PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסלול חוצה מערב הנגב

יקיר גרין
03-03-10, 16:16
אנחנו רוצים לעשות את המסלול הנ"ל ביומיים.
http://www.jeeptrip.com/track.asp?item=49&group=12
יש המלצה לנקודת לינה קרוב לתחילת המסלול?
כמה שעות נסיעה בערך יקח המסלול בקצב טיול רגוע?

הרכבים הם היילקס וספורטאג' ...

בתודה מראש!
יקיר

eran4x4
03-03-10, 16:26
המסלול מתחיל בשולשה חניוני לילה....

אחד ליד קניון עדה ושניים בפאראן צמוד לכביש 40

פרטים במפה

שים לב לתאור נקודת ההתחלה של המסלול - התשובה בגוף השאלה.

שלמי
03-03-10, 16:48
החניון המוצלח יותר הוא זה שבבאר עדה, גם רחוק מכביש 40 וגם אין שמש על הבוקר.

לא ברור לי איך כותבים על מסלול שהוא "בינוני-קל", שמתאים לכל רכב שטח, וגם שהוא "מסלול בינוני ברוב שלביו וכולל מספר עליות, ירידות ומעברים טכניים קשים המצריכים מיומנות" :confused:

כרגע אני לא מצליח להיזכר במעברים טכניים קשים במסלול הזה (עברתי רק על תיאור המסלול הקצר בקישור), אבל אם כן יש כאלה, אולי צריך לחשוב שוב לגבי הספורטאז', במידה והיא ללא שיפורים/צמיגים וכו'.
או שסתם כתבו על המעברים הטכניים הקשים לטובת הכסת"ח :confused:

יקיר גרין
03-03-10, 17:42
תודה, ערן, רציתי את התגובה של שלומי ... מה החניון המומלץ ...

שלומי, יש לך מושג כמה זמן נסיעה יקח כל המסלול?
אנחנו לא רוצים לצאת מוקדם בבוקר מחניון הלילה, אבל מצד שני אנחנו נהיה כבר שם בבוקר (לא יוצאים מהצפון ...)

שלמי
03-03-10, 18:35
לגבי כמה זמן ייקח המסלול זה עניין מאוד אינדיבידואלי.
לאופי הטיולים שלי זה מסלול ליומיים מלאים, כולל עצירות במקומות השווים לאורך המסלול, כמו הקניון הלבן (אמור להיות מלא), גב צניפים (אמור להיות מלא כנ"ל), הדיונה של הכסוי (במיוחד לילדים - כנ"ל גם קניון עדה בתחילת המסלול) וכו'.
רוב השבילים הם נוחים, ואפשר ליסוע מהר, אבל לדעתי האישית לעשות את המסלול הזה כ"ראלי" ביום אחד זה פיספוס, כמה פעמים כבר יוצא לעבור במקומות האלה, אז לא לעצור ? זה נקרא לסמן וי, לא לטייל.
אני הייתי מחלק את המסלול הזה לשניים, עם עוד לילה באמצע, לפי ההתקדמות והחניונים.
חוץ מזה, לא צריך להיצמד למסלול הכתוב, כל תכנית היא בסיס לשינויים, לא צריך להיגרר עד יטבתה, בטח לא ביום אחד, ואפשר להשאיר משהו לטיול הבא.
אפשר לצאת מהצניפים לכיוון הכביש, אפשר גם לצאת מהקניון הלבן לכביש הגבול, הכל לפי ההתקדמות והמוטיבציה.
אה, ולגבי המעברים הטכניים כנראה המשורר התכוון למורד צניפים, נראה לי שעליו עדיף לוותר עם ספורטאז', כנ"ל הר צניפים, אין בעיה ליסוע מסביב.
תהנו.

ד ו ר ו ן
03-03-10, 22:31
לגבי המעברים הטכניים כנראה המשורר התכוון למורד צניפים, נראה לי שעליו עדיף לוותר עם ספורטאז', כנ"ל הר צניפים, אין בעיה ליסוע מסביב.
תהנו.
הנוף מלמעלה שווה את ההגעה לשם.

יקיר גרין
04-03-10, 11:05
הנוף מלמעלה שווה את ההגעה לשם.

תודה, דורון!
אתה מדבר על הנוף מהר צניפים?

kobiarava
04-03-10, 15:14
הספורטאז' כנראה תקבל מכה בתחת במדרגה בתחתית מורד צניפים.
יקיר-תודיע לחן, שחסר לו אם הוא מסיים כאן טיול ולא קופץ לקפה...:D

קובי

ד ו ר ו ן
04-03-10, 20:49
תודה, דורון!
אתה מדבר על הנוף מהר צניפים?
כן,
ואם אתה לא רוצה להתמודד עם המעברון בתחילת העליה אז אפשר לבוא מסביב, הכיפה למעלה היא לדעתי אחת הנקודות היותר מוצלחות באזור.

-->