PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר להתקנת מדרגות צד

mate
18-08-04, 13:30
או יותר נכון מיגוני סף.
בשעה טובה סיימתי לבנות מיגוני סף להיילקס שלי,
יצא משהו בן ז...,
תמונות בהמשך.
ולשאלה:
האם כדאי לשים בין קורות השלדה והפלחים של המדרגות,
החובקים אותם באמצעות ברגים, חתיכת גומי או משהו?
ראיתי שאלון, נקסוס, שם ספיסרים לברגים?
האם הדבר כדאי?
אצלי יש רק בורג אחד, בניגוד לשניים שראיתי אצל אלון,
שוב האם הדבר משמעותי? אני השתמשתי בברגים 14 מ"מ, לא יודע למה, ככה יצא.
רז.

נמרוד
18-08-04, 14:39
גומי - לדעתי, ממש לא.

בורג אחד מכל צד של הקורה אתה מתכוון. לדעתי, לא מספיק.

הספייסרים המדוברים:
http://www.jeepolog.com/images/samurai_nerfbar/nexus_11.jpg

במקרה הזה, מיותרים. יותר מזה, הם עלולים להפריע להידוק אם הם ארוכים מדי.

mate
18-08-04, 19:25
נמרוד, למה לא גומי?
ראיתי בקישור של שחר? חלודה בקורות השלדה.
גומי של פנימית לא ימנע זאת?
ובכלל, מה הוא יכול להזיק.
אצלי כל פלח מוחזק על ידי בורג אחד בכל צד, 14 מ"מ
ויש 3 פלחים סה"כ.
לא חשבתי על זה קודם, אני מקוה שזה יספיק,
לא אשנה את הכל עכשיו...
רז

אלון_ק
18-08-04, 20:00
נמרוד צודק - הספייסרים מיותרים אם הם מיועדים למנוע מעיכת שלדה.
אבל, אם הם מחפים על רווח בין הברגים לחלק העליון/תחתון של השלדה אז הם הכרחיים. אסור שיהיה רווח! הפתרון המקובל כשבונים עם 2 ברגים הוא לקדוח את הפלטות עם רווח ואז להטות אותם כך שהברגים נצמדים. אח"כ מרתכים את קורות הרוחב.

גומי של פנימית מיותר. כשאני בונה היום לאנשים, אני מנקה את השלדה באזור הפלטות טוב טוב ומוסיף שכבת זפת. אני שם גם שכבת זפת על החלק של החבקים שנצמד לשלדה.

שני ברגים לפלטה זה הסטנדרט. שלי היה OVERKILL. החדש שלי, אגב, גם עם 2 ברגים לפלטה (יש כבר פלטות, המדרגות עוד לא הושלמו).

פלטות בזווית (רואים בבירור על הימנית העליונה):

http://imgsrv.pic4u.co.il/0499ccd9b959e554d642738fc5c3a800020000.a spx

נמרוד
18-08-04, 20:23
אין סיבה לשים גומי. אתה לא צריך גמישות או בידוד רעידות שזה תפקידים של גומי. גומי לא מונע חלודה.

אם יש בורג אחד בכל צד, ניחא, ברור שאתה לא הולך לשנות עכשיו. אבל שניים עדיף - חלוקה של העומס בין הברגים, פיזור אחיד יותר של כל הכוחות בפלטה, יתירות... כל הסיבות בעד שני ברגים, ואין בעצם סיבות נגד חוץ מהעלות הסמלית של עוד בורג ואום.

mate
18-08-04, 22:49
אלון,
זפת שקונים בתרסיס להתזה נגד חלודה מספקת?
או שאצטרך להמתין עד שאגיע למושב
שם יש לי זפת שאנו מחממים ומצפים עמודים שנקברים באדמה?
ולגבי מספר הברגים ,הבנתי,אבל את הנעשה לא נשיב,
למרות שזהנראה לי מספיק מסיבי.
צילמתי אבל התמונות גדולות מדי,1m כל תמונה
ואני לא מצליח לכווצן...
רז

אלון_ק
19-08-04, 15:32
ברור שזפת חמה עדיפה, אבל זה לא ממש קריטי לדעתי. המטרה היא לייצר שכבת מגן בין המתכות, וגם התרסיס עושה את זה. עמידות הזפת אינה פונקציה של ממש, כי שום דבר לא יגרד אותה משם. בכל זאת יש עדיפות לחמה כי אם משהו כן יגיע לשם, היא תהיה עמידה יותר. בנוסף בעבודה נכונה איתה האטימה שלה טובה יותר (לפחות בתיאוריה). גם קל יותר למרוח שכבה בריאה מאוד איתה.

את העבודה שלך עוד לא ראינו (אין לי מושג איך לכווץ תמונות) אבל אני לא רואה סיבה לפקפק בעמידות המערכת - עובדה שהסטנדרט מחזיק ל-95% מהאנשים. ברכב לא נמוך במיוחד כמו היילקס גם אין סיבה שסלע נודד יגיע למדרגה ויפגע בה (או שזה יקרה לעיתים נדירות). העומס המירבי של מדרגות צד מתאפשר כשאתה מנחית את הרכב על סלע, ועם היילקס אין שום סיבה שזה יקרה (בהשוואה לויטארה, לדוגמה, שם פשוט אין ברירה אלא לגרד את המדרגה על כל סלע מצחיק). בקיצור, יכל להיות יותר טוב אבל זה מספיק טוב, כנראה.

ryanai
19-08-04, 16:53
רז,

לי יש מדרגות צד (שאלון בנה).
כמו כן השילדה שלי מצופה בהתזת זפת מהמפעל שהיא כנראה טובה יותר ממה שניתן להשיג באמצעים ביתיים.
אני מתכוון בזמן הקרוב להוריד את המדרגות לטובת שיוף+ממיר חלודה+צבע.
במידה ואגלה שהחיכוך של החביקה גרם לחלודה, אני "אטפל" גם בה ובנוסף אוסיף גומי פנימית שיגן קצת על הציפוי של השלדה.

אם יש לך גומי ביד למה לא לשים אותו מראש בעצם ?
נמרוד ? אלון ? אם לא יועיל לא יזיק, לא ?

נמרוד
19-08-04, 16:58
חברה, מה שמחזיק את המדרגות זה חיכוך סטטי! אין סיבה בעולם שתהיה שם תזוזה כלשהי! אם יש תזוזה בין הפלטות לשלדה, העסק לא בנוי או לא מחובר כמו שצריך. הברגים לא מהודקים מספיק, או שהם קטנים מדי, או שהפלטות לא עבות מספיק, או שהספייסרים ארוכים מדי, או שצריך עוד ברגים, או ש... המדרגות אמורות להיות מחוברות לשלדה קשיח לחלוטין.

eran4x4
19-08-04, 18:08
אחרי שמנענו את הדינמיות בין המדרגה לשילדה, רצוי להקפיד שהפלטות שנצמדות לשילדה יהיו עם פזות מסביב למניעת פציעת ציפוי השלדה בזמן ההידוק.

mate
21-08-04, 22:37
הרכבתי.
בדקתי.
לא זז.
הרמתי את האוטו עם הייליפט,
עובד בובה...

mushkina
06-09-04, 21:01
לפי דעתי הגומי צריך לבוא בחלק החיצוני של הפלח בצד הפנימי של השילדה בכדי למנוע חיכוך עם צינורות הבלם

אלון_ק
07-09-04, 00:37
זה דווקא יש בכתבה, אבל לי יש הסתייגות קטנה לגבי זה היום: לא גומי, פלציב קשיח. הוא מחזיק זמן בלתי מוגבל והוא תופס את הצורה של הצינור כך שהוא ממש מתקבע למקום בנוחות ובאופן שאין ספק שהוא לא יזוז משם.

-->