PDA

צפייה בגרסה מלאה : רתכת פלאזמה?

אמנון
19-08-04, 22:06
שלום לכולם. חזרתי אתמול מטיול של שבועיים באירופה קרואטיה.
אךךךך, טוב לחזור לפורום המוכר :P

לשאלה: לפני חודש בערך קראתי מאמר (מאוד עלוב) על עידו כהן וליגת העבירות שלנו. באחת הפסקאות היה כתוב (ציטוט בערך): "לבנות מפלצת עבירות צריך: סדנא, רתכת CO, רתכת פלאזמה, בלה בלה בלה".

אני לא מוצא את המאמר אז אני לא יכול לצטט כשורה מילה במילה, אבל השאלה השיא היא על הרתכת פלאזמה. מה היא? איזו חיה זו? הבדלים בינה לבין CO, אלקטרונית וסלילית (רגילה)?
ביצעתי חיפוש ולא מצאתי דבר.

ד"א, ראיתי שם בטיול כמה כלים מאוד נחמדים של ליגת עבירות מסויימת (קרואטיה טרופי אולי?), איזה סמוראי מוגבה מאוד, גלגלי שטח שמאוד מרעישים בכביש, פגושים אחורה - קדימה מבניה עצמית כמובן וכו' וכו' (זו הייתה התרשמות בעת נסיעה).

אמנון :P

נמרוד
19-08-04, 22:27
אני מנחש שהכוונה למכשיר פלזמה לחיתוך. יש גם ריתוך פלזמה אבל אני לא חושב שלזה התכוונו.

אמנון
05-10-04, 22:52
מצטער על ההקפצה הזו (הזוי), פשוט רק עכשיו ראיתי את ההודעה (איכשהו?).

מהוא חותך פלזמה?

גיא
05-10-04, 23:00
מכשיר שנותן קשת חשמלית בין האקדח והברזל שאתה רוצה לחתוך. וכמו כן הוא זורק אויר בנקודת המגע של הקשת.

זה משהו מדהים ! ... זה חותך כמו חמאה ....

קומפרסור עם קצר חשמלי בעצם :roll:

אמנון
05-10-04, 23:10
אבל עם חותכים ככה ביד חופשית, כמה מדוייק זה יכול לצאת?

יש מצב לשם באנגלית (בכדי לחפש תמונות בגוגל)?

אפשר אולי לפרט יותר בקשר לאופן פעולת המכשיר? מחברים תנין לפלטה, קוטב שני יש על האקדח, נוצר קצר בנקודה כלשהי על הפלטה וכך יוצרים חום שיוצר חיתוך?

איך ניתן לשלוט על הקשת החשמלית הזו? אם היא כמו כל חשמל שנע באוויר (כמו ברק לדוגמה) אז קשה מאוד לשלוט על הכיוון שלה לא?
:roll:

גיא
06-10-04, 00:07
אין לי מושג לגבי הטכנולוגיה שמאחורי זה, אבל זה די כמו שתארת. הקשת היא בנקודת מגע עו כמעט מגע. זה כמו לרתך, איפה שאתה נוגע או כמעט נוגע שם הקשת.

אני משער שזרם האויר המהיר מאוד מלבה שם אש מטורפת בנק. המגע וזה מגיע לחום כה גבוה שזה הופך לפלזמה. זה ממיס את המתכת.

בפועל, .... צעצוע רציני ביותר .. כשכיבוי לי את החשמל שאלתי מה כולה רק כמה שניות .. אמרו לי אתה משחק עם זה כבר יותר מ 20 דקות .......

אמנון
06-10-04, 00:21
אשמח לעוד הארות לגבי הטכנולוגיה :idea:

יש מושג כמה עולה התענוג?

elitkh
06-10-04, 09:35
למיטב ידיעתי חיתוך בפלאזמה נחוץ רק כשיש מתכת עבה מאד לחתוך -יש בפ"ת מפעל בשם שלייסנר שמתעסק בחיתוך פלאזמה -חותכים שם פלאטות בעובי של 30 ס"מ ואף למעלה מזה.
כמו שהבנתם מדובר בחיתוך לא מאד מדוייק בהערכה גסה מדובר בדיוק של מספר מילימטרים.
שווה לקפוץ ולראות שם איך זה מתבצע...
אלי

zagi
06-10-04, 15:22
אומנם חיתוך פלאזמה ידני אינו מדוייק ב100% אך כמו בכל דבר תלוי מי מחזיק את הפלאזמה...
בכל אופן דיוק של כמה מילימטרים , יכול להשיג כל מתנסה ...
בקשר למחיר ...יקר מאוד ...ואני לא מדבר רק על הקניה ...( עשרות אלפי שקלים ....)
חיתוך פלסמה אינו מיועד רק לחיתוך מאסיבי של 30 ס"מ , אלה גם לחיתוכים קטנים יותר ( אני לא יודע אם יש מכשיר פלאסמה שמסוגל לחתוך 30 ס"מ ברזל ...)
איך זה נקרא באנגלית ....אני לא יודע ..אבל ..היום אני אתפוס את דוד שלי אשר בבעלותו מכשיר כזה , אני אברר את כל הפרטים המדויקים ואעלה אותם בשרשור זה ...

אמנון
06-10-04, 15:35
תודה.
בקשר לשם באנגלית - אחרי ששאלתי את השאלה, נכנסתי לגוגל וכתבתי כך:

Plasma Cutter (http://images.google.co.il/images?q=Plasma+Cutter&hl=iw&btnG=%D7%97 %D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A9+%D7%91%D7%92%D7 %95%D7%92%D7%9C)

הניב הרבה תמונות, כמו שאתם יכולים לראות (לינק באדום).

תודה, מחכה לעוד מידע אם יש :P

-->