PDA

צפייה בגרסה מלאה : פטנט (?) חדש (?) לשיפור (?) סינון השמן

עמי
20-08-04, 01:25
https://www.expeditionexchange.com/filtermag/

מה דעתכם?

קיד
20-08-04, 17:02
ניראה לי בעייתי למדי. במסנן קיימת זרימה מהירה. נניח שחלקיק עובר לאורכו של המגנט, אך לא מספיק להילכד. חלקיק זה לאחר מעבר לאורכו של המגנט, מתמגנט בעצמו. היות, שחלקיק זה יהיה מעכשיו מגנט בפני עצמו, הוא ועלול להיצמד למקום בו אתה לא רוצה אותו.
מגנטים נהוג להצמיד למגופת הריקון. בנקודה זו בעוקה אין כמעת זרימה, ולכן מספיק להתקין שם מגנט קטן.
קיד.

שחף110
20-08-04, 18:48
אגב, זה לא פטנט חדש - הוא קיים במטוסים (כדוגמת המיראז') שנים.

ryanai
22-08-04, 11:57
אצלי בקרטר של הגיר (אוטומטי) יש 2 מגנטים קטנים שזה תפקידם (הוכנסו לשם ע"י המפעל).
מנסיון - שפתחתי פעם אחרונה היו עליהם לא מעט שבבי ברזל מאוד קטנים (כמו "אבק" מתכתי)

אני מאמין שגם בקרטר של השמן מנוע יש מגנטים דומים, ואפילו יותר גדולים.

נמרוד
22-08-04, 20:06
הפקקים של אגני שמן, של מנועים, גירים, טרנספרים, דיפרנציאלים וכן הלאה הם לעיתים קרובות מגנטיים. אני לא בטוח שלכידת החלקיקים כל כך משמעותית מבחינת סינון, אני חושב שהתפקיד העיקרי הוא לאפשר ביקורת מהירה של מצב המכלולים. עובדה היא שבמכלול תקין, הפקק המגנטי כמעט נקי לחלוטין, אם יש שבבים משמעותיים זה מעיד על בלאי לא תקין.

אבל כמו שקיד אמר, הפקקים האלו נמצאים בתחתית של האגנים, באזורים שאין בהם זרימה. האפקט של המגנטים האלו על השמן שזורם במהירות בתוך הפילטר - ואללה, לא יודע. מעניין מאד. לכל הסטודנטים במכינה שבוכים - בשביל זה למדתם פיזיקה 2. בדיוק. קדימה, לעסק, בוא נראה מישהו מתרגם את זה לבעייה שניתן לפתור ונותן קנה מידה של מה שזה עושה.

-->