PDA

צפייה בגרסה מלאה : מים ירוקים - זקוק לייעוץ ועזרה

yarinzim
04-03-10, 17:39
שלום לכולם!

אני זקוק לקצת מידע לגבי מעבר למים ירוקים. יש לי בלייזר שנת 90, מנוע 5.7 בנזין.
לפני מספר ימים הטרמוסטס שלי נתפס, זוהי לא פעם ראשונה שזה קורה לי בשנה וקצת האחרונות. כשהלכתי להזמין טרמוסטס חדש דיברתי עם הבחור במוסך והוא יעץ לי שני דברים:

א. לקדוח חור קטן בטרמוסטס החדש על מנת לאפשר מעבר מים מינימלי אך רציף, הוא טוען שההליך רצוי ברכבים ישנים. אז דעתכם בנושא אם אפשר..

ב. הוא אומר שהסיבה שנתפסים לי "הרבה" טרמוסטטים זה כי המנוע והרדיאטור מלאים חלודה. לטענתו אין שום בעיה לעבור למים ירוקים, כל מה שאני צריך לעשות זה לשטוף קצת לפני את המנוע עם צינור ולתת לו גם לעבוד ככה קצת וגם את הרדיאטור.

עכשיו.. לפני כשנה הייתה לי נזילה ברדיאטור, וכשהלכתי לתקנה, הרדיאטור עבר שטיפה רצינית וגם אז שאלתי אם אפשר לעבור למים ירוקים ונאמר לי שבשום פנים ואופן לא בגלל שהמים הרגילים יוצרים אבנית וחלודה שנכנסות לכל מיני חריצים קטנים במנוע וברדיאטור.
ואם אני יעבור למים ירוקים הם יאכלו את האבנית והחלודה והם מסוגלים אפילו לפרוץ את הבלוק או את הרדיאטור. ז"א לפי מה שנאמר לי זה שאם אני כבר משתמש במים רגילים אני צריך להישאר איתם.
זה השלב בו אני פונה לידע ולניסיון האישי שלכם על מנת לעזור לי להחליט, כי בקצב הזה טרמוסטס בשנה נראה לי קצת מוזגם.

בברכה, ירין.

RONI
04-03-10, 18:16
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=30287&highlight=%EE%F9%E0%E1%FA+%EE%E9%ED
ככ הרבה נאמר.

yarinzim
04-03-10, 19:18
רוני תודה.. השתמשתי כנראה בכל מילות החיפוש הלא נכונות.
אשקול את צעדיי בנושא מי הקירור לאחר עיון בשרשורים.

ירין.

matokik
04-03-10, 23:52
סתם שתדע ומנסיון שלאחר בירור (לכל הספקנים, אומר מראש שאמנון מהמרכזי בבאר שבע אמר לי את הדבר הבא):
זה לא משנה אם נוזל הקירור הוא סגול, כתום, כחול או ירוק, הכל אותו הדבר.
מה שכן משנה היא התכולה של הנוזל, יש כאלה ויש אחרים, פשוט השתדל לשים את המים הדרושים לרכב שלך.
אז הטמבל שאל (אני הטמבל) "אבל אמנון איזה מים מתאימים לי?" והתשובה הייתה: כל מים שעל הבקבוק שלהם כתוב "מתאים לרכבי בנזין"
הטמבל הקשה: "אבל אמנון אם לא כתוב?" ואמנון ענה: אז מותר, יאלה לך לקנות, ביי
בסדר? יש תשובה?

אמנון
05-03-10, 00:05
עמדתי באותה הדילמה, זו היתה התוצאה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=30287

עד עכשיו המנוע לא נפרץ והכל על הכיפאק.

אמנון.

yarinzim
05-03-10, 08:17
תודה רבה חברים, הצלחתם לשכנע אותי בעזרת השרשורים הקודמים.
אני חייב לציין שהמצב אצלי לא גרוע כמו שהיה אצלך, אמנון. אצלי המנוע והרדיאטור יחסית נקיים לגמרי, אין הצטברות יתר של חלודה במקומות שנראים לעין.
כמו כן שיכנע אותי המשפט מהשרשור שלך: שעדיף להחליף למים ירוקים ולהיתקע בחצר מאשר על איזה צלע של הר, לכן אני אחליף היום מים וכמובן אעדכן לאחר זמן מה.
תודה רבה לכל העונים, ירין.

yarinzim
06-03-10, 12:25
אוקיי, הולחפו מים הברז במערכת במים ירוקים. כמו כן הוחלף גם התרמוסטס בחדש שבו קדחתי חור קטן בעצת מספר אנשים על מנת לאפשר מעבר רציף של מים.
העיניין הוא שעכשיו לוקח לרכב הרבה זמן להתחמם, הבנתי שגם נוזל הקירור תורם לזה אך השאלה היא אם עשיתי טעות כשקדחתי את החור, כי חום המנוע לא מצליח להגיע לטמפ' הפתיחה של התרמוסטס.
הטמפ' נעצרת בערך בקצת יותר מ70 מעלות, בזמן שטמפ' העבודה של התרמוסטס היא 90 מעלות. היא קצת מטפסת ומיד יורדת, ז"א המנוע לא מגיע לטמפ' עבודה אידיאלית שנקבעה לו ע"י התרמוסטס.
האם כדאי לסתום את חור הקידוח ולתת לו לעבוד כפי שתוכנן?

ירין.

RONI
06-03-10, 12:55
אל תתעסק,מי מתעסק? מיקו?
תן למערכת לעבוד ולעבוד. תקרע למנוע את הצורה.תן לו לרוץ ככה הרבה זמן.
ואז בטוח המערכת תעלה לטמפ עבודה.
החור לא משפיע כלום על פתיחת הטרמוסטט ו/או מעבר המים הדרך הרגילה ,בסירולציה.
סע וסע וסע ,פרסס ודווח.

yarinzim
06-03-10, 13:48
איזה שפיץ אתה רוני :)
אני אקשיב לעצתך! כי במחשבה שנייה הטמפ' נמצאת איפה שהיא הייתה נמצאת כשהתרמוסטס הישן היה פותח ככה שזה בעצם מתאזן - במקום לפתוח לסגור וחוזר חלילה הוא פשוט יושב בטמפ' הקבועה שלו.

תודה, ירין.

-->