PDA

צפייה בגרסה מלאה : פאג'רו Vs. Q לנד קרוזר פראדו

amirell
14-03-10, 21:30
שלום רב.
אני מתלבט בין רכישה של אחד משני הרכבים הבאים:

1. פאג'רו Q ארוך 2800 דיזל אוטומאט בין השנים 1998-2000

2. טיוטה לנד קרוזר פראדו ארוך 3000 דיזל אוטומאט בין השנים 1999-2000

לאור קבלת רכב ליסינג מהעבודה, הרכב יחליף יונדאי טארקן אשר שירת אותי נאמנה בעיקר בכביש אך גם בשטח וייעדו העיקרי יהיה שטח בסופ"שים. רמת העבירות הנדרשת הינה בינונית+ עד קשה.

על פניו, נתוני הרכבים די דומים (125 כ"ס, נעילת דפרנציאת אחורית, מימדים).
אשמח להתייחסותכם להשוואה בין שני רכבים אלו בהיבטי אמינות, עבירות, נוחות, תחזוקתיות וכו'.

* אודה להתייחסות ממוקדת לשני אפשרויות אלה בלבד.
** למען גילוי נאות - פרסמתי הודעה זהה ב-JeepTrip (http://www.jeeptrip.com/start/forum/start.asp?p=1&ForumId=1&id=849371) אך לצערי השרשור גווע עוד לפני שהתחיל.

תודה,
אמיר

נמרוד
15-03-10, 14:07
שניהם כלי רכב טובים מסוגם (סוגם = רכב שטח גדול בן עשר+). לדעתי פאג'רו יהיה זול יותר לקנייה - עניין של ביקוש והיצע.

שניהם בעלי ביצועים דומים מאד (צמיגים במידות דומות, נעילה אחורית...).

אישית הייתי בוחר טויוטה, אבל אם אין לך קבעון מוקדם, עדיף לך לא לבחור מראש אלא לחפש את שני המועמדים ולקנות את הרכב הטוב ביותר שאתה מצליח למצוא בשוק, יהיה זה מיצובישי או טויוטה.

בהצלחה.

דרור ברלי
15-03-10, 14:32
כשהם היו חדשים, ערכתי להם מבחן השוואתי אחד מול אחד, והפראדו היה מעט טוב יותר לדעתי. הוא עביר יותר, מעט נוח יותר. מהלך המתלים עדיף, המנוע מרגיש חזק יותר למרות נתונים דומים על הנייר. אלה יתרונות שנשמרים גם במכוניות בנות 10.

שני הכלים בעלי מוניטין אמינות מוצק למדי. הפג'רו בנוי טוב יותר, לפראדו היו כמה בעיות נקודתיות של שבירות מכלולים. לדעתי האיכות הגבוהה יותר של הפג'רו משליכה על מצבם הממוצע של כלים בני 10 שנים. אבל משום מה דווקא הפראדו מאותו מודל יקר הרבה יותר.

לפני חצי שנה כשחיפשתי רכב, הפג'רו עמד במסגרת התקציב ושקלתי לרכוש אחד כזה. הפראדו ממש לא - הוא היה יקר משמעותית.
עם ישראל סוגד למותגי אליל כדי להיות חלק מהעדר. טויוטה היא סוג של מותג-אליל. אני מחפש דווקא את האיכויות של דגם ספציפי ולא רק "מוניטין אמינות" שמיוחס ליצרן עצמו. אישית, אני לא מוצא שום סיבה הגיונית לפער של עשרות אחוזים במחיר בין שתי מכוניות די דומות באופן כללי שאין ביניהן פער כה גדול של איכות וביצועים.

גם אני אומר - לא באמת משנה איזה מהם, אלא רק המצב הספציפי. אם תמצא אחד שמור באמת במצב מעולה, עם ק"מ נמוך ובמחיר אטרקטיבי - קנה אותו. ולא ממש משנה אם סמל של טויוטה או של מיצובישי מתנוסס על הגריל.

guy_1
15-03-10, 23:35
הרבה מה להוסיף על האמור בשתי התגובות, של מנהלי הפורום, אין לי, למעט הפן הכלכלי. וזאת מכיוון שלפני כחודשיים הייתי בהתלבטות דומה. הפראדו יקר משמעותית מהפאג'רו. ההפרש במחיר בין שניהם הוא מעבר למופיע במחירון (יד 2 )- הגבוה כשלעצמו בכעשרת אלפים ש"ח מ"מחירון" לוי יצחק. על רכבים במצב טוב מהממוצע מבוקשים מחירים העולים ב 5-10 אלפים ש"ח מהמחירון - ולתחושתי המוכרים גם מקבלים את מבוקשם או קרוב לכך (לא נדיר היה לראות פראדו נמכר בתוך פחות מיממה ממועד פרסום המודעה - כאשר המחיר הנדרש היה גבוה משמעותית ממחיר המחירון). התוצאה היא הפרש של כ-20 אלף ש"ח, לפחות, במחיר בין שני כלי רכב ממודלים זהים למעשה פארדו 2000 נמכר גבוה מ KING 2001.
עוד "תחושה" שקיבלתי היתה חוסר אמינות לגבי הקילומטראז' שנטען (והופיע) שהרכב עבר וכך מצאתי פראדו-ים שעברו 150-180 אלף ק"מ והיו במצב רע משמעותית מכאלה שעברו 300-350 א' ק"מ (ולא היה נראה שמדובר רק בתחזוקה לקויה)!
אני חיפשתי וקניתי לבסוף פראדו מכיוון שהיו שיקולים נוספים (הרכב ישמש את אשתי ביום-יום לנסיעות קצרות/עם הילד) ולתחושתה הפאג'רו היה "גס" מדי (כך שלא היתה לי ממש בחירה...) מעבר לכך לא היינו בטוחים כי השימוש ברכב על-ידה יהיה יתקבל (עליה) כך שסחירות הרכב הייתה שיקול נוסף ומשמעותי.
לסיכום אם הרכב ישמש רק לשטח הבדל של 20-25 א' ש"ח אינו זניח (כ-30-50% ממחיר הקניה) מעבר לכך בשל הסחירות הנמוכה מעט, באופן יחסי, מצאי הפאג'רו-ים טוב יותר - לפחות בתקופה שבה אני חיפשתי.
אם בכל זאת תבחר בפראדו אני יכול לספר על לא מעט פראדו-ים שראיתי, עברו את ה-300 א' ק"מ ונראה היה כי כוחם עדיין במותנייהם (ראיתי אפילו שניים עם חצי מיליון ק"מ במצב מצויין ביחס לגילם) כך שניתן להניח כי בטיפול נכון יש אמת מסויימת בהנחות על אמינות הרכב (ואני מקווה שאני לא פותח פה דלת לכל מיני ארועים בפראדו שלי שבגינם אתחיל להאמין באמונות טפלות ;)).
דרך אגב אני לא חובב מכוניות יפניות בדיוק מהסיבות שדרור לא אוהב אותן (הן מוכרות כמעט רק אמינות ובהחלט אנני אוהב את תופעת העדר הנפוצה כל-כך במקומותנו) - הפראדו היא היפנית הראשונה שלי בלמעלה מעשרים שנה שאני נוהג...מקווה שלא אצטער.
בהצלחה!

amirell
16-03-10, 17:53
תודה למגיבים.
אני מבין שאין כאן נוק-אאוט אך הפרדו בהחלט מנצח בנקודות:

אישית הייתי בוחר טויוטה...

כשהם היו חדשים, ערכתי להם מבחן השוואתי אחד מול אחד, והפראדו היה מעט טוב יותר לדעתי. הוא עביר יותר, מעט נוח יותר. מהלך המתלים עדיף, המנוע מרגיש חזק יותר למרות נתונים דומים על הנייר. אלה יתרונות שנשמרים גם במכוניות בנות 10.

אני חיפשתי וקניתי לבסוף פראדו מכיוון שהיו שיקולים נוספים (הרכב ישמש את אשתי ביום-יום לנסיעות קצרות/עם הילד) ולתחושתה הפאג'רו היה "גס" מדי (כך שלא היתה לי ממש בחירה...) מעבר לכך לא היינו בטוחים כי השימוש ברכב על-ידה יהיה יתקבל (עליה) כך שסחירות הרכב הייתה שיקול נוסף ומשמעותי.

לאור הנ"ל, כל שנותר לי הוא למצוא
אחד שמור באמת במצב מעולה, עם ק"מ נמוך ובמחיר אטרקטיבי.

תודה,
אמיר

joconto
16-03-10, 18:07
גם אני התלבתטי בנושא על הפרק עמדו טראנו או טרופר 2003-2004, פאגרו 2001-2002 או פראדו, כשהיה ברור לי שעל הפראדו אצטרך להתפשר בשנה ובקילומראז.
לאחר חודשיים של חיפושים בחרתי בפראדו 99 עם 300K קמ. בהשוואה לאחרים תקבל אמינות, יכולות שטח עדיפות ולוק סקסי (ככה אשתי אומרת....) שבניגוד לכל המתחרים הזמן רק עושה לו טוב.
חפש רכב שנראה שמור עם היסטוריית טיפולים מתועדת, תתעלם ממודעות של קילומטראז מתחת ל 200K כי רוב הסיכויים שזה לא אמיתי (ראיתי כמה כאלה). מחיר לוי יצחק לא רלוונטי, ובפועל המחירים מ 70K ל 99 ארוך עד 100K+ ל 2002.

דרור ברלי
18-03-10, 21:13
מנסיון של שנים למדתי שבמכוניות הכי סחירות והכי מבוקשות, תמצא בדרך כלל את רוב הרמאויות והזיופים.

Orang
17-06-11, 16:13

דרור שלום רב
האם ניתן לקרוא את אותו מבחן היכן שהוא ?
תודה, אורן

ניצן39
17-06-11, 23:39
מה השאלה ? ברור שפראדו השוק כבר החליט לא?

ניר ל
18-06-11, 00:53
אני מסכים עם מה שכתב דרור,
הייתי מחפש פראדו מהדגם החדיש יותר עם 160 כ"ס , אבל אם הוא ממש מחוץ לתקציב שלך והבחירה היא בין שני הנ"ל - אז קח בחשבון שלפאג'רו מזגן מפוצל והוא בנוי חזק יותר, ההובלה של הפראדו בנקודות בודדות אם בכלל (לא מדעי אבל מרגיש קצת יותר מהיר ויש לו מהלך מתלה אחורי טוב יותר) לא מצדיקה את הפרשי המחיר.
אני ד"א בחרתי בפאג'רו ואני מבסוט מאד מהבחירה.

itamar1980
19-06-11, 08:36
JEEP הוא לא "מותג אליל" שעם ישראל סוגד לו?

Nirho
19-06-11, 15:13
לא לשכוח שב30000 ש"ח הבדל אפשר לעשות לפאג'רו אחלה ישור קו, החלפת מתלים אפילו לפוקסים, מיגונים, למי שאוהב הגבהה קלה, וצמיגים חדשים, ואני חושב שהתוצאה תהיה אולי אפילו יותר אמינה וטובה בשטח מפראדו בלי כל הנ"ל. וביננו, אין מי שקונה ג'יפ משומש ולא שולף איזה 10000ש"ח תוך מספר מצומצם של חודשים.

אבשר
18-07-15, 01:26
ואני ברשותכם מבקש להוסיף שאלה , 99/2000 עם מנוע 2800 או להעדיף את דגם הקינג בשנים 2011-2003 מה עדיף בשטח בכביש ובשיקלול בינהם

raanan
18-07-15, 06:16
ואני ברשותכם מבקש להוסיף שאלה , 99/2000 עם מנוע 2800 או להעדיף את דגם הקינג בשנים 2011-2003 מה עדיף בשטח בכביש ובשיקלול בינהם

לשטח דגם 99-2000 עדיף בזכות שלדת הסולם והסרן ה"חי" מאחור.
לכביש דגם הקינג עדיף בגלל חסרונם של שלדת הסולם (במקום יש שלדה אחודה)
והסרן "חי" מאחור (במקום יש מתלים נפרדים).
זה מאפשר התנהגות כביש טובה יותר (לכיוון הפרייבט) ובטיחות אקטיבית משופרת.
בנוסף, בקינג יחידת כוח (מנוע+גיר) חזקה יותר לא כמו "בעגלה" 2.8 המאפשרת תנועה זורמת יותר.

בהצלחה בבחירה
רענן

erezgur
18-07-15, 09:36
בנוסף למה שציין רענן - פאגרו Q 99-00 = הרבה יותר "ברזל" ומינימום חלקי פלסטיק שצריך לאסוף לאחר מכשולים בשטח...
אבל איכות הנסיעה בכביש בקינג היא לא ברת השוואה לדכמי ה-Q...

אבשר
19-07-15, 12:33
תודה על התשובות, כרכב ש"ישב" ליד הבית במשך השבוע , ויסע לטייל בסופ"ש ובחגים מה עדיף ? והאם כדאי לשקול גם את דגם הבנזין.

אבשר
19-07-15, 16:55
לשטח דגם 99-2000 עדיף בזכות שלדת הסולם והסרן ה"חי" מאחור.
לכביש דגם הקינג עדיף בגלל חסרונם של שלדת הסולם (במקום יש שלדה אחודה)
והסרן "חי" מאחור (במקום יש מתלים נפרדים).
זה מאפשר התנהגות כביש טובה יותר (לכיוון הפרייבט) ובטיחות אקטיבית משופרת.
בנוסף, בקינג יחידת כוח (מנוע+גיר) חזקה יותר לא כמו "בעגלה" 2.8 המאפשרת תנועה זורמת יותר.

בהצלחה בבחירה
רענן

תודה על התשובות, כרכב ש"ישב" ליד הבית במשך השבוע , ויסע לטייל בסופ"ש ובחגים מה עדיף ? והאם כדאי לשקול גם את דגם הבנזין. והרהור נוסף בעיקבות הערה של חבר - אם כבר בנזין - האם כדאי לשקול גרנד 2003-4

Saar
19-07-15, 17:03
אם בנזין, בהחלט כדאי לחשוב גם על דגמי ג'יפ.
לגבי קינג או q, ה q אכן בנוי יותר לשטח, אבל גם עם הקינג תוכל להנות מאוד. לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות, גם בשטח...

-->