PDA

צפייה בגרסה מלאה : ויטרה 1995 - אזעקה לא עובדת אחרי הנעה עם כבלים

asypeer
21-03-10, 22:44
שלום לכולם,
השארתי את האורות והתרוקן לי המצבר. לאחר הנעה עם כבלים הכל בסדר והאוטו מניע עצמאית. הבעיה שנוצרה: האזעקה הפסיקה לעבוד ולא מגיבה לשלט...וגם נורת החיווי שלה ברכב לא דולקת. יש למישהו רעיון מה השתבש?
תודה,
אסף

asafk
21-03-10, 23:11
כנראה שרפת משהו באלקטרוניקה של האזעקה. תן לי לנחש -חיברת (+) ו (-) לקטבים של המצבר ולא (-) לשלדה?

אסף.

asypeer
21-03-10, 23:15
אהההמממ... כן. אם הייתי מחבר את ה(-) לשילדה הרכב היה גם מניע?
קראתי איפשהו שאולי לנתק את המינוס ולאפס את האזעקה עשוי לעזור. אני אנסה מחר. גם ככה היא קקה של אזעקה שמתחילה לעבוד כל פעם שאני מפעיל את המיקרו בבית....
אולי זה מה שאני צריך לעשות בשביל להעיר אותה :)

asafk
21-03-10, 23:26
חיבור (-) לשלדה יניע את האוטו (המתנע מקבל (-) מהשלדה) וגם ינחית את ה"ספייקים" של הזרמים הגדולים שעוברים ברגע חיבור וניתוק הכבלים, וההתנעה עצמה (הרכיבים החשמליים והאלקטרוניים של הרכב מקבלים (-) ישירות מהמצבר).

אסף.

omri_t
22-03-10, 08:48
נסה לנתק את המצבר לזמן מה, ולהרכיב חזרה.

idor
22-03-10, 10:23
חיבור (-) לשלדה יניע את האוטו (המתנע מקבל (-) מהשלדה) וגם ינחית את ה"ספייקים" של הזרמים הגדולים שעוברים ברגע חיבור וניתוק הכבלים, וההתנעה עצמה (הרכיבים החשמליים והאלקטרוניים של הרכב מקבלים (-) ישירות מהמצבר).

אסף.

שילדה לא מנחיתה ספייקים.

למיטב ידיעתי הסיבה לחיבור מינוס לשילדה היא שהיווצרות הניצוץ לא תהיה קרובה למצבר מסיבות בטיחות - שלא ידליק גזים נדיפים.

asypeer
22-03-10, 11:08
נותק המינוס ל-5 דקות נוקה על הדרך המגע (היה מלא קורוזיה).חובר המינוס, האזעקה חזרה לחיים.
עד הפעם הבאה :)

תודה על העזרה.
אסף

עירד רכס
22-03-10, 21:55
לא חיברת את הזמזם אורות לפני איזה שבועיים?

asypeer
23-03-10, 20:31
לא חיברת את הזמזם אורות לפני איזה שבועיים?
חיברתי אבל אחד המפסקים של הדלתות קצת מזייף, כשפותחים את הדלת לאט הוא לא מפעיל את הזמזם, ...אולי WD40 יפתור את הבעיה. סתחיין על הזיכרון :)
\

עירד רכס
27-03-10, 16:31
תזכיר לי מאיפה אמרת שהבאת אותם (יש בכל חנות חלפים? או בחברה?) אני צריך לחבר אצלי גם כאלה

asypeer
28-03-10, 09:34
תזכיר לי מאיפה אמרת שהבאת אותם (יש בכל חנות חלפים? או בחברה?) אני צריך לחבר אצלי גם כאלה

יש בחנויות חלפים כאלו שאתה יכול לקצץ את הפין פלסטיק לפי האורך הרצוי. עדיף שתראה להם את המפסק של הויטרה (גם אם הוא שבור לגמרי..) זה עולה איזה 10 שקל לאחד. בחברה אני גם בטוח שאתה יכול למצוא אבל זה בטח יעלה "מעט" יותר...

-->