PDA

צפייה בגרסה מלאה : פאג'רו Q - כמה שאלות לפני בדיקה לפני קניה

asypeer
11-03-10, 01:04
שלום לכולם,
הרגע ראיתי פאג'רו Q שנת 2000, נפח 2500 דיזל, ידני, גג ברזנט.

כמה שאלות (כרגע יש לי ויטרה אז ישנו פער מסוים בידע שלי לגבי המיצובישי..)

א. בספר הרכב ראיתי שנעילת דפרינציאל הינה אופציונאלית, ברכב שראיתי היכן שאמור להיות הכפתור - ישנו פלסטיק (ליד המצת) וישנו קונקטור מתחת לפלסטיק, בעל הרכב טוען שהוא לא יודע (הוא לא מבין גדול..) - האם המשמעות היא שאין נעילה לרכב? האם ניתן להוסיף?
כנ"ל לגבי השליטה על המראות - בעל הרכב טוען שאין שליטה ידנית/חשמלית עליהן - הייתכן ?! אפילו אצלי בויטרה זה חשמלי - בספר הרכב גם זה מופיע כאופציונלי.. יכול להיות שלא שמו אפילו את הידיות שכל פיאט אונו 90 יש ?
ב. בזמן הנסיעה היה קצת ריח של סולר ברכב, על מה זה יכול להעיד (יכול להיות שזה בגלל הברזנט אז מריחים קצת את הסולר? או שזה משהו כמו משאבת סולר וכו'?)

ג. פעם בכמה זמן עושים טיימינג (זמן/ק"מ)?

ד. בעל הרכב אמר לי שהיו מגרזים (?!) את תחתית הרכב בכדי למנוע קורוזיה, מישהו יודע במה מדובר?

ה. האם רכבים שמורים במצב סביר לשנתון נמכרים מעל המחירון (כי בסוזוקי ויטרה בדרך כלל, הם כן) - הוא רוצה מעל המחירון השאלה אם אכן כך השוק מתנהל.

ו. החלפת רוכסנים בברנט - סיפור של כמה מאות בודדות, אמת או בדיה ?

זהו לבינתיים, אני מתלבט אם לקחת את הרכב לבדיקה..

אם יש עוד דברים שכדאי לבדוק לפני ששמים 500 שקל על בדיקה - שתפו בבקשה.

תודה,
אסף

sgill
11-03-10, 09:28
שלום לכולם,
הרגע ראיתי פאג'רו Q שנת 2000, נפח 2500 דיזל, ידני, גג ברזנט.

כמה שאלות (כרגע יש לי ויטרה אז ישנו פער מסוים בידע שלי לגבי המיצובישי..)

א. בספר הרכב ראיתי שנעילת דפרינציאל הינה אופציונאלית, ברכב שראיתי היכן שאמור להיות הכפתור - ישנו פלסטיק (ליד המצת) וישנו קונקטור מתחת לפלסטיק, בעל הרכב טוען שהוא לא יודע (הוא לא מבין גדול..) - האם המשמעות היא שאין נעילה לרכב? האם ניתן להוסיף? ישנם 2 דגמים לפאג'רו ברזנט, אחד שבא עם נעילה (RDL) ואחד שבא בלי. למיטב זכרוני בזה שבא עם, גם הגג מעל הנהג נפתח חשמלית ולא ידנית. להוסיף נעילה זה עסק יקר יחסית למחיר הרכב - 8-10 אלפי שקלים.
כנ"ל לגבי השליטה על המראות - בעל הרכב טוען שאין שליטה ידנית/חשמלית עליהן - הייתכן ?! אפילו אצלי בויטרה זה חשמלי - בספר הרכב גם זה מופיע כאופציונלי.. יכול להיות שלא שמו אפילו את הידיות שכל פיאט אונו 90 יש ? - חלק מבעלי הרבים האלו הוסיפו חלונות חשמליים מלפנים, במקור החלונות עם ידית. אלו שעשו זאת החליפו את כל הפנים של הדלת ולפעמים הפנים החדש היה ללא מכוון למראות.
-ב. בזמן הנסיעה היה קצת ריח של סולר ברכב, על מה זה יכול להעיד (יכול להיות שזה בגלל הברזנט אז מריחים קצת את הסולר? או שזה משהו כמו משאבת סולר וכו'?) - יכולות להיות הרבה סיבות, אי אפשר לדעת בלי לבדוק. כעיקרון, הרכבים האלו מעשנים, זה דיזל ולא בנזין כמו הוויטארה.

ג. פעם בכמה זמן עושים טיימינג (זמן/ק"מ)? - כל 90 אלף ק"מ בעלות של כ- 2000 ש"ח

ד. בעל הרכב אמר לי שהיו מגרזים (?!) את תחתית הרכב בכדי למנוע קורוזיה, מישהו יודע במה מדובר? - יש פיות גירוז כמו בכל רכב שטח, זה הגירוז היחיד שאני מכיר

ה. האם רכבים שמורים במצב סביר לשנתון נמכרים מעל המחירון (כי בסוזוקי ויטרה בדרך כלל, הם כן) - הוא רוצה מעל המחירון השאלה אם אכן כך השוק מתנהל. - אלא אם כן הרכב במצב תצוגה, אין סיבה לשלם מעל המחירון על פאג'רו ברזנט. בטח לא על הפאג'רו שאתה מתאר.

ו. החלפת רוכסנים בברנט - סיפור של כמה מאות בודדות, אמת או בדיה ? - ברכב בן 10 לא תמיד ניתן לתקן / להחליף רוכסנים כי הברזנט התכווץ עם השנים. יש אפשרות להחליף את הרוכסנים בסקוטצ'ים וזה יחזיק לך שנתיים שלוש. החלפת החלונות אם הם שרוטים או דהויים בחלונות מחומר איכותי תעלה כ- 800 ש"ח.

זהו לבינתיים, אני מתלבט אם לקחת את הרכב לבדיקה..

אם יש עוד דברים שכדאי לבדוק לפני ששמים 500 שקל על בדיקה - שתפו בבקשה.

תודה,
אסף

מאיזה איזור אתה? אל תשכח שבדיקה במכון לא תמיד מספיקה וחשוב לבדוק במוסך של 4X4

moshik999
11-03-10, 12:41
שווה לקחת את הרכב לבדיקה
לבדוק מנוע,שלדה,גיר,טרנספר,משאבת סולר,מצבר,צמיגים
בולמים,מזגן,עדיף לעשות את הבדיקה אצל מוסך גיפים.
ברזנט חדש עולה באוסטרליה כ 1000 דולר.
לי יש פאגרו קצר ברזנט 97 עם נעילה אחורית ללא גג חשמלי וללא מראות חשמליות
וחלונות חשמליים.
אם אתה יכול לבצע בדיקה מקיפה וטובה ב 500 ש"ח אל תהסס לרגע.
אחרי הבדיקה יהיה לך יותר קל לדעת כמה לשלם על הרכב.
הרכבים האלה יחסית נראים מצויין גם אחרי 10 שנים אם לא עברו התעללות חריגה
שווה לבדוק הסטורית טיפולים זה ייתן לך הרבה מידע על הבעלים הקודמים ואופן ההתיחסות שלהם לרכב.
אם אתה מעוניין ביותר פרטים ואולי גם נסיעה יותר אינטנסיבית (בשטח)אתה מוזמן להתקשר
מושיק 0505330006

sgill
11-03-10, 16:52
אפשר לקבל לינק לאתר באוסטרליה שמוכר ברזנט ב - $1000?
זה ברזנט מקורי?
הזמנת אחד? אם תרצה להזמין זוג ולהתחלק במשלוח, יש על מה לדבר.

moshik999
11-03-10, 18:09
1265 דולר אוסטרלי (המחיר עלה מאז שהבעלים הקודמים קנה אותו)
http://austops.com.au/MXKart/index.php?catid=39
יש לי כזה בן שנתיים נראה לא רע חזק וגמיש.

asypeer
11-03-10, 18:43
מאיזה איזור אתה? אל תשכח שבדיקה במכון לא תמיד מספיקה וחשוב לבדוק במוסך של 4X4

אני מאיזור השרון - איזה מוסך מומלץ?

האם המחירון מבדיל בין רכב עם נעילה לרכב ללא נעילה ? כי לא מצאתי את התוספת הזו.. המחירון ביד 2 הוא 50500. לא ברור אם זה הדגם עם הנעילה או לא.
אולי רק ב-2800 סמ"ק יש נעילה ?

moshik999
11-03-10, 19:05
תסתכל במחירון לוי יצחק
עד כמה שזכור לי המחירון הוא בסביבות 40,000
שווה בדיקה

sgill
11-03-10, 20:46
גם בדגם 2500 יש נעילה, כל הפאג'רו הברזנט הם 2500 ולא 2800.

מושיק - יש אפשרות לראות את הברזנט שלך לפני שאני מזמיו?

תודה

moshik999
11-03-10, 22:11
כן
0505330006

asypeer
11-03-10, 23:24
קיצר הבחור חי בסרט.. התת-דגם שלו לאחר שקלול בלוי יצחק שווה 43K. נגיד שהרכב במצב טוב (לא מדהים!) לפני בדיקה.. אז 43K יש סיכוי שהוא יקבל. אולי 45K אם הוא ייצא פיקס בבדיקה.
אבל הבחור רוצה 56K ולא מוכן לשמוע על פחות.. כנראה שהוא בדק במחירון של יד2 ששם יש רק תת דגם אחד (המפואר עם הנעילה) והוא אכן 50K לפני תוספות.
בקיצר - נמשיך לחפש..

freedom
13-03-10, 21:15
הי מושיק
כמה עולה משלוח לארץ?

freedom
13-03-10, 21:18
הי מושיק
כמה עולה משלוח לארץ?

moshik999
15-03-10, 00:12
הי מושיק
כמה עולה משלוח לארץ?
תבדוק באתר ותקבל תשובה מדוייקת(שולחום להם מייל והם חוזרים עם תשובה לגבי המשלוח)
קח בחשבון מע"מ ואולי עם מזל רע גם מכס.

-->