PDA

צפייה בגרסה מלאה : התאמת מושב לבסיס הידראולי

ishc
06-03-10, 18:06
שלום לכולם.
יש לי ברכב כיסא נהג הידראולי. המנגנון הידראולי מצויין אבל המושב עצמו די מעפן ואי אפשר לכוון את המשענת. לאחרונה השגתי שני כיסאות של הונדה סיוויק. אחד הורכב עבור כיסא נוסע ואת השני אני רוצה לחבר על התושבת ההידראולית. מישהו עשה משהו כזה בעבר? אפשרי? ריאלי?
בתודה מראש
צחי

shmil
06-03-10, 19:13
אפשרי. כך נבנה כסא הנהג שלי.
מחייב הרבה מחשבה.

ishc
06-03-10, 19:25
אפשרי. כך נבנה כסא הנהג שלי.
מחייב הרבה מחשבה.

אוקיי.
יש עצות שימושיות?

yarinzim
06-03-10, 19:28
רגע שמיל, למה נראה לך שיתנו לך להתחמק מזה כ"כ מהר :)
נתת פה כיוון אבל בשרשור של הוויליס שלך אין אפילו מבט חטוף על כיסא הנהג.
אז שתף אותנו קצת, למה גם אני בדילמה דומה - יש לי כיסאות מעולים! אבל תושבות שהן מסגרת ברזל שאפשר להגיד עליה הרבה דברים... רכה זו לא אחת מהן.

ירין.

shmil
06-03-10, 19:37
להרגע, אחד אחד.
אין לי עצות מיוחדות לת לכם במצב הזה מסיבה מאד פשוטה - כל תושבת הידראולית והחיבור שלה.
לצורך העניין - היו לי ברכב שני כסאות הידראוליים.
לשתי התושבות ההידראוליות הותאמו כסאות זהים, אבל ההתאמה היתה שונה לחלוטין, עקב המבנה השונה של כל תושבת.
בתושבת אחת - פורק הכסא הישן, נבנו 4 מחברים שחיברו את הכיסא החדש לתושבת ההידראולית, והותקן בכסא החדש מנגנון כיוון לגב, שלא היה לו. היום, מזה כמה חודשים, כסא הנוסע כבר לא הדראולי, כי נבנה באותו המקום תושבת למטבח בנזיניה.
בתושבת השנייה, זו של מושב הנהג - פורק המושב הישן, נחתך חצי מהגב הישן, חובר הגב החדש בריתוך, עם מנגנון כיוון זוית הגב שהיה לכסא, ואילו המושב הונח וחובר בעזרת ברגים לעריסת המושב הישנה.

כמו שאמרתי - כל זוג - כסא ותושבת, והסיפור שלו.
אולי, אם תשימו תמונות של התושבות ההידראוליות ושל הכסאות, אולי אוכל לייעץ וירטואלית.

ishc
06-03-10, 19:47
אצלי סך הכל המושב מחובר לעריסה כמו שאמרת אבל כיוון המשענת נמצא כחלק מהבסיס. המטרה שלי היא להעיף את המשנת ואת התושבת שלה ולחבר את כל הכיסא של ההונדה קומפלט לתושבת ההידראלית וככה מנגנון כיוון הגב נשאר של הכיסא של ההונדה אבל כיוון המרחק למשל נשאר של הסמגרת ההידראולית. הפחד היחיד שלי הוא שהכיסה יהיה פשוט גבוה מדי.

shmil
06-03-10, 19:57
הפחד היחיד שלי הוא שהכיסה יהיה פשוט גבוה מדי.
ואיך אני אמור לעזור לך להתגבר על הפחד?
אולי להציע לך לקחת מטר, למדוד גבהים, ולהתחיל לחבר ולחסר?
או לנחש בעצמי, על בסיס כל הנתונים והתמונות שצירפת?

תומר א.
06-03-10, 20:02
בד"כ ניתן לפרק את כיוון המרחק גם מהכיסא וגם מהתושבת ההדרואלית.
לכל כיסא נידרשת התאמה אישית הדבר אינו מסובך אך מצריך תכנון.
תמונות יעזרו.

ishc
06-03-10, 23:38
ואיך אני אמור לעזור לך להתגבר על הפחד?
אולי להציע לך לקחת מטר, למדוד גבהים, ולהתחיל לחבר ולחסר?
או לנחש בעצמי, על בסיס כל הנתונים והתמונות שצירפת?

שמיל תרגע! אתה לא צריך לעזור להתגבר על הפחדים שלי או לשלוח אותי לקחת מטר כמו ילד קטן. התגובה הצינית שלך אינה במקומה. אם אינך מעוניין לעזור אל תגיב או תמתין עד שאני אגיע לצלם תמונות ואז תגיב בצורה שתועיל.

בכל מקרה הנה כמה תמונות של הכיסא. אם למישהו יש איזו הצעב שתעזור ולא סתם התנגחות חסרת טעם הוא מוזמן לכתוב את דעתו.
לילה טוב ושבוע טוב.

תומר א.
08-03-10, 16:12
תמונות נחמדות אבל לא שוות הרבה,כנראה שלא הייתי מספיק ברור.
איך המושב מחובר לתושבת איך המסילה מחוברת לתושבת, תעיף את הגומי ותסתכל בפנוכו.
המושב שאתה רוצה לשים, מה ההבדלים בינו לבין המושב הקיים.
גובה זה שטויות אתה צריך לחשוב בתלת מימד או שתחרבן קוביות.
אגב לשמיל יש בדיוק את אותו הכיסא, ואותו הוא התאים לכיסא אחר, אך ע"פ תגובתך האחרונה לא הייתי מצפה ממנו לעזרה בעשור הקרוב.
בהצלחה.

ishc
08-03-10, 16:21
תמונות נחמדות אבל לא שוות הרבה,כנראה שלא הייתי מספיק ברור.
איך המושב מחובר לתושבת איך המסילה מחוברת לתושבת, תעיף את הגומי ותסתכל בפנוכו.
המושב שאתה רוצה לשים, מה ההבדלים בינו לבין המושב הקיים.
גובה זה שטויות אתה צריך לחשוב בתלת מימד או שתחרבן קוביות.
אגב לשמיל יש בדיוק את אותו הכיסא, ואותו הוא התאים לכיסא אחר, אך ע"פ תגובתך האחרונה לא הייתי מצפה ממנו לעזרה בעשור הקרוב.
בהצלחה.
תודה תומר, כנראה שאני אצטרך להתמודד עם הפרוייקט הזה לבד. אני מבין שדרך האתר קשה מאוד לעזור.

-->