PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על גגון לאוטו - דעות

גיא
10-03-10, 19:50
הי,

מצאתי מישהו שמכין גגון לפי דרישה ובמחיר שווה לכל נפש.

השאלה היא, האם אני רוצה את העריסה או שהמוטות מספיקים?

היעוד של הגגון הוא למזרונים / אוהלים / וכו' בזמן טיול וביום יום סתם צבירת אבק.

אני מניח שפעם ב ... אני אקח את המזנון של הדודה לטיול מפה לשם וחזרה ...

מה דעתכם ?

למי שיש ו/או היה גגון.

למה בחרתם ומה בחרתם ?

תודה.

sos4u
10-03-10, 21:50
אישית אני מסתפק בשני מוטות רוחב מקוריים שיש על הגרנד שלי מאז יומו הראשון.
לטיולים ואחסנת כל הציוד הקל, כמו אוהל, מזרונים שקשים ובגדים אני משתמש בתיק גג מבית טריפנט שנמצא איתי כבר מספר שנים לא מבוטל, ועדיין עובד "כמו חדש" ללא נזק כל שהוא.

אם אתה מתעקש על גגון, אני ממליץ לך לפנות ל"גגוני אריה" בסלמה משהו, כמעט כל מונית מצויידת בגגון שנראה מעפן להחריד, אבל חזק, קל, עם פרופיל נמוך ובעלות יותר מסבירה שכוללת התקנה.

בהצלחה

נדב42
10-03-10, 21:58
היתה לי עריסה של ריינו בויטארה הקצרה (שנמכרה), שימושית להפליא. אפשר להוביל עליה הכל, אינסוף נקודות עיגון לרצועות/ראצ'טים/גומיות, אפילו את האופניים פשוט זרקתי על הגג עם גומייה אחת (כן, אלו של קטנועי השליחים) בלי מתקונים ובלי עניינים.

כשקניתי את הויטארה עם העריסה אמרתי למוכר שדבר ראשון אני מוריד אותה. הוא הציע שאחכה שבועיים-שלושה ואז אחליט. הוא צדק. כאשר מכרתי את הויטארה אמרתי את אותו הדבר, אבל לידור הוריד אותה...

נדב.

יוש
10-03-10, 22:45
אני עם גגון (עריסה) גדול מימדים, קבוע.

נכון שהשימושיות שלו ביום יום לא משהו, אבל אני מאד מרוצה מהגברת הפונקציונליות הכללית של הרכב:

- יכולת העמסת הציוד בטיולים הפכה לבלתי מוגבלת כמעט מבחינת נפח. ארגנתי לעצמי תיק ברזנט גדול שמחבר לגגון עם שתי רצועות רצ'ט. אני אוהב להרגיש לא מוגבל...
- איפשר לי להוסיף גלגל ספיר נוסף + את חפירה ומכוש מקובעים למעלה.
- קיימת אפשרות להעמסת ציוד הובלה כללי מעת לעת. בפעם האחרונה העמסתי ברכב מכון כושר שלם (שלושה מתקנים גדולים). שוב, הופך את הרכב לפונקציונלי יותר.

כמובן שניתן להצביע על חסרונות שיתכן ובשקלול הכללי עולים על היתרונות. סובייקטיבית, אני מעדיף את הקונסטלציה הנוכחית.

רון נחמן
10-03-10, 23:04
אני עם גגון בבנייה של אריה גגונים, כמו של מוניות

מאוד נח בעיקר כשאני מטייל עם מספר אנשים, כי אפשר לזרוק את כל הבלאגן על הגג ולקשור בכמה שניות...
אפשר לשים עליו פחות או יותר כל משקל שלא יהפוך את הרכב.
אחרי המרוץ של רד-בול לקחתי עליו את רכב המרוץ שלנו, במידות 3 מ' על 2 מ'... היה משעשע.
2 חסרונות:
1. צריכת הדלק גדלה בכ-10%
2. הוא קשתי, לא ישר. זה בעייתי כשאני לוקח פלטות עץ על הגג.

ירון גל
10-03-10, 23:25
יש שאלה גדולה איזה רכב מדובר סוג הגגון ותדירות השימוש הצפוי
לדוגמא ברור שהבחור עם הדיפנדר יגיד לך שגגון זה דבר נפלא הרכב הוא טרקטור מיסודו וחסר כל צורה אורדינמית ולכן אין כל השפעה מה יש על הגג וכמו רס"פ טוב כל המרבה זה משובח או כמו מורה שלי בתיכון הייתי במגמה חקלאית וההינו יוצאים לשדות ותמיד היתה לו "שקית שמה" (שמה נגיע לפרדס) אז לרכב יש "גגון שמה" אם זה לא מועיל זה בטח לא מזיק
לעומתו לשים גגון ענק על גיפון זה יוצר רעש ברכב פוגע בתצרוכת הדלק
כמובן שהקצנתי בדוגמאות אבל אני חושב שהעברתי את הכוונה
לי אישית לדיקברי (דור ראשון) יש גגון "דיפנדר" ענק אבל הוא מורכב על הרכב רק לטיולים ארוכים או להעברות למיניהם
כן אני חושב שבגיפ הגגון הוא הכרחי (במיוחד למי שהתחיל בטנדרים) וכן אני חושב שעדיף עריסה גדולה
אבל אני יוצא לפעמים לטיולים של שבוע עם כל המשפחה בלינות שטח
מקווה שקצת עזרתי

גיא
10-03-10, 23:31
מדובר על טראנו קצר.

אני יודע מה זה גגון עם עריסה, היה לי בדיסקו. אני יודע גם מה זה טנדר .. היה לי היילקס.

ועכשיו אין לי תא מטען בכלל.

טיולי מספר ימים הם סיוט לוגיסטי... יוצאים 4 וזה לא קל.

אני בהחלט חושב על העריסה .. אבל מתלבט.

תודה לעונים.

נדב42
10-03-10, 23:48
מדובר על טראנו קצר.

אני יודע מה זה גגון עם עריסה, היה לי בדיסקו. אני יודע גם מה זה טנדר .. היה לי היילקס.

ועכשיו אין לי תא מטען בכלל.

טיולי מספר ימים הם סיוט לוגיסטי... יוצאים 4 וזה לא קל.

אני בהחלט חושב על העריסה .. אבל מתלבט.

תודה לעונים.

אולי לידור מוכר ...

landrover
11-03-10, 09:02
אם כבר גגון - אז עם עריסה - הרבה יותר שימושי וקל לתפוס דברים .

מצד שני - גם עם דיפנדר , הרס לי את צריכת הדלק - לפני היה 1:11-10
אחרי 1:10-9

אמיר.

גיא
11-03-10, 09:48
הגגונים של אריה זה gagon4car.co.il ?

אם כן, הייתי איתו בקשר.

הוא טוען שהוא מחבר את הגגון לאוטו ע"י קדיחה לגג.

לא בבית סיפרנו !

אני יודע שעריסה נוח, ואני יודע שזה יהרוס את הצריכת דלק.

מצד שני, רוב הנסיעות שלי בתוך העיר חיפה ככה שאני מעריך שלא יהיה הפרש גדול אם בכלל ...

טוב, ניראה .. תודה לעיצות.

חן צברי
12-03-10, 00:31
אני רכשתי את העריסה של רכסים לפני כשלוש שנים, דגם פלמינגו, ומרוצה עד הגג(ון). מאלומניום, מאוד חזקה ועמידה אבל מפתיעה במשקלה הנמוך.
נשארת קבוע על הרכב מעצלות וחוסר מקום, אך לא מרגישים אותה כלל בנסיעה בזכות המשקל הנמוך והצורה האוירודינמית (למעט פעם בחצי שנה עם רוח צד. נראה לי שבדגם קונדור זה פחות מורגש בגלל החורים בצדדים).

את הגגון הרכבתי אצל מישהו אחר, אבל אני חושב שלרכס יש גם גגונים.

-->