PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיגון רכב ישן וזול (עד 30K)

Erann
17-03-10, 19:33
היי ,
אני נמצא בהתלבטות.
בכדאי לבטח את הרכב נגד גנבות אני צריך לעשות קודן + עלוקה לרכב (2 ניתוקים - הוקדן שיש לי כיום הוא ניתוק אחד)
מצד שני , אני שומע URBAN LEGENDS על אזעקות וקודנים שנדפקו בשטח ואז יש סיפור לעקוף אותם בכדאי להניע את הרכב

מה דעתכם ? האם ברכב צריך להיות מנתק הצתה (אולי עם אופציה חבוייה לבטל אותו ) או רק אזעקה טובה (אפילו עם ביפר לדוגמא) בכדאי לשמור על הרכב (ולעקב עד כמה שאפשר את הגנבים)

בעיקרון הרכב נמצא בחניה בבניין משותף רוב הזמן (רכב לטיולים בלבד).

תודה רבה.

omri_t
17-03-10, 19:57
לא אגדות... זה בהחלט תרחיש אפשרי.

לדעתי, אוטו ב 30K ש"ח לא שווה לבטח נגד גניבה.
בד"כ זה יהיה אוטו פחות מבוקש בכל מקרה.
ובד"כ עלות הביטוח לא הגיונית למחיר הרכב.

במקרה שלך מדובר ברכב טיולים- אז הסיכוי שיגנבו אותו יורד במעט.
ומיגונים פיזיים פחות מסרבלים את החיים כי בד"כ תפתח אותם רק לפני טיול.

לדעתי:
1. מיגון הרכב בחניה- שרשרת גיבורה, עיגון לקיר\עמוד ואפשר גם לסנדל.
2. מיגון פיזי ברכב עצמו- רב בריח, מנעול דוושות.
3. מיגון אלקטרוני- קודן איכותי בהתקנה טובה ומקצועית.

* קודן טוב בהתקנה מקצועית ורצינית (לא כמו ההתקנות שעושים בשביל הביטוח) יכול לתת מענה לא רע בכלל.

לדעתי אזעקה כיום היא לא מכשול רציני לגנב. איכשהו לוקח להם מעט מידי זמן להתגבר עליה.

כל זאת לדעתי.

בהצלחה!

Saar
17-03-10, 19:58
היי ,
אני נמצא בהתלבטות.
בכדאי לבטח את הרכב נגד גנבות אני צריך לעשות קודן + עלוקה לרכב (2 ניתוקים - הוקדן שיש לי כיום הוא ניתוק אחד)
מצד שני , אני שומע URBAN LEGENDS על אזעקות וקודנים שנדפקו בשטח ואז יש סיפור לעקוף אותם בכדאי להניע את הרכב

מה דעתכם ? האם ברכב צריך להיות מנתק הצתה (אולי עם אופציה חבוייה לבטל אותו ) או רק אזעקה טובה (אפילו עם ביפר לדוגמא) בכדאי לשמור על הרכב (ולעקב עד כמה שאפשר את הגנבים)

בעיקרון הרכב נמצא בחניה בבניין משותף רוב הזמן (רכב לטיולים בלבד).

תודה רבה.

לדעתי יש חשיבות גם לסוג הרכב...
סמוראי פחות גניב מסופה למשל (לא מידע מבוסס, אני משער שגנבי הרכב מעדיפים רכב עם מנוע חזק יותר להברחות)...
ולכן גם המיגון אמור להיות שונה.

סער

Erann
17-03-10, 20:36
הביטוח עצמו יחסית זול. כ 4K סה"כ .
לכן הדילמה

הדסופה
17-03-10, 20:36
אצלי סופת טיולים בלבד, שלא ניתן לבטח נגד גניבה (ישנה מדי):
1. סנדל (600 ש"ח). לדעתי עדיף משרשרת גיבורה כי לא ייגזר עם מגזריים מסוג כלשהו, רק כמה דקות עבודה עם ברנר או דיסק (יעשה הרבה רעש בשכונה שקטה). כמו כן בסנדל אפשר להשתמש גם כשאתה עוזב את הרכב בשטח.
2. מנעול הגה (כי כבר היה כזה בבית, כנראה שווה רק ברמת ההרתעה)
3. קודנית פשוטה - כי ככה נקנה הרכב. לא בטוח שהייתי מתקין אם היה תלוי בי.
4. מחובר לאזעקה של הבית (300 ש"ח, אזעקה אלחוטית)
5. בכל שעה שהפרייווט בבית, הוא חוסם את הסופה בחניה.
6. בתכנון - ניתוק דלק מוסתר

אז ס"הכ 1000 ש"ח, פחות מההפרש לביטוח מקיף לשנה.
ורק הזמן יגיד אם זה יעיל.

הד.

omri_t
17-03-10, 20:42
הביטוח עצמו יחסית זול. כ 4K סה"כ .
לכן הדילמה

כ 13% מערך הרכב כל שנה...

רון נחמן
17-03-10, 22:20
אני עם ויטרה 93, כרגע מבוטחת נגד גנבות אבל משנה הבאה זה ייפסק (אין כסף!).
יש לי מנעול על תיבת ההילוכים ומנעול הגה (מוט עם נעילה), בהם אני משתמש רק במקומות שאני צריך יותר שקט נפשי, חוץ מזה יש קודן (דרישת הביטוח).
אני אישית נתקלתי כמה פעמים בבעיות שהקודנים עושים, בין השאר עשיתי פעם לחבר מעקף לחשמל של משאבת הדלק כי לא מצאנו את הניתוק של הקודן - שכמובן התקלקל באמצע הטיול, אחרי הפסקת קפה... בנוסף האוטו לא גניב במיוחד, ולראייה הקושי למצוא חלפים מפירוק..

mi88
17-03-10, 22:32
שכחתם שהביטוח מכסה תאונות לא עלנו חס וחלילה.

לא רק גניבות.

כמו גם גרירה, שמשות וכו'.

לדעתי אם זה בסביבות 2500 ש"ח זה כדאי (מקיף וצד ג')

גם תלוי איזה רכב.

משה

Erann
17-03-10, 23:17
אז בסופו של דבר...
להשקיע כמה מאות שקלים לשדרג את הקודן לטובת הביטוח או לוותר על הביטוח גנבה ולהשקיע בסנדל / מנעול הגה / הילוכים ?!

lior_b.s
18-03-10, 09:19

לא רק גניבות.

גם תלוי איזה רכב.

משה

יש או מקיף או צד ג', זה לא הולך ביחד....התכוונת לחובה ומקיף אני מניח..
גרירה שמשות וגם רדיו אפשר להוסיף גם לצד ג'...מקיף כולל הכל..ההבדל העיקרי הוא שבמקיף אם פגעת במישהו ולא משנה מי אשם מתקנים גם את הרכב שלך, לעומת זאת בצד ג' במידה ואתה אשם מתקנים את הרכב שפגעת בו, דהיינו צד ג' (עם או בלי בשתתפות עצמית תלוי בביטוח שעשית) ואת הרכב שלך אתה מתקן בעצמך..צד ג' לא מכסה גניבת רכב.

טלסקופ
18-03-10, 09:30
אז בסופו של דבר...
להשקיע כמה מאות שקלים לשדרג את הקודן לטובת הביטוח או לוותר על הביטוח גנבה ולהשקיע בסנדל / מנעול הגה / הילוכים ?!

ערן, ביטוח מקיף זה לא דבר "נכון" כלכלית, לדעתי, ובודאי שלא כשמדובר ברכב טיולים (לא רכב יחיד). היתרון הגדול של ביטוח מקיף זה היכולת לישון שנת לילה מלאה, גם כששומעים רעשים מהרחוב.
כשהייתי קצת יותר צעיר, וכל רכושי עלי אדמות היה סמוראי חבוט, ביטחתי אותו, למרות שכל שנה שילמתי בערך 10% מערכו לחברת הביטוח. (בסופו של דבר גם עברתי תאונת טוטאל לוסט, וזכיתי לקבל שיפוי מחברת הביטוח).

בקיצור, אם החלטת ללכת על ביטוח מקיף, מדובר בהחלטה "אמציונלית", ולא רציונלית (בדיוק כמו ההחלטה לרכוש רכב שטח ד"א). השקעה של מאות שקלים בודדים היא שולית, וכדאי לך לשדרג את הקודן במקרה כזה. אל תבנה על הקודן כמכשול רציני לגנבים. 6-7 שניות עבודה של גנב מקצועי והקודן מנוטרל. אם אתה רוצה לראות משהו מעניין - לפני שאתה מתקין את הקודן החדש, בקש מהמתקין לפרוץ את הישן. אצלי הניעו את האוטו (בלי מפתח דרך אגב) תוך פחות מחצי דקה...

יקיר גרין
18-03-10, 15:14

לא רק גניבות.

גם תלוי איזה רכב.

משה

לא לגמרי מדוייק ... אפשר לעשות צד ג' + גניבה, בלי לעשות מקיף ... חוסך כסף, אם אתה לא מתכנן לעשות תאונות, או שהרכב מסיבי מספיק לשרוד את רוב השטויות שקורות בכביש ... יעיל בעיקר לרכבים גניבים (סופה היילקס וכו')

Erann
18-03-10, 20:18
ערן, ביטוח מקיף זה לא דבר "נכון" כלכלית, לדעתי, ובודאי שלא כשמדובר ברכב טיולים (לא רכב יחיד). היתרון הגדול של ביטוח מקיף זה היכולת לישון שנת לילה מלאה, גם כששומעים רעשים מהרחוב.
כשהייתי קצת יותר צעיר, וכל רכושי עלי אדמות היה סמוראי חבוט, ביטחתי אותו, למרות שכל שנה שילמתי בערך 10% מערכו לחברת הביטוח. (בסופו של דבר גם עברתי תאונת טוטאל לוסט, וזכיתי לקבל שיפוי מחברת הביטוח).

בקיצור, אם החלטת ללכת על ביטוח מקיף, מדובר בהחלטה "אמציונלית", ולא רציונלית (בדיוק כמו ההחלטה לרכוש רכב שטח ד"א). השקעה של מאות שקלים בודדים היא שולית, וכדאי לך לשדרג את הקודן במקרה כזה. אל תבנה על הקודן כמכשול רציני לגנבים. 6-7 שניות עבודה של גנב מקצועי והקודן מנוטרל. אם אתה רוצה לראות משהו מעניין - לפני שאתה מתקין את הקודן החדש, בקש מהמתקין לפרוץ את הישן. אצלי הניעו את האוטו (בלי מפתח דרך אגב) תוך פחות מחצי דקה...

הביטוח המקיף עולה לי 3030 שקל לשנה בעוד שג' היה עולה כמה מאוד בודדים פחות.
לכן העדפתי לעשות ביטוח מקיף.

אסף טננבאום
18-03-10, 21:20
הדיון האם שווה או לא לעשות ביטוח לרכבים שלנו הוא בהחלט מעניין ולעניין.

אבל...

אני מציע לכם לחשוב קצת יותר טוב האם אתם רוצים לפרסם באינטרנט את המיגון שיש לכם כרגע על הרכב.
לא צריך להיות אשף בפונקציית החיפוש באתר ובגוגל כדי לעלות על הפרטים שלכם וכך לדעת אם איזה ציוד לבוא אליכם ומעל כמה "מכשולים" צריך לדלג :rolleyes:

itt8
18-03-10, 22:10

הייתי בדילמה שלך במהלך השבועות האחרונים,עם אחד הרכבים היותר גניבים בשוק, ולכן הפרמיה לביטוח גבוה ללא פרופורציה למחיר הנמוך של הרכב, בסוף גמני הלכתי על המקיף 3500 ש"ח, ואתה יודע מה גיליתי? - שאני ישן יותר טוב בלילה,
אז חביבי תגיד מה שתגיד, אני מוכן לשלם אם צריך אם זה אומר שאני אקום יותר רענן בבוקר לעבודה,

ולשאר המתלבטים, מקורות מודיעינים פנימיים גילו לי כי בימים אילו ממש מתנהל קרב מר, כמעט מלחמת עולם שלישית בין חברות הביטוח המובילות (מגדל, איילון, וכן הלאה) לבין ביטוח ישיר ו9 מליון, על גובה הפרמיות לפוליסות הרכב לצרכן, מי מרוויח מהמלחמה? אנחנו הצרכנים בעלי הרכבים.

גיא
20-03-10, 09:29
הודעה לטייקוני הביטוח.
אני מחפש הצעה ממש ממש מגניבה לביטוח לאוטו.

050-4436069
גיא

RONI
20-03-10, 10:09
הודעה לטייקוני הביטוח.
אני מחפש הצעה ממש ממש מגניבה לביטוח לאוטו.

050-4436069
גיא

שים בצד כל שנה את הכסף המיועד לביטוח,ואז תראה ,בארבע שנים תוכל לקנות אחד אחר,אם וכאשר
ח"וח יהיה ארוע גנבה.
בינתיים שים המון ברזל,לא שזה יעזור,אבל לבטח יעכב בדקה ,שתיים..

zagi
20-03-10, 14:10
שים בצד כל שנה את הכסף המיועד לביטוח,ואז תראה ,בארבע שנים תוכל לקנות אחד אחר,אם וכאשר
ח"וח יהיה ארוע גנבה.
בינתיים שים המון ברזל,לא שזה יעזור,אבל לבטח יעכב בדקה ,שתיים..

הבעיה היא שבארבע שנים יש הרבה מאוד דקות שבהן יכול להיגנב הרכב ...( בעל היילקס מוטרד ).

טלסקופ
20-03-10, 17:17

ערן, נראה לי שקצת התבלבלת. ההפרש בין מקיף לבין ג' הוא הרבה מאוד מאות שקלים.
לפי דעתי כששילמת על הצד ג' כללו לך את החובה בפנים. ביטוח מקיף יקר הרבה יותר מצד ג'.

-->