PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה במסלול + שיערוך זמנים, אזור ים המלח

sgill
25-03-10, 14:23
שלום,

מספר שאלות בבקשה:

1. כמה זמן לוקח המסלול מאלמוג לדרגות? (משפחות באיזי + צהרים)
2. לאחר שעולים את מעלה יאיר, איזו דרך הכי מעניינת / עבירות עד בינוני+ / יפה, כדי להגיע לגבי פרס. כמה זמן תיקח הדרך המוצעת?

תודה

zerez
25-03-10, 14:58
שלום,

מספר שאלות בבקשה:

1. כמה זמן לוקח המסלול מאלמוג לדרגות? (משפחות באיזי + צהרים)
2. לאחר שעולים את מעלה יאיר, איזו דרך הכי מעניינת / עבירות עד בינוני+ / יפה, כדי להגיע לגבי פרס. כמה זמן תיקח הדרך המוצעת?

תודה

המסלול מאלמוג למצוקי דרגות (נחל אוג) הוא 35 ק"מ של מסלול די טוב, אפשר לעבור אותו ב 3 שעות של נסיעה רצופה ואפילו פחות. תוסיף לזה את זמן ארוחת הצהריים ועצירות , לטעמי ובדרך שאני אוהב לטייל זה מסלול ל 5-6 שעות של טיול איטי ומהנה.

sgill
25-03-10, 16:58
תודה,

אשמח לעזרה גם עם השאלה השניה...

moisofnik
25-03-10, 19:46
מראש מעלה יאיר שמאלה בכחול ואח"כ בשחור דרך צוק תמרור לכביש 31. משם שתי אפשרויות:
א. רד לכיוון צומת זוהר וקצת לפני כנס לפרצים וסדום. סע לתצפית מהר סדום ואחר כך עלה במעלה עזגד בסמש שחור עד בקעת צבאים, שם שמאלה לכחול לגבי פרס.
ב. רד לכיוון צומת זוהר ולאחר כק"מ וחצי כנס ימינה לנחל חימר - מסלול יפה באדום שהופך לכחול. קצת לפני כביש 258 רד דרומה לסמש הירוק ועלה בהר קומות (בינוני, אולי בינוני +) בסמש אדום עד לחבירה עם השחור שמגיע ממעלה עזגד - המשך כמו קודם.

משך הזמן תלוי במספר כלים ובנהגים. בהערכה גסה ובהנחה שהמסלולים לא נפגעו מהשטפונות (לא הייתי מאז) - 4-6 שעות בכל אחת מהאפשרויות. הקושי העיקרי יכול להיות הר קומות (תלוי ברכב ובנהג) - אם ממהר יכול לעשות בשעתיים את חימר עד כביש 258 ולצאת לכביש ולרדת לצומת צפית ואז שמאלה במצד תמר לכניסה למסלול גבי פרס, שהוא כשעתיים נהיגה נטו. אם ממש ממהר - יכול להיכנס ישר לגבי פרס מהצד השני - חצי שעה לגבים.

אם יש איזה שינוי או טעות - אנא תקנו אותי.

תהנה.

sgill
25-03-10, 22:15
תודה MOIS,

-->