PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך אני משפר את הסופה...?

Anonymous
17-08-04, 23:33
אתם יכולים לתת לי כמה טיפים איך אני יכול לשפר את הסופה לבוץ ולתנאים קשים במיוחד...תודה מראש...

t_uri
18-08-04, 00:11
ספר. מה אתה בדיוק רוצה לעשות עם הרכב.

אורי טל.

זאביק
18-08-04, 00:15
אני לא יודע מה אתה מתכוון בתנאים קשים אחרים.

לבוץ:
1) כננת + פטיש 5 קילו + 3 בזנטים + 100 מטר כבל מתכת בנוסף (זה יותא אותך ממה שלא תעבור, ובבוץ תמיד יש מקומות שלא עוברים).
2) צמיגים גבוהים וכמה שיותא אגרסיביים (לדוגמא G90, אבל במידה הכי גבוהה). כמה שיותר, כדי שיוכלו לחפור בבוץ הרטוב עד קרקע עם מצע קשה, לפני שהרכב עצמו יישב על הבוץ.
3) אטימת מערכת חשמל ואוויר. בוץ תמיד בא ביחד עם מים, שלוליות וגשם . . .

מעבר לזה, תנסה להגדיר את הדרישות יותר:
רכב טיולים לעבירות קשה, כולל טיפוסי סלעים ומעלות ?
רכב תחרויות בסגנון יונדאי צ'לנג' ?
רכב לתחרויות בסגנון קרואטיה טרופי ?

Anonymous
18-08-04, 00:24
רכב טיולים לעבירות קשה, כולל טיפוסי סלעים ומעלות ובוץ לחוריף

ארז
18-08-04, 00:48
א אתה חיפוש ,אתה שואל שאלה שאת התשובות שלה יש כבר בפורום סופה/YJ
ב מה התקציב שלך?

Anonymous
18-08-04, 02:21
התקציב בירך 15 20 אליף

נמרוד
18-08-04, 09:44
בתקציב של 15-20 אלף שקל לשיפורים אתה קונה:

4 צמיגי MT טובים - 3000 שקל לMTR שהם צמיגים באופן כללי מעולים ועד 5000-6000 שקל לצמיגי בוץ יעודיים - Bogger.

3000-12000 שקל לזוג נעילות דיפרנציאל... אל תשאל איך מה ולמה, הכל כתוב במדור הטכני של האתר - הקישור בראש העמוד משמאל.

2500-5000 לכננת טובה. לבוץ, זה חובה.

* אליקו, תעשה טובה. מתיחסים אליך ברצינות, תן את אותו היחס חזרה. תרשם לאתר, תשקיע כמה שעות או ימים בקריאת הדפים הקודמים של הפורומים ופורום הסופות במיוחד, אתה תלמד המון כי השאלות שלך כבר נדונו המון פעמים. ולא פחות חשוב, תשקיע קצת מאמץ בניסוח התגובות שלך.

t_uri
18-08-04, 10:13
הרכיב החשוב ביותר ברכב שטח הוא הצמיגים. צמיגים באיכות גבוהה בעלי חתח בוץ (מה שנקרא "שטח מלא") מתאימים כנראה למגוון הרחב ביותר של סוגי השטח. צמיגים בעלי חתך זה חופרים בבוץ ומצליחים ומצוא אחיזה באדמה הקש יותר שמתחתיו זה יש יתרון ברור בבוץ (המרווחים הגדולים בין הקוביות מתמלאות פחות מהר). לעומת זאת, למשוגעי הדיונות כנראה יתאים יותר צמיג עם חתך כביש שדווקא לא יחפור אלא "ירחף" את מעל החוף.

שינוי מידת הצמיג הוא גם כנראה אחד השיפורים המשמעותיים ביותר (אם לא מדובר בבוץ אז המידה תשפיע משמעותית מאד ואולי יותר מחתך הצמיג).
מידת הצמיג מגביהה את הסרן עצמו. ללא ספק חשוב.

כמובן שצמיג בחתך בוץ פחות מתאים לכביש. אבל למי אכפת?

צמיגים נפוצים (ולא במקרה) הם GOODYEAR MT/R. לא זולים (בערך 2500-3000 לסט של 31/10/15, אבל בעלי דופן עבה (חשוב כדי שלא יקרע או יצבט).

טוב הלאה. קרא בבקשה את מדריך ג'יפולוג לנעילות דיפרנציאל. אחרי שקראת את המדריך שאתה יודע מה ההבדל בין נעילות קבועות (SPOOL), אוטומטיות ונשלטות תחשוב כמה אתה מוכן להשקיע במעילה. אני נוסע עם שתי נעילות מסוג לוקרייט (LOCRIGHT). נעילות זולות מאד (בערך 250$ לנעילה) ועובדות מצויין. עם יש מישהו שיביא לך במזוודה את הנעולות (כ"א בגודל של כדור טניס) אז העלות הכוללת של שתי נעילות מסוג זה הוא 2500 ש"ח.

שיפור ביחסי ההעברה של הג'יפ הוא שיפור נוסף אבל משמעותי פחות. יש מספר דרכים לעשות את זה. אפשר להחליף גיר, אפשר ושנות יחסי העברה בטרנספר ואפשר להחליף יחסי העברה בסרנים (קורונה, פיניון). תריץ חיפוש על זה. בכל אופן, זה בהחלט לא השיפור החשוב ביותר ולא הדחוף ביותר.

יום טוב.

אורי טל.

-->