PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוספת טורבו להיילקס

dvirya
09-03-10, 12:22
אז ככה יש לי היילקס 95 מנוע אטמוספרי,מכיוון שהוא הצליח לייאש אותי תקופה ארוכה ברמות שאי אפשר לתאר,החלטתי להעניש אותו ולשים עליו טורבו,מי שיש לו עצות ודעות כל שהן,או דברים חשובים שצריך לציין אשמח לקבל.

zagi
09-03-10, 14:44
עד כמה שאני הבנתי זה סיפור לא קטן , מצריך המון שינויים , פוגם באמינות הרכב ולרוב קניית מנוע טורבו מקורי משתלם יותר .

יש לציין שגם אני נמצא באותו מצב ומתלבט בין שתי האופציות .

אולי יש מישהו כאן שעשה את השינוי ויוכל לחוות את דעתו ...

המנוע האטמוספרי האנמי הזה באמת מוציא אותי מדעתי :evil:.

נ.ב - מישהו יודע האם ניתן להרכיב את מנוע ה- D4D על היילקס 97 או שרק את ה- 2L ו- 2LT ?

יקיר גרין
09-03-10, 15:28
לי יש מנוע 2LT בהיילקס, כך קניתי אותו.

היו (ויש) בעיות התחממות.
החלפת פולי משאבת מים לקטן יותר, צינור פליטה תקין וונטה חשמלית לפני הרדיאטור של המזגן הביאה את הרכב למצב שבנסיעה רגילה הוא לא מתחמם.
בעומס הוא עדיין מתחמם (האצה מהירה או נסיעה במהירות שמעל ל-110 קמ"ש לאורך זמן).

אני שוקל לפתוח פתחי איורור במכסה המנוע כדי לעודד את האויר להכנס דרך שני הרדיאטורים ... אולי אני אאלץ להעביר את רדיאטור המזגן למקום אחר, שלא יחסום את הרדיאטור של המנוע.

לגבי הכח, אני לא נסעתי עם היילקס אטמוספרי, אבל אני לפחות מסוגל לעלות דיונות ב-2 LOW ולא נגמר לו הכח ... (בסוף העליה אני צריך לעצור כדי לקרר את המנוע ... )

עידו לוריה
09-03-10, 18:28

היו (ויש) בעיות התחממות.
החלפת פולי משאבת מים לקטן יותר, צינור פליטה תקין וונטה חשמלית לפני הרדיאטור של המזגן הביאה את הרכב למצב שבנסיעה רגילה הוא לא מתחמם.

אני שוקל לפתוח פתחי איורור במכסה המנוע כדי לעודד את האויר להכנס דרך שני הרדיאטורים ... אולי אני אאלץ להעביר את רדיאטור המזגן למקום אחר, שלא יחסום את הרדיאטור של המנוע.

לגבי הכח, אני לא נסעתי עם היילקס אטמוספרי, אבל אני לפחות מסוגל לעלות דיונות ב-2 LOW ולא נגמר לו הכח ... (בסוף העליה אני צריך לעצור כדי לקרר את המנוע ... )

יקיר תחליף את הרדיאטור ה"מקורי" לרדיאטור מדולל.
עידו

ספרדי
09-03-10, 19:58
[QUOTE=יקיר גרין;299297]לי יש מנוע 2LT בהיילקס, כך קניתי אותו.

היו (ויש) בעיות התחממות.

לגבי הכח, אני לא נסעתי עם היילקס אטמוספרי, אבל אני לפחות מסוגל לעלות דיונות ב-2 LOW ולא נגמר לו הכח ... (בסוף העליה אני צריך לעצור כדי לקרר את המנוע ... )[/QUOTE

אני גם החלפתי את המנוע של הטויוטה שלי למנוע אם טורבו והאוטו לא מתחמם ויש לי את המנוע כבר שנתיים ואוטו משמש אותי גם ביום יום.
אז אם אתם רוצים לקבל עוד מידע שלחו לי הודעה בפרטי.

ronen5655
09-03-10, 21:28
לי ניפתרה בעיית ההתחממות רק אחרי החלפה לראדיטור 3 שורות נחושת , לגבי הוספת טורבו זה מחייב הוספת אינטרקולר שינוי צינורות אוויר ,צינור שימון לטורבו צינור חזרת שמן סיפור לא פשוט בכלל.

יקיר גרין
09-03-10, 22:25
לגבי הוספת טורבו זה מחייב הוספת אינטרקולר

אצלי אין אינטרקולר בינתיים, זה אמור לעזור להוריד את החום ...

ספרדי
10-03-10, 07:04
לי ניפתרה בעיית ההתחממות רק אחרי החלפה לראדיטור 3 שורות נחושת , לגבי הוספת טורבו זה מחייב הוספת אינטרקולר שינוי צינורות אוויר ,צינור שימון לטורבו צינור חזרת שמן סיפור לא פשוט בכלל.

לא ניראה לי שהוספת אינטרקולר או החלפת ראדיטור ממחויבת בגלל הוספת טורבו זה הכל תלוי בעבודת המוסכניק שלך, כמה הוא משקיע לך בעבודה.
ובבדיקה שעשיתי יותר זול ויותר כדי זה להחליף את המנוע מאשר להוסיף טורבו למנוע.

zagi
11-03-10, 14:26
מישהו שהוסיף טורבו למנוע אטמוספרי ( והוא לא מתחמם ) יוכל לציין מה היו השינויים וכמה עלה הסטאפ ?

יקיר גרין
11-03-10, 17:21
יקיר תחליף את הרדיאטור ה"מקורי" לרדיאטור מדולל.
עידו

עידו, מה זה רדיאטור מדולל?? מאיפה קונים?

ד ו ר ו ן
11-03-10, 18:22
היו (ויש) בעיות התחממות.

זה לא ממש עומס.. אם המנוע מתחמם בדברים כאלו יש לך גורם מפריע אחר במערכת.
נתוני הרכב (משקל,אוירודינמיות וכ') לא השתנו ולכן האנרגיה הדרושה להזיזו לא השתנתה, בנתונים האלו גם היילקס אטמוספרי חלש יותר שצריך להתאמץ הרבה יותר לא מתחמם.

בכביש 6 במהירויות האלו לאורך זמן הרכב לא אמור להתחמם מעבר לחצי ביום חם.

-->