PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לגבי עבירות ומים (אזור מערב מכתש רמון)

danielw
10-03-10, 00:11
אהלן ח'ברה חמישי-שישי אני יוצא לטיול לאזור בארות עודד, מעלה ערוד, מעלה רמון.
המסלול המתוכנן הוא:
כניסה או מכביש 171 אחרי הר רמון או מכביש 40 ישר אחרי היציאה הדרומית מהמכתש
שינה בחניון בארות עודד
ירידה בבוקר לבארות
המשך למעלה ערוד וכניסה למכתש
ואחרי זה או מעלה רמון או המשך על הציר עד לכביש 40.

יש לי כמה שאלות:
1.אם יש מים בבארות?
2.אם מישהו יודע כמה בעייתי המסלול מבחינת עבירות? רכב יחיד (טראנו ממוגן עם צמיגי AT)
3. שינויים והצעות יתקבלו בברכה (בדגש על מסלול קצר של כניסה לשטח שעות הצהריים המאוחרות של חמישי, ויציאה מהשטח בסביבות 3 בצהריים יום שישי גג!!)

שלמי
10-03-10, 09:41
המסלול שלך לא אמור להיות בעייתי מבחינת עבירות, אבל אני מעודכן לפני השטפונות האחרונים, בכל מקרה סביר שהשבילים של הנקרות ונחל רמון נחרשו מאז לא מעט.
המקום היחידי שיש לך עבירות אמיתית זה מעלה רמון, לא יודע אם הייתי עולה עם טראנו לבד (בעיקר אם אין לך נעילות), המעלה הזה די התחרבש בשנים האחרונות.
בכל מקרה, אם אתה מתחיל מכביש 40 הנקרות אמור להיות די אוטוסטרדה (אבל עדיין לשים לב שלא יהיו הפתעות בעקבות השטפונות), בבארות עודד סביר שיהיו מים בעונה הזאת ולאור כמות הגשמים שירדה.
מבחינת בניית מסלול יותר הגיוני לדעתי להגיע מכביש 40 ולא מהר רמון, אחרת אם אתה רוצה להיכנס למכתש ממעלה ערוד אתה צריך לחזור בבוקר חלק ממה שנסעת ביום הקודם (ממעבר ערוד לחניון).
אם אתה נוסע לאורך נחל רמון, שווה לעצור בקניון הפריזמות, ובסוף לבדוק מה מצב המים בבריכת החרסית של המנסרה.
תהנו.

נדב42
10-03-10, 11:23
בבארות עודד היו מים גם שבועיים לפני השטפונות הראשונים :p

תמסור ד"ש ...

נדב.

יונתןמצפה
10-03-10, 20:38
ממליץ לרדת לבארות דרך הסימון הירוק. בסימון השחור יש מדרגה אחת לא סימפטית, במיוחד בעלייה מכיוון הבארות. אמנם זה מכבר נפתח מעקף מקומי למדרגה אבל לא הייתי שם בסביבות שנה לכן כדאי לקחת את זה בחשבון.
יכול מאד להיות שהקטע העליון של נחל ערוד מהחניון לבארות נשטף ושיהיו בו בעיות עבירות כלשהם. יש שם כמה קטעים שהשביל עובר בתוך או בסמוך לערוץ בקטע יחסית צר שלו.
בארות עודד בטוח מלאים אבל חוץ מלצפות בהם אין מה לבנות על טבילה..
כמו שכתבו קודמי, לא הייתי ממליץ לעלות את רמון רכב בודד, ובטח לא רכב פגיע יחסית כמו טרנו- זה מעלה שעשוי להיות נבזי!
שים לב שעד יום שישי בצהריים אתה על גבול של שטח אש פעיל מאד- בשום פנים אין לעבור את קו בארות עודד ואת נחל נקרות לכיוון דרום-דרום מזרח!!!
תהנה

סמרפסיר
08-10-11, 22:10
אהלן חבר'ה, לא הבנתי מהתגובה שלכם ל-danielw, מה מצב מעלה רמון למי שרוצה לרדת? אנחנו עם די-מקסים, עם הגנות. בעיות מיוחדות?
ושאלה נוספת, מצטער אם השאלה כבר נענתה במקום אחר: בזמנו (1990) ירדתי את הנקרות עם CJ צבאי, במעבר סלע צר ביותר מכיוון סהרונים. האם הוא צר כשהיה, או שהדימקסים יכולים לעבור בו?
תודה
סמרספיר

asafk
08-10-11, 22:24
בירידה לא צפויות בעיות מיוחדות. רק להיות מאוד זהירים בקטעים הספורים שבהם האבנים ממש גדולות. אפשר להתיישב ואפשר לאבד צמיג. הנקרות עביר, ושוב - במדרגה עצמה ואחרי כן בכמה עשרות מטרים המסולעים - זהירות וכיוון, וזה מספיק.

אסף.

סמרפסיר
08-10-11, 22:38
תודה. מן הסתם לעשות את המעלה, כמו כל מעלה, בנחת, עם כיוון ומע"צ כשצריך, והכל מסתדר.

-->