PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה אתם אומרים? סגירת פח או ברזנט?

sinai77
24-03-10, 00:38
אני עומד עכשיו בצומת דרכים על איך להמשיך את הסגירה שהתחלתי עד לחורף הבא. החלטתי שגם אם אני רוצה ברזנט, אני לא רוצה שהוא יהיה מונח על קשת רעועה, אז בניתי מסגרת יציבה עם גג יציב ביותר עליה (רציתי יתרונות נוספים כמו חיבור מנורות לגג וכו'). אני משתמש ברכב באופן יומיומי.

בכל מקרה, עכשיו אני נמצא במצב הזה:
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=22758&d=1269375135

עכשיו השאלה, אם להמשיך תצדדים ואת האחורה בברזנט, או לבנות סגירת פח קשיחה?

נקודות לטובת הברזנט:
- הברזנט קל יותר במשקל מאשר הפח.
- חסרון לסגירת פח - מרכז כובד גבוה יותר.
- יותר קל לפרק את הברזנט לקראת הקיץ.
- אורירי יותר בקיץ, למקרה שאני יתעצל להוריד.
- לפי דעתי האישית הברזנט יפה יותר.
- יותר קל ומהר לסיים לבנות את הסגירה.

נקודות לטובת הפח:
- לסגירת פח יתרון בטיחותי על הברזנט.
- יתרון מבחינת ונדליזם וגניבה.
- בחורף הפח אטום יותר לקור.
- בחלונות של הברזנט לא רואים משהו לעומת חלונות רגילים בסגירה קשיחה.
- אטום יותר לרעש.
- יותר טוב מבחינת סאונד ואקוסטיקה.

אין מה להתייחס למחיר, כי יש לי חומר גלם לסגירת פח, ויש לי ברזנט ומכונת תפירה, אז הוצאות נוספות לא יהיו לי, או לפחות לא משהו שאני יכול לחשוב עליו כרגע. אה כן, חלונות אני יצטרך לקנות. אבל נתעלם מזה לצורך השיקול. אז מה אתם אומרים?

ishc
24-03-10, 08:12
הייתי בסרט של ג'יפ סגור. יותר פרקטי אבל לא הקטע שלי. לדעתי תעשה "וילונות" צד ואחורה מברזנט שתוכל לגלגל או להוריד מתי שבא לך. בגדול זה נראה ככה רק שאצלי הכל ברזנט.

ofiredri
24-03-10, 11:21
למה לא שניהם ? ברזנט ופיבר בהתאם לצורך ולמזג האוויר .
בג'יפ, הייתי מתחיל בברזנט ואח"כ פוזל לכוון סגירת פיבר פריקה, לא פח.

ערן המסוקס
24-03-10, 14:29
אם הברזנט יושב טוב, אז אין בעייה של קור בחורף. הג'יפ מתחמם בריצפה, ואמורה להיות גם מערכת חימום מקורית, שמשלימה את החסר (ומפשירה גם את האדים בחלון הקדמי).

החסרון המשמעותי ביותר לברזנט, הוא רעש בנסיעה, אבל בידוד הריצפה והתקרה, ובניית ברזנט שלא מתנפנף תשפר את המצב מאוד.

אני הייתי הולך על ברזנט. הסיקס שלי הוא הרכב היחידי שלי, ואני נוסע עליו ביומיום כמעט 12 שנים, עם ברזנט.

sinai77
24-03-10, 15:18
אם הברזנט יושב טוב, אז אין בעייה של קור בחורף. הג'יפ מתחמם בריצפה, ואמורה להיות גם מערכת חימום מקורית, שמשלימה את החסר (ומפשירה גם את האדים בחלון הקדמי).

החסרון המשמעותי ביותר לברזנט, הוא רעש בנסיעה, אבל בידוד הריצפה והתקרה, ובניית ברזנט שלא מתנפנף תשפר את המצב מאוד.

אני הייתי הולך על ברזנט. הסיקס שלי הוא הרכב היחידי שלי, ואני נוסע עליו ביומיום כמעט 12 שנים, עם ברזנט.

אם אני ימשיך בברזנט אז הוא יהיה מושלם. מהודק כמו בחלק העליון שכבר קיים, ממנו לא יוצא שום רעש והוא לא מתנפנף לו ברוח. כמובן שהוא תפוס על משטח אלומיניום אז אולי זה לא חוכמה, אבל בכל זאת שאר הברזנט יהיה מהודק כמו שצריך. אז אם מניחים שהברזנט יהיה טוב ומתוח, אתה אומר שזה נוח ומספיק. חוץ מהרעש, שפחות חמור מהרעש כאשר האוטו פתוח ואפילו זה לא מפריע לי כל כך.

כלומר עניין הקור והרוח נסגר לטובת הברזנט, עניין הרעש אישית לא מפריע לי כשאני חושב על זה, לא כשהאוטו פתוח, אז בטח לא בברזנט. אותו דבר לגבי הסאונד, שמספק אותי כשהאוטו פתוח לגמרי, אז יספק גם עם הברזנט. כלומר העניינים היחידים שנשארו פתוחים הם החסרון של הברזנט בענייני גניבה וונדליזם, ועניין החלונות שלא רואים דרכם הכי ברור.

אני נוטה לטובת הברזנט בינתיים, אני רק צריך למצוא פתרון לחלונות שרואים דרכם טוב, אולי ממש מתוחים, וכמובן חומר חדש ולא משומש.

ערן המסוקס
24-03-10, 18:07
עם חומר חדש של חלון לברזנט מחומר המצוי במתפרות רואים בלי שום בעייה לפחות שנה שנתיים עד שזה מתחיל להיות דהוי יותר, ואז אפשר להחליף את החלונות.

לגבי ונדליזם, אם יש כלים, אז עושים ארגז כלים ננעל, ודלתות ננעלות זה דבר עדיף.

כל השנים שהג'יפ אצלי, כמעט ולא נגעו לי בדברים בג'יפ. הג'יפ שלי תמיד עמוס.

יש לשמור על הדברים הנוצצים והחדשים בקופסה ננעלת או במחסן, ואת שאר החלקים הפחות נוצצים ונקיים אפשר להשאיר בג'יפ. הגנבים לא חושקים בהם בדרך כלל.

סיפור משעשע היה לי, שנגנבו לי מהג'יפ מספר פריטים, כמו ממיר מתח וקומפרסור חדשים, וגם ארגז חלפים גדול שהיה לי מאחור, ועוד כמה שטויות. לאחר יומיים גיליתי שמישהו הניח את ארגז החלפים ליד החנייה של הג'יפ.. משעשע. גנב נחמד? הייתי שובר לו רק את הידיים וחס לו על הרגליים.

עידו לוריה
24-03-10, 18:45
ברשיונות הג'יפ עם גג קשיח או ברזנט ?
בקיצור זה גם שיקול שכדי לקחת בחשבון כי בטסט הבא לא תעבור עם תשנה ממה שכתוב ברשיונות ואז צריך שינוי ברשיונות וכל המשתמע מכך.
עידו

sinai77
24-03-10, 18:47
ברשיונות הג'יפ עם גג קשיח או ברזנט ?
בקיצור זה גם שיקול שכדי לקחת בחשבון כי בטסט הבא לא תעבור עם תשנה ממה שכתוב ברשיונות ואז צריך שינוי ברשיונות וכל המשתמע מכך.
עידו

הג'יפ רשום כפתוח. איך הולכת הפרוצדורה של לשנות ל"סגור"? במה זה כרוך? בהחלט גם שיקול.

מזגנים
24-03-10, 18:50
ברזנט

sinai77
24-03-10, 22:03
טוב, הוחלט ברזנט. תודה על חוות הדעת :)
תמונות לא בקרוב, יש זמן עד החורף הבא.

zowowb
21-06-10, 23:36
לשם שעשוע ,
רעיון,
תבנה מסגרת ,שלמה שנשלפת ,