PDA

צפייה בגרסה מלאה : חופש בדיפרנציאל האחורי (סמוראי 89)

המהנדס
18-08-04, 00:05
יש חופש שקצת מציק לי
כאשר משחררים את דוושת הקלאץ' נשמע מן קליק
סובבתי את הדרייב שאפט ביד ויש חופש לא ממש גדול אבל בכל זאת קצת מציק השאלה האם צריך להחליף וכמה יעלה פיניון או קורונה (או גולדסטאר :P )

אלון_ק
18-08-04, 00:31
מהרעיון של קורונה או פיניון פגומים אתה יכול לרדת. אם הייתה נשברת שם שן היית יודע את זה - רעשי הטחינה היו רמז דק (כמו פילה בהריון).

בנוהל דרדור:

צלב גמור או בדרך החוצה: אני מניח שפסלת את זה, אז תתדרדר הלאה.

סביר ביותר להניח שהספלינים או המגרעות שלהם על הסליפ יוק שלך נשחקו. הייתה לך גומיה על היוק שהגנה מאבק? מין אקורדיון כזה? אם לא, נכנס אבק לספלינים ובהחלט ייתכן שהוא ביצע שם שמות. תוריד את הדרייבשאפט ותבדוק. גם אם כן הייתה זה עדיין יכול להיות.

חופש בסטליטים או מרווח בין הקורונה לפיניון: תמיד רצית להחליף מחז"שים מאחור, לבדוק מה מצב הסייד גירס והסטליטים. הנה ההזדמנות שלך... עיין בכתבה על התקנת נעילה, היא תדריך אותך מצויין איך להגיע לשם. וודא מראש שיש לך מדיד למרווח הקורונה/פיניון ותתחיל לפתוח ברגים. הרבה ברגים. מיליון ברגים. (סליחה, טראומה קלה - ביצעתי פתיחה של סרן אחורי 3 פעמים ב4 שבועות האחרונים :cry:. ויש עוד אחת בדרך...). אם אין לך מאיפה להשיג סטליטים חדשים ותזדקק לכאלו, אתה יכול לקחת את שלי עד שתשיג לי אחרים. הסייד גירס שלי שמורים לאיתי, מצטער.

חופש במיסבי הפיניון עם או בלי חופש במיסבי היציאה של הטרנספר. אני אפילו לא נכנס לזה - זה גם לא סביר ביותר וגם יומיים עבודה לפחות.

שוב, אני מהמר על ספלינים שחוקים.

אלון_ק
18-08-04, 00:39
מממ... אחרי כל זה אולי אני גם אענה לשאלה שלך.

חופש קטן זה נורמלי. המערכת מאפשרת חופש מינימלי, בפרט אם יש לך נעילה. תאר לנו במעלות, אם אפשר. סיבוב שלם=360, תחלק. הייתי מעריך שעד 20 מעלות זה די נורמלי, אבל זו זריקה באוויר.

הקליק שלך נוצר כתוצאה מכך שאיפשהו בין הטרנספר ועד לקורונה יש חופש גדול מדי בין שני חלקים. אם תסובב מוט ברזל אחד בקצה אחד שלו, הקצה השני מייד יסתובב גם. ב"מוט" שהוא המערכת מהטרנ' עד הדיפ' יש לך 3 נק' בהם יש חלקים שיכולים לגרום לכשל ברצף אחיד של העברת הכח: 2 צלבים וסליפ יוק. חופש בכל אחד מאלו (ובפרט ביותר מאחד) עשוי לגרום לקליק. אלו גם המערכות בעלות הבלאי הגבוה יותר, לכן אני מהמר עליהם. קורונה/פיניון/סטליטים זו אפשרות, אבל לפני שאתה רץ לפתוח סרן בדוק את הדרייבשאפט היטב.

בקיצור, הקליק לא נורמלי, לא תקין, לא אמור להיות שם. דרייבשאפט, כנראה. החופש (אם הוא קטן) כן.

המהנדס
18-08-04, 00:54
תודה על תגובתך המהירה
ספלינים=חריצים שעל הסליפ יוק?
אם כן אז עברתי על זה גירזתי וזו לא הבעיה (למרות שהם שחוקים נראה כי מעולם לא שמו שם גומי/פלסטיק מגן)
צלב? נו באמת... (אבל יצאת מזה באלגנטיות)
חופש בתוך הביצה זו הבעיה, השאלה אם שווה להתחיל להתעסק....
אבא שלי (גם "אבי הרוחני" במכונאות) אומר לא לגעת כי יחזיק מעמד יפה מאוד

מיליון ברגים ? או גג"שים שעפים ? פשוט אף פעם לא פירקתי את הדיפ' (אולי החלק היחידי שלא פירקתי באוטו).

אלון_ק
18-08-04, 01:18
ספלינים=חריצים שעל הסליפ יוק?

כן. חריצים על מוטות ברכב הם ספלינים - ספלינים בפיטמן, ספלינים בציריה וכו'. באנגלית: SPLINE (יחיד), SPLINES (רבים).

למרות שהם שחוקים נראה כי מעולם לא שמו שם גומי/פלסטיק מגן

גומיה כזו עולה 10 ש"ח. זה או זה או שיפוץ דרייבשאפט, תבחר. נכון, 10 ש"ח אתה תשלם היום ועל שיפוץ רק בעוד מי-יודע-כמה-זמן. המשוואה ברורה.

תוריד את הדרייבשאפט ותבדוק את החופש כמו שבודקים צלב, רק על הסליפ יוק. אם לא תמצא כלום, סבבה - תנקה את הדרייבשאפט טוב טוב עם סולר/ספריי קרבורטורים, תגרז שוב, שים גומיה ושלום על ישראל. אם לא הכל טוב... שים עדכון.

אם כן אז עברתי על זה גירזתי

זה שגירזת לא פותר כלום אם יש שם בעיה. הגירוז הוא עבור הקלה בתנועה פנימה והחוצה, אני מדבר על תנועה בציר משיקי (בסיבוב, כמו כשהדרייבשאפט עובד).

חופש בתוך הביצה זו הבעיה, השאלה אם שווה להתחיל להתעסק....
אבא שלי (גם "אבי הרוחני" במכונאות) אומר לא לגעת כי יחזיק מעמד יפה מאוד

נניח שאביך צודק ושהחופש שלך סביר. נניח שבדקת שלציריה אין חופש בתוך הביצה (בעצם בסייד גירס). זה עדיין לא מסביר למה יש לך "קליק" כפי שאתה מתאר. דרייבשאפט, לעומת זאת, כן, כך שגם תחת ההנחות האלו אתה עדיין צריך להוריד אותו. את הרווח בין הקורונה לפיניון (יש שם רווח, אבל קטן) אתה לא אמור להרגיש בנסיעה.

אגב, צלבים בדרייבשאפט העליון בדקת? גם גורם אפשרי.

כל זה מתוך הנחה שאין לך נעילה אחורית, אגב.

המהנדס
18-08-04, 01:51
שוב תודה
אני אנסה לבדוק שוב.

חנן א.
19-08-04, 01:34
יש סיכויים לא קטנים שמדובר בחופש (נורמלי) בין הספליינים של הציריות לגג"שים הצידיים בתוך הדיפרנציאל.
איך אני מחליט על הסיכויים? חופש שם יוכפל ב4-5 בגל ההינע בגלל יחס ההעברה ולכן הוא יורגש בצורה מוחשית הרבה יותר מאשר אותו חופש בסליפ-יוק של גל ההינע.
את החופש בין הקורונה לפיניון אתה לא אמור להרגיש, כי מדובר במשהו כמו רבע מילימטר, והוא בטל בשישים (גם אם הם שחוקים) מול החופש המובנה שדיברתי עליו.
בדוק בסמוראים אחרים מה המצב. אם זה נראה לך דומה תתעלם מה"בעייה" .

סוזי המשתוללת
19-08-04, 11:09
במקסימום יש לך 52 ברגים לפתוח
בורג ריקון שמן 3/8 ריבועי
10 "החבר השלישי - לסרן 12 מ"מ
8 חילוץ הציריות (4 כל צד )12 מ"מ
2 ניפלים משאבות בלם 10 מ"מ
4 גל הינע אחורי 12 /14 מ"מ (תלוי בשנת ייצור הרכב)
2 מנעולי טבעות כיוון 12 מ"מ
עד כאן זה לצורך כיוון
לצורך החלפת מייסבים תצטרך :
4 ברגי קסוות מייסבי קורונה 17 מ"מ
1 בורג 27 של הפלנג' פיניון
לצורך בדיקת והחלפת סטליטים /סייד גירס
10 ברגי בית דיפ 12 מ"מ
לצורך פירוק בית הדיפ מהקורונה
10 ברגים 14 מ"מ

זמן פירוק עד כשעה בתנאים סבירים וכלים טובים
עם ליפט ופניאומטי קצת יותר מהר :P

גיא
19-08-04, 15:42
אצלי היו חופשים פראיים
ונימרוד בזמנו אמר שלדעתו זה די נורמאלי ...

אז אחרי זה נסעתי ככה עוד 3 שנים :wink:

שום בעיה לא צצה ( למעט אולי הרס מהיר יותר של צלב בגלל המכות )

אלון_ק
19-08-04, 16:10
כאשר משחררים את דוושת הקלאץ' נשמע מן קליק

בקיצור, הקליק לא נורמלי, לא תקין, לא אמור להיות שם. דרייבשאפט, כנראה. החופש (אם הוא קטן) כן.

אני עדיין מחזיק בדעתי. חופש או לא, אין קליקים במערכת. מקסימום קצת מכה בגלל החופש, אבל לא קליק.

המהנדס
20-08-04, 00:51
תודה רבה לכל התותחים הכבדים בתחום .
כאשר אסיים את כל המבחנים אני ארד יותר לעומק.
שוב תודה.

המהנדס
02-09-04, 22:43
טוב הקליק הוא מהסליפ יוק (לפחות חלקו הגדול של הקליק :) ).
השאלה מה עושים?
להחליף ?---- איפה וכמה ?
לתקן?----נראה לי שאין חיה כזו אבל אולי מישהו שמע על איזה פטנט

אה גם הקידמי שלי לא משהו בכלל (אני מתכוון לסליפ יוק)

בבקשה אל תגידו לי ללכת למכשירי תנועה נראה לי שנמאסתי עליהם כבר
אני בא שומע מחיר נבהל ועוזב.

asafk
02-09-04, 22:48
שאלה של מישהו שלא מבין כלום בסמוראים- בסמוראי- הדיפ' הקדמי והאחורי אותו דבר? כלומר- אם יש חופש בדיפ' האחורי גדול משמעותית מאשר בקדמי (אבל עדיין סביר) - אפשר פשוט להחליף ביניהם (כי הקדמי לא עובד יותר מדי) ??

(שאלה כללית, ולא קשורה, כי הבנתי שהחופש שמדובר עליו בשאלה המקורית הוא בדרייבשפט ולא בדיפרנציאל)

אסף.

המהנדס
02-09-04, 23:07
גם הדיפ' וגם הדריישאפט בסמוראי לא אותו הדבר
יש חופש גם בזה וגם בזה אצלי, אבל מפריע יותר החופש בדריישאפט
תזכיר לי איזה ג'יפ יש לך?

אלון_ק
02-09-04, 23:07
אסף, אתה אפילו יכול לקחת את כל ה3RD MEMBER ולהחליף אותם, אם אני לא טועה. לגבי הדיפ' עצמו אני 100% בטוח שאתה יכול לקחת את כל בית הסטליטים, על הקורונה והכל, ולהחליף בין הסרנים. למעשה, כל מי שאין לו סמוראי 88 ומטה ושם נעילה קדמית חייב לעשות משהו דומה - בית הסטליטים הקדמי בדגמים החדשים יותר הוא של 2 סטליטים (תהרוג אותי אם אני מבין למה עשו את השינוי הזה) והוא איננו מתאים לנעילות המוכרות. יש הכרח להחליפו בבית 4 סטליטים, שאותו הכי קל למצוא בפירוק מ... נכון, סרן אחורי של סמוראי. מובן שבהחלפה כזו לא מחליפים את הקורונה (היא והפיניון חברים כבר כמה שנים, נשאיר אותם ביחד), אבל הקורונה והפיניון זהים בשני הסרנים כך שניתן אם רוצים.
ובקיצור נמרץ, כן! :lol:
אגב, ראיתי את התגובה האחרונה שלך בדיון על הקאמשאפט. חכה חכה...

מהנדס (איך קוראים לך בכלל?):

ניתן לבצע שיפוץ דרייבשאפט, או לקנות משופץ. איך הם עושים את זה אני לא יודע, אבל ניתן. אם יש לך מזל ורק הנקבה שחוקה, אולי שווה לקנות רק אותה (ולשמור את הישנה לחירום), אם זה אפשרי בכלל.
איפה? גרינגראס במרכז, גלמט בצפון - אם כי אני הייתי נוסע עד גרינגראס בכל מקרה. הם לא הכי אמינים בגלמט, בכלל לא. נחמדים כן, סתם הצליחו להעביר לי תחושה של חוסר אמינות (המליצו לי על צלב GEB בטענה שהוא שווה ערך לCOYO. הוא ממש, אבל ממש לא). כמה? לא יודע, שאל את קסטרו - היא שיפצה אחד לא מזמן.

שימו לב, יש גומיה (מגן אבק) שעולה 8 ש"ח במכשירי תנועה. היא מכסה על הסליפ יוק ומגנה עליו מפני כניסת אבק ושאר טורדנים שגורמים לבעיה הזו שאתה נתקלת בה. 8 ש"ח והבעיה לא הייתה מתעוררת. תדאג להשיג שתיים, אחת לכל דרייבשאפט (לעליון אין).

בתמונה הזו אתם רואים אותה בבירור, זה האקורדיון השחור על הדרייבשאפט:
http://imgsrv.pic4u.co.il/5e1c64c3fcde6d1b044d89ab2f3688c0020000.a spx

המהנדס
02-09-04, 23:21
לנקסוס - אתה מהיר
קוראים לי עידן
אני רוצה להבין אם לא מפרקים את הסרן לחתיכות אפשר להחליף בינהם?
בחתיכות זה אולי אותו הדבר .....

איפה באזור המרכז?
CASTRO קשורה אליך איך שהוא, לא?? אם תוכל תשאל אתה.

תיהיה בטוח שאם הדריישפט יהיה בסדר הדבר הראשון שאני עושה זה לקפוץ לקנות גומי כזה.

אלון_ק
02-09-04, 23:33
וואלה, נכון. אמרת את זה פעם (השם שלך). אני נהיה סניל.

אני לא מהיר - אני פשוט במקרה פה...

אמרתי לאסף ואבהיר את עצמי - ללא פירוק לחתיכות, רק החלפת ה3RD MEMBER נראית לי אפשרית. אני לא רואה סיבה למה לא, אבל זה ניחוש שמבוסס על מראה עיניים, לא על עובדות ומספרים. פשוט פתחתי את שניהם מספיק ומעולם לא שמתי לב להבדל. יכול להיות שיש, יכול להיות שזוויות הפיניון שונות עקב זויות כניסה שונות. אבל גם יכול להיות שבמקום לשנות את כל הקייס סוזוקי שינו את הזוויות של הסרן (יהיה להם יותר זול ופשוט, את הסרן הם ממילא צריכים לבנות שונה מהאחורי - היגוי) ואז הם זהים. לדעתי, הם זהים, אבל זו דעה.

בפנוכו הם בטוח זהים. קורונה, פיניון, בית סטליטים וכד' ניתן להחליף בין קדמי ואחורי. אצלי זה 100% בטוח, כי אני יודע שיש לי 2 בתים זהים. אצלך, שסביר להניח שיש לך בית של 2 סטליטים, אמור להיות אפשרי גם - אבל אני לא חותם על זה. סמוראים 88 ומטה באים כמו ששלי עכשיו, לכן בהם זה גם אפשרי.

היא אומרת שזה 500 או 600, היא לא זוכרת. זה היה דרייבשאפט קדמי של סמוראי 84, אבל המחיר לא צריך להיות שונה בשבילך (חוץ מזה שהיא שיפצה את כל הדרייבשאפט, אתה רוצה רק סליפ יוק - אולי יהיה יותר זול?).

אלון_ק
02-09-04, 23:35
רק החלפת ה3RD MEMBER נראית לי אפשרית

אופס, תתעלמו מהמילה "רק".

המהנדס
02-09-04, 23:36
תודה רבה רבה רק שאלה אחרונה איפה זה בדיוק "במרכז"

asafk
03-09-04, 00:18
גרינגראס- באזור התעשיה בבני ברק, תחילת רחוב הקישון. תסתכל במפה בEMAP - ככה אני לא צריך להסביר יותר מדי.
שיפוץ גל אחורי לדיפנדר (כולל שיפוץ, שני צלבים חדשים ועבודה) עלה לי בערך 600 שקל.

אסף.

rinzai
25-10-04, 19:41
עידן, לסמו שלי נקישה דומה. התקשרתי למכשירי תנועה. הגומייה הזו הם קוראים לה "גרמושקה" - לסמן שלי יש חופש בצלב האחורי ...בין 2 חלקי הדרייבשאפט לא הבחנתי בחופש בכלל לעת עתה... אבל אולי היה "לחוץ" לצד אחד...

המהנדס
25-10-04, 19:57
לדעתי אצלי הצלבים בסדר אם זה מה שאתה שואל. לפי מה שאני זוכר ,לך יש חופש בסליפ יוק .
בכל מקרה ביטלתי את החופש אצלי בליפ יוק לחלוטין ע"י גירוז (באחורי ,בקדמי הסיפור יותר כבד נראה לי שאני אצתרך שיפוץ או חדש כי הגירוז כבר לא עושה את העבודה )
הכל בסוף זה שאלה של כמה כסף יש לך ...
עשיתי רשימה (שדריישאפט קדמי בראשה) של כל מה שאני צריך לתקן ("רק" לתקן) וזה יצא לי אסטרונומי :cry: כמו שאמרתי יישור קו זה דבר שלוקח הרבה זמן במקרה של תפרנים.
גבר לדעתי גם אצלך אתה צריך לעשות רשימה (אני אעזור לך אם תרצה :twisted: ).

rinzai
25-10-04, 20:43
בכיף... ביום ד' אני עולה לצפון ל-6 ימים... בבוקר ב"מתלם" - להחזיר את הקפיצים למצבם האורגינלי (רה-עירגול). בעצה אחת איתם אין צורך להגביה... רק העירגול יוסיף 3-4 ס"מ. בטח ישחררו אותי בצהרים ואני אשחרר 800 ש"ח :(

מחר אני באוניברסיטה מ- 14:00 ועד 20:00. לימודים...

בין לבין, אם בא לך להכין רשימה אפשר למצוא זמן... בקשר לחופשים, לא נראה לי שגריז יכול לפתור חופשים באמת... הוא בסך-הכל חומר סיכה... :?

המהנדס
25-10-04, 21:13
טעות בידך גבר ... גריז מיועד להכנס לרווחים האלה והוא מונע תזוזה במצב תקין
על זה אין לי כח להתווכח .
מבחן יום רביעי, עבודה (6 משמרות של 9 שעות בשבוע כל שבוע) ולימודים (4 קורסים ושתי מעבדות הסמסטר+פרוייקט גמר הנדסי) מונעים ממני לזוז מטר השבוע אבל כשתחזור יהיה זמן (מעט אבל יהיה).

rinzai
25-10-04, 22:10
בכיף... מחר (יום ג') אני יאסוף ממכשירי תנועה את הצלב האחורי (שווה לקחת מהם? או מגלמט בצפון?) + ה"גרמושקה" (לא יודע מאיפה הקריצו את השם הזה - כך אמרו לי במכשירי תנועה קוראים לאוקרדיון גומי הזה)... העלה לצפון ביום ד' כאמור ואני בטח אחזור למרכז ביום ראשון או שני שאחריו... לקראת הלימודים בשבוע הבא...

הגיוני שגריז אמור למלא איזשהו מרווח אבל מאוד מינימלי... לא מרווח שנותן "נקישה" בשחרור קלאץ'...היה לי פעם ברכב פרטי בעייה דומה שהסתיימה בהחלפת קופלונג על הדרייב-שאפט - מה שאין ככל שידוע לי בסמוראי...

אלון_ק
26-10-04, 01:29
עידן, אתה צודק. זה לא נתון לוויכוח. הגריז שם לא ממלא שום חופש, לא אמור למלא שום חופש והתחושה שאתה מקבל שהוא ממלא את החופש שגוייה. תוכיח לי אחרת, ותתחשב בכך שהמערכת שם לא סגורה.

תיאומים בינכם בה"פ, בבקשה.

גיא
26-10-04, 02:36
בגלמט שיפוץ גל הינע לפני 4 שנים עלה 600 שקל. ( סמוראי )
מה שעושים זה להוריד את החלק הפגום ולרתך ( בשיטה מיוחדת תוך כדי סיבוב .. ) את החלק החדש.

אני לא מכיר בעייה של אמינות אצל גלמט.

אני לא הייתי נוסע עד גרינגראס בשביל זה.
ואני הייתי ממליץ לך לחפש בג'יפטריפ על עלילות הגרינ הזה .... תזכור שלכל אחד יש כאלו שאוהבים אותו וכאלו שלא !

rinzai
26-10-04, 04:07
עידן, אתה צודק. זה לא נתון לוויכוח. הגריז שם לא ממלא שום חופש, לא אמור למלא שום חופש והתחושה שאתה מקבל שהוא ממלא את החופש שגוייה. (נקסוס)

נקסוס, עידן צודק או לא צודק? צודק אך שוגה? צודק ב- "לא נתון לויכוח" את שוגה ב- "פירוש התחושה"? ...מעולם לא הייתה לי בעייה אקוטית בהבנת הנקרא אך כאן כשלתי לכאורה :lol:

אלון_ק
26-10-04, 04:19
הוא טועה.

קח שני חלקי מתכת, שים אותם ס"מ אחד מהשני, מלא את הרווח בגריז ותצמיד אותם במכה עם פטיש 5 ק"ג. וואלה, יש יופי של שיכוך למכה. עכשיו תרחיק אותם שוב, בלי למלא שוב גריז ותן שוב מכה. או או...

זה בגדול בדיוק מה שקורה בסליפ יוק שלו, רק שבריחת הגריז איטית יותר. המערכת לא סגורה! הגריז פועל כמרסן רק כל עוד הוא שם.

גם אם המערכת הייתה סגורה, זה עדיין לא היה פתרון נכון. יש שם רווח שלא אמור להיות שם. השיניים צריכות לחפוף אחת את השניה, כשזה לא כך פועלים עומסים שלא אמורים להיות שם. ככה דברים נהרסים. לאט יותר מאשר בלי שום מרסן, אבל עדיין.

rinzai
26-10-04, 10:00
חופש מזערי בין כל 2 חלקי מתכת תמיד יהיה...ברמה של הנחת/לחיצת משטח על משטח. תנועה טלסקופית של 2 חלקי הדריב-שאפט גם אמורה להיות והיא אמורה להיות מגובה בחומר סיכה (גריז) ככל הנראה ולמיתון החיכוך ולאפשר תנועה חופשית יותר, טלסקופית. התנועה הטלסקופית מתרחשת עם פעולת המיתלים ...אם אני מבין נכון, שהרכב שוקע, הסרן (והדיפרנציאל) מתקרב לטרנספר ומתרחק ביציאה מהשקיעה.

alfa
29-10-05, 21:57
פקקי הגומי אשר מצויים ביוק (נקבה) נפלו .
לא מדובר על הגומי "האקורדיאון" המכסה את הדרייבשאפט (זכר) אלה על הפקקים האוטמים את הנקבה מבריכת/ליכלוך/זיהום הגריז .
בבדיקה שנערכה לפני כחודשיים שתי הפקקים קידמי+אחורי היו במקומם .
שאלותי הם :?:
א. איפה ניתן לרכוש את הפקקים הנ"ל (במרכז) והעלות ?
ב. איך מונעים את נפילתם בעתיד ? (דבק או כל רעיון יצירתי אחר) .

תודה מראש
עודד

סוזי המשתוללת
29-10-05, 23:04
אי אפשר לרכוש
אלו לא פקקי גומי אלו פקקי מתכת מוכנסים בלחץ
ניתן לייצר בקוטר דומה ולרתך בזהירות

סוזי המשתוללת
29-10-05, 23:05
אגב הבעייה נובעת מקפיצים שטוחים מדי ורכים מדיי (עייפים)

המהנדס
30-10-05, 08:19
אני גם ריתכתי את שלי :twisted: שבוע שעבר - להזהר בריתוך שלא לעשות חורים בפקק פח.
הקפיצים שלי באמת עייפים , נקווה שלא יעוף עוד פעם :lol: .

boaziko
30-10-05, 11:39
http://jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=7812&postdays=0&postorde r=asc&start=20

הפקק המקורי מקובע על ידי "עיקום קטן" של המתכת של הדייבשאפט בארבע נקודות ההיקף. (אם תתסכל על ההיקף של צינור הנקבה תראה ארבע בליטות קטנות שבעבר החזיקו את הפקק בלחץ).
כמו שכבר נכתב, ניתן לייצר פקק ולרתך אותו. הריתוך דורש פירוק הצלב. כיוון שהצלב שלי היה תקין והתקמצנתי על קניית צלב חדש, הצמדתי את הפקק ע"י אפוקסי (הפלסטלינה..), כך שלא צריך להחליף צלב.
זה פתרון זמני.. עובד, אבל עדיף לרתך! עד עכשיו זה מחזיק אבל ברגע שילך הצלב אני ארתך.

המהנדס
30-10-05, 13:47
בועז איך לא באת לטיול ...... :D

גם אני שמתי אפוקסי - לפני חודשיים ופירקתי שוב כי אחרי הטיול הסתכלתי ולא היה אפוקסי לא פקק ולא גריז ...
חוץ מזה מה הבעיה לפרק את הצלב ולהחזיר אותו למקום ? לא חייבים צלב חדש בשביל זה.

-->