PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ: ג'ימני רועד בעמידה בזמן הפעלת רכיב חשמלי

Michal
22-03-10, 17:05
מדובר בתופעה מעניינת ששמתי לב אליה רק לאחרונה: כשהרכב מונע, אבל עומד (ניוטרל/פארקינג/דרייב עם ברקס), ופעולה חשמלית מאומצת כלשהי מתרחשת, הוא מתחיל לרעוד בויברציה עצבנית ומפסיק רק כשהפעולה מסתיימת. פעולה חשמלית = סגירת חלון שפתוח לגמרי, הויברציה מתחילה בערך מאמצע הדרך למעלה (בהורדה משום מה זה לא קורה, אולי דורש פחות מאמץ חשמלי), סיבוב ההגה ימינה ושמאלה (פעולת משאבה חשמלית, כמדומני).
הרעידות מרגישות כמו רעידות שעושה מנוע שעומד להיכבות, אבל חוץ מההרגשה לא נראה שזה באמת מה שקורה.
זה קורה כאמור רק כשהרכב לא בתנועה.

מה הכיוון?

sapog
22-03-10, 17:11
היי מיכל,

קודם כל, זו תופעה תקינה (עד גבול מסויים, כמובן).
תבדקי לאיזה סל"ד הטורים יורדים בזמן הרעידות, ועדכני בשרשור.
במקביל, כדאי גם לבדוק את מצב תושבות המנוע, יכול להיות שהן מתקרבות לסוף חייהן.

טל.

Michal
22-03-10, 17:18
אני תיכף יוצאת מהעבודה, אבדוק את נושא הסל"ד ואדווח יותר מאוחר בערב.
תושבות מנוע- לבדוק בעין, או שיש דרך אחרת לבצע בדיקה מושכלת? תושבות מנוע גמורות לא היו באות לידי ביטוי בעוד מצבים?

mik_l86
22-03-10, 18:41
עד כמה שאני מבין אין קשר לתושבות המנוע, מה שקורה הוא שמופעל עומס נוסף על המנוע אך הוא לא מקבל תוספת דלק בעבור זה, יקרה גם כשתדליקי מזגן למשל, בד"כ הבעיה היא בבית המצערת או באחד החיישנים\מחשב
שימי לב האם קורה שגם הטורים מתחילים לרקוד בלי קשר לשום דבר בעמידה? גם זה מעיד על בית מצערת,
בכל מקרה זה מה שהייתי בודק דבר ראשון.

Michal
23-03-10, 11:21
אוקיי, קודם כל- בדקתי את הסל"ד, יש נפילה של 100-200 סל"ד, לא יותר, וגם את זה היה קשה לשחזר משום מה, דוקא אתמול האוטו התנהג למופת. בתחילת השבוע מתחתי את הרצועה כי היא היתה רופפת ושרקה כמה שניות כשהאוטו הותנע קר, האם יכול להיות שזה היה קשור גם לתופעה הזו ותיקן אותה בצורה כלשהי?

עם מזגן נסעתי דוקא כמה פעמים- אין בעיה של גמגומים או איבוד כוח משמעותי, והטורים מעולם לא רקדו לי (האוטו אצלי קצת יותר מחודש בנסיעות יומיומיות).

אם זו תופעה נורמלית, אני אניח לזה, פשוט תהיתי אם זה רמז מקדים להיחלשות המצבר או משהו אחר שניתן למנוע בקלות במקום להיתקע איתו אח"כ ולקלל את הרגע שלא שאלתי...

רפי לין
23-03-10, 12:17
למען הדיוק, הפעלת צרכן חשמלי גורמת לכך שהאלטרנטור ייצר זרם חשמלי גבוה יותר וזה יוצר עומס על האלטרנטור שמתנגד לסבוב המנוע וקצת בולם אותו ולכן יורדים סבובי המנוע.
בברכה - רפי לין

mik_l86
23-03-10, 12:39
אין קשר למצבר, בינתיים תמשיכי לנסוע, אם הבעיות חוזרות תבדקי את מה שכתבתי קודם.
מיכאל.

נדב42
23-03-10, 14:15
יכול להיות שהגיע הזמן לניקוי מצערת ...

איך זה קשור ? היו לי בויטארה (מזמן) רעידות בסל"ד נמוך ובסופו של דבר זה מה שפתר ...

נדב.

Michal
23-03-10, 14:39
המון תודה לכם, ותודה רפי על ההסבר הטכני- לפי מה שאתה מתאר נראה שיש איזשהו קשר בין מתיחת רצועת האביזרים להיעלמות התופעה, אם ככה (וגם לקיום שלה בחומרה כזו מלכתחילה).

נדב- אין לי רעידות בסל"ד נמוך בכלל (אבל אם יהיו, אז עכשיו אני יודעת מה הכיוון :) )

azora
25-03-10, 01:34
מיכל, תנסי משהו קצת שונה.

אפסי את המחשב על ידי ניתוק כבלי המצבר לכ-20 דקות, ואז יכולים לקרות שלושה דברים: 1. הרעידות יפסיקו, 2. הרעידות יפסיקו לזמן מוגבל ויחזרו, 3. הרעידות לא יפסיקו.

בכל מקרה כל תוצאה תעזור לנו להוביל לפתרון הנכון.

utututu
25-03-10, 18:10
יכול להיות שהגיע הזמן לניקוי מצערת ...

איך זה קשור ? היו לי בויטארה (מזמן) רעידות בסל"ד נמוך ובסופו של דבר זה מה שפתר ...

נדב.
איך עושים את זה?

-->