PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשים (שמזכירים קפיצים חורקים) בג'ימני

ג'ימניגל
16-03-10, 22:14
קודם כל אפתח בכך שנמנתי על הג'יפאים הגאים שהגיעו בשישי האחרון לזוקיאדה בבן שמן, ספגו מידה של שמש, דוכנים, סדנאות, הגרלות, חולצות וכובעים שווים שחולקו שם, ובעיקר נהנו לשטוף קצת את העיניים למראה כל הג'יפים מאותה המשפחה. היה נחמד, ומגיעה מילה טובה למארגנים !
ולעניינו : ברשותי ג'ימני 2008 ממוגן (סף + טרנספר), ולאחרונה נתקלתי ברעשים (די מזכיר מיטה עם קפיצים חורקים :D ) בעת שהרכב מטלטל על הכביש. ניתן לקבל דוגמא מוחשית וקולנית אם סתם מטלטלים את הג'ימני קלות בעזרת היד מצד לצד.
לפני כשבוע הכנסתי את הגי'פ למוסך של החברה (הג'יפ עדיין באחריות), ושם נאמר לי שהרעשים נובעים בכלל מהמדרגה, מה שנראה לא סביר בעליל. ובכל זאת, נסעתי לסדנא המקצועית והאיכותית שבה התקינו לי את המדרגה, ובסדנא מביני עניין טלטלו את הרכב ואבחנו כי הרעש עשוי לנבוע מהבוקסות של מוטות הרדיוס מתחת לרכב, והמליצו לי לשטוף בעזרת צינור מים רגיל על מנת להוריד לכלוך שאולי הצטבר בתוכן.
אתמול ניסיתי את השטיפה, אולם זו כמובן לא הועילה, ורעשי החריקה ממשיכים ביתר שאת.
אשמח לשמוע אם מישהו נוסף נתקל פעם ברעשים דומים, ממה נובעים (בוקסות? אולי קפיצים?) ומה כדאי לעשות
תודה ! גל

אביעד פ.
16-03-10, 22:32
בתור התחלה אתה יכול לקחת שני בוקסות, לפרק את המדרגות בעצמך אחרי שסימנת את המיקום המדויק שלהם על השלדה, שלא תתבלבל בהרכבה, זה לא סיפור גדול ולבדוק אם הרעש עדיין קיים.
אם עדיין קיים, תסע בלי המדרגות לחברה, ותדרוש מהם לטפל לך ברכב. זה התפקיד שלהם. זה חלק מהמחיר של האוטו.

אם הרעש נעלם לאחר פירוק המדרגה, פנה לסדנא שהרכיבה לך אותם למציאת פתרון.

בהצלחה.

assaf234
17-03-10, 01:08
תעבור על תפוחי ההגה, יתכן שהגומיה של אחד מהם נקרעה והגריז "ברח"
זה עלול לגרום לרעשים שאתה מתאר.
הפתרון הקל: להכניס גריז (דרך החור שממנו ברח הגריז) כל פעם שהרעשים חוזרים עד שיהיה צורך להחליף תפוח

tagiv
17-03-10, 08:57
בדקת שהאזניים של התושבות של מוטות הרדיוס לא עקומות פנימה? במידה וכן אז זה עושה רעש בדיוק כפי שאתה מתאר.
לא מזמן רץ שרשור כאן בנושא עם תמונות של אזניים עקומות..תעשה איזה חיפוש קצר ותמצא.

תומר

yanixon
17-03-10, 15:47
בדקת שהאזניים של התושבות של מוטות הרדיוס לא עקומות פנימה? במידה וכן אז זה עושה רעש בדיוק כפי שאתה מתאר.
לא מזמן רץ שרשור כאן בנושא עם תמונות של אזניים עקומות..תעשה איזה חיפוש קצר ותמצא.

תומר

אצלי אותו סיפור ובהתחלה חשבתי שזה קפיצים.
תנסה לנדנד את האוטו כאשר אתה\חבר עם אוזן ליד המוטות רדיוס.

ג'ימניגל
17-03-10, 22:21
תודה לכל מי שהגיב וייעץ !
אשמע בעצתכם ואבדוק באור יום אם האוזניים של תושבות מוטות הרדיוס עקומות, ואם הרעשים נובעים ישירות משם בעת שמטלטלים את הרכב.
לגבי פירוק המדרגות או בדיקת תפוחי ההגה - נראה לי קצת "גדול עליי" כרגע... :o
אעדכן בהתפתחויות,
גל

-->