדום אחד למכירה בלוח - תראה אותו. המודל הנקוב שלו די עתיק, עוד מעט אספנות... אבל ככה צריך להיראות ולנסוע CJ מטופח ומשופר שלא מצריך השקעת שקל ביישור קו: שים דלק וצא למדבר ללא חשש. אבל מה - הוא מתומחר גבוה. שלא לומר לא ריאלי - כי אני מנחש שבעליו, שבנה אותו במו ידיו בורג לבורג, השקיע בו לפחות פי 2 ממה שהוא דורש עבורו, ובסתר ליבו לא באמת רוצה להיפרד ממנו... אבל זה הכיוון - דברים טובים עולים בהתאם.

ishc
03-03-10, 18:06
אני לא אפרט שוב את רשימת התקלות האפשריות הארוכה כאורכו שלכביש הערבה, שמסביב למנוע האלומיניום הידוע לשימצה של דייהטסו שרייד/אפלאוז/פרוזה. חבל להשחית מילים וקילובייטים יקרים על השרת כדי לתת עוד התייחסות לערימת הקורוזיה הזו. בוא ונאמר שהיום, כשהמכוניות הללו כבר ישנות מאוד וזולות מאוד וקורצות לתפרנים - שומר נפשו וכיסו ירחק מהמנועים הללו. ושלא יגידו אחר כך שלא הזהרתי.

לגבי רכישה של רכב מוזנח בידיעה ברורה וב"כוונה תחילה"... תסלח לי, אבל לי זה מזכיר את תסמונת שטוקהולם... אתה מצפה שאאמין לך שקנית ביודעין גרוטאה שידעת מלכתחילה שתשחט אותך כלכלית? בחייך, אכלתי כל כך הרבה זיתים בחיים, שאתה מנסה למכור לי עכשיו קקי של עיזים? אני לא תמים. כבר קניתי כמה גרוטאות בחיי... גם אתה יודע שאפילו "פרוייקט" גדול ועמוק צריך שהבסיס שלו יהיה טוב, או לפחות סביר. הסיכוי למצוא ב-20K רכב שטח כל כך ישן במצב סביר-טוב שלא יצריך ממך לפחות יישור קו מסיבי הוא בערך כמו לזכות מחר בלוטו.

כמו שידעת לחפש טוב טוב את ההודעה שלי על הקרבורטור ככה תוכל למצוא גם שכשקניתי את האוטו הייתי מודע להוצאה ראשונית של שמונה אלף שקל לא כולל בלת"מים, הפתעות ודברים נוספים שנשברו עד היום. אז האוטו נרכש כפרוייקט ומה לעשות הוא השריטה שלי ואין שום תירוץ אחר לחוסר היגיון שהיה בלהחליף סמוראי 98 שמור בסמוראי 88 מוזנח.

עירא
03-03-10, 18:30
2) לקחת אוטו לאיזה מוסך שיתן לי חוות דעת - מה העלות? האם יש המלצות על מוסכים כאלה (צפון,מרכז ודרום - אני לא יודע לאן החיפושים האלה יקחו אותי בארץ)

תודה רבה!:D

באיזור המרכז/דרום יש את מוסך אודי מזרחי מומלץ בחום 08-9410839.

דרור, ללב אין בעיות למכור, הבעייה הסכום שצריך בשביל לקנות את מה שרוצים במקום...
בכל מקרה, הסיבה שלא הצאתי אותו כאופציה בכלל היא שמההודעה הראשונה של מדברי (איך קוראים לך?!?) הרכב שלי זה לא מה שהוא מחפש.

עירא

נימי
03-03-10, 18:31
רק עכשיו קראתי את כל ההודעה הראשונה של פותח השירשור :oops:

תודה

ה CJ יוכל, השאלה היא אם אתה תוכל, אני נסעתי ב CJ שלי כמה חודשים כרכב יומיומי בעיר, לא תענוג גדול אבל לא נורא, כמה מאות קילומטרים ביום נראה לי סיוט

אין ל CJ כל בעיה לעשות את זה וגם לא לך (חשבתי שהוא ישמש כרב יומיומי למרחקים) רק צריך לזכור שהנסיעה ב CJ היא לא דומה לנסיעה ברכב פרטי, היא מעיפת יותר ורעשנית יותר, שאני עושה את הסויטץ בראש אין לי בעיה בנסיעה ארוכה, חזרה מאילת עשיתי בו ללא עצירה עד חיפה פרט כמובן לתידלוק

כמו שכבר פעם כתבתי, לקנות CJ ב 20 אלף ש"ח ושיהיה במצב סביר\טוב זה אפשרי, אולי לא קל אבל אפשרי

את ה CJ שלי קניתי ב 15 אלף ש"ח לפני שלש ומשהו שנים, מאז ועד היום לא השקעתי בו יותר מידי בתיקונים שותפים, שיפורים שעשיתי ועדיין עושה כי אני רוצה זה משהו אחר.

אבל, אם אתה קונה אותו ב 20 אלף ש"ח האחרונים שלך אתה עלול להיות בבעיה במקרה של תקלה רצינית, ואז יש לך ערמת ברזלים שאתה תוכל למכור בהפסד במקרה הטוב

assaf234
03-03-10, 23:47
טוב אם עירא לא רוצה להציע לבחור את שלו אני אשמח להציע את שלי
במהלך השירשור הסתבר ש "יונימוג" מכיר היטב את הסמוראי שלי שהיה של הבן שלו לפני
לגבי רמת התחזוקה שלו אצל הבן שלו הוא יכול להגיד הכל.
כמו שכתבתי בשרשור המכירה הסמוראי הוא שנת 88 פתוח קצר ויפיוף.
בנוסף הוא מושקע בלא מעט כסף אך כמעט חף משיפורי שטח.
אתה מוזמן להתקשר ולהיפגש
לדעתי אין צורך ביישור קו אבל זו כבר החלטה שלך
אני בטוח שאין למצוא סמוראי בגילו במצב שלו שמוכרים אותו ובמחיר סביר
יש 2 שהוא כבר על הכוונת שלהם אולי אתה תהיה השלישי
אסף 050-9801729

coas
04-03-10, 08:39
באיזור המרכז/דרום יש את מוסך אודי מזרחי מומלץ בחום 08-9410839.
בכל מקרה, הסיבה שלא הצאתי אותו כאופציה בכלל היא שמההודעה הראשונה של מדברי (איך קוראים לך?!?) הרכב שלי זה לא מה שהוא מחפש.

עירא

זה בדיוק הרכב שהוא מחפש, הוא יבין את זה אחרי שיקנה גרוטאה ב20K וישקיע עוד 40 רק כדיי שהרכב יסע ויחזור מטיול.

כדאי שיהיה ברור לכל מחפש CJ או סמוראי בני 20 ומעלה, אם הכלה לא עברה שיפוץ כולל עד לרמת הבורג הרכב גרוטאה גם אם נראה טוב. לכל רכב יש מחזור חיים, אחרי 500 אלף ק"מ לפחות הרכב נידון לפירוק או שיפוץ כולל.

moriseven
04-03-10, 09:44
זה בדיוק הרכב שהוא מחפש, הוא יבין את זה אחרי שיקנה גרוטאה ב20K וישקיע עוד 40 רק כדיי שהרכב יסע ויחזור מטיול.

כדאי שיהיה ברור לכל מחפש CJ או סמוראי בני 20 ומעלה, אם הכלה לא עברה שיפוץ כולל עד לרמת הבורג הרכב גרוטאה גם אם נראה טוב. לכל רכב יש מחזור חיים, אחרי 500 אלף ק"מ לפחות הרכב נידון לפירוק או שיפוץ כולל.

אתה צודק, יכול להיות שהוא באמת ישקיע סכום כזה, אבל תסכים איתי שגם אם השקענו סכום כזה על הג'יפ שלנו, אתה לא יכול לצפות לקבל את כל ההשקעה חזרה, בכל זאת צריכים להיות ראליים.
עירא לדוגמא, יכול לדעתי לקבל על הג'יפ שלו 35 אלף אולי 40 אלף אם יבוא הבנאדם הנכון שCJ זה חלום חייו. אתה לדוגמא, יכול לקבל 45 - 50 אלף שקל גג, בגלל הנדירות של הרכב, שאני בטוח שזה כלום לעומת ההשקעה, וראיתי את הג'יפ שלך ואת העבודה שעשית עליו, וגם קיבלתי סיבוב והתרשמתי מאוד לטובה, אחד הג'יפים שנוסע באמת מדהים. גם אני מושקע בסכומים דומים, וגם אם יגיע היום שאולי אני אחשוב לאחליף, אני אעדיף לשים אותו בצד, לחסוך ולהביא את התחליף הבא בלי למכור אותו.
דבר נוסף, הרבה גם תלוי בבנאדם, אנחנו פסיכים, אוהבים שכל בורג בג'יפ הוחלף, וכל רעש הכי קטן, בודקים מה זה עד שמוצאים.
אבל ישנם כאלה, שגם עם גרוטאה, שנוסעת , ינצלו את הג'יפ את תום ויהנו אפילו יותר מאיתנו, כי אנחנו מתייחסים לג'יפ כאילו זה הילד הקטן שלנו ושומרים עליו מכל רע. והם לעומת זאת המוטו שלהם "על הבאב אללה" ,מתחראים עליו כאילו הוא לא שלהם, ונהנים יותר ;)

מדברי
04-03-10, 10:18
תודה רבה לכולם.
כמו שכתבתי בהודעה הראשונה, המוטו זה לא הגיפ אן ההשתוללות אלא להיות במדבר (עם גיפ), אם ה ROI לא יהיה לשביעות רצוני אמשיך ללכת ברגל עד שיהיה יותר תקציב לזה.
הסיבה היחידה שאני חושב שהגיפ של עירא (ראיתי במודעת למכירה) לא בשבילי הוא בגלל שאין לי את התקציב שעירא רוצה, אם יש גמישות במחיר אשמח להיות קנדידט.

(ואז גם לקבל הסבר על כל מה שיש בגיפ בעברית כי כל מה שעירא כתב זה סינית בשבילי :))

יכול להיות שמצטרף אליי שותף לטיולים והתקציב יעלה קצת, אז אשמח לשמוע הצעות מעניינות.
אסף - אתקשר אליך מאוחר יותר
תודה
ניר

נדב42
04-03-10, 10:24
המוטו זה לא הגיפ אן ההשתוללות אלא להיות במדבר (עם גיפ)

זהירות, זה ממכר ...

נדב.

מדברי
04-03-10, 10:29
זהירות, זה ממכר ...

נדב.

חחח כן כך שמעתי. זה המוטו שלי עכשיו, מה יהיה בעתיד - אני לא יודע....אם תכיר מישהו שיודע תגיד לי. :)

מדברי
07-03-10, 12:38
שלום לכולם שוב

אני כרגע בודק CJ-ים (ההחלטה התקבלה CJ זה הגיפ בשבילי, סמוראי יהיה קטן מדי, למרות שכבודו במקומו מונח) ויש לי מספר שאלות :

1) כלוב התהפכות מלא - עלות התקנה?
2) אם צריך יישור קו מה מומלץ :

- אוברול מנוע או מנוע חדש משופץ - מה עלות אוברול? מה עלות מנוע חדש משופץ?
- עלות גיר חדש?
- איזה עוד מחלות ועלויות אני צריך לקחת בחשבון?

כלל האצבע של 10000 ליישור קו - מה כולל ה 10000?

תודה
ניר

zagi
07-03-10, 13:41
כנס לפורום cj ותתחיל לקרוא , זה יתן לך את כל בתשובות , חיפוש יעשה את אותה עבודה .

עירא
07-03-10, 14:30
כמו ששגיא המליץ, תעבוד עם המנוע חיפוש על פורום CJ ותתחיל לקרא.
הנה מספר קישורים שימושיים:

כמה באמת עולה לנו להחזיק סיקס...או ... (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=15871)

אני מחזיר לחיים CJ 81 שעמד איזה זמן.לא ברור לי כמה.. (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=22553)

הוצאות על ה CJ (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=9543)

עירא

מדברי
08-03-10, 21:30
תודה לכולם

עברתי על המודעות של ה CJS שלא נמכרו פה בפורום ויש אחת מעניינת. תהיתי עם מישהו כבר הלך לראות אותה?
תודה

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=42288

MMR
08-03-10, 22:46
תודה לכולם

עברתי על המודעות של ה CJS שלא נמכרו פה בפורום ויש אחת מעניינת. תהיתי עם מישהו כבר הלך לראות אותה?
תודה

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=42288

כן. אם תרצה בפרטי.

מדברי
11-03-10, 10:07
מישהו יכול להמליץ לי על מוסך לבדיקת CJ בירושליים?

מדברי
11-03-10, 22:19
ראיתי CJ ללא כסאות מאחורה מצופה כולו מבפנים בניקל ויש לי כמה שאלות :

1) האם אפשר להתקין כסאות מאחורה?
2) אם כן כמה זה עולה בערך?
3) צריך להוציא בשביל זה את הניקל?

תודה
ניר

דרור ברלי
11-03-10, 22:37
בלי הכללות, אני בכלל לא הייתי מתקרב לשום רכב ש"מצופה בניקל", מבפנים או מבחוץ, ממש לא משנה לי. גם כי ניקל זה מזוויע, גם כי מי שמצפים ג'יפים בניקל הם אנשים מסוג מאוד מסוים, וגם כי ה"ציפוי בניקל" בטח מכסה כל מיני דברים שלא רוצים שתראה או תדע...

כן, טכנית קל מאוד להתקין כסאות אחוריים. לא יקר, וגם קל מאוד גם לעשות זאת לבד.
אבל מה שחשוב בתהליך התקנת מושב אחורי זה מה שכתוב ברשיון הרכב בסעיף "מס' מושבים פרט לנהג". אם זה "1+7" = צריכים להיות מאחור ספסלים לאורך. "1+3" או "1+4" = מושב אחורי לרוחב. כמובן עם חגורות.

מוטב לך להתאים את הג'יפ למה שכתוב ברשיונותיו, ולא לרוץ איתו לעמדה 1 במשרד הרישוי כדי לבצע שינויים ברשיון. למה? בצע חיפוש תחת הערך "עמדה מס' 1" ותבין לבד - עמדה 1 היא האיום האולטימטיבי על ג'יפאים... זה מקום רע, אתה מאוד לא רוצה להגיע לשם.
דווקא משום שאתה טירון בתחום ואין לך מושג, אולי מוטב לך להקציב קצת יותר כסף להרפתקאה ולחפש ג'יפ מסודר - שהכל בו תקין ותקני ורשום כחוק, כולל מושבים תקינים עם חגורות תקינות כמספר המושבים, שרשומים כחוק בניירת שלו. בשורה התחתונה זה יעלה לך פחות - הן בכסף והן בזמן.

מדברי
16-03-10, 09:50
בלי הכללות, אני בכלל לא הייתי מתקרב לשום רכב ש"מצופה בניקל", מבפנים או מבחוץ, ממש לא משנה לי. גם כי ניקל זה מזוויע, גם כי מי שמצפים ג'יפים בניקל הם אנשים מסוג מאוד מסוים, וגם כי ה"ציפוי בניקל" בטח מכסה כל מיני דברים שלא רוצים שתראה או תדע...

כן, טכנית קל מאוד להתקין כסאות אחוריים. לא יקר, וגם קל מאוד גם לעשות זאת לבד.
אבל מה שחשוב בתהליך התקנת מושב אחורי זה מה שכתוב ברשיון הרכב בסעיף "מס' מושבים פרט לנהג". אם זה "1+7" = צריכים להיות מאחור ספסלים לאורך. "1+3" או "1+4" = מושב אחורי לרוחב. כמובן עם חגורות.

מוטב לך להתאים את הג'יפ למה שכתוב ברשיונותיו, ולא לרוץ איתו לעמדה 1 במשרד הרישוי כדי לבצע שינויים ברשיון. למה? בצע חיפוש תחת הערך "עמדה מס' 1" ותבין לבד - עמדה 1 היא האיום האולטימטיבי על ג'יפאים... זה מקום רע, אתה מאוד לא רוצה להגיע לשם.
דווקא משום שאתה טירון בתחום ואין לך מושג, אולי מוטב לך להקציב קצת יותר כסף להרפתקאה ולחפש ג'יפ מסודר - שהכל בו תקין ותקני ורשום כחוק, כולל מושבים תקינים עם חגורות תקינות כמספר המושבים, שרשומים כחוק בניירת שלו. בשורה התחתונה זה יעלה לך פחות - הן בכסף והן בזמן.

תודה דרור - העיניין מובן

מספר שאלות :

1) האם גיפ ללא חגורות בטיחות זה דבר תיקני? אם לא, כמה עולה להתקין חגורת בטיחות ואיפה עושים את זה?
2) מספר שילדה ומנוע - האם לבדוק אם תואם לרישיון? אם כן, איפה אני מוצא את המספרים האלה? תמונות יעזרו

תודה על העזרה.
אגב, החיפושים מתקדמים בסדר גמור - ראיתי כבר מספר רכבים, חלקם רקובים לגמרי וחלקם שעברו ניתוחים קוסמטיים עד כדי גיחוך (ניקלים, שפמים וזקנים ועוד...)- לא האמנתי שבאמת אנשים רוצים לשמוע חוליו איגלסיאס מהתחת (גששים)

עד הפעם הבאה - ניר

ש01
16-03-10, 12:40
לגבי כיסא אחרי, היות ואני כבר אחרי הסיפור (סופה):
- התקנה מאוד פשוטה, מה שכן צריך מעט עבודת מסגרות להתאים תושבת לכסא.
- כסא של ברלינגו כולל 3 חגורות בילד-אין. אם תשיג - אני ממליץ בחום (אצלי מותקן כיסא של טרנו).
- לגבי חוגורות - גם אם לא רשום ברישיון מומלץ מטעמים מובנים. חגורות חדשות בחנויות חלקי חילוף אינן יקרות ושוות זהב. התקנה - תמצא מקום מתאים ותתקין עוגנים חזקים לחיבור החגורות.
- אם הג'יפ שאתה קונה הוא ארוך, אזי תבנה (גם זה פשוט) 2 ספסלי רוחב קטנים (קצרים) וזה משלים את המקום לשאר הנוסעים.
- מבחינת חובת חגירה - אם הגי'פ ברשיון רשום כ"רכב שטח" או "מדברי" - אזי אין חובת חגירה.
בהצלחה ותתחדש,

סיפור קצר:
רובנו בשטח לא נוסעים עם חגורות.
לפני כחודש, לאחר השטפונות, נסעה משפחה עם 3 ילדים בהיילקס על שביל בנחל הערבה. בשלב מסויים השביל "נעלם" (הזרם לקח אותו) והרכב התהפך לפנים על הגג.
כולם היו חגורים.
עפ"י מה שנאמר לי ע"י אחד מאנשיי צוות החילוץ - איש לא נפגע.
הם הפכו את הרכב חזרה, ולמרות המראה האוירודינאמי החדש והרגשת הקבריולט המשיכו בנסיעה...

דרור ברלי
16-03-10, 13:13
לגבי כיסא אחרי, היות ואני כבר אחרי הסיפור (סופה):
- התקנה מאוד פשוטה, מה שכן צריך מעט עבודת מסגרות להתאים תושבת לכסא.
יש גם מושבים זוגיים מקוריים של CJ/סופה + שתי חגורות מקוריות, שלא מצריכים שום מסגרות. מה שנקרא בולט-און.

- כסא של ברלינגו כולל 3 חגורות בילד-אין. אם תשיג - אני ממליץ בחום (אצלי מותקן כיסא של טרנו).
אכן מומלץ, אבל אל תשכח שבבודי של CJ/סופה, אם מתקינים מושבים על בתי הגלגלים, הם הופכים לגבוהים מאוד. חשוב לודא שבחורף, כאשר הברזנט/גג מותקן על הרכב, מבוגרים יוכלו לשבת שם בלי לכופף את הראש...

- לגבי חוגורות - גם אם לא רשום ברישיון מומלץ מטעמים מובנים. חגורות חדשות בחנויות חלקי חילוף אינן יקרות ושוות זהב. התקנה - תמצא מקום מתאים ותתקין עוגנים חזקים לחיבור החגורות.
- אם הג'יפ שאתה קונה הוא ארוך, אזי תבנה (גם זה פשוט) 2 ספסלי רוחב קטנים (קצרים) וזה משלים את המקום לשאר הנוסעים.
- מבחינת חובת חגירה - אם הגי'פ ברשיון רשום כ"רכב שטח" או "מדברי" - אזי אין חובת חגירה.
טעות! הפירצה הזו בתקנות נסגרה. חובה לחגור בכל סוג של רכב - פתוח, סגור, פרטי/מדברי/שדה/הרים/גבעות/יערות.

בהצלחה ותתחדש,

סיפור קצר:
לפני כחודש, לאחר השטפונות, נסעה משפחה עם 3 ילדים בהיילקס על שביל בנחל הערבה. בשלב מסויים השביל "נעלם" (הזרם לקח אותו) והרכב התהפך לפנים על הגג.
כולם היו חגורים.
עפ"י מה שנאמר לי ע"י אחד מאנשיי צוות החילוץ - איש לא נפגע.
הם הפכו את הרכב חזרה, ולמרות המראה האוירודינאמי החדש והרגשת הקבריולט המשיכו בנסיעה...

בקיצור - חובה לחגור, כל הזמן. גם בשטח, ולא בשביל השוטרים או הניירות או הביטוח אלא בשבילך. וזה למרות שרבים לא חוגרים בשטח, וזה עצוב ומכעיס. אפשר "להתפשר" ולחגור בשטח רק את חגורת הבטן, ואת חגורת הכתפיים (האלכסונית) להעביר מאחורי הגב. העיקר להיות חגור ולא לעוף מהרכב.

מספר שאלות :

1) האם גיפ ללא חגורות בטיחות זה דבר תיקני? אם לא, כמה עולה להתקין חגורת בטיחות ואיפה עושים את זה?
לא! לא תקני. שום רכב אינו תקני ללא חגורות, אלא אם מדובר ברכב ישן משנת 1969 ומטה. אפשר להתקין חגורות לבד - קונים חגורות מפירוקיה או חדשות. ממש לא יקר. אם אתה לא מתקין לבד כל מי שעוסק בהתקנת מושבים לרכבים מסחריים וכו' יתקין לך חגורות.

2) מספר שילדה ומנוע - האם לבדוק אם תואם לרישיון? אם כן, איפה אני מוצא את המספרים האלה? תמונות יעזרו
בוודאי שמספר מנוע ושילדה חייבים להופיע ברשיון!!! בוודאי שאתה צריך לבדוק את זה!!!.... מספר המנוע מופיע על בלוק המנוע מצידו הימני. מס' שילדה ב-CJ לא זוכר בדיוק, אבל גם שם בסביבה (צד ימין), על השילדה. יכול להיות שהמספרי םהנ"ל מלוכלכים מאוד ומלאים בבוץ/שמן ואז לא ייראו טוב - לא להתעצל, לנקות היטב ולוודא שכל אות ומספר תואמים למה שכתוב ברשיון.
עד הפעם הבאה - ניר

ש01
16-03-10, 14:49
דרור,
אם הפרצה נסגרה, מה הדין לגבי רכב עם ספסלי רוחב?

דרור ברלי
16-03-10, 14:57
אתה מתכוון לספסלים לאורך, וממש אין לי מושג, כי ספסלי האורך הרי מגיעים ללא חגורות בכלל.
ראיתי כמה שהגדילו ראש והתקינו חגורות בטן לספסלי האורך שלהם. האם זה תקני/בטיחותי? לעולם לא נדע. לדעתי עדיף על כלום.

אבל במושבים הקדמיים/מושב אחורי רוחבי חובה לחגור גם ברכב פתוח וגם ב"רכב שדה". זה בדוק.

גיא
17-03-10, 00:22
באמבולנסים של מד"א - יש מאחורה ספסל אורכי. יש עליו 3 חגורות בטן. וחובה לחגור אותן
אחרת אין ביטוח במקרה תאונה.

מה גם שאמב' לפעמים נוסע מהר ואם לא חגורים המלווה עלול למצוא את עצמו בפוזה רומנטית עם החולה ....

barak4*4
17-03-10, 06:01
סיפור קצר:
לפני כחודש...

רובנו?
מי זה רובנו?
אולי אתה וחבר מרעיך.

אני יכול לומר לך, בבטחון מלא, שרובנו, סליחה, כולנו (דהינו אני וכל חבר מרעי, שבעיברית זה מתרגם להרבה ג'יפאים) נוסעים חגורים בשטח.

אלא שנוסעים לא חגורים בשטח, הם אותם אנשים שנוסעים לא חגורים בכביש.
אין תרוצים, חגורות מצילות חיים.

אגב, אם כבר בעניין חגורות, תסתכל בשרשור הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=41924) בתגובה מספר 5, יש שם ברנש שלא אוהב את הילדים שלו, אז הוא מנסה להרוג אותם.
דארוויניזם במיטבו (רק חבל על הילדים).

ש01
17-03-10, 11:32
הי ברק,
לא צריך לכעוס ולו רק מהעובדה שאין ביננו ויכוח.
סופי שלנו הגיעה עם ספסלי אורך ללא חגורות ולמען הבטיחות הוספנו ספסל רוחבי וחגורות.
אצלנו בכביש, הילדים לא מרשים להתחיל לנוע לפני שהם חגורים (!) ואפילו בודקים וכועסים על רכבים שאנחנו רואים בהם ילד נראה דבוק לחלון או עומד בין כסאות ההורים.
יחד עם זאת,
בטיולים רוב החברה שאנו פוגשים לא נוסעים חגורים (למעט באיזורים מועדים לפורענות כגון מעלות למינהם).

דרור ברלי
17-03-10, 13:56
רובנו?
אגב, אם כבר בעניין חגורות, תסתכל בשרשור הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=41924) בתגובה מספר 5, יש שם ברנש שלא אוהב את הילדים שלו, אז הוא מנסה להרוג אותם.
דארוויניזם במיטבו (רק חבל על הילדים).

אני מאוד רוצה להאמין שהילדים חגורים במושבים שלהם, ושהאבא חגור ברצועת הבטן ושהרצועה האלכסונית נמצאת מאחורי הגב שלו.

ניר.א
19-03-10, 19:30
[quote=דרור ברלי;300845]אתה מתכוון לספסלים לאורך, וממש אין לי מושג, כי ספסלי האורך הרי מגיעים ללא חגורות בכלל.
ראיתי כמה שהגדילו ראש והתקינו חגורות בטן לספסלי האורך שלהם. האם זה תקני/בטיחותי? לעולם לא נדע. לדעתי עדיף על כלום.

בסופה שלי (סליחה ..היתה שלי ועכשיו כנראה של איזה בדואי)
היו ספסלי אורך והיו גם חגורות בטיחות ,ככה היא הגיעה ממשמר הגבול,לא אני התקנתי אותם.
אמנם חגורות בטן אבל חגורות !!!
וחשוב לחגור גם בכביש וגם בשטח ולא כי זה מה שהחוק מחייב (טוב ,אולי גם בגלל זה)!

אמנון
19-03-10, 22:37
אתה מתכוון לספסלים לאורך, וממש אין לי מושג, כי ספסלי האורך הרי מגיעים ללא חגורות בכלל.

יש מישהו שיודע מה החוק לגבי ספסלי אורך?
הג'יפ שלי מדברי לשעבר עם ספסלי אורך, ללא חגורות מאחורה.

מישהו יודע משהו מוסמך בנידון?

מדברי
22-03-10, 15:38
שלום לכולם

בשעה טובה קניתי CJ8 ארוך ויש לי כמה שאלות :

1) טל"ת וטא"ת - איפה אני מוצא חומר שמסביר?
2) הגיפ זקוק לפחחות ממש קלה - איפה אני מוצא פחח טוב באיזור המרכז.

תודה
ניר

נ.ב. תודה רבה לכולם על העזרה תוך כדי........

עירא
22-03-10, 21:24
א. תתחדש, ותהנה ממנו.

ב. לגבי 1,
ספר טיפולים בעברית לג'יפ CJ8 (http://www.jeepolog.com/UserFiles/downloads/cj8_hebrew_manual.pdf)
ספר טיפולים מקורי של ג'יפ CJ8 ישראלי צבאי ("סיקס"), סרוק בפורמט PDF (נדרשת תוכנת Adobe Acrobat Reader). גודל הקובץ 17 מגה. להפעלת הקובץ נדרשת סיסמא - JEEPOLOG באותיות גדולות.

ספר דרג ג' לג'יפ CJ8 (http://www.jeepolog.com/UserFiles/downloads/cj8_hebrew_manual_dgimel.pdf)
ספר דרג ג' של ג'יפ CJ8 ישראלי צבאי ("סיקס"), בא בהשלמה לספר הטיפולים הראשי. בעגה הצבאית דרג ג' זה טיפולים קצת יותר מורכבים, מבחינת החובב זה לא אומר כלום. הספר סרוק בפורמט PDF (נדרשת תוכנת Adobe Acrobat Reader). גודל הקובץ 5 מגה. להפעלת הקובץ נדרשת סיסמא - JEEPOLOG באותיות גדולות.

מומלץ גם להחזיק אחד כזה (http://www.amazon.com/dp/1563922215?tag=jeepolog-20&camp=14573&creative=327641&linkCode=as1&creativeASIN=1563922215&adid=1X9A48DMX49NDZCYZ7CM&).

עירא

-->