PDA

צפייה בגרסה מלאה : השוואת מכשירי נייוט - בנוגע לכתבה

sgill
19-03-10, 09:20
לאחרונה התחלתי לחפש מכשיר ניווט שיתאים גם לכביש וגם לשטח. הכתבה באתר (http://www.jeepolog.com/812.html) באה בדיוק בזמן וקראתי אותה בעיון.

למרות שהתוצאות קרובות מאוד, יש בכתבה הכרזה על מכשיר מנצח.
כמו כל בר דעת, נכנסתי ל - ZAP לראות בכמה אפשר לקנות את המכשיר (המחיר בכתבה הוא מחיר מומלץ של היבואן).
לפי ZAP אפשר לקנות את המכשיר קצת יותר בזול, אבל זה לא העניין. מה שהפתיע אותי מאוד וגרם לי לשקול מחדש זה תגובות הגולשים ב -ZAP על היבואן ועל המכשיר.
אני לא "ישתול" פה את הלינק כדי שלא יאשימו אותי בכוונת זדון (אין לי כל קשר ליבואן זה או אחר או למכשירי GPS בכלל)

מה שמעניין אותי לדעת זה אם אנשים נוספים פה בפורום מרגישים כך
ובנוסף, על איזה מכשיר ניווט אתם הייתם ממליצים ומדוע (גודל מסך 5 ותקציב של כ- 1000-1200 ש"ח לפני עלות תוכנת השטח.

תודה.

nirs
19-03-10, 15:51
לפני שנה וחצי רכשתי GPS של Globalsat GV-590 עם עמוד ענן (ו- IGO מתנה).
עושה את העבודה היטב ובהחלט מומלץ (מניח שיש כבר מתקדמים ממנו).

דידין
19-03-10, 17:24
ראשית- חבל שאי אפשר לתת תגובות בכתבות עצמן, לדעתי ה משוב היה זמין יותר לקוראי האתר (והכתבות).
לגבי הכתבה עצמה.לא הצלחתי להבין מהכתבה האם באותם "נווטנים" המוזכרים , יש אפשרות לתכנן מסלול מראש (נאמר בעזרת קובץ twl ) או שהם רק מראים לנו את המיקום (כמו בניווט עירוני).

אני למשל (ואני מניח רוב המכורים לטיולים) משתמש במחשב כף יד עם תוכנות "נביגייד" ו"עמוד ענן" (בהתאמה לצרכים), כשאת המסלולים אני מסמן על המפה במחשב הביתי ואחר כך מוריד מסלול זה למחשב כף היד וכך אני יודע לא רק את מיקומי היחסי , אלא לאן צריך להמשיך.

zerez
19-03-10, 18:52
אני רכשתי מכשיר 5" מאיביי - 97$ כולל משלוח, תוכנת אוזי בעוד 40$ ויש לי מערכת ניווט מצויינת. אני לא מוצא את הדגם המדוייק אבל זה משהו כזה
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.33738

שמעתי (לא בדקתי) שאפשר להתקין עליו עמוד ענן ושיש גרסת נביגייד מתאימה.

אני בחרתי 5" כי 7" מסתיר את שדה הראיה בג'ימני, אם אתה בוחר 7" תשים לב לרזולוצית המסך ולחוזק ה CPU

אייל
19-03-10, 23:39
ראשית- חבל שאי אפשר לתת תגובות בכתבות עצמן, לדעתי ה משוב היה זמין יותר לקוראי האתר (והכתבות).
לגבי הכתבה עצמה.לא הצלחתי להבין מהכתבה האם באותם "נווטנים" המוזכרים , יש אפשרות לתכנן מסלול מראש (נאמר בעזרת קובץ twl ) או שהם רק מראים לנו את המיקום (כמו בניווט עירוני).

אני למשל (ואני מניח רוב המכורים לטיולים) משתמש במחשב כף יד עם תוכנות "נביגייד" ו"עמוד ענן" (בהתאמה לצרכים), כשאת המסלולים אני מסמן על המפה במחשב הביתי ואחר כך מוריד מסלול זה למחשב כף היד וכך אני יודע לא רק את מיקומי היחסי , אלא לאן צריך להמשיך.

בהחלט כן. חלק מהמכשירים תומכים בנוויגייד, חלק משתמשים בלנד-גייד וכמעט כולם מתאימים או תוך כדי תהליך התאמה לעמוד ענן.
השימוש הנפוץ ביותר הוא הכנסת מסלול TWL מבעוד מועד ועקיבה אחר המסלול תוך כדי תנועה. עמוד ענן אף מראה על גבי המפה אטרקציות בסביבה (עיגולים כחולים).

דידין
20-03-10, 08:22
בהחלט כן. חלק מהמכשירים תומכים בנוויגייד, חלק משתמשים בלנד-גייד וכמעט כולם מתאימים או תוך כדי תהליך התאמה לעמוד ענן.
השימוש הנפוץ ביותר הוא הכנסת מסלול TWL מבעוד מועד ועקיבה אחר המסלול תוך כדי תנועה. עמוד ענן אף מראה על גבי המפה אטרקציות בסביבה (עיגולים כחולים).

רק חבל שלא צויין באיזה מכשירים אפשר "לשתול" את קובץ ה ,TWL כי כשאני נכנס לחנות מצלמות/מחשבים/ג'אדטים , אני תמיד ניגש בהתחלה לאיזור הנווטנים. אולם עד היום לא מצאתי מכשיר "5 המסוגל לקרוא תוכנה זאת (אליבא המוכרים- שבטח רוצים למכור).
דווקא במכשירי "7 ישנה האפשרות הנ"ל אולם בגלל חוסר מקור כח פנימי ו "בלתי ידידותי למשתמש"*- הרכבת התוכנה, נמנעתי מלקנות מכשיר שכזה.

* ע"מ להכניס קובץ TWL שהורכב בהמחשב הביתי ,יש להשתמש ב 3 תוכנות נוספות = סיפור שלם. מה שכן , אפשרות הקלטת מסלול (תוך כדי נסיעה) היא קלה ונוחה ומתאימה לטיול הבא באותו תוואי.
כמו כן הבנתי שכבר הפסיקו לשווק נווטני "7 (כנראה עושים מקצה שיפורים)

YosseF100
20-03-10, 08:27
רק חבל שלא צויין באיזה מכשירים אפשר "לשתול" את קובץ ה ,TWL כי כשאני נכנס לחנות מצלמות/מחשבים/ג'אדטים , אני תמיד ניגש בהתחלה לאיזור הנווטנים. אולם עד היום לא מצאתי מכשיר "5 המסוגל לקרוא תוכנה זאת (אליבא המוכרים- שבטח רוצים למכור).
דווקא במכשירי "7 ישנה האפשרות הנ"ל אולם בגלל חוסר מקור כח פנימי ו "בלתי ידידותי למשתמש"*- הרכבת התוכנה, נמנעתי מלקנות מכשיר שכזה.

* ע"מ להכניס קובץ TWL שהורכב בהמחשב הביתי ,יש להשתמש ב 3 תוכנות נוספות = סיפור שלם. מה שכן , אפשרות הקלטת מסלול (תוך כדי נסיעה) היא קלה ונוחה ומתאימה לטיול הבא באותו תוואי.

השאלות שלך נכונות ומעניינות אבל הן שייכות לסקירת התוכנות ולא לסקירת המכשיר
המכשירים אדישים ואינם רלוונטים לשאלות שתילת קבצים ותכנון מסלולים אילו פונקציות של התתוכנה וכאן הסקירה היא של החומרה.

קיימים מכשירים מצויינים בדילאקסטרים כמו שצויין מעלה שעלותם כולל משלוח 100$

מיי טו סנטס

אביעד פ.
20-03-10, 08:34
קיימים מכשירים מצויינים בדילאקסטרים כמו שצויין מעלה שעלותם כולל משלוח 100$

מיי טו סנטס

מה הופך אותם לכאלה מצויינים?
עיינתי הרבה באתר מכירות הזה, המכשירים הם ללא מותג, מה שכמובן לא אומר כלום,
מצד שני גם אין שום פיסת מידע אמין על מכשירים אלו.

יש לך ניסיון איתם? מכיר אנשים שמשתמשים בהם? אולי תוכל לתת סקירה קצרה של איכותם, טיב הסוללה, המסך, הממשק, והאביזרים אם כן?

(ההודעה האחרונה נאמרה בתמימות נפש וללא קמצוץ ציניזם)

zerez
20-03-10, 11:56
מה הופך אותם לכאלה מצויינים?
עיינתי הרבה באתר מכירות הזה, המכשירים הם ללא מותג, מה שכמובן לא אומר כלום,
מצד שני גם אין שום פיסת מידע אמין על מכשירים אלו.

יש לך ניסיון איתם? מכיר אנשים שמשתמשים בהם? אולי תוכל לתת סקירה קצרה של איכותם, טיב הסוללה, המסך, הממשק, והאביזרים אם כן?

(ההודעה האחרונה נאמרה בתמימות נפש וללא קמצוץ ציניזם)

תסתכל בקישור שנתתי בהודעה קודמת שלי.
המכשירים הם מתוצרת YF הסינית, מריצים windows CE ובעלי מסך בהיר וטוב.
זמן הסוללה שלהם הוא לא מרשים אבל כשאתה נוסע ברכב והמכשיר מחובר למטען זה לא צריך להיות גורם.
אני הזמנתי 2 מכשירים כאלו מאיביי ובדההזמנה השלישית בדרך, שני המכשירים מתפקדים מצויין. אני מכיר עוד כמה שהזמינו ומרוצים מהם וגם כאן, בפורום, יש כאלה שהזמינו ומרוצים.

קח בחשבון שתושבת הואקום שמצורפת למכשיר היא לא מאיכות גבוהה וסביר שתצטרך להחליף אותה בתוך כמה חודשים (תושבת עולה פחות מ 10$ באיביי) אבל גם אז המכשיר יוצא זול בצורה משמעותית ממכשירי המותג ולא נותן פחות מהם.

הדבר המדאיג היחידי הוא השירות, אני לא נזקקתי לשירות אבל אם מכשיר מתקלקל תצטרך לשלוח אותו בחזרה למוכר והוא ישלח לך חדש בתמורה וזאת פרוצדורה של מספר שבועות.

בשורה התחתונה, במחיר של מכשיר מותג אפשר לקנות 2 מכשירים סיניים ולקבל עודף, לדעתי עיסקה שווה ביותר.

erezgur
20-03-10, 12:37
מספר הערות לגבי הנאמר בתגובות מעלי:

דידין - ההתיחסות שלך שייכת לתוכנות הניווט ולא למכשירים עצמם שהם נשוא הכתבה. רוב תוכנות ניווט השטח בארץ יתמכו בפורמט TWL, רובן בצורה ישירה ואחרות (כמו אוזי או קומפה / TWONAV ע"י שימוש בתוכנות עזר המסיבות את המסלולים לפורמטים הטבעיים של התוכנה (יש לזכור ש- TWL שמאד נפוץ בארץ הינו פורמט יעודי הקיים רק בישראל, נולד עבור משפחת הטורבו-סידי / נוויגייד ולא קיים/מוכר ע"י תוכנות ניווט השטח הנפוצות בעולם).

לגבי המכשיר מדילאקסטרים - למרות מחירם המגוחך (כ- 100 $) אלו מכשירים מפתיעים לטובה. בסביבתי הקרובה אני מכיר למעלה מ-15 מכשירים כאלו, שלאחר שהראשון נקנה ועבר אצלנו סדרת בחינות בהצלחה - רכשו רבים מאיתנו את המכשירים ומשתמשים בהם שימוש שוטף הן בניווט עירוני והן לניווט שטח. אני אישית ראיתי שימוש במכשיר עם אוזי אקספלורר, עמוד ענן, קומפה/TWONAV ואולי גם נוויגייד אבל איני בטוח. מלבד תוכנת הניווט, אנו משתמשים גם בנגן השירים שלו ומשדר ה-FM המובנה (בחלק מהדגמים) כדי לשמוע מוזיקה במערכת הרכב במקביל לתוכנת הניווט.
המעבד שלו מעט חלש, אבל יצאו כבר דגמים עם מעבדים חזקים יותר.

אבל - להבדיל מהמכשירים שנסקרו בכתבה - כל נושא השירות והאחריות, התמיכה וכו - לא דומה כמובן למכשירים הנרכשים מחנות המספקת שירות אחריות ותמיכה טכנית. לכן צריך להביא גם זאת בחשבון וכל אחד יכול לעשות את החשבון שלו.

ארז גור

itt8
23-03-10, 15:57
לדעתי מכשיר הניווט האופטימאלי הוא MIO SPIRIT 555 עם מעבד 400MHZ ,יותר חזק מרוב המכשירים שהוצגו במבחן, המכשיר מנצח בכל הפרמטרים את שלושת המכשירים שהוצגו במבחן ההשוואתי, אני עובד עם המכשיר הנ"ל ולעולם לא אכזב עד עכשיו, המחיר שלו 800 ש"ח פחות מה GV -SAT שהוצג במבחן,

sgill
23-03-10, 18:42
עם איזו תוכנת שטח אתה עובד על ה- MIO SPIRIT 555?
מה גודל המסך?

תודה

amirsoc
16-06-10, 22:50

ממש לא צריך תוכנות נוספות.
אני מוריד קובץ TWL מהמחשב ישירות לכרטיס (על ידי מתאם USB לכרטיס) וזהו !
ובמכשיר (עם עמוד ענן) אני פותח את הקובץ לשכבה חדשה .
אני לא מכיר תוכנות אחרות , אבל בעמוד ענן אני יכול לעבוד עם כמה מסלולים פתוחים (הבנתי שלא בכל התוכנות זה ככה ), וגם להקליט את המסלול בפועל.

אמיר

אבנר ברוך
10-07-11, 09:37
בנוגע למכשיר האחרון לבית משפחת QUE -
QUE NQ600 יותר נכון....
אני לא משתמש כבד ודי חדש בתחום הניווט הדיגיטלי (תמיד נעזרתי במפות של החברה להגנת הטבע....)
רכשתי את המכשיר הנ"ל עם הרבה ציפיות ודגדוג קל באצבעות...
הסרתי את הניילונים והפעלתי עם מה שמתיימרת להיות תוכנה ידידותית עם מסך מגע....
אני לא יודע איך מסך מגע אמור להתנהג (אין לי ולא יהיה לי אייפון!) אבל המכשיר הזה ממש לא אוהב שנוגעים בו!
אני מזיז ברכות את מפת הלנדנסקייפ ימינה אבל בהרימי את האצבע מעל המסך חוזרת המפה לקוארדינטות הקודמות ממש כמו פולניה טובה שמשחקת קשה להשגה
ובכל מה שקשור למולטי מדיה: שוב, יכול להיות שייש לי ציפיות-יתר אבל המכשיר הזה יעיל כמו הרפורמה של רותי אמיר (עיין ערך "ראש מינהל תחבורה ציבורית"...)
אל תחפשו אדיבות או יעילות בכל מה שקשור להורדת קבצים והרצתם במכשיר

המחיר יקר, והמסך אנטי-מגע....לחובבי הגאדג'טים.
אני הולך על טאבלט עם ג'י-פי-ססס מובנה.
ותודה לאופיס דיפו שהסכימו להחזר מלא ללא שכנועים מיותרים.

meir alony
10-07-11, 10:56
אני מזיז ברכות את מפת הלנדנסקייפ ימינה אבל בהרימי את האצבע מעל המסך חוזרת המפה לקוארדינטות הקודמות ממש כמו פולניה טובה שמשחקת קשה להשגה

כל תוכנת ניווט אמורה להציג את מיקומך על המפה, גרירת המפה מחזירה אותך שוב למיקומך הנוכחי כי ככה התוכנה עובדת, רק ביטול הצגת המיקום יאפשר לך לגרור את המפה.
אם אתה מתעתד להשתמש במכשיר בשטח טוב תעשה אם תבחר במכשיר בגודל "8-10 טבלט יכול להיות מעולה.

meir alony
10-07-11, 10:57
האתר עובד לאט והתגובה הופיעה פעמיים :mad:

אבנר ברוך
10-07-11, 13:10
בנוגע להערה בעניין הזזת המפה - כנראה שדבריי יצאו מהקשרם (!)...
במצב בו בא לך להביט מעט קדימה מעבר לגבולות המסך, עלייך לנדוד במפה הדיגטילית בעזרת פירקוסים קלים באצבע המורה ואכן המכשיר תומך בפעולה זאת (או שלא) אבל הדבר כרוך במאמץ היות ותגובות מסך המגע לא מספיק זריזות, תנועת האצבע לא נקלטת לעיתים קרובות
גם התפריט הראשי מגיב באיטיות ללחיצות האצבע על המסך

-->