PDA

צפייה בגרסה מלאה : "רק הגרמנים יכולים"

דרור הראל
12-03-10, 23:53
שימו לב לקטע המטורף הבא,התחלה קצת משעממת אבל שווה--גאונות גרמנית שמשלבת הכל ברמה הגבוהה ביותר-תכנון,איכות,מוצר,הצלחה.
אני מוכרח לציין שהיותו של המפעיל ללא קסדה העלתה אצלי את החשד בגרמניות של הסרט-גרמני עובד ללא קסדה זה משהו שאני לא מכיר.

תהנו-
http://www.youtube.com/watch?v=RobaJKGMMiE

דרור הראל

bizon
13-03-10, 01:32
לא שפויי משהו :) עכשיו בגלל שהיפנית שלי קצת חלודה למה זה נועד ??? סתם שעשוע??

GodsFather
13-03-10, 09:13
איזה טירוף! אם הבנתי נכון מהשפה יותר מ20 מטר באויר... (בגרמנית לוקה בחסר - צוונציק משהו)

קסדה ? הוא הבין טוב מאד שקסדה לא תעזור לו פה אז העדיף להשאיר את הראש אווירירי... רואים בסרטון את הלחץ של המפעיל... מדהים ממש.

דרך אגב, כל חברת צמ"ה שמכבדת את עצמה עושה דברים כאלה. חפשו ותראו עוד הרבה טירוף ביוטיוב בהקשר הזה.

חנן גולומבק
13-03-10, 09:42
לא מאמין שזה אמיתי.:evil:

ערן CJ
13-03-10, 10:22
ואיך הוא יורד ???
ערן CJ

landrover
13-03-10, 10:53
מדהים - אהבתי ...

ככה עושים פירסומת איכותית ... זה אמיתי לגמרי.

דרך אגב - הוא יורד בדיוק כמו שעלה - רק בסדר פעולות הפוך.

אמיר.

דרור ברלי
13-03-10, 11:40
אחרי שצפיתי בזה פעמיים ושלוש - בזמן שהוא מטפס, מה בדיוק מקבע את זחלי הבאגר למגדל בזמן שהוא פורש את הזרוע ההידראולית שלו כלפי מעלה כדי להתחבר שוב? משהו שם לא מסתדר לי.

mik_l86
13-03-10, 12:04
אחרי שצפיתי בזה פעמיים ושלוש - בזמן שהוא מטפס, מה בדיוק מקבע את זחלי הבאגר למגדל בזמן שהוא פורש את הזרוע ההידראולית שלו כלפי מעלה כדי להתחבר שוב? משהו שם לא מסתדר לי.

שים לב שיש לו מדרגה אחת שהוא "יושב עלייה" ועוד אחת יותר קטנה מלמעלה שתופסת את החלק העליון של הזחל, רואים שהוא "נופל" כמה סנטימטרים עד שהוא נתקע בעליונה

רני דקל
13-03-10, 12:14
דרור, שים לב לזמנים בין 5:10 ל5:20 בסרטון.

דרור הראל
13-03-10, 12:37
לבאגר יש בחלק הקדמי,"מאחז" הידראולי ה"מאחז" הזה בדרך כלל מחזיק מעין "כף" ומאפשר ניתוק וחיבור מהיר של הכף,שמאפשרת לו לדחוף עפר ולהכין לעצמו שטח עגינה לפני תחילת עבודה.ניתן לראות איך הבאגר נתפס למתקן באמצעות ה"מאחז" הזה שמורכב ממבנה פלדה עם זרוע הידראולית ושני "ווים" שניתפסים במגדל.
מבחינת הבאגר,זהו למעשה כלי סטנדארטי שמשתמש ביכולות הניתוק חיבור המהירות של הציוד שלו,לטיפוס יש פה הצגה מדהימה של היכולות ההנדסיות ואיכות החומרים,בשלב מסויים כל הכבודה הענקים הזאת תלוייה בשני פינים מופעלים הידראולית שבמקור מחזיקים את כף החפירה ופה מחברים את הבאגר למתקן,תחשבו כמה כוחות מופעלי על הפינים האלו בחפירה.
מה שבטוח עם באגר סיני לא נראה לי שמישהו היה מנסה את התרגיל הזה.הגרמנים כל כך בטוחים ביכולת שלהם שאפילו המפעיל לא חבש קסדה.ואתם לא מבינים מה זה אומר בגרמניה ארץ הכללים והחוקים הנוקשים,זאת אומרת שמבחינתם התרגיל הנ"ל הוא כמו עבודה רגילה באתר בנייה,אם פה שום דבר שונה ומיוחד מעבר לתפאורה,ואם באתר בנייה המפעיל בתוך הרכלי לא חובש קסדה,אז כאן לא צריך משום שכמו כל דבר גרמני,לא צפויות תקלות.

דרור הראל

גיא
13-03-10, 12:41
מטורף ברמה הזוייה

ניר.א
13-03-10, 13:03
התשובה לדרור ב. נמצאת בתגובתו של דרור ה.
אין בכלל ספק שנעשה פה שימוש בכלי סטנדרטי ללא תוספות מיוחדות!
אמנם הוא בטח עבר בדיקות הנדסיות ובטיחותיות לפני התצוגה אבל זהו.
איכות גרמנית ומיומנות מפעיל גבוהה ביותר !!!
ברור שהו בלחץ בזמן הביצוע אבל מי לא היה נלחץ לבצע תרגיל כזה שהשגיעה הכי קטנה
יכולה לעלות לו בחייו?

דרור ברלי
13-03-10, 13:17
כמו כל דבר גרמני,לא צפויות תקלות.

נו שויין.
על זה לא הייתי חותם, אבל מילא. גם על טויוטה אמרו את זה פעם....

בעניין הקסדה - דווקא קסדה זה מה שהיה מציל את המפעיל בעל ביצי העופרת הזה, אם הבאגר היה מפספס משהו ונופל?....

דרור הראל
13-03-10, 13:38
נו שויין.
על זה לא הייתי חותם, אבל מילא. גם על טויוטה אמרו את זה פעם....

בעניין הקסדה - דווקא קסדה זה מה שהיה מציל את המפעיל בעל ביצי העופרת הזה, אם הבאגר היה מפספס משהו ונופל?....

דרור בדיוק עליתה על נקודת ההבדל בין ישראלי לגרמני-הישראלי תמיד ישאל שאלות ויאתגר,כמו שאמרתה קסדה לא תעזור לו אם הוא יפול מהגובה הזה.הגרמני לא שואל,יש כלל או חוק מבצעים אותו כלשונו.הוא יודע ובטוח שיש סיבה למה קסדה.משום שהמהנדס בטיחות הגרמני יקח בחשבון שקסדה אולי לא תציל מההתרסקות הנ"ל,אבל אם ובמידה והמפעיל ישרוד נפילה,הוא לא ימות מאיזה חפץ שיפול עליו לאחר המגע עם הקרקע-כמו למשל העט נובע שנמצא יחד עם הרשיונות מעל המגן שמש.
אז המניח שהמפעיל מבצע את התמרון הנ"ל ללא קסדה לא יודע לכתוב.

דרור הראל

דרור הראל

ramkol
13-03-10, 13:53
אהלן,

אני קורא כבר הרבה זמן באתר, אבל עד עכשיו לא היה לי משהו יוצא דופן להגיד... אז לא אמרתי... :p אז זוהי ההודעה הראשונה שלי כאן, אני מקווה שלא אצער איש ואהיה לעזר לרבים.

הקטע המגניב שהובא לקוח במקור מתכנית של הערוץ השני הגרמני. התכנית נקראת Wetten Dass שזה משהו כמו "נתערב ש..."
היא התכנית הפופולרית ביותר בארצות דוברות גרמנית, ורצה כבר מלן שנים עם שיאי רייטינג דמיוניים.
מעבר לראיונות עם כל המי ומי בתכנית, מציגים אנשים, אזרחים רגילים, דברים שהם יכולים לעשות, מכל תחום אפשרי. בקישור שדרור הביא האיש טען שהוא יצליח לטפס על העמוד בפחות מ 8 דקות ויעשה שם עמידת ראש...

כשהייתי צעיר צפיתי בתכנית (היום כבר לא... :p לא צעיר, ולא צופה...) והיו המון דברים בתחום המוטורי, כמו למשל איזה זוג שהחליפו גלגל למכונית תוך כדי נסיעה...

יש בתכנית כל מיני דברים מוזרים כמו למשל זה:

http://www.youtube.com/watch?v=hEcNyE1eYVk

.

דרור הראל
13-03-10, 14:04
ענק

גיא
13-03-10, 14:21
החלפת גלגל בזמן נסיעה אני גם ראיתי

היה פעם בחידושים הומצאות :)

ds פלאס.

יואב פולס
13-03-10, 15:32
הגרמני לא שואל,יש כלל או חוק מבצעים אותו כלשונו.

את הגישה הזו שלהם סבא שלי הכיר מצויין...

דרור הראל
13-03-10, 16:14
את הגישה הזו שלהם סבא שלי הכיר מצויין...

יואב,
לא יכולתה להתאפק,למרות שהרמתי להנחתה?

דרור הראל

רני דקל
13-03-10, 16:56
משום שכמו כל דבר גרמני,לא צפויות תקלות.

עם כל הכבוד העצום לתעשיה הגרמנית, גם הם מפשלים בגדול לפעמים:

http://www.youtube.com/watch?v=F54rqDh2mWA
http://www.youtube.com/watch?v=DOMADgJQeLw

http://en.wikipedia.org/wiki/2006_Lathen_maglev_train_accident

יואב פולס
13-03-10, 17:00
יואב,
לא יכולתה להתאפק,למרות שהרמתי להנחתה?

דרור הראל

...לא.

אבל השתדלתי...

ד ו ר ו ן
13-03-10, 18:06
דרור בדיוק עליתה על נקודת ההבדל בין ישראלי לגרמני-הישראלי תמיד ישאל שאלות ויאתגר,כמו שאמרתה קסדה לא תעזור לו אם הוא יפול מהגובה הזה.הגרמני לא שואל,יש כלל או חוק מבצעים אותו כלשונו.הוא יודע ובטוח שיש סיבה למה קסדה.משום שהמהנדס בטיחות הגרמני יקח בחשבון שקסדה אולי לא תציל מההתרסקות הנ"ל
דרור הראל
תרגיל יחצנות פסיכי אבל עם כל הכבוד לביצי עופרת שלו.. הוא עדיין דביל ואני מעדיף את גישת שאלת ה"למה"? ולא את גישת ה"ככה אמרו לי" שלהם.

דרור (הראל),
דרור (ברלי) צודק, תראה שהמפעיל חגור רק בחגורת מותן, גם אם הכלוב מגן של הכלי לא יקרוס (ואני די בטוח שהוא לא יקרוס), מה שמאד מסוכן זה הטלטול של הגוף שלו בתוך התא.
מספיק שהראש לו יחבט באחת הפינות של הכלי כדי להתנפץ.
לא צריך עט במגן שמש.
יכול מאד להיות שבאתר בנייה רגיל הוא לא חייב קסדה כי הכלוב מגן עליו מהתכפכות או נפילה של ציוד על הקבינה אבל כאן בדיוק נכנסת המרובעות הגרמנית- לי זה נראה שהם לא עשו השלכה על הדינמיות החדשה שבה עומד הכלי כעת, אף אחד מהמהנדסים של הכלי לא חשב שיפלו איתו מגובה 20 מטר.. מקס' יתהפך באתר בנייה.
מרוב שהם כ"כ מרובעים אז לי זה נראה שהם כן בדקו 20 פעם שהפינים והחיכוך הסטאטי מסוגל להחזיק את הכלי על המגדל אבל שכחו להתייחס לאפשרות שהמפעיל יזרק מצד לצד בנפילה, גם אם היא תהיה מחצי מגובה המגדל.

אפי מאגנום
13-03-10, 20:39
האירוע היה בוינה שבאוסטריה וגובה המגדל 15 מטר.
מה שנאמר בסרטון שהמפעיל לא רואה את החלק העליון כשהוא מתחבר למגדל אלא עובד על רגש בלבד.
וכמו שאמר קודמי ,הבחור הבטיח לעשות עמידת ראש וזאת אכן נעשתה.

המשוטט
13-03-10, 21:02
B]
[B]מה שנאמר בסרטון שהמפעיל לא רואה את החלק העליון כשהוא מתחבר למגדל אלא עובד על רגש בלבד.
ו.

מנסיון בעבודה עם כמה וכמה מפעילי באגר בארץ היכולת שלהם להרגיש דברים שהכף נוגעת בהם

(כמו חוט טלפון - חוט לא כבל ) גובלת בעל טיבעי .

מדהים

-->