PDA

צפייה בגרסה מלאה : רדיאטור ממלא מיכל עודפים ואז מנוע מתחמם- סמוראי 90

afi1981
22-03-10, 22:49
אהלן,

הרדיאטור ממלא את מיכל העודפים ולא מחזיר לרדיאטור בחזרה ואז המנוע מתחיל להתחמם. אני עוצר בצד ומחזיר את הנוזל לרדיאטור, הטמפ' יורדת זה קורה בערך כל 2-2.5 ק"מ נסיעה ,יש לציין שזה קורה שאני עובר את ה80 קמ"ש. בנסיעה רגועה בשטח זה בקושי קורה

הפקק במצב חדש והוא של 0.9 באר.

עוד משהו :
לרכב קשה מאוד להניע בבוקר. כל בוקר אני בודק נוזל קירור ושמן . חצי דקה של סטרטר הוא מניע בשיעולים רבים. יש לציין המנוע עבר אוברול לפני שבועיים הוחלף טרמוסטט באותו זמן משאבת מים בת חודשיים ניקוי רדיאטור לפני 3 חודש

בתודה מראש
אפי

kruvi
22-03-10, 22:54
אהלן,

הרדיאטור ממלא את מיכל העודפים ולא מחזיר לרדיאטור בחזרה ואז המנוע מתחיל להתחמם. אני עוצר בצד ומחזיר את הנוזל לרדיאטור, הטמפ' יורדת זה קורה בערך כל 2-2.5 ק"מ נסיעה ,יש לציין שזה קורה שאני עובר את ה80 קמ"ש. בנסיעה רגועה בשטח זה בקושי קורה

עוד משהו :
לרכב קשה מאוד להניע בבוקר. כל בוקר אני בודק נוזל קירור ושמן . חצי דקה של סטרטר הוא מניע בשיעולים רבים. יש לציין המנוע עבר אוברול לפני שבועיים הוחלף טרמוסטט באותו זמן משאבת מים בת חודשיים ניקוי רדיאטור לפני 3 חודש

בתודה מראש

אפי

האיתי בסרט הזה והוא נקרא ראש מנוע

בהצלחה

איתי

azora
22-03-10, 23:13
הייתי בסרט הזה והוא נקרא ראש מנוע

בהצלחה

איתי

וואלה, תשובה כזו חד משמעית. דיכאת לו את החיים :p

omri_t
22-03-10, 23:57
תעשה חיפוש בנוגע לראש מנוע וסממנים לבעיה בראש מנוע.

באם יש בריחת קומפרסיה אל הרדיאטור- עלול להיווצר מצב כפי שאתה מתאר.
וזו הסיבה שנוזל הקירור מטייל אל מיכל העודפים ולא חוזר ממנו.

בכל מקרה, בהמשך לדבריו של אפי, אל תתבאס ואל תקפוץ למסקנות.
ובלי קשר- זה סמוראי, ראש מנוע בסמוראי זה לא סוף העולם. :)

shmulikbg
23-03-10, 00:05
כל בוקר אתה בודק שמן מים ו...חסר? יש כמו שהיה יום קודם?
הסימפטום שאתה מתאר בנוגע להתחממות, יכול בהחלט להיות תוצאה
של בריחת קומפרסיה למים בגלל אטם ראש. גם בעיית ההתנעה הקשה יכולה להתאים לזה,
אם כי גם הצתה לא מכוונת בצורה קיצונית, תגרום לאותן בעיות. אבל אז
גם הרכב לא "יסחב" כמו שצריך.

אורי41
23-03-10, 05:01
אהלן,

עוד משהו :

בתודה מראש
אפי

אם שיפוץ המנוע נעשה במוסך מצבך מצוין ...
חזור למוסך ודרוש את השלמת העבודה .

במידה וביצעת את השיפוץ לבד חזור למחסן ותרים חזרה את ראוש המנוע .
ובמידה ובשיפוץ לא שלחתה אותו לישור ובדיקה זה הזמן .

שים לב לאטם בדיוק שאתה מרים את הראוש במידה וש שמה מעברים שלא צריכים להיות
או שתראה סימנים של כמו גלים זה לרוב סגירה לא נכונה .

ולא לשכוח אצלך זה כמו לגו שחק ותהנה

בהצלחה

אורי

afi1981
23-03-10, 08:43
אם שיפוץ המנוע נעשה במוסך מצבך מצוין ...
חזור למוסך ודרוש את השלמת העבודה .

במידה וביצעת את השיפוץ לבד חזור למחסן ותרים חזרה את ראוש המנוע .
ובמידה ובשיפוץ לא שלחתה אותו לישור ובדיקה זה הזמן .

שים לב לאטם בדיוק שאתה מרים את הראוש במידה וש שמה מעברים שלא צריכים להיות
או שתראה סימנים של כמו גלים זה לרוב סגירה לא נכונה .

ולא לשכוח אצלך זה כמו לגו שחק ותהנה

בהצלחה

אורי
היי אורי זה באמת כמו לגו אבל זה מבעס טילים הראש מנוע חזר משיפוץ כולל הבלוק

afi1981
23-03-10, 08:45
היי איתי הראש עבר שיפוץ לפני שבועיים ועבר בקושי 50 ק"מ של נסיעה

afi1981
23-03-10, 08:48
שאני בודק בבוקר נוזל קירור + שמן לא חסר לגבי הסחיבה של האוטו הרגשתי שהוא לא סוחב כמו פעם אמרו לי משהו על כיוון שאני צריך לעשות לו

נ.ב אטם ראש של סוופט מתאים לסמוראי ?

itay
23-03-10, 08:54
אהלן,

עוד משהו :

בתודה מראש
אפי

משום מה ההודעה הזאת מוכרת לי..... כאילו אני כתבתי אותה (אני באמת כתבתי אותה).

האם אחרי כמה נסיונות הנעה יש לחץ כשאתה פותח את מכסה הרדיאטור? אם כן הלחץ הזה מגיע ממקום כלשהוא.... כנראה קומפרסיה.

מי עשה את העבודה על הרכב? איך סגרת את הראש? האם בפעולה של המנוע יוצאות בועות במיכל העודפים? או כשמנוע מונע והפקק פתוח אתה רואה בועות?

ראש מנוע (בייחוד אחרי שהראש כבר עבר שיפוץ) זה עיניין של 300 ש"ח וכמה שעות....

איתי.

itay
23-03-10, 09:14
אני בטוח שכבר ראית, אתה יכול להמשיך משם, אותה בעיה.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=41021

איתי.

afi1981
23-03-10, 09:59
אני בטוח שכבר ראית, אתה יכול להמשיך משם, אותה בעיה.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=41021

איתי.

היי איתי כן חצי מפירסום שלך שלחתי לך הודעה פרטית אבל לא ענית לי בחזרה אין לי בועות שאני מניע אבל אחרי כמה דקות המים מהרדיאטור יוצאים החוצה (הפקק פתוח) ואז מתחיל סירקולציה של המים ואם הפקק סגור אז המים עוברים למיכל עיבוי הראש עבר שיפוץ לפני שבועיים

אני צריך עוד פעם שיפוץ ראש עכשיו ????
הרכב נסע בקושי 50 ק"מ מבלי להתחמם

lior_b.s
23-03-10, 10:11
הראש נבדק בלחץ לפני שהורכב?..יתכן סדק פנימי בראש.
ד"א
מה מצב הרדיאטור? גם רדיאטור סתום או סתום חלקית יחד עם פקק לא תקין יכול לגרום לבריחת מים, קרה אצלי ולאחר ניקוי רדיאטור (חוטר בכל מעבר) התופעה נעלמה..

ליאור

afi1981
23-03-10, 17:50
הראש נבדק בלחץ לפני שהורכב?..יתכן סדק פנימי בראש.
ד"א
מה מצב הרדיאטור? גם רדיאטור סתום או סתום חלקית יחד עם פקק לא תקין יכול לגרום לבריחת מים, קרה אצלי ולאחר ניקוי רדיאטור (חוטר בכל מעבר) התופעה נעלמה..

ליאור
הרדיאטור עבר שיפוץ לפני 3 חודש ומאז בקושי נסעתי באוטו הפקק חדש לפני שבוע
את הראש שלחתי לשיפוץ מין הסתם המשפץ היה אמור לבדוק את הראש בלחץ או שאני טועה ???

lior_b.s
24-03-10, 08:45
בגדול, מקום מקצועי יבדוק את הראש בלחץ לגילוי סדקים אבל וזה אבל גדול, אני מניח שאתה לא יודע לאן המכונאי שלך שלח את הראש ומה ביקש שיעשו, יתכן והמכונאי ראה מעברים קצת אכולים מקורוזיה וביקש מילוי והשחזה וזה הכל, בד"כ אמורים גם לבדוק את הראש בלחץ, לא תמיד עושים את זה...כשאני הורדתי ראש ראיתי מעברי מים אכולים והייתי בטוח ששם הבעייה, ביקשתי מילוי והשחזה של הראש אבל לאחר מכן כשבדקנו את הראש בלחץ התגלה סדק במקום שלא ניתן לתיקון וחייב החלפת ראש ...

ד"א
אפילו שהפקק חדש, לא מחייב שהוא תקין (כבר ראיתי מקרה כזה), הלחץ שרשום עליו מתאים לרכב?..
תנסה לקחת מחבר פקק רק לצורך הניסוי בכדי לשלול את הכיוון הזה.

ליאור

afi1981
24-03-10, 10:00
בגדול, מקום מקצועי יבדוק את הראש בלחץ לגילוי סדקים אבל וזה אבל גדול, אני מניח שאתה לא יודע לאן המכונאי שלך שלח את הראש ומה ביקש שיעשו, יתכן והמכונאי ראה מעברים קצת אכולים מקורוזיה וביקש מילוי והשחזה וזה הכל, בד"כ אמורים גם לבדוק את הראש בלחץ, לא תמיד עושים את זה...כשאני הורדתי ראש ראיתי מעברי מים אכולים והייתי בטוח ששם הבעייה, ביקשתי מילוי והשחזה של הראש אבל לאחר מכן כשבדקנו את הראש בלחץ התגלה סדק במקום שלא ניתן לתיקון וחייב החלפת ראש ...

ד"א
אפילו שהפקק חדש, לא מחייב שהוא תקין (כבר ראיתי מקרה כזה), הלחץ שרשום עליו מתאים לרכב?..
תנסה לקחת מחבר פקק רק לצורך הניסוי בכדי לשלול את הכיוון הזה.

ליאור
היי ליאור אני שלחתי את הראש לשיפוץ ואני ביקשתי בדיקה לראש ולעשות מה שצריך
הלחץ שרשום על הפקק הוא 0.9 באר
לקחתי מחבר פקק שאצלו תקין ויש את אותו הדבר

lior_b.s
24-03-10, 10:05
אוקיי..מפה אפשר להמשיך..
מה שאני הייתי עושה זה לחזור לבעל המקצוע ששיפץ את הראש ולשאול אם הראש נבדק בלחץ ונמצא תקין (בהנחה שהוא זוכר אותך).
ויש עוד בדיקה קצרה שיש לעשות במוסך וזה בדיקת הימצאות CO במים, זו בדיקה של כמה דקות , מחברים מעין מבחנה מעל פתח מילוי המים ברדיאטור ובהתאם לצבע הנוזל יודעים אם יש דליפת גזים שגורמת לחץ במערכת..עולה משהו בסביבות 50-70 ש"ח גג וכל מוסך שמכבד את עצמו מחזיק ערכה כזו..

ליאור

shmulikbg
24-03-10, 12:15
הרדיאטור עבר שיפוץ לפני 3 חודש ומאז בקושי נסעתי באוטו הפקק חדש לפני שבוע
את הראש שלחתי לשיפוץ מין הסתם המשפץ היה אמור לבדוק את הראש בלחץ או שאני טועה ???
גם רדיאטורים שחזרו מ"ניקוי" התגלו כסתומים...
כשהמנוע חם, שים יד על רשת הרדיאטור..כשהמנוע כבוי כמובן..במס' מקומות, בעיקר
למעלה ולמטה..
אם יש הפרשי טמפרטורה, הבעייה שלך ברדיאטור.

afi1981
24-03-10, 15:59
הורדתי את הטרמוסטט כדי לראות אם יש שינוי בתופעה
בנסיעה הכל טוב ומאמץ התופעה חוזרת

אני יבדוק את הרדיאטור וידבר עם המשפץ ראש

afi1981
24-03-10, 18:16
תיקון במאמץ התופעה חוזרת על עצמה

afi1981
26-03-10, 18:08
תיקון במאמץ התופעה חוזרת על עצמה

תודה רבה על העזרה
פורק הראש נמצא תקין + בדיקת לחץ הוחלף אטם ראש בוצע כיוון הצתה הבעיה הייתה בכיוון הצתה

בומס הקופץ
28-03-10, 00:47
מה הלוגיקה? על פניו נשמע לי שהחלפת האטם המחודשת עשתה את העבודה, אבל אני אשמח לשמוע הסבר איך כיוון הצתה לא נכון יכול לגרום לבעיה שלך.

mi88
28-03-10, 01:25
המשפץ שלך ניסה לחסוך על האטם ולא הצליח לו (או שבתמימות שכח להחליף), מקוה שלא שילמת על האטם כי החלפת אטם צריכה להיעשות בשיפוץ הראש. לא יכול להיות שהאטם התקלקל ב - 50 קילומטר.

אני לא שמעתי שכיוון הצתה גורם להתחממות, אולי באמת תסביר לכולם כיצד.

משה

shmulikbg
28-03-10, 01:32
המשפץ שלך ניסה לחסוך על האטם ולא הצליח לו (או שבתמימות שכח להחליף), מקוה שלא שילמת על האטם כי החלפת אטם צריכה להיעשות בשיפוץ הראש. לא יכול להיות שהאטם התקלקל ב - 50 קילומטר.

משה
מנוע מתוכנן לקבל את הניצוץ כ-8 מעלות לפני נמ"ע. נקודה זו נבחרה מאחר והזמן
שלוקח לבעירה להתפשט בצילינדר, זהו הזמן שבו הבוכנה עוברת את נמ"ע, מקבלת את נקודת השיא של השריפה ויורדת למטה. בהצתה מאוחרת, אפקט השריפה מתארך כמובן, והחום הזה
פוגש בצילינדר לכל אורך דפנותיו, ואפילו גורם לסעפת פליטה להאדים. טמפ' המנוע מושפעת מזה כמובן....התורה על רגל אחת.

afi1981
28-03-10, 02:27
מה הלוגיקה? על פניו נשמע לי שהחלפת האטם המחודשת עשתה את העבודה, אבל אני אשמח לשמוע הסבר איך כיוון הצתה לא נכון יכול לגרום לבעיה שלך.
בגלל שלא היה כיוון נכון המנוע לא עבד כמו שצריך המנוע היה מתחמם זורק דלק
לפני שהחלפתי אטם ראש הבעיה נפתרה אבל שלחתי את הראש לבדיקת לחץ ואז כבר החלפתי לאטם חדש

lior_b.s
28-03-10, 19:57

משה

מאיפה הביטחון הזה?..
אני לא מאמין שמישהו שעושה ראש מנוע ינסה לחסוך על אטם שעולה 50 ש"ח...
הרי כל מכונאי הכי פשוט יודע ששיפוץ ראש לא שווה כלום אם לא מחליפים את האטם הישן ואף אחד לא יחסוך את ההחלפה, אין פה חסכון בעבודה או בכסף !!!
ותתפלא אטם שלא הונח טוב בטעות או ראש שלא נסגר למומנט מתאים ולפי סדר סגירה כן יכולים לגמור אטם עוד מההנעה הראשונה..

לגבי כיוון הצתה, תאחר את ההצתה במנוע שלך אם זה אפשרי ותראה שהוא מתחמם, יש קשר ישיר בין כיוון הצתה לחום מנוע...

חג שמח

בומס הקופץ
28-03-10, 20:15
ההתחממות ברורה לי, ניצולת הדלק הגרועה ברורה לי, וגם הספק נמוך של המנוע ברור לי. מה שלא ברור לי זה איך כיוון הצתה משפיע על זה שמיכל העודפים מתמלא מהרדיאטור. היות וגם מוסכניק שאני סומך עליו כתב לי בפרטי שזאת הבעיה, אז אני לא מתווכח עם התוצאה, אני רק מנסה להבין את המנגנון. אם יש אטם טוב, ואין בעיה בבלוק מנוע או בראש מנוע, מאיפה הקומפרסיה אמורה לברוח? ולמה כיוון ההצתה אחראי על הבריחה. גם אם יש אקסטרה התחממות והברזל מתרחב האטם אמור לפתור את זה.

צביקה קרבורטור
28-03-10, 23:26
שלום רב !
בתור קורא ומסתכל מהצד, אני חייב להודות שעקבתי אחר השרשור מתחילתו ועד סופו, וההתנהלות
וההתרחשויות,העלו בי כבר מהתחלה חשדות, להתנהלות לא מקצועית, של הפעילים בהחלפת אטם הראש , אך מכיוון שלא צויין במפורש מי ביצע את העבודה, מכונאי מוסמך, או מכונאי חובב, כמו אני מניח שהוא אפי בעצמו, הנחתי, שיתכן שהעבודה בוצעה, שלא לפי כללים אלמנטרים, של ישור ומלוי ראש מנוע,החלפת אטם חדש, כוון שסתומים נכון והידוק ראש בידית מומנט לפי ההסדר ומומנט הידוק, כפי שממליץ היצרן.
תופעת מי קירור הממלאים את מיכל העבוי, היא תופעה נפוצה בעת חדירת קומפרסייה למיים.
לכן תגובתו המיידית, של איתי , מתל יצחק, שהייתה ספונטנית, הייתה אבחנה בדיעבד תגובה נכונה, למרות שהראש מנוע שופץ לפני סך הכל שבועיים, ונסע רק כ50 קילומטר בלבד. חיזק את איתי מתל יצחק, איתי מחולון, שסיפק קישור לשרשור שהוא פתח בעצמו, עם סימפטומים זהים. לאחר שאפי ציין גם שהרכב לא סוחב היטב, שמוליק רמז שיתכן וההצתה מאוחרת, מה שתתברר בדיעבד, כאבחנה נכונה.
השאלה של אפי האם האטם ראש של סוויפט זהה לסמוראי, מעוררת חשד אצלי, שאפי היה מעורב בצורה כלשהי, בתהליך שיפוץ הראש ו/או בקניית האטם, ולכן במקום לחזור למכונאי, ולהתלונן על בעיית חוסר סחיבה וחדירת מי קירור למיכל עבוי, הוא פנה לעזרת הפורום, מה שיכול להעיד, על חוסר ביטחון במקצועיות המכונאי שטיפל בראש, והעובדה שהראש מנוע פורק לשווא בפעם השנייה ולא התגלה דבר, ורק אז התברר שההצתה הייתה מאוחרת. מסבירה כנראה שהייתה כן בעייה מסויימת בהרכבת ראש המנוע, ויתכן וחגורת הטיימינג לא היתה מורכבת במקומה, מה שהשפיע על קידום ההצתה.
אני חייב לציין ששמוליק, ליאור ,ובומס הקופץ, שאלו שאלות נכונות, ועלו על כך מיד שיתכן שלא רק כוון הצתה נכון גרם לסימפטומים, שצווינו על אפי בתחילה, אלא גם הרכבת אטם ראש לקויה מלכתחילה
הרבה סימני שאלה מתחילת השרשור.
אודה לאפי אם הוא יואיל להבהיר את סימני השאלה.
בברכת חג שמח.
וזהירות בדרכים.
צביקה

afi1981
29-03-10, 13:34
שלום רב !
בתור קורא ומסתכל מהצד, אני חייב להודות שעקבתי אחר השרשור מתחילתו ועד סופו, וההתנהלות
וההתרחשויות,העלו בי כבר מהתחלה חשדות, להתנהלות לא מקצועית, של הפעילים בהחלפת אטם הראש , אך מכיוון שלא צויין במפורש מי ביצע את העבודה, מכונאי מוסמך, או מכונאי חובב, כמו אני מניח שהוא אפי בעצמו, הנחתי, שיתכן שהעבודה בוצעה, שלא לפי כללים אלמנטרים, של ישור ומלוי ראש מנוע,החלפת אטם חדש, כוון שסתומים נכון והידוק ראש בידית מומנט לפי ההסדר ומומנט הידוק, כפי שממליץ היצרן.
תופעת מי קירור הממלאים את מיכל העבוי, היא תופעה נפוצה בעת חדירת קומפרסייה למיים.
לכן תגובתו המיידית, של איתי , מתל יצחק, שהייתה ספונטנית, הייתה אבחנה בדיעבד תגובה נכונה, למרות שהראש מנוע שופץ לפני סך הכל שבועיים, ונסע רק כ50 קילומטר בלבד. חיזק את איתי מתל יצחק, איתי מחולון, שסיפק קישור לשרשור שהוא פתח בעצמו, עם סימפטומים זהים. לאחר שאפי ציין גם שהרכב לא סוחב היטב, שמוליק רמז שיתכן וההצתה מאוחרת, מה שתתברר בדיעבד, כאבחנה נכונה.
השאלה של אפי האם האטם ראש של סוויפט זהה לסמוראי, מעוררת חשד אצלי, שאפי היה מעורב בצורה כלשהי, בתהליך שיפוץ הראש ו/או בקניית האטם, ולכן במקום לחזור למכונאי, ולהתלונן על בעיית חוסר סחיבה וחדירת מי קירור למיכל עבוי, הוא פנה לעזרת הפורום, מה שיכול להעיד, על חוסר ביטחון במקצועיות המכונאי שטיפל בראש, והעובדה שהראש מנוע פורק לשווא בפעם השנייה ולא התגלה דבר, ורק אז התברר שההצתה הייתה מאוחרת. מסבירה כנראה שהייתה כן בעייה מסויימת בהרכבת ראש המנוע, ויתכן וחגורת הטיימינג לא היתה מורכבת במקומה, מה שהשפיע על קידום ההצתה.
אני חייב לציין ששמוליק, ליאור ,ובומס הקופץ, שאלו שאלות נכונות, ועלו על כך מיד שיתכן שלא רק כוון הצתה נכון גרם לסימפטומים, שצווינו על אפי בתחילה, אלא גם הרכבת אטם ראש לקויה מלכתחילה
הרבה סימני שאלה מתחילת השרשור.
אודה לאפי אם הוא יואיל להבהיר את סימני השאלה.
בברכת חג שמח.
וזהירות בדרכים.
צביקה

היי צביקה המנוע נעשה אצל מכונאי מוסמך לגבי החלפת האטם אחרי שעשינו כיוון הצתה ראינו שהאוטו עובד טוב סוחב טוב ובלי התחממות ובלי זריקת מים למיכל עיבוי הוחלט להחליף על הדרך אטם ראש כי לא ידענו מה מצבו אחרי הבעיות שהיו
לגבי האטם ראש שהוחלף לפי המראה שלו הוא היה תקין אבל אם כבר פתחנו אז החלפנו אותו על הדרך
אני חוזר ואומר שקודם כל עשינו כיוון וראינו שהכל בסדר עם האוטו ורק אז הוחלף אטם ראש

נ.ב לגבי הטיימינג לא נגענו בו מהפעם הראשונה

צביקה קרבורטור
29-03-10, 14:10
אפי שלום רב !
צר לי , אך לא ברור לי מה הקשר בין כוון הצתה, והחלפת אטם ראש בשנית!
כוון הצתה לא מחייב פרוק ראש, ואם הוא לא מחייב פרוק ראש, שהוחלף לפני כ50 קילומטר בלבד, אין צורך להחליף אטם, כלומר הדבר דומה למשל על הביצה והתרנגולת, מה קדם למה,] הביצה לתרנגולת , או התרנגולת לביצה ?
כוון הצתה מחייב הסטת מפלג, המחייב שחרור בורג חיזוק מפלג, והסטת המפלג הלכוון הרצוי, במקרה שלך לשם קידום הצתה, פירוק ראש מנוע, אינו מחייב שינוי במקום הקודם של המפלג, ולכן סימון מיקום המפלג, לפני פירוקו, יאפשר להצתה להשאר במקומה, כפי שהייתה לפני פירוק ראש המנוע, לכן אני ממשיך להציק ולנדנד לך, ולשאול מדוע פורק הראש המנוע מלכתחילה, מה הייתה תופעת הלוואי, האם לא חדירת מי קירור למיכל העודפים, ואם כן אולי לא היה צריך לפרק ראש מנוע מלכתחילה, אם הבעייה חזרה על עצמה, לאחר החלפת אטם ראש, וכוון ההצתה מחדש פתרה זאת, כך שבוודאי לא היה צורך לפרק ראש מנוע בשנית?!
בברכה
צביקה

afi1981
30-03-10, 21:23
אפי שלום רב !
צר לי , אך לא ברור לי מה הקשר בין כוון הצתה, והחלפת אטם ראש בשנית!
כוון הצתה לא מחייב פרוק ראש, ואם הוא לא מחייב פרוק ראש, שהוחלף לפני כ50 קילומטר בלבד, אין צורך להחליף אטם, כלומר הדבר דומה למשל על הביצה והתרנגולת, מה קדם למה,] הביצה לתרנגולת , או התרנגולת לביצה ?
כוון הצתה מחייב הסטת מפלג, המחייב שחרור בורג חיזוק מפלג, והסטת המפלג הלכוון הרצוי, במקרה שלך לשם קידום הצתה, פירוק ראש מנוע, אינו מחייב שינוי במקום הקודם של המפלג, ולכן סימון מיקום המפלג, לפני פירוקו, יאפשר להצתה להשאר במקומה, כפי שהייתה לפני פירוק ראש המנוע, לכן אני ממשיך להציק ולנדנד לך, ולשאול מדוע פורק הראש המנוע מלכתחילה, מה הייתה תופעת הלוואי, האם לא חדירת מי קירור למיכל העודפים, ואם כן אולי לא היה צריך לפרק ראש מנוע מלכתחילה, אם הבעייה חזרה על עצמה, לאחר החלפת אטם ראש, וכוון ההצתה מחדש פתרה זאת, כך שבוודאי לא היה צורך לפרק ראש מנוע בשנית?!
בברכה
צביקה

היי צביקה אתה צודק שלא הייתי צריך להחליף את האטם ראש בגלל הכיוון הצתה
אבל רוצה בכל זאת לבדוק את האטם אמרתי לעצמי לא יקרה כלום אם אני יבדוק אותה האטם החדש הוחלף כי נתתי לחבר את האטם שלי ואני שמתי חדשה

צביקה קרבורטור
30-03-10, 22:16
אפי שלום רב !
מיותר לציין שתשובתך לא מקובלת עלי, אך הבעייה היא לא אצלך, אלא אצלי.
מה שמסקרן אותי מה יעשה חברך, עם אטם ראש משומש שעלותו כ50 שקל?!
בברכה
צביקה

afi1981
31-03-10, 10:51
אפי שלום רב !
מיותר לציין שתשובתך לא מקובלת עלי, אך הבעייה היא לא אצלך, אלא אצלי.
מה שמסקרן אותי מה יעשה חברך, עם אטם ראש משומש שעלותו כ50 שקל?!
בברכה
צביקה

היי צביקה לחבר שלי היה חסר אטם ראש יש לו את כל האטמים
אצלנו באזור (ב"ש) לא מצאנו אטם ראש בלבד למכירה רק בחברה ובחברה רצו מעל 100 ש"ח
אז נתתי לו ואצלי שמתי חדש

-->