PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בזיהוי ופתרון תקלה בנעילת דיפ' אטומטית

אלון_ק
21-08-04, 20:38
אני שם את ההודעה הזו בפורום כללי כי סמוראים הם לא היחידים עם לוקרייט/איזי 100% אוט', אולי עוד מישהו ייתקל בזה פעם.

תיאור התקלה (גלגל שמאלי, סרן אחורי):
הנעילה מרצ'טת ללא הפסקה, קצב הריצ'וט ביחס ישר למהירות הנסיעה. כאשר כל הסרן האחורי באוויר והגלגלים מסתובבים היא עדיין מרצ'טת (בקצב איטי יותר). ניכר כי הגלגל השמאלי האחורי איננו מסתובב באופן אחיד לחלוטין, קצב הסיבוב שלו איננו קבוע; האו מסתובב במהירות נורמלית, מאיט קצת, חוזר לנורמלית וחוזר חלילה. שני הגלגלים עדיין מפרפרים ביחד, כאשר השמאלי מחליק לעיתים. כשהסרן באוויר והגלגלים מסתובבים הקליק הנשמע מגיע בוודאות מהדיפ' ולא מהגלגל - הרגשתי את התקתוקים ביד בנוסף על שמיעה (הנחתי יד על בית הדיפ' - מרגישים. על קצה הסרן ליד הגלגל - לא מרגישים).

רקע:
אתמול טיילתי מעט עם הרכב. לא היה שום קטע קשה, שום עומס מיוחד על המערכת. שלושה סמוראים אחרים בעלי נעילות לא נתקלו בשום בעיה טכנית דומה לשלי. לא הייתה מכה בסרן בשום שלב. הבעיה לא הופיעה לא בשטח ולא בכביש עד שהגעתי הביתה (לפחות זה). כן, אני בטוח ב10000% שזה לא היה שם עד שהגעתי הביתה, אי אפשר לפספס את הרעש הזה.
הגעתי הביתה והחנתי את הרכב בעליה. הכנסתי ל1 LOW וכיביתי את הרכב. רגע אח"כ נדרשתי לשנות את מקום החנייה, נכנסתי לרכב, הנעתי, הכנסתי לרוורס, התחלתי להדרדר אחורה לאט עם קלאץ' לחוץ (דהיינו - מופרד). מייד שמעתי קליק, לראשון לא התייחסתי. גם לשני לא. בחמישי (בערך 2 מטר תנועה) הבנתי שמשהו לא בסדר. חזרתי קצת קדימה, קצת אחורה, 4HI, 2HI, 4LOW, הכל אותו דבר. עשיתי ניסוי או שניים קצרים בפירפור גלגלים (בלי גז, 1 LOW ועלייה עם אחיזה מחורבנת). ניסיתי נסיעה בקו ישר, לא עוזר. ניסיתי לשמוע הבדל בקצב תו"כ סיבוב (שבירת הגה מלאה לשני הצדדים), לא הצלחתי להחליט אם יש או אין. הרמתי את הרכב על 2 סטנדים, סרן אחורי באוויר והנה אנחנו פה. שימו לב, התקלה הופיעה בבת אחת - אני משוכנע בזה. אי אפשר היה לפספס את הריצ'וט הזה בכל זמן נתון.

אפשרויות שפסלתי:
1. קוטר צמיגים שונה, ל"א שונה. ברגע שהסרן באוויר אין משמעות לשני הנ"ל. בדקתי בלי קשר את ל"א, היה אותו דבר בשניהם.
2. חוסר שמן בדיפ'.
3. סרן לא ישר: גם בוטל ברגע שהתקתוקים המשיכו כשהסרן באוויר.

אפשרויות נותרות:
1. משהו נכנס בין הסייד גיר (אין קופלרים) ובין הדרייבר באופן שמונע נעילה של הנעילה. עדיין לא מסביר למה יש הפרשי מהירויות בינהם כל הזמן.
2. ספלינים של הציריה נשחקו בתוך הדיפ' וזה מה שאני שומע (לחילופין, המגרעות בסייד גירס). אין לי איך לפסול את זה מלבד שהרעש נשמע בדיוק מוחלט כמו רעש של ריצ'וט תקין ורגיל.

בטח שכחתי משהו שבדקתי, זה לקח לי הרבה זמן לכתוב את זה והמוח קטן. נא בטובכם, העלו השערות לגבי אופי הבעיה ופתרונה (לא חייבים השערה, מותר גם משהו בטוח). אם זה משנה משהו, זה דחוף לי - אני צריך רכב נוסע מוקדם ככל האפשר. גם אם זה אומר שאני פותח סרן היום בלילה.

נא עזרתכם. תודה.

אלון.

אלון_ק
21-08-04, 22:01
הרהורים על בעיה אפשרית מס' 2 (ספלינים/מגרעות):

לא ייתכן. גם אם אין שם ספלינים בכלל כבר וגם אם הסיד גיר חלק מבפנים, הציריה עדיין מסתובבת בקצב של הגלגל השמאלי, שמסתובב בקצב של הימני (קו ישר). לכן, הסייד גיר הימני (תקין, לטובת ההשערה) מסתובב במהירות זוויתית שווה לזו של גלגל ימין. נעילה נעולה => דרייבר ימין מסתובב =>מסובב גם את דרייבר שמאל => מסובב את סייד גיר שמאל=> אין שום הפרש במהירות הזוויתית בין הסייד גיר השמאלי לדרייבר או למהירות סיבוב הציריה. לכן נפסלה גם אופציה 2.

הצילו...

גיא
22-08-04, 01:30
זאת הנעילה החדשה יותר נכון ?

לא יודע לתת לך עיצות אבל אל תיסע ככה תפרק מהר !
אם אתה רוצה אני פנוי בשני רוב היום.

itayhi
22-08-04, 02:18
אלון
long time no see
ידע טכני אין לי ממש, בטח לא כמו שלך, אבל הצעה כן יש לי.
חבל לך להסתכן בשבר של משהו יותר רציני ---> אתה מכיר את הרכב שלך ----> ברגים נפתחים בקלות ---> לפתוח סרן יקח לך כמה? שעה?
כל הסיפור יקח לך 3 שעות? לא שווה אפילו את המחיר של צירייה שבורה/נעילה חדשה
תפתח את הנבלה ותראה מה קורה.
אני עם כל החאפריות שלי (ואתה יודע שאני כזה) לא הייתי נוסע ככה יותר מ5 מטרים עד החניה

איתי

סוזי המשתוללת
22-08-04, 02:35
אלון
סמן את שני הגלגלים כשהרכב באויר ביחס לאותה נק ' ייחוס בבודי שלב הילוך ולאחר מספר סיבובים לחץ קלאץ והוצא לניוטרל
תן לעסק לעצור בכוחות עצמו ואז בדוק האם הגלגלים עומדים במיקום שונה מנק ההתחלה ובכמה שונה
אני מהמר על סייד גיר עייף

אלון_ק
22-08-04, 11:51
חבר'ה, האוטו על בוקים כבר מאתמול... ברור שאני לא מזיז אותו!

וטוב שכך, כי כרגע הייתי אצל אייל לשאול לעצתו. הוא חושד שנשבר שבב מהקורונה - כל הסימנים מצביעים על כך. יש לי פה קורונה חדשה בהלוואה, עוד 5 דקות אני מתחיל פתיחה.

אם יש למישהו עצות של הרגע האחרון: 0524-380020.

כן גיא, החדשה יותר.

אלון_ק
22-08-04, 22:53
יש חדשות טובות וחדשות רעות...

הבעיה אותרה ונפתרה. מסתבר שרפידות שמאל נשחקו מהר יותר מרפידות ימין בבלם התוף האחורי. השחיקה שלהם הגיעה למצב בלתי סביר בעליל, שגרמה למנוף שלהם ליפול מתחתם ולדחוף אותם החוצה על הג'וזונים של הגלגל. הרעש אכן היה מהנעילה אך גם מהשחיקה.

בתמונה אתם רואים את סימני השחיקה על הגוז'ונים, בהשוואה של התוף הימני לשמאלי. התוף השמאלי הוא השחוק, כפי שרואים.
http://imgsrv.pic4u.co.il/f90b1e08742bec2c0e48808dec236bb0030000.a spx
כן, אני יודע. רגליים כמו של פרודו. מצחיק מאוד.

החדשות הרעות זה שככל הנראה שיפוץ הברקסים לא היה מי יודע מה טוב והבחור נתן לי רפידות עבות מדי. כן, עשיתי רגולז', עשיתי הכל. עברתי לפי הספרים שלב שלב, בדקתי שוב ושוב, התקשרתי לסוזי, אייל אפילו הגיע אלי הביתה שוב, זו המסקנה הסופית. מחר נלך אליו שיוריד לי קצת מהם.
המחיר הוא 150 לשיפוץ+חריטה של הדראם, למי שמתענין. הלכתי למלטש בחיפה, זה ברחוב עין דור (נדמה לי). שירות טוב עד עכשיו, נראה מה יש לו לומר להגנתו מחר.

מה שממש עצוב פה זה המזל הרע והטמטום. הטמטום, כי בדקתי רפידות לפני שבוע והסתפקתי בבדיקה של צד אחד. המזל הרע, כי החלטתי ללכת לשפץ (בימין עוד היה בסדר, אבל גבולי) שבוע הבא - אחרי המבחנים.

איתי, שלוש שעות לפתיחה מלאה וסגירה מלאה של הסרן כולל החלפת מיסב בציריה שמאל (אם אני כבר שם...). הרבה יותר מזה לאיתור התקלה, שיפוץ הברקס וכו' וכו'. כל היום, אם אתה רוצה לדייק.

itayhi
22-08-04, 23:50
יש חדשות טובות וחדשות רעות...

הבעיה אותרה ונפתרה. מסתבר שרפידות שמאל נשחקו מהר יותר מרפידות ימין בבלם התוף האחורי. השחיקה שלהם הגיעה למצב בלתי סביר בעליל, שגרמה למנוף שלהם ליפול מתחתם ולדחוף אותם החוצה על הג'וזונים של הגלגל. הרעש אכן היה מהנעילה אך גם מהשחיקה.

.

את מתכוון למנוף שדוחף את הרפידות לכיוון התוף?
המנוף המשונן שבעצם קובע את המרחק בין הרפידות לתוף?

החדשות הרעות זה שככל הנראה שיפוץ הברקסים לא היה מי יודע מה טוב והבחור נתן לי רפידות עבות מדי. כן, עשיתי רגולז', עשיתי הכל. עברתי לפי הספרים שלב שלב, בדקתי שוב ושוב, התקשרתי לסוזי, אייל אפילו הגיע אלי הביתה שוב, זו המסקנה הסופית. מחר נלך אליו שיוריד לי קצת מהם.
המחיר הוא 150 לשיפוץ+חריטה של הדראם, למי שמתענין. הלכתי למלטש בחיפה, זה ברחוב עין דור (נדמה לי). שירות טוב עד עכשיו, נראה מה יש לו לומר להגנתו מחר.

.

'צטערת, לא הבנתי את העניין של רפידות עבות מדי, מה הבעיה איתן כל עוד הן לא נוגעות בתוף עצמו, ואיך הן גורמות למנוף להשתחרר?
שנית, מה הקשר לנעילה? למה היא תיקתקה, בגלל ה"לחץ" על הגוז'ונים?

איתי

נ.ב. 150ש"ח? לי לקחו בכפ"ס 120 ולחגי לקחו באותו המקום 100 :twisted:

נ.ב. 2 : אם אתה כבר צריך גוזו'נים חדשים, תקנה גם לי, אני צריך 28 לכל הגלגלים.
רק גוזונים, בלי האומים.

סוזי המשתוללת
23-08-04, 00:09
נקסוס
לפני שאתה רץ תבדוק שלא מתחו לך את הכבל בלם יד
בכל מיקרה אין מצב שהוא עשה אותם עבים מדי
כדי שזה לא ייכנס הוא היה צריך רפידות בעובי של ס"מ 1 לפחות עם לא יותר
לדעתי משהו לא בסדר בהרכבה

אלון_ק
23-08-04, 12:03
איתי:

לא המנוף המשונן, ההמשך שלו.

בילבלת בין רפידות עבות מדי לדקות מדי. עבות מדי כן נוגעות בתוף, למעשה הם לא מסוגלות שלא לגעת בתוף. בדר"כ אי אפשר בכלל להרכיב איתם את התוף (גם אצלי זה הלך בהרבה מאוד כח).
כשהם דקות מדי (אבל בטירוף, לא משהו נורמלי) המשך המנוף המשונן נדחף קדימה יותר מדי ופשוט מחליק מתחת לבית הרפידה. נראה לי שזה לא אמור לקרות, אולי כתוצאה של בלאי חלקים על רכב ישן. בכל מקרה על זה מגיעות רק לי מכות, שלא בדקתי את שני הצדדים.

איתי, למה הנעילה עבדה? פשוט מאוד, נוצרו הפרשי מהירויות ולחצים שהיו בדיוק אותם הפרשים שיש בסיבוב הרכב. אז גם היא ריצ'טה קצת. שאר הרעש היה מהגלגל (כנראה), בפגיעה של הגוז'ון ברפידה. מה שרק מוכיח שלא מספיק להניח יד על הסרן, צריך להניח אחת גם על הגלגל, קרוב לטבור.

סושי:

יש מצב. עובדה, הלכתי אליו לפני רגע, הוא הוריד מהם שכבה מינימלית והכל עובד נהדר עכשיו. מצד שני, השיניים על קצה המנוף של הרגולז' (זה שאיתי תיאר) שחוקות אצלי מעט, אז אולי אם הם היו תקינות לחלוטין הוא היה תופס קודם והייתי יכול לעבוד גם עם רפידה קצת יותר גדולה. בכל מקרה, לרפידה כזה עובי התוף בכלל לא נכנס, אז אין על מה לדבר.

מי ימתח לי את כבל בלם היד? זה רק אני שם. ובדקתי, תודה. זו הייתה המחשבה הראשונה שלי.

סושי,ההרכבה 100%. קודם יכולנו עוד לחשוב שאני דביל כי זה לא עבד, עכשיו כבר אין על מה לדבר. גם קודם, בדקתי מול היינס, צ'ילטון והSERVICE MANUAL ולא מצאתי שום תקלה בהרכבה. אז הרמתי טלפון אליך, ואתה לא עזרת לי בכלום :lol: . אז הרמתי טלפון לאייל שהיה בסביבה וקפץ אלי, עשה בדיוק את אותו הרגולז' שאני עשיתי פעמיים לפני שהתקשרתי אליך ועוד פעם אחרי שגם אתה סברת שזו הבעיה. 1/2 שעה אח"כ, אחרי שבדקנו טוב טוב את הכל ביחד - משאבות, הרכבה, בלם יד וכו' - הוא הגיע למסקנה שאין מה לעשות, הרפידות גדולות מדי. מדדנו את הרפידות בתוך התוף על הרצפה, השוונו לקטרים על הגלגל והכל (כמובן, עם משאבות סגורות למינימום) - וזה אישר את החשד. מה שחצי מ"מ יכול לעשות...

בקיצור, נפתרה הבעיה. מז"ט לי, אני הולך לטחון מרוכבים. שיהיה לכולם יום נעים!

שחר-סופה
23-08-04, 12:38
אלון כתב : " מה שממש עצוב פה זה המזל הרע והטמטום. הטמטום, כי בדקתי רפידות לפני שבוע והסתפקתי בבדיקה של צד אחד. המזל הרע, כי החלטתי ללכת לשפץ (בימין עוד היה בסדר, אבל גבולי) שבוע הבא - אחרי המבחנים."

אלון ,כך את זה ככה :קנית נסיון ב - 150 שקל , גם לא יקר וגם נותן המון !
שנית יצאת מזה ושמחתי לשמוע על הבזול...יכול היה להיות סרט עם הקורונה / פיניון...

שחר.

-->