PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת סרן לדנה 44

grand
15-04-03, 12:46
ב ZJ שלי קיים סרן אחור דנה 35C פתוח + ABS לא בטוח לגבי יחס העברה , לא ניתן לזהות רישום על הסרן. כיוון שברצוני להתקין נעילה אחורית - כנראה נשלטת
ARB חשבתי שרצוי להחליף את הסרן החלש יחסית במשהו קשוח יותר - דנה 44 , נניח שיש לי סרן במצב טוב של סופה. האם יתאים? הבעיות שאני רואה אותן כרגע.
ABS, תושבות לספירלות מאחור על הסרן, בלמי דיסק אחוריים שקיימים אצלי. וכמובן יחס העברה. דעתכם ... בתודה

רמי.

נמרוד
15-04-03, 17:28
ב ZJ שלי קיים סרן אחור דנה 35C פתוח + ABS לא בטוח לגבי יחס העברה , לא ניתן לזהות רישום על הסרן. כיוון שברצוני להתקין נעילה אחורית - כנראה נשלטת
ARB חשבתי שרצוי להחליף את הסרן החלש יחסית במשהו קשוח יותר - דנה 44 , נניח שיש לי סרן במצב טוב של סופה. האם יתאים? הבעיות שאני רואה אותן כרגע.
ABS, תושבות לספירלות מאחור על הסרן, בלמי דיסק אחוריים שקיימים אצלי. וכמובן יחס העברה. דעתכם ... בתודה

רמי.
תושבות לספירלות, למוטות הרדיוס, לבולמים. הכל שונה. זה הדברים העיקריים. על בלמי הדיסק מאחורה כמו גם על הABS אפשר לוותר. יחס העברה לא בעייה להחליף.
בשורה תחתונה - לא מעט עבודה. יש אפשרות לשדרג את הציריות - להערכתי זה יצא יותר זול ובטח שיותר פשוט, לא פחות חזק, ואתה לא צריך לוותר על הדיסקים והABS.

asafk
15-04-03, 19:38
לוותר על הABS?
זה רכב אמריקאי. הוא לא מתקרב ללעמוד בתקני בלימה בלי ABS!!!
דיר בלאק! :evil:

אסף.

יוני5
15-04-03, 23:33
סליחה על הבורות, אבל מה לגבי no slip ב35 as is?

חלש במושגים אמריקאים זה ב(חוסר) יכולתו להתמודד עם צמיגים במידות שאנחנו צריכים להיות שר המשטרה או מאפיונר ידוע על מנת לחשוב עליהם אפילו.
בקיצור, למה להחליף את ה35?

יוני5

grand
16-04-03, 00:12
להישאר עם הדנה 35? אפשרי אך מסתכן בשבירות אקסים . לפי דעתכם ה 35 יחזיק היטב עם ARB ? , יוני, כנראה שאני אגרד עוד כמה דולרים ואקח ARB במקום NOSLIP רק בגלל השקט הנפשי שלי בכביש.
רמי.

יוני5
16-04-03, 09:53
רמי ידידי,

מכיוון שיש לי ARB חדש עבורך, אשמח למכור לך אותו תמורת מחיר מופקע בתוספת ממצא ארכיאולוגי מארמונות סדאם, אבל תתייעץ עם מומחים לגבי ההפרעה של הנו סליפ ברכב כמו שלך (4X4 קבוע, רך ומפנק).
אני נוסע עם הנו סליפ בסופה והיא לא מורגשת למעט בסיבובים חדים (סיבוב של כל ההגה - כמו U-turn).

ההפרש בכסף הוא משמעותי, ואני לא בטוח שלא כדאי לשים את הנו סליפ.

בכל מקרה אם תחפוץ ב ARB הרי שאשמח למכור לך את שלי.

חג שמח,
יוני5

נמרוד
16-04-03, 10:03
דנה 35 מאופיין הציריות באותו חוזק ( קוטר, מספר שיניים) כמו בדנה 30 קדמי. מה שמספיק טוב לנו מקדימה, גם עם צמיגי 33, גבולי מאחורה, שאיך שלא מסתכלים כמעט תמיד עומד בעומסים הגבוהים יותר. וציריות דנה 35 נשברות, לא סתם יש שוק עצום של שיפורים ושדרוגים לסרן הזה.
התקנה של נעילה אחורית מן הסתם תוביל לנעילה קדמית ולסטטוס של ג'יפ עבירות, ולכן במבט לעתיד שדרוג כלשהו של הסרן האחורי מתבקש. אבל במקום לדחוף שם סרן אחר עם המון עבודה וניסוי וטעייה, אפשר לשדרג כזה סרן עם דיפרנציאל ננעל חזק יותר (ARB) וציריות מחוזקות (יש כמה חברות שמייצרות קיטים), זו הדרך המקובלת "שם" ואני חושב שהיא מאד סבירה.

RINCEWIND
16-04-03, 10:19
http://www.tellico4x4.com/axle/sup35.htm

לדעתי הפתרון הכי טוב.
גם חזק, עם נעילה, ואם תחשב את זה, אז במחיר הכי טוב (ולא דורש שינויים)

חג שמח
אמיר

grand
16-04-03, 23:49
יוני אחי אשמח לעזור לך להיפטר מה ARB שלך תמורת סכום סימלי :lol: :lol: :wink:
נדבר אחרי החג.
רמי.

-->