PDA

צפייה בגרסה מלאה : השפעת גשר ותושבת גיר על העברת הילוכים

shiko333
04-03-10, 07:51
האם מישהו נתקל כבר בתופעה שלאחר החלפת גשר \ תושבת גיר החלו בעיות העברת הילוכים ?
(הילוכים נכנסים קשה , לא הילוך ספציפי כל פעם הילוך אחר... )

mik_l86
04-03-10, 10:16
אם הבנתי נכון אז מדובר על גיר רגיל,
כנראה שלא התקינו את זה כמו שצריך ואז הידית לא מתפקדת נכון, אם זה אוטומט אז גם יכול להיווצר שם חופש.

shiko333
04-03-10, 11:16
אם הבנתי נכון אז מדובר על גיר רגיל,
כנראה שלא התקינו את זה כמו שצריך ואז הידית לא מתפקדת נכון, אם זה אוטומט אז גם יכול להיווצר שם חופש.

מדובר על גיר רגיל , השאלה היא האם באופן עקרוני גשר שמותקן בצורה לא נכונה ו\או תושבת לא מתאימה עלולים לגרום לתופעה שציינתי שהיא קושי בהעברת הילוכים (משתנה מפעם לפעם ההילוך הבעייתי ).
הסיפור החל לאחר החלפת גיר , אני יודע בוודאות מוחלטת שהגיר שהותקן תקין כי למעשה נסעתי איתו עד לרגע שפורק והועבר לרכב הנוכחי שלי בו נוצרה הבעייה .

האם נתקלת בדבר דומה , ללא קשר להלפת גיר - הכוונה היא בגשר או תושבת שיוצרים קושי כזה ...

מוני אורבך
04-03-10, 12:17
נראה לי שהבעיה היא יותר בהחלפת הגיר מאשר תושבת הגיר.
כאשר מחליפים גיר נוגעים גם בקלץ.
קלץ לא תקין או שאינו מפריד טוב יכול לגרום בבעיה בהחלפת הילוכים.
יתכן ואותו לא התקינו נכון או שדפקו משהו בקלץ או במנגנון שלו.

תושבת גיר לא תקינה\לא מותקנת נכון לעניות דעתי לא תגרום להחלפות קשות בגיר.
היא יכולה לגרום לרעידות, אבל זה סיפור אחר.

shiko333
04-03-10, 13:18
לאורך כל ביצוע העבודה הייתי מתחת לליפט וכל בורג שנפתח ראיתי ... הקלאץ לא פורק ולמעט מיסב הלחץ שהיה גמור ורועש שהוחלף לחדש ומקורי של KOYO לא פורק שום דבר שקשור למכלול הקלא'ץ , על אף העובדה שהקלאץ היה תקין ולמיטב דעתי גם כרגע הוא תקין - בוצע מרכוז לקלאץ כפי שנהוג לעשות ומלבד פעולה זו שום דבר חריג.

העניין הוא שהילוכים מסויימים בצורה רנדומלית נכנסים פעם חלק ללא נקישות וללא מאמץ ולעיתים אותם הילוכים נכנסים בצורה קשה מאד ...

מה שאני מנסה להבין האם לגשר ישנה השפעה עד כדי כך גדולה על יכולת הגיר להעביר הילוכים בצורה חלקה שכן אין כאן שטנגות או כבלים למינהם שמקשרים בין הידית לגיר , ההילוכים והידית כאן מתחברים בצורה ישירה - ידית לתוך גיר ומכאן החשש שמדובר במשהו אחר...

shmulikbg
04-03-10, 16:29
לאורך כל ביצוע העבודה הייתי מתחת לליפט וכל בורג שנפתח ראיתי ... הקלאץ לא פורק ולמעט מיסב הלחץ שהיה גמור ורועש שהוחלף לחדש ומקורי של KOYO לא פורק שום דבר שקשור למכלול הקלא'ץ , על אף העובדה שהקלאץ היה תקין ולמיטב דעתי גם כרגע הוא תקין - בוצע מרכוז לקלאץ כפי שנהוג לעשות ומלבד פעולה זו שום דבר חריג.

העניין הוא שהילוכים מסויימים בצורה רנדומלית נכנסים פעם חלק ללא נקישות וללא מאמץ ולעיתים אותם הילוכים נכנסים בצורה קשה מאד ...

מה שאני מנסה להבין האם לגשר ישנה השפעה עד כדי כך גדולה על יכולת הגיר להעביר הילוכים בצורה חלקה שכן אין כאן שטנגות או כבלים למינהם שמקשרים בין הידית לגיר , ההילוכים והידית כאן מתחברים בצורה ישירה - ידית לתוך גיר ומכאן החשש שמדובר במשהו אחר...
ראשית..בדוק את שמן הגיר. אם יש מספיק, ואם אכן הוא המתאים לגיר.
סבירות גבוהה מאוד שכן מדובר בבעיית מצמד.
אגב, אם לא פתחו אותו...למה ביצעו מירכוז?

-->