PDA

צפייה בגרסה מלאה : מזרק לטרהקאן

דיסקו4
07-03-10, 15:54
אהלן חברים
הרכב "רועד"בסיבובי סרק (בהילוך)מוסךמורשה איתר את הבעיה צמת חוטים + מזרק
מבקשים קרוב ל 4000 ש"ח...קניתי את החלקים(ותודה לרפי לין)ב200 מי יכול לקודד אותם/להרכיב?
הובר

דיסקו4
07-03-10, 20:56
היי חברים
שלושה מוסכי יונדאי מורשים סרבו להחליף את החלקים המקוריים שנקנו על ידי ביונדאי שופ מעמק חפר
שרות מעולה של החנות כמובן כל מה שתרצו ליונדאי שלכם במחירים הוגנים...
מחר נחפש מוסכים פרטיים ובמקביל יצלצלו למשרד התחבורה לשאול האים זו התנהגות חוקית/קרטלית

הובר

חנן-ג'יפולוג
08-03-10, 08:59
למיטב ידיעתי, זה אסור.

מאידך, לטובתך, אתה ממש לא רוצה להכריח מוסך לעשות עבודה שהוא לא מעוניין בה. חוקי או לא, עבודה טובה לא תצא לך מזה.

אגב, גם אצלנו במוסך לא יתנו לך להיכנס עם הסנדוויץ'. מרכיב הרווח במכירת החלפים הוא חלק בלתי נפרד מהרווח של המוסך על פעולה כלשהי, ויש משהו מקומם בכך שהלקוח מעדיף לתת את מרכיב הרווח על החלף לחנות חלפים צד ג' ולא למוסך שטורח בשבילו. עם זאת, בגלל המחיר שהמיוחד שהשגת, אני גם בהחלט מקבל את הצעד שעשית. מצא לך מוסך שכן יסכים לבצע את העבודה. אני משוכנע שיימצא כזה.

אני מקווה שהמוסך שביצע עבורך את האבחון קיבל תשלום ראוי על עבודתו.

איציק - 4X6ZH
08-03-10, 09:32
המוסך ובפרט המכונאי צריך להיות גאה בעבודתו ולקבל תשלום הקשור לעבודתו .
ברגע שמכונאי הופך להיות כלי בתוך מערכת פיננסית שתפקידה ליצר כסף . וכמה שיותר כסף
המכונאי מפסיק להיות מכונאי .
ומנהל המוסך הופך לבנקאי .
בעל הרכב חושב שמרמים אותו . ( לצערנו לא פעם התנהגות המוסך לא מכובדת ) .

מרסס שהיום היצרן החליט שלא ניתן להפעיל אותו כפריט בודד
למחרת נמכר על ידי היצרן במק"ט אחר ופתאום הוא הופך למרסס כשר למהדרין .

הכל כסף ... כסף מסריח ... ואין כל מחשבה טכנית מאחורי רוב התיקונים .

ראה לאן עולם הרכב מתדרדר :shock:

איציק

sherifon
09-03-10, 15:42
הייתי רוצה להציג דעה מונוגדת : אני לא בעל מוסך וגם לא עוסק בתחום הרכב .הסיבה למה לא להרכיב חלק כזה שניקנה במקום אחר :מי יודע אולי החלק פגום ועד לאחר ההרכבה לא ניתן לדעת , המוסך ימצא עצמו מתקין חלק דפוק ושובר את הראש למה הרכב לא עובד טוב , בעל הרכב מתעצבן ושוב חושב שדופקים אותו. הייתי עושה אותו דבר כמו בעל הרכב ,אבל, אני יכול להבין גם את המוסכניק שלא רצה להיכנס לסיפור ( מעבר לפאן הכספי).

shmulikbg
09-03-10, 16:10
היי חברים
שלושה מוסכי יונדאי מורשים סרבו להחליף את החלקים המקוריים שנקנו על ידי ביונדאי שופ מעמק חפר
שרות מעולה של החנות כמובן כל מה שתרצו ליונדאי שלכם במחירים הוגנים...
מחר נחפש מוסכים פרטיים ובמקביל יצלצלו למשרד התחבורה לשאול האים זו התנהגות חוקית/קרטלית

הובר
אופציה נוספת..
תחליף את המזרק, במוסך שאתה סומך עליו, ואם אכן זה ייצור תקלת מחשב,
תיגש למוסך מורשה...אז הם כבר לא יגידו לך כלום..

דיסקו4
09-03-10, 22:24
היי חברים
אני עונה על מכלול ההערות כאן..
אני מייבא חדרי צביעה וייבוש וכמובן מספק שרות מעולם לא קשרתי את מחיר החלק למחיר העבודה יש מעט מוסכים שהביאו חלק תחליפי/מקורי/זהה/משומש וסמכו עלי שלא "אשחק" להם בחלק.
אנני רואה מדוע המוסך אשר מקבל חלק מקורי/זהה לא זהה לא ירכיב את החלק ויציג את משנתו ללקוח תוך כדי חתימה על הזמנת תיקון .
כלומר ל"עשות" מכה של 60% לפני כל פעולה אפילו בשוק האפור לא גובים ככה !!
יש לכם השגות על מחיר שעת העבודה תעלו את המחיר אף אחד לא עמד בדרכם !!
כל משפץ וכל בעל מקצוע מבקש את מחיר העבודה ואת מחיר החלף/סחורה
ואחר כך מתפלאים מדוע הלקוחות בורחים מהמוסכים ומחפשים מוסכי מדרכה
אתם א ש מ י ם !!
בסוף הסיפור למדתי :
1. לא להכנס את הרכב לעולם למוסך מורשה
2.תמיד לחפש בפורום הזה חלקים
3.הרכב עכשיו עובד כמו שעון
4.להפיץ את יונדאי שופ ואת העומד בראשה

גם במחיר טיפול ה 15000 חלקים לטיפול במוסך יונדאי כ 1700 !! + מעמ
רכשתי חלפים מקוריים !! כולל מסנן אויר למזגן ב כ 50 % פחות!!!!!
החלקים הכי זולים בעולם לרכב יונדאי הופכים במחי יד של היבואן לביצי זהב
בברכה
הובר

אמיר מ
09-03-10, 23:21
אני ניתקלתי בבעיה דומה עם יונדאי טרג'ט CRDI (מסילה משותפת) שייתה לי. הרכב בערך ב- 100000 ק"מ התחיל לעשות בעיות בהנעה ולזייף. בדיקה במחשב במוסך מורשה העלתה בעיה במזרק ובצמת החוטים.
הצעת המחר לתיקון הייתה באזור ה- 5000 ש"ח. מחיר מזרק היה 3800 ש"ח.
בנוסף הובהר שהחלפת מזרק אחד לא תפתור את הבעיה לאורך זמן ומומלץ להחליף את כל הארבעה בעלות כ- 15000 ש"ח.
בדיקה באינטרנט העלתה שניתן לשפץ את המזרקים (BOSCH).
בסופו של דבר פירקתי את המזרקים, מסרתי לשיפוץ בעלות 2800 ש"ח כולל מע"מ לכל הרבעה.
השיפוץ נעשה ע"י דיזל אינג'קטור ברח' שד' הר ציון בת"א.
את טבעות האטימה של המזרקים (טבעות נחושת) קניתי במחיר מופקע בחברה - 15 ש"ח ליחידה.
המחירים המופקעים אינם נחלת יונדאי בלבד. לא מעט יבואנים נוקטים בשיטה זו. פילטר אויר מלבני לדיפנדר 2009 עולה מעל 400 ש"ח . מדוע? תחליפי לא יעלה יותר מכמה עשרות שקלים.
ומה על מחירי השמן שמחייבים אותנו? יותר ממחיר חבית נפט.

אמיר

דיסקו4
10-03-10, 21:17
היי
אני קורא לחרם אמיתי על כל חברות "העושק" הללו !!
כאשר יבואן "אפור" מייבא חלקים מייבא חלקים מקוריים ( לא תחליפיים שאין לנו כצרכנים את הידע ואת הכלים לדעת את איכותם) ואנו מעוניינים לשמור על איכות כלי הרכב לאורך זמן תוך שמירה הן על בטיחות והן על זיהום נמוך ותצרוכת דלק נמוכה .
באים החברות הנ"ל ורואות בנו (כמו משרד התחבורע שבמקום להגן עלינו מעמידים קשיים בירוקטיים שונים ומשונים ושומרים על רווחי ע ת ק ליבואנים)אך ורק כלוקח שבוי וחסר אונים !! לא עוד אני אישית אעשה הכל על מנת להפיץ
את יבואני החלקים המקוריים שלא דרך היבואן הרישמי
הקץ למנופול !!
היו רגעים שחשבתי לעמוד יום שלם מול מוסכי יונדאי וכל מוביל עם שלטים ולהפנות אותם לחברות ייבוא של חלקים מקוריים
חוקי?...

הובר

איציק - 4X6ZH
10-03-10, 21:39
גם אני עשיתי שעורי בית ומתברר שאין כל בעיה טכנית להחליף את המרסס ( אין צורך בכלי עבודה יעודי ) .
לאחר ההחלפה יש צורך לקדד את המרסס \ המרססים המוחלפים ( לסנכרן אותם למחשב הרכב ) .
הסינכרון אומר למחשב מה זמן התגובה \ מהירות הפתיחה של המרסס .
נתון זה מובנה במספר על גבי המרסס עצמו .
יש סורקי תקלות שיודעים לסנכרן מרססים ללא כל צורך בתוכנה מקורית של היצרן .
הסורקים אינם נפוצים במוסכים ( אבל יש כאלה שיש להם .... ;))

גם בהחלפה ללא קידוד זה עובד ( אבל לא מומלץ )
אפשר להחליף מרסס בודד או כמה מרססים .אבל ההחלטה רק אחרי בדיקת דליפות של כל המרססים .
את הבדיקה אפשר ורצוי לעשות על הרכב לפני פרוק המרססים .

הובר תראה מה שטלפון יכול לעשות :rolleyes:

איציק

דיסקו4
12-03-10, 10:54
אהלן איציק
המרסס אכן הוחלף בטרומן מוטורס מושב טרומן העבודה אכן לקחה כ 15 דקות עם חולץ רגיל
מ ד ה י ם עד כמה שכל מוביל יכולה להיות חצופה גרגרנית נהנתנית
דרך אגב שלחתי מייל מפורט ליונדאי קוריאה........עם העתק לכל מוביל
מעניין מה תהייה תגובתם

וכן אני אכנס אליך ....

שבת שלום

הובר