PDA

צפייה בגרסה מלאה : גרנד צ'ירוקי 93-95 או דיסקברי 95-97

ניצן ארנ
22-03-10, 01:30
מה כדי לי לקנות גרנד צ'ירוקי 93-95 או דיסקברי 95-97
בדקתי גרנד צ'ירוקי 93 ממש מפואר אם מערכת גז אבל יש בעיה
בדוח של המומחה היה כתוב חופש הגה, הגה לא במרכז, חופשים במטלה, חוסר יציבות בנסיעה, נזילות שמן מהגה, נזילות שמן מתיבת הילוכים, ראש תיבת הילוכים, רעשים פנימיים במנוע, קורוזיה בצנורות ואביזרי קרור, צינורות מערכת דלק בנזין פגומים. כתבתי מה שהיה כתוב בדוח הגרנד צ'ירוקי משנת 93 אבל הוא ממש נראה טוב חיצונית
הבודק אמר לי שהחוסר יציבות זה מה שמדאיג הוא אמר שזה עולה הרבה כסף לתקן 5000-7000. זה מוגזם מה אתם אומרים
אני ממש האהבתי איך שהג'יפ נראה אני צריך דחוף עזרה אני צריך לתת תשובה תודה מראש ניצן. שכחתי הוא רוצה 30000 על הג'יפ
בקשר לדיסקברי אני מפחד מכמה עולה הטיפולים שלו ושהוא לא אמין

sos4u
22-03-10, 03:31
היי ניצן,
כמה תובנות לפני שנמשיך,
1. כל אחד יגיד שהג'יפ שלו הכי טוב. גם אם הוא חרא. [גם אני כזה ..]
2. מי שייצטרך לחיות עם ההחלטה שלו זה אתה. לטוב ולרע.
3. מי זה המומחה ? - בלי לפגוע באף אחד, מכון בדיקה זה כיסוי תחת. מומחה להגן על עצמו בשעת צרה ...
4. מי שיתן לך בדיקה נכונה זה מכונאי אמין שיידע שהוא יצטרך להסתכל לך בעיניים גם אחרי שתקנה.

לאור כל מה שאמרתי, למעלה, קודם כל תקרא פה, יש מספיק חומר כדי לדעת ולבחור.
לא אמרת מה אתה מייעד לרכב. האם לנסוע איתו במצב סטנדרטי, לשפר, לטייל לאישה לפלגש וכו'...
לכן קשה לעזור לך , ככל שתספק פרטים רבים יותר העזרה שתקבל תהיה ממוקדת יותר.
אתה יכול גם לפנות בהודעה פרטית.
בסופו של ענין - לא חשוב מה תקנה ואיזה רכב ספציפי- העיקר שיהיה גרנד צ'רוקי ....
בהצלחה !!

nissany
22-03-10, 09:28
מה כדי לי לקנות גרנד צ'ירוקי 93-95 או דיסקברי 95-97
בדקתי גרנד צ'ירוקי 93 ממש מפואר אם מערכת גז אבל יש בעיה
בדוח של המומחה היה כתוב חופש הגה, הגה לא במרכז, חופשים במטלה, חוסר יציבות בנסיעה, נזילות שמן מהגה, נזילות שמן מתיבת הילוכים, ראש תיבת הילוכים, רעשים פנימיים במנוע, קורוזיה בצנורות ואביזרי קרור, צינורות מערכת דלק בנזין פגומים. כתבתי מה שהיה כתוב בדוח הגרנד צ'ירוקי משנת 93 אבל הוא ממש נראה טוב חיצונית
הבודק אמר לי שהחוסר יציבות זה מה שמדאיג הוא אמר שזה עולה הרבה כסף לתקן 5000-7000. זה מוגזם מה אתם אומרים
אני ממש האהבתי איך שהג'יפ נראה אני צריך דחוף עזרה אני צריך לתת תשובה תודה מראש ניצן. שכחתי הוא רוצה 30000 על הג'יפ
בקשר לדיסקברי אני מפחד מכמה עולה הטיפולים שלו ושהוא לא אמין

כל מה שהוא כתב יהיה בכל רכב בן 17 שנה , "חוסר יציבות מדאיג " -זו לא חוות דעת של בעל מקצוע ,יש גורם לכל דבר ,יכול להיות גם שהרכב עדיין עם בולמים קפיצים מקוריים והם כבר סיימו את חייהם . לך למוסך מתמחה לבדיקה אמיתית

בתור בעל דיסקאברי בעבר וגראנד בהווה ,סוג התקלות ומספרן בדיסקו גדול משמעותית ,
בכל מקרה תכין כמה אלפים ליישור קו

דרור ברלי
22-03-10, 13:00
לשני המועמדים יש יתרונות וחסרונות.

הגרנד יותר כיפי בנהיגה - קטן וזריז יותר, בוודאי עם מנוע ה-V8 בנפח 5.2 ליטר, אבל גם מנוע ה-4.0 בגרנד עדיין חזק ונמרץ יותר וביצועיו עדיפים לעומת ה-V8 העצל של הדיסקו.

הדיסקו יותר גדול ומרווח ויותר חסון - לגרנד בכלל אין שילדה אלא יוניבודי.
במצבם הסטנדרטי, הדיסקו גם עביר יותר.

אפשרויות שיפורים בשניהם - כמעט ללא גבול, למעט עומק הכיס.

לדעתי אם ההשוואה בין שני כלים במצב דומה, הגרנד תמיד יהיה אמין יותר.

אל תשכח שאין רכבים בני 15-17 שיהיו נקיים מתקלות ופגמים. חלקם זניחים וחלקם קריטיים. מכוני הבדיקה מעניקים סוג של "אחריות" לממצאיהם, ולכן משחירים את התמונה כדי לכסות את עצמם - לכן חוות דעת של מוסך אמין ומתמחה (בלנדרובר או ג'יפ) תהיה נכונה יותר - שם יוכלו להאיר את עיניך איזה ליקוי חייבים לתקן מיד, ומה אפשר לדחות להמשך. בכל מקרה - גם אני מצטרף להערה לגבי אלפי שקלים לא מעטים, שאתה צריך להכין ליישור קו.

o_sivan
22-03-10, 14:43
אם אתה מעוניין בגראנד יש לי 96 במצב הרבה יותר טוב מה93 ואני מוכר
052-3223350

ניצן ארנ
24-03-10, 10:04
תודה לכולם על על העצות בסוף קניתי גראנד צ'ירוקי הורביס שנת 97 מדהים:o ב 40000 ש"ח
הדגם הורביס נדיר מאוד בארץ יש רק כמה אני חושב

Saar
24-03-10, 10:14
תתחדש ותהנה.

סער.

o_sivan
24-03-10, 10:41
תתחדש אחלה בחירה :)

shaharb
07-05-10, 11:26
תתחדש על הג'יפ. מדובר בגרסא נדירה - תשמור עליו!!

רכשתי גיפ צ'ירוקי 1993 כחול המונע בגז מבחור בתל אביב לפני כשבוע. נראה לי שמדובר באותו הגי'פ שלקחת לבדיקה. אנא תאשר. זה חשוב לי כי אני לא בדקתי את הג'יפ במכון (לא רואה טעם ברכב שכזה לבדיקה משחירה). דרך אגב נושא חופש ההגה סודר בעלות של פחות מאלפיים שקלים.

?

ניר ל
08-05-10, 11:57
תתחדש על הג'יפ. מדובר בגרסא נדירה - תשמור עליו!!

רכשתי גיפ צ'ירוקי 1993 כחול המונע בגז מבחור בתל אביב לפני כשבוע. נראה לי שמדובר באותו הגי'פ שלקחת לבדיקה. אנא תאשר. זה חשוב לי כי אני לא בדקתי את הג'יפ במכון (לא רואה טעם ברכב שכזה לבדיקה משחירה). דרך אגב נושא חופש ההגה סודר בעלות של פחות מאלפיים שקלים.

?

מן הסתם מדובר באותו רכב, על פניו אין שום דבר יוצא דופן בנתוני הבדיקה שהוא ציין, בכל גראנד צ'רוקי עד 98 שהיית קונה עם מתלים מקוריים היית מקבל חופשים בכל הבוקסות ובולמים גמורים.

shaharb
08-05-10, 23:29
נסעתי היום כמה מאות קילומטרים + שטח. נראה שהמתלים והבולמים גמורים. אשמח לעצות מועילות איך ניתן לשפר את המצב בלי להכנס לסרט של רכישת קיט מתלים חדש (למרות שהייתי שמח לאיזה קיט 4.5 אינץ על הרכב!). ובכלל, האם להשקיע בילד שכזה בן 17 או שהוא הולך למות!?

חוץ מזה אני מת על הרכב הזה ואשמח להפניה לסדנא/ות שיכולות לשדרג וקצת לייצב את הילד במחיר נורמאלי.

Saar
09-05-10, 09:09
נסעתי היום כמה מאות קילומטרים + שטח. נראה שהמתלים והבולמים גמורים. אשמח לעצות מועילות איך ניתן לשפר את המצב בלי להכנס לסרט של רכישת קיט מתלים חדש (למרות שהייתי שמח לאיזה קיט 4.5 אינץ על הרכב!). ובכלל, האם להשקיע בילד שכזה בן 17 או שהוא הולך למות!?

חוץ מזה אני מת על הרכב הזה ואשמח להפניה לסדנא/ות שיכולות לשדרג וקצת לייצב את הילד במחיר נורמאלי.

לפני שאתה מוציא כסף, תחשוב לאן אתה מנסה להגיע עם האוטו.
חבל להחליף עכשיו בולמים ובעוד חודשיים להחליט שאתה רוצה קיט 3.5 או 4.5.
אם הקפיצים תקינים, אתה יכול להחליף בולמים בלבד בעלות סבירה יחסית, גם אז, תחשוב אם אתה רוצה להוסיף 2" עם אוקולונים, תקנה בולמים באורך המתאים.
בושינגים זה כבר סיפור אחר, יתכן שמה שאתה מרגיש נובע מבושינגים גמורים,
ואז הפיתרון הוא להחליפם לחדשים...

סער.

ניר ל
09-05-10, 13:45
הזרועות המקוריות ברכב הזה חלשות, חדשות יעלו לך כמו תחליפיות משופרות. אלא אם תמצא מי שיחליף לך את הבושינגים (צריך ציוד מתאים ) במחיר משתלם, תיאלץ ממילא להחליף זרועות. בולמים ב 200 ש"ח גם יעשו את העבודה וכפי שנאמר, חשוב שהם יהיו באורך המתאים ושלא תחליף אותם פעמיים. הרכב הזה עם חופשים ובולמים גמורים הוא סיוט שגורם למחלת ים, חוסר יציבות ודופק בטרוף.

shaharb
12-05-10, 09:08
בקיצור. אשמח להמלצה על מוסך/סדנה בו יכולים לבדור את הרכב ברצינות ואולי גם לשפר המצב בלי להחליף את כל מערכת המתלים.

klam
12-05-10, 21:45
בקיצור. אשמח להמלצה על מוסך/סדנה בו יכולים לבדור את הרכב ברצינות ואולי גם לשפר המצב בלי להחליף את כל מערכת המתלים.

גש ליניב דקל מהיטקמוטורס ברעננה

מירון רביץ
17-05-10, 07:52
גש למוש מפרויקטים 4X4 בכפר סבא שירות ואמינות ברמה גבוהה ובעיקר מקצוענים אמיתיים

-->