PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך חוות דעת על מכשיר קשר

kruvi
20-03-10, 13:58
שלום לכולם
צריך בבקשה חוות דעת על המכשיר קשר בלינק..
http://www.buytwowayradios.com/products/midland/midland-gxt-1000-vp4.aspx
תודה

איתי.

nirs
20-03-10, 14:20
רכשתי את המכשיר הנדון (בארה"ב) לפני מספר חודשים.
הטווח שלו אדיר כמו גם איכויות השמע משובחות.
ניתן לשדר בשתי עוצמות (כתלות במרחק).
שורה תחתונה - ממליץ בחום.

נדב42
20-03-10, 19:33
יש לי מכשירים כאלו בדרך מארה"ב, יגיעו בעוד כשבוע ...
אם תמתין, אוכל להשוות לקוברות שיש לי (7200)

נדב.

kruvi
20-03-10, 21:41
יש לי מכשירים כאלו בדרך מארה"ב, יגיעו בעוד כשבוע ...
אם תמתין, אוכל להשוות לקוברות שיש לי (7200)

נדב.

הזמנתי הרגע זוג כזה:p

נדב42
20-03-10, 21:55
הזמנתי הרגע זוג כזה:p

אני מקווה בשבילך שלא במשלוח ישיר לארץ ...

נדב.

dudu
20-03-10, 22:32
שאלת תם:
המכשיר הזה יכול לעבוד מול המכשירים הקבועים כמו המקסארק? בתדרים הנפוצים של הג'יפאים?

נדב42
20-03-10, 22:48
שאלת תם:
המכשיר הזה יכול לעבוד מול המכשירים הקבועים כמו המקסארק? בתדרים הנפוצים של הג'יפאים?

כן.

YAARIZDELUXE
20-03-10, 23:04
מאיפה אפשר לקנות כאלה מכשירים בארץ??
האם דרך אתרים מחול ניתן להזמין כאילו ? אני יודע שהם לא חוקיים.

נדב42
20-03-10, 23:13
מאיפה אפשר לקנות כאלה מכשירים בארץ??
האם דרך אתרים מחול ניתן להזמין כאילו ? אני יודע שהם לא חוקיים.

צצים מדי פעם ביד-2 או אפילו פה בג'יפולוג.
להביא מחו"ל זה רק אם מישהו יביא לך במזוודה - כל דבר אחר זה סיכון גבוה מאוד להחרמה.

אם המכשירים שהזמנתי יגיעו (במזוודה) בשלום, אולי אמכור את זוג הקוברות שלי (2 וואט). אבל רק אולי ... (לא קניתי את המכשירים כדי לסחור בהם)

נדב.

גיא
22-03-10, 19:03
שאלת תם:

בבקשה - http://www.jeepolog.com/135.html אחרי זה לא תהיה יותר תם :-)

אייל67
05-07-10, 19:48
נדב,

נו ? קיבלת את ה- Midland GXT1000VP4 ?
חוות דעת ?

אני מבקש המלצה על זוג מכשירי קשר ניידים וקומפקטיים בעלי טוווח שידור גדול ככל האפשר (4W-5W), לרכישה בארה"ב.

עדיפות למכשיר המתקשר הן עם התדרים האמריקאיים של המקסטרק (תחום ה- 400 ?), והן עם הארופאים המשמשים במכשירי מוטורולה T5 ודומיהם הנמכרים בארץ.

אני מבקש יותר מדי ??
קיים דבר כזה?

אגב, האם החנות המכוונת שהקישורית למעלה בשרשור מפנה אליה, מומלצת?

תודה,

אייל

נדב42
05-07-10, 22:00
תשובותי בפנים...

נדב,

נו ? קיבלת את ה- Midland GXT1000VP4 ? כן.
חוות דעת ?
נתחיל מזה שאלו מכשירים ידניים מהקבוצה הטובה ביותר שניתן לרכוש כיום בארה"ב. ההבדלים בין היצרנים השונים והדגמים השונים בקבוצת ה- 4-5W מינוריים ונתונים גם להעדפות אישיות.
בהשוואה לקוברות שלי (7200 אם אני זוכר נכון):
א. הקוברות מעוצבות יותר לטעמי, דקיקות ומאורכות וקלות יותר מהמידלנד השמנמנים, שמרגישים קצת גדולים מדי ביד.
ב. 2 היצרנים מספקים סוללות נטענות, אלו של מידלנד נגמרות הרבה יותר מהר, אבל ניתן לשים בהם 4 סוללות אצבע, ונדמה לי שאם שמים נטענות אז המכשיר גם טוען אותן. בקוברות אי אפשר לשים סוללות אצבע או בכלל שום דבר שאינו מקורי.
ג. לא הרגשתי הבדלים בטווח הקליטה, באיכות או עצמת השמע.
ד. בקוברות החלפת ערוץ בלחיצה אחת, במידלנד צריך 2.
ה. בקוברות עוצמת שמע נקבעת ב- 8 או 10 דרגות, במידלנד יש כיוון רציף (עדיף בעיני)
ו. 2 המכשירים סובלים מעודף פיצ'רים קיצוני, אני מתעלם...

אני מבקש המלצה על זוג מכשירי קשר ניידים וקומפקטיים בעלי טוווח שידור גדול ככל האפשר (4W-5W), לרכישה בארה"ב.

נסה את שלי ותבחר בעצמך ...

עדיפות למכשיר המתקשר הן עם התדרים האמריקאיים של המקסטרק (תחום ה- 400 ?), והן עם הארופאים המשמשים במכשירי מוטורולה T5 ודומיהם הנמכרים בארץ.

אני מבקש יותר מדי ??
קיים דבר כזה?

רק מכשיר שניתן לתכנות/צריבה ייתן לך את זה. אני לא יודע איפה משיגים כאלו פרט למשומשים ישנים שצצים פה בלוח מדי פעם, אבל הם בד"כ יתנו לך מספר תדרים מצומצם. עזוב, לך על האמריקאיים ...

לא מכיר.

תודה,

אייל

kruvi
05-07-10, 22:49

תודה,

אייל[/quote]

אני קניתי משם לפני חצי שנה בערך את המכשיר המדובר. אחלה מכשיר
אגב לא ניתן לשלוח לארץ בתור חבילה רק במזוודה..

איתי

נדב42
05-07-10, 23:00
ב. 2 היצרנים מספקים סוללות נטענות, אלו של מידלנד נגמרות הרבה יותר מהר, אבל ניתן לשים בהם 4 סוללות אצבע, ונדמה לי שאם שמים נטענות אז המכשיר גם טוען אותן. בקוברות אי אפשר לשים סוללות אצבע או בכלל שום דבר שאינו מקורי.

שכחתי לציין: עם סוללות אצבע (נטענות מסוג טוב) המידלנד מחזיק מעמד הרבה יותר מאשר עם הסוללה המקורית. לא יכול להשוות לקוברות כי לא גמרתי להם את הסוללות, כפי שלא גמרתי למידלנד סוללות אצבע...

וגם את ההצבעה שלי: יש לי את שני הסוגים, שניהם טובים ואני לא מוכר אף אחד מהם. אבל ברכב תמצא תמיד את הקוברות בתא הכפפות, בעוד שהמידלנדים גרים על המדף בבית עד שאני מוציא אותם לטיול מדי פעם ...

נדב.

אייל67
06-07-10, 09:42
בוקר טוב חברים,

תודה על התגובות.
נדב, למה בעצם הקוברות ברכב והמידלנד בארון? בגלל הסירבול / מגושמות של מארז המכשיר, או בשל סיבות אחרות (רגיל לקוברה?)?

גם אני ממש לא בקטע של עודף פיצ'רים, ומבחינתי הדבר מהווה חיסרון, הואיל ועפ"י רוב מביא לסירבול מסויים בתפעול הפשוט והבסיסי.

אז מה, יש מומלצים אחרים?
נא התעלמו ממגבלות המשלוח לארץ וכו' - אני מביא אותם בעצמי.

אגב, ניתן לטפס בתקציב עד ל- 100$ (לזוג) "והסביבה", אם יש צורך / הצדקה מבחינת עלות - תועלת.

יום טוב,

אייל

zivo
06-07-10, 09:46
נדב,
בקישור שנתנו פה, יש בנוסף למידנלנד עוד שני דגמי מוטורולה - MR305 ו MR355, לפי המפרט של כל השלושה הם כן תואמים את מה שאנחנו קוראים תדרים אמריקאים (כולל ערוץ 3).

האם ניסית לדבר מול מכשיר קבוע שצרוב לתדרים אמריקאים???

נדב42
06-07-10, 09:51
האם ניסית לדבר מול מכשיר קבוע שצרוב לתדרים אמריקאים???

בוודאי, יש לי מכשיר קבוע (מקסטרק) ברכב והם מתקשרים מצויין :p
הניידים משמשים אותי בד"כ להשאלה בטיולים, כשאני יורד מהרכב לעזור לכוון, או כאשר יוצאים למסלול רגלי וחלק מהקבוצה נשארת עם הרכבים ...

נדב.

נדב42
06-07-10, 10:04
נדב, למה בעצם הקוברות ברכב והמידלנד בארון? בגלל הסירבול / מגושמות של מארז המכשיר, או בשל סיבות אחרות (רגיל לקוברה?)?

הקוברות קבוע ברכב בגלל המידות - נכנסות לתא הכפפות (הקטן) בקלות ומשאירות מקום לעוד קישקושים, ואז הן זמינות תמיד ...

זה לא אומר שהן יותר טובות באופן כללי אלא שהן יותר מתאימות מהמידלנדים לגור באופן קבוע ברכב קטן ... למידלנדים ייתרון בזמן עבודה אם משתמשים בסוללות אצבע, ואפשר להתארגן בקלות על סט סוללות נוסף.

לגבי טעינה ברכב: את שני הסוגים ניתן להטעין גם בבית וגם ברכב, אבל את הקוברות אפשר להטעין רק בעריסה שלהן (לא ישים בזמן נסיעה) ואילו את המידלנדים אפשר בעריסה ואפשר גם בחיבור כבל ישיר (אפשר גם בזמן נסיעה)
לגבי טעינה בבית: מכיוון שאלו מכשירים עם תקינה אמריקאית בלבד, הם מגיעים עם מטענים שמיועדים ל- 110V בלבד - יש לרכוש שנאי מתאם.

המידלנדים גם מגיעים עם סט מיקרופון/אוזנייה כלול בסט, הקוברות לא.

אז מי מהם יותר נכון לקנות ? תלוי איפה אתה שם את הדגש: למידלנדים יתרון פוטנציאלי בכל הקשור לאספקת החשמל (אם נתעלם מהסוללה המצורפת הצנועה בקיבולה ונרכוש סוללות אצבע נטענות טובות), לקוברה ייתרון במידות הצנועות יותר ונוחות נשיאה.

מכיוון שזה עניין של טעם אישי, אתה מוזמן לבוא ולטעום ...

נדב.

zivo
06-07-10, 14:38
בוודאי, יש לי מכשיר קבוע (מקסטרק) ברכב והם מתקשרים מצויין :p
הניידים משמשים אותי בד"כ להשאלה בטיולים, כשאני יורד מהרכב לעזור לכוון, או כאשר יוצאים למסלול רגלי וחלק מהקבוצה נשארת עם הרכבים ...

נדב.

OK - זה לא ברור מהתשובה שנתת לאייל מוקדם יותר באשכול ("רק מכשיר שניתן לתכנות/צריבה ייתן לך את זה")

נדב42
06-07-10, 14:53
OK - זה לא ברור מהתשובה שנתת לאייל מוקדם יותר באשכול ("רק מכשיר שניתן לתכנות/צריבה ייתן לך את זה")

"זה" = לתקשר גם עם מכשירים אמריקאיים וגם עם האירופאיים ...

נדב.

azora
06-07-10, 15:18
הקוברות קבוע ברכב בגלל המידות - נכנסות לתא הכפפות (הקטן) בקלות ומשאירות מקום לעוד קישקושים, ואז הן זמינות תמיד ...

לגבי טעינה ברכב: את שני הסוגים ניתן להטעין גם בבית וגם ברכב, אבל את הקוברות אפשר להטעין רק בעריסה שלהן (לא ישים בזמן נסיעה) ואילו את המידלנדים אפשר בעריסה ואפשר גם בחיבור כבל ישיר (אפשר גם בזמן נסיעה)
לגבי טעינה בבית: מכיוון שאלו מכשירים עם תקינה אמריקאית בלבד, הם מגיעים עם מטענים שמיועדים ל- 110V בלבד - יש לרכוש שנאי מתאם.

נדב.
טעות אח'שלי

גם את הקוברות אפשר להטעין בחיבור כבל ישיר, זה כתוב בספר הוראות (ואני אפילו מטעין ככה את שלי).

נדב42
06-07-10, 17:45
טעות אח'שלי

גם את הקוברות אפשר להטעין בחיבור כבל ישיר, זה כתוב בספר הוראות (ואני אפילו מטעין ככה את שלי).

צודק, בדקתי בספר ואכן ניתן להטעין ישירות... סליחה על הטעות והבלבול ...

נדב.

אייל67
08-07-10, 11:57
מה לגבי האנטנה במידלנד - נראית קצת גדולה אם רוצים להכניס המכשיר לכיס, לא?
מה ההבדל בין Midland GXT1000VP4 לבין Midland GXT1054VP4 ?
אולי רק הצבע?? :confused:

יש אופציות טובות ונוספות מעבר לשני המכשירים שהוזכרו לעיל ?
5W זה מקסימום עוצמת השידור שניתן למצוא במכשירים ידניים בסדר גודל עלות של 100$?

אייל

נדב42
08-07-10, 19:30
מה לגבי האנטנה במידלנד - נראית קצת גדולה אם רוצים להכניס המכשיר לכיס, לא? לא רק האנטנה, המכשיר שמנמן, לא נוח בכיס
מה ההבדל בין Midland GXT1000VP4 לבין Midland GXT1054VP4 ?
אולי רק הצבע?? :confused: לדעתי כן. ליורם יש את אלו עם צבעי ההסוואה, לא ראיתי הבדל.

יש אופציות טובות ונוספות מעבר לשני המכשירים שהוזכרו לעיל ? אני מניח שכן, לפחות מבית מוטורולה... אני כתבתי על אלו שאני מכיר, ייתרונות וחסרונות יחסיים אחד לשני. לא מכיר את המוטורולות ולכן אין לי מה לומר עליהן ...
5W זה מקסימום עוצמת השידור שניתן למצוא במכשירים ידניים בסדר גודל עלות של 100$? לדעתי זו מגבלת תקינה בארה"ב ולא קשור למחיר.

הערותי משולבות בציטוט,

נדב.

אייל67
08-07-10, 20:31
תודה נדב.

עפ"י מה שאני קראתי, הבנתי שבתחום ה- GMRS המגבלה החוקית בארה"ב היא 50W ...
נתקלתי אפילו בהצעה כלשהי המצויה בשלבי דיון בארה"ב, ולפיה (בין היתר) יוגבל תחום זה (במכשירים הניידים) לעוצמת שידור של 2W בלבד (כאשר מצויין כי למעשה כיום אין הגבלה חוקית עד ל- 50W) , ומאידך לא יהא צורך בהוצאת רשיון ובתשלום אגרה שנתית (כיום 80 ומשהו $ בארה"ב). בדברי ההסבר צויין כי רק מיעוט קטן של המשתמשים טורחים לקבל הרישיון ולשלם האגרה, בין אם לא יודעים כלל על הצורך בכך, ובין אם (ואלו הרוב) יודעים ולא משלמים.

יחד עם זאת, באמת לא מצאתי מכשירים ניידים בהספק העולה על 5W ... אולי עניין של אופטימום בין טווח מוגדל לבין צריכת סוללה סבירה.

טוב, למי מהחברים יש נסיון עם מוטורולה ?

אייל

eran4x4
08-07-10, 21:31
מבחינת הרישוי של GMRS בראה"ב הערוצים שמשותפים ל FRS ו GMRS מוגבלים ל 5W

There are eight channels exclusively for GMRS and seven "interstitial" channels shared with Family Radio Service. GMRS use requires an FCC (http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Communications_Commission) license, and licensees are permitted to transmit at up to 50 watts (http://en.wikipedia.org/wiki/Watt) on GMRS frequencies (although 1 to 5 watts is more common), as well as have detachable or external antennas.

GMRS licensees are also able to use the first 7 FRS frequencies (the "interstitial" GMRS frequencies), but at the lower 5 watt (http://en.wikipedia.org/wiki/Watt) maximum power output, for a total of 15 channels. FRS channels 8 through 14 are not available for GMRS use; use of these frequencies requires an FRS transceiver.[4] (http://en.wikipedia.org/wiki/General_Mobile_Radio_Service#cite_note-3)

המכשירים המדוברים בשרשור זה ובשאר המכשירים הנפוצים בשוק שתומכים ב FRS ו GMRS תומכים בד"כ ב 22 תדרים
1-7 משותפים ל FRS ו GMRS ומוגבלים בתקנות של ה FCC ל 5W
8-14 פרטים ל FRS ומוגבלים לחצי וואט
15-22 פרטיים ל GMRS ותאורתית יכלו להיות מעל 5W

אייל67
08-07-10, 21:57
ערן, תודה על הסקירה.
מעניין למה לא מוצאים מכשירים ניידים המשדרים בערוצים 15-22 בעוצמה מעל 5W.

נדב,
לא הבנתי מתגובתך גבוה יותר בשרשור האם ניתן להטעין סוללות AA נטענות סטנדרטיות במטען העריסה המגיע עם המידלנד? במטען הרכב המצוי בערכה?

אייל

נדב42
08-07-10, 22:35
שימו לב שתדרים 15-22 במכשירים אלו אינם כלולים בתדרים המקובלים בארץ כ- "תדרי ג'יפאים" - כלומר המקסטרקים ודומיהם לא צרובים אליהם באופן "סטנדרטי", אלא לתדרי ה- FRS בלבד (אמריקאיים וגם אירופאיים).

לגבי טעינת סוללות אצבע נטענות ע"י המידלנד - לא ניסיתי ואין לי כרגע סוללות ריקות כדי לבדוק, אבל פעם אחת הכנסתי בטעות מידלנד עם סוללות אצבע נטענות (שהיו מלאות למדי) למטען ואחרי כמה זמן כשגיליתי את הטעות הוצאתי אתן והן היו חמות.

נדב.

eran4x4
08-07-10, 23:31
ערן, תודה על הסקירה.
מעניין למה לא מוצאים מכשירים ניידים המשדרים בערוצים 15-22 בעוצמה מעל 5W.

5W זה המון - אני ממש לארוצה מכשיר ידני בעוצמה שכזאת....

גם צריכת החשמל מהמצבר של המכיר מאוד גבוה.....

רצוי מאוד בכלל לעבוד עם אנטנה חיצונית עם כאלו מכשירים\הספקים

ננדבבמקסטרק שלי דווקא כן

כבר לפני כמה שנים טובות פרסמנו בפורומים טבלת תדדרים שכוללת את 22 התדרים האמריקאים ו 8 אירופאים.

נדב42
08-07-10, 23:40
תדרים 15-22 לא נפוצים במקסטרקים. לא אמרתי שאי אפשר לצרוב אותם.

לגבי 5 וואט במכשיר ידני: המכשירים המודרניים (גם בגלל התקינה בארה"ב) מאפשרים לך לעבוד ב 2-3 עוצמות ב- GMRS כאשר החלשה היא חצי וואט ואינה מצריכה רשיון בארה"ב, והגבוהות יותר מגיעות עד 5 וואט. השליטה הינה בידיך ...

נדב.

cableguy
09-07-10, 11:38
שלום לכולם,

אין שום דבר רע ב4-5 וואט, זה התקן במכשירים נישאים.
צריכת זרם כ-1.5 אמפר.

על מנת לבחור את המכשיר המתאים, נדרש לבצע את הדברים הבאים.
1. חוות דעת של אנשים על המכשיר ולא רק מהארץ.
2. האם המכשיר יוכל לדבר עם מכשירים אחרים (איזה תדרים במכשיר) בארץ.
3. האם הוא נוח לך לשימוש וקל להפעלה.
4. לראות את החסרונות שלו (למשל סוללה נגמרת מהר לדוגמא, האם המכשיר קשיח וכו')
5. אם המכשיר מארה"ב לוודא שהספק שלו עובד עם 220 וולט.

מה שכן, לא ניתן לפרק למכשירים אלו את האנטנה על מנת לחבר אנטנה חיצונית (בגלל החוק של ארה"ב)

עוד דבר מעניין: לגבי צריבה סטנדרטית של המקסטרק: כמובן שיותר קל לקחת קובץ תדרים מוכן ולשפוך אותו למקסטרק, אבל דבר זה יכול (לא מחייב) לפגוע בהגדרות של המכשיר (כיול, הספקים וכד), לכן עדיף לעשות CLONE ולהוסיף ידנית תדרים נוספים שלא ממש משתמשים בארץ. לפי דעתי זה לא אמור לעלות יותר.

מקווה שעשיתי סדר בבלאגן.

zivo
09-07-10, 11:49
שימו לב שתדרים 15-22 במכשירים אלו אינם כלולים בתדרים המקובלים בארץ כ- "תדרי ג'יפאים" - כלומר המקסטרקים ודומיהם לא צרובים אליהם באופן "סטנדרטי", אלא לתדרי ה- FRS בלבד (אמריקאיים וגם אירופאיים).

לגבי טעינת סוללות אצבע נטענות ע"י המידלנד - לא ניסיתי ואין לי כרגע סוללות ריקות כדי לבדוק, אבל פעם אחת הכנסתי בטעות מידלנד עם סוללות אצבע נטענות (שהיו מלאות למדי) למטען ואחרי כמה זמן כשגיליתי את הטעות הוצאתי אתן והן היו חמות.

נדב.

הנקודה זה לא התוצרת אלא הסוג - הכי ישנות זה ניקל- קדיום, והיותר חדשות ניקל- מיטל לסוגיהם.
יש הבדלים של 0.1-0.2 V במתח שלהם ומזה נובע הטעינת יתר וההתחממות.
תדאג לקנות סוללות אצבע מאותו הסוג של המקורית, ולא צריכה להיות בעיה.

cableguy
09-07-10, 12:09
הנקודה זה לא התוצרת אלא הסוג - הכי ישנות זה ניקל- קדיום, והיותר חדשות ניקל- מיטל לסוגיהם.

ישנם גם סוללות ליתיום עבור המכשירים האלה (AAA). השאלה האם המטען שמיועד לסולות NICD ו-NIMH גם מתאים ?

נדב42
09-07-10, 13:15

המקוריות הן לא סוללות אצבע אלא Battery Pack ייעודי (שלא מורכב מסוללות אצבע מצופות ניילון ...)

מי דיבר על טעינת יתר ?

בכל מקרה, אם זה מאוד חשוב למישהו פה לדעת, אני מוכן לפרוק סט סוללות ולבחון את הסוגייה ...

נדב.

eran4x4
09-07-10, 14:50
אין שום דבר רע ב4-5 וואט, זה התקן במכשירים נישאים.
צריכת זרם כ-1.5 אמפר.

בעיני זה עדיין עוצמה גדולה מידי לשדר - בטח בתוך הרכב....
ממליץ לעבוד רוב הזמן בהספק מופחת....

מה שכן, לא ניתן לפרק למכשירים אלו את האנטנה על מנת לחבר אנטנה חיצונית (בגלל החוק של ארה"ב)

מכשירי FRS אסור אנטנה חיצונית\מתפרקת - מכשירי GMRS מותר ויש כאלו - בזמנו היו של רדיושיק ולי יש בין 5-6 שנים נדמה לי של מידלנד עם אנטנה מתפרקת שניתן לחבר במקומה חיצונית

....

cableguy
09-07-10, 20:45
....

תודה על העידכון, אבל לפי דעתי במכשירים שהם עד חצי וואט אסרו על אנטנה חיצונית.
בכל אופן כאשר עובדים בהספק של 4 וואט אי שום דבר רע בלשדר בתוך הרכב, כמובן מומלץ להרחיק את המכשיר כ-10 סמ מהפנים (כתוב בכל הוראות יצרן)

erezgur
09-07-10, 22:22
ממליץ לשקול גם מכשירים כמו זה (http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.15295).
ניתן להזין לו את כל התדרים שבשימוש הגיפאים (אירופאים ואמריקאים). יש ביקורות טובות (חפשו PX-777, puxing), יש עוד חברות עם מוצרים דומים.

האנטנה מתפרקת וניתן לחבר חיצונית, ניתן להוסיף מע"ד (היא מגיעה עם אוזניה).

החיסרון - צריך לתכנת את הערוצים (אולם ניתן לרכוז כבל לחיבור למחשב, לעצלנים).

הערה - מדובר במכשיר בודד, לא זוג.

ארז גור

eran4x4
09-07-10, 22:59
תודה על העידכון, אבל לפי דעתי במכשירים שהם עד חצי וואט אסרו על אנטנה חיצונית.
בכל אופן כאשר עובדים בהספק של 4 וואט אי שום דבר רע בלשדר בתוך הרכב, כמובן מומלץ להרחיק את המכשיר כ-10 סמ מהפנים (כתוב בכל הוראות יצרן)

עד חצי וואט = בד"כ FRS ואכן ב FRS אסור אנטנה מתפרקת

cableguy
09-07-10, 23:15
ממליץ לשקול גם מכשירים כמו זה (http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.15295).
ניתן להזין לו את כל התדרים שבשימוש הגיפאים (אירופאים ואמריקאים). יש ביקורות טובות (חפשו PX-777, puxing), יש עוד חברות עם מוצרים דומים.

האנטנה מתפרקת וניתן לחבר חיצונית, ניתן להוסיף מע"ד (היא מגיעה עם אוזניה).

החיסרון - צריך לתכנת את הערוצים (אולם ניתן לרכוז כבל לחיבור למחשב, לעצלנים).

הערה - מדובר במכשיר בודד, לא זוג.

ארז גור

אכן מכשיר חמוד וקטן.
לדעתי תיכנות ערוצים זה לא חיסרון - עושים את זה פעם אחד ולתמיד.
אפילו יש לו תצוגה צבעונית.
כדאי להצטייד בשנאי נוסף כי למטען שלו יש נטיה להפסיק לעבוד :)
אני לא זוכר אם הוא יכול לעבוד עם תדרים אירופאים ללא תיכנות במחשב. ידנית אי אפשר להכניס תדר מדוייק (446.00625) כי אין לו קפיצה של 6.25. בזמנו עשיתי בדיקה על האמריקאים - הספק קצת קטן מ-4 וואט.

דעתי היא שעדיף להחזיק מכשיר קבוע ונישא לחירום.

מישהו ניסה להפיל אותו על הריצפה ? התייעצו איתי כי רצו לקנות צעצוע "חד שנתי" שנתי, ושאלו אם הוא אמיד בזעזועים.

zivo
10-07-10, 02:09
המקוריות הן לא סוללות אצבע אלא Battery Pack ייעודי (שלא מורכב מסוללות אצבע מצופות ניילון ...)

מי דיבר על טעינת יתר ?

בכל מקרה, אם זה מאוד חשוב למישהו פה לדעת, אני מוכן לפרוק סט סוללות ולבחון את הסוגייה ...

נדב.

אני התייחסתי להערה שלך על סוללות חמות....
שיש Battery Pack יעודי, ורוצים להחליף לסוללות אצבע צריך לוודא את הסוג של הסוללות. אם זה קיים במפרט זה טוב, ואם לא אז כמו שאמרת צריך לפרק את המקוריות.
סוללות חמות (באופן חריג) יכולות להעיד על אי התאמה בין הסוללות למטען, זה ויכול להיגמר בפיצוץ לא נעים

נדב42
10-07-10, 07:01
אני התייחסתי להערה שלך על סוללות חמות....
שיש Battery Pack יעודי, ורוצים להחליף לסוללות אצבע צריך לוודא את הסוג של הסוללות. אם זה קיים במפרט זה טוב, ואם לא אז כמו שאמרת צריך לפרק את המקוריות.
סוללות חמות (באופן חריג) יכולות להעיד על אי התאמה בין הסוללות למטען, זה ויכול להיגמר בפיצוץ לא נעים

המכשיר תומך הן בסוללה הייעודית שלו והן בסוללות אצבע (דרך מגעים נפרדים).
אני דיברתי על פריקה של הסוללות, לא על פירוק ...
בכל מקרה, התחממות הסוללות לא היתה חריגה אלא נורמלית לסוללות בתהליך טעינה, מכאן הקשתי כי כנראה שהמכשיר טען את סוללות האצבע (שהיו סוללות נטענות). אם זה המצב, כמובן שיש להזהר מאוד ולא להכניס את המכשיר לטעינה כשיש בו סוללות אצבע רגילות ולא נטענות - זה יכול לגרום לפיצוץ לא נעים ...

נדב.

אייל67
10-07-10, 10:53
המכשיר תומך הן בסוללה הייעודית שלו והן בסוללות אצבע (דרך מגעים נפרדים).

נדב.

הי,

מה ז'תומרת תומך ?
אתה מתכוון שטענת באמצעות המטען המקורי סוללות אצבע נטענות ?
נראה לי שאם מדובר באותו סוג של סוללות כמו במארז המקורי, (איזה סוג נפוץ ב- AA הנטענות - ניקל-מטל?), אז השאלה היא רק מבחינת מיקום המגעים במטען, כלומר האם מתאים רק למארז המקורי, או מטעין מה שיש בפנים ...

אייל

נדב42
10-07-10, 21:41
טוב, זה כבר מתחיל להיות ממש טורדני, אז הוצאתי את הסוללה המקורית והסתכלתי היכן המגעים שלה, היכן המגעים של סוללות האצבע (AA) וכן בדקתי חשמלית בין מגעים אלו למגעי הטעינה, והרי התוצאות (הפשוטות):

הסוללה המקורית וסוללות האצבע מספקות את החשמל למכשיר דרך אותן 2 נקודות. המגעים הנוספים לסוללות האצבע משמשים רק לשרשורן בטור, כצפוי.

אותן נקודות הזנה מחוברות חשמלית גם למגעי הטעינה.

מכאן שהמכשיר ינסה לטעון כל סוללה/סט סוללות שמסוגלות להפעיל אותו (גם אלקליין שאינן מיועדות לטעינה - ויש על כך אזהרה במדריך למשתמש). למעשה הוא לא "ינסה", המטען פשוט מחובר ישירות לסוללות. זהו, פשוט וטיפש.

אני אישית משתמש במידלנד בסוללות המקוריות (עד שימותו) ומגבה אותן בסוללות אצבע Recyko של GP. את סוללות האצבע אני מעדיף לטעון במטען הייעודי של GP, שיודע מתי להפסיק לטעון ומונע טעינת יתר. הטעינה באמצעות מכשיר הקשר לא תומכת בתכונה זו והמלצת היצרן הינה להוציא את המכשיר מהטעינה אחרי 12 שעות.

מבחינת קיבול הסוללות:
מידלנד מקורית: 700mAh 6V
קוברה מקורית: 1500mAh 7.4V
GP Recyko: (כדוגמא) 2050mAh 4.8V

בכיול הבדלי המתחים, סוללת הקוברה שקולה לסט 4 סוללות נטענות בקיבול 2300mAh, זו של המידלנד שקולה לסט נטענות בקיבול 875mAh (אבל רק במידלנד אפשר לשים סוללות אצבע ...)

מקווה שעשיתי סדר בנושא הסוללות וטעינתן ועכשיו הכל ברור, ומבחינתי זה כבר נלעס עד דק ואין לי אנרגיה להמשיך לדון בכך. צריך טעינת מצברים דחוף ... :rolleyes:

נדב.

אייל67
11-07-10, 07:51
או, עכשיו הכל ברור.
ידעתי שצריך לעצבן אותך כדי שתעשה בדיקה רצינית ... ;)

תודה על מידע,
שבוע טוב,

אייל

נדב42
24-07-10, 21:06
לבקשת הקהל, הנה השוואה גם למוטורולה EM1000 - חבר הביא שלישיה מארה"ב ולא השתמש בהם פעם אחת (חוץ מלהחליף שנאי למטען ולראות שזה עובד). הוא ידע שאני משתמש במכשירי קשר ושאל אותי אם הם טובים, אז אמרתי לו שיביא לי לבדוק ...

אז ככה:

מבחינת שידור וקליטה, על הנייר מקביל לשני המכשירים האחרים.
מבחינת צורה: דומה למידלנד אבל קטן וקומפקטי יותר
מבחינת סוללות: החלש מכולם - 3.6V 650mAh אבל אפשר לשים 3 סוללות אצבע. המטען השולחני יטען רק את הסוללות המקוריות ולא סוללות אצבע, אבל יש בונוס: טעינה מ- USB :p
בונוס: יש פנס לד קטן, ונורית טעינה כשטוענים דרך ה- USB
תפעול תפריטים: דומה למידלנד (מן הסתם מידלנד העתיקו ממוטורולה) הן מבחינת התפריטים והן מבחינת כפתור הווליום/הדלקה.

לא בדקתי טווחים בפועל - אבל זה מוטורולה, לא נראה לי שייפול מהשניים האחרים מבחינה זו.

נדב.

נדב42
24-07-10, 21:20
והנה אתר עם הרבה מידע והשוואות בין מכשירים:

http://www.twowayradioforum.com/forum/forumdisplay.php?f=10

תיהנו,

נדב.

כנף שבורה
29-09-10, 11:18
לבקשת הקהל, הנה השוואה גם למוטורולה EM1000 - חבר הביא שלישיה מארה"ב ולא השתמש בהם פעם אחת (חוץ מלהחליף שנאי למטען ולראות שזה עובד). הוא ידע שאני משתמש במכשירי קשר ושאל אותי אם הם טובים, אז אמרתי לו שיביא לי לבדוק ...

אז ככה:

מבחינת שידור וקליטה, על הנייר מקביל לשני המכשירים האחרים.
מבחינת צורה: דומה למידלנד אבל קטן וקומפקטי יותר
מבחינת סוללות: החלש מכולם - 3.6V 650mAh אבל אפשר לשים 3 סוללות אצבע. המטען השולחני יטען רק את הסוללות המקוריות ולא סוללות אצבע, אבל יש בונוס: טעינה מ- USB :p
בונוס: יש פנס לד קטן, ונורית טעינה כשטוענים דרך ה- USB
תפעול תפריטים: דומה למידלנד (מן הסתם מידלנד העתיקו ממוטורולה) הן מבחינת התפריטים והן מבחינת כפתור הווליום/הדלקה.

לא בדקתי טווחים בפועל - אבל זה מוטורולה, לא נראה לי שייפול מהשניים האחרים מבחינה זו.

נדב.
היי נדב
ברשותי קוברה אמריקאים מחו"ל
הבעיה שלי שאני רוצה לשים מכשיר ידני ברכב של האשה באופן קבוע.
לא על סוללות שלא יגמרו כל כמה ימים אלא חיבור פשוט למצת ולכן
כל פעם שהרכב בשימוש תהיה אספקת חשמל.
ניסיתי לחבר את הקוברה ע"י מטען שעשיתי לבד מהמצית (כי הם הרי נטענים רק בעריסה וזה מהווה בעיה בנסיעה)
יש בעיה.
אמנם המכשיר מטעין את הסוללות אבל כל עוד הכבל מחובר למצת אי אפשר לדבר.
אני שומע אך לא יכול לשדר.

דגם המוטורלה שהראית פה הבנתי שיש לו חיבור יעודי USB
ואפשר לחבר לרכב כנראה.
האם אתה יודע בוודאות שבזמן שמחובר למצת אפשר גם לדבר ?
הכוונה, שוב שזה ינוח ברכב באופן קבוע בלי לנתק/לחבר את הכבל
להשאיר אותו פתוח (שהרכב כבוי אין חשמל)
עופר

נדב42
29-09-10, 22:59
דגם המוטורלה שהראית פה הבנתי שיש לו חיבור יעודי USB
ואפשר לחבר לרכב כנראה.
האם אתה יודע בוודאות שבזמן שמחובר למצת אפשר גם לדבר ?
הכוונה, שוב שזה ינוח ברכב באופן קבוע בלי לנתק/לחבר את הכבל
להשאיר אותו פתוח (שהרכב כבוי אין חשמל)
עופר

לא ניסיתי, והם כבר לא אצלי, אם כי זה נראה לי מוזר ...
אשמח להציץ על המכשירים ...

כנף שבורה
03-10-10, 16:42
לא ניסיתי, והם כבר לא אצלי, אם כי זה נראה לי מוזר ...
אשמח להציץ על המכשירים ...
היי נדב
תודה על הקישור לפורום ההוא.
שאלתי שם. לעיונך :
http://www.twowayradioforum.com/forum/showthread.php?t=1399

דיננוזאור שטח
26-10-10, 14:19
צודק, בדקתי בספר ואכן ניתן להטעין ישירות... סליחה על הטעות והבלבול ...

נדב.

יש לי קוברות חמודות שקניתי בארהב לפני עשור שנים הגיעו עם פק סוללות ניטען עריסת טעינה שולחנית ומיקרופון אוזנייה

הבעיה שלי תמיד הייתה הטעינה כי לא ידעתי שאפשר לטעון אותם מחוץ לעריסה דבר שחייב לטלטל אותם לבית בסוף כל טיול לטעינה ולפעמים שכחתי

דרך אגב אם מוצאים את פק הסוללות הנטענות אז ניתן להכניס 3 סוללות AAA במקום וזה מחזיק יום טיול בממוצע

מכשירים מצוינים שרדו גשמים מכות חבלות ומה לא? טווח מדהים בעוצמה HI

אין לי כבר מזמן הספר של המכשיר איך אפםשר לטעון ברכב???

נדב42
26-10-10, 14:58
אין לי כבר מזמן הספר של המכשיר איך אפשר לטעון ברכב???

אם אני זוכר נכון, ואם זה כמו אצלי, אז דרך שקע האוזנייה.
בכל מקרה יש באתר של קוברה את הספרים של כל הדגמים, גם הישנים (כנראה עד גבול מסויים ...)

Alik36
27-10-10, 14:48
היי נדב
ברשותי קוברה אמריקאים מחו"ל
הבעיה שלי שאני רוצה לשים מכשיר ידני ברכב של האשה באופן קבוע.
לא על סוללות שלא יגמרו כל כמה ימים אלא חיבור פשוט למצת ולכן
כל פעם שהרכב בשימוש תהיה אספקת חשמל.
ניסיתי לחבר את הקוברה ע"י מטען שעשיתי לבד מהמצית (כי הם הרי נטענים רק בעריסה וזה להשאיר אותו פתוח (שהרכב כבוי אין חשמל)
עופר

לא הבנתי דבר אחד
אתה רוצה לשים קשר ברכב של האשה כדי שהיא תדבר איתך
או כשאתה נוהג ברכב שלה תוכל לתקשר עם החבר"ה ?

אם התשובה הראשונה היא הנכונה שכח מזה , היא תעדיף את הסלולארי :-D

אליק :)

(http://alik4x4.fav.co.il)

-->