PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לפני תחילת פרויקט

neo17
30-03-10, 23:53
אז ככה, אני וחבר שלי (בני 17 לפני גיוס), רוצים לקנות איזה ג'יפ ישן ומצ'וקמק, על מנת לשפץ אותו ולהסיע אותו לפני שאנחנו מתמסרים למדינה.
רציתי לדעת אם מישהו יודע איפה אפשר לקנות מכונה כזאת, במסגרת תקציב זעיר ככל שניתן לדמין, ולהביא אותה לידי נסיעה.
טיפים, רעיונות שפכו פה הכל.
עוד דבר, בהנחה ושיפצנו אותו, כמה חוקי זה? ז"א אפשר לסוע איתו על הכביש ישר, או שהוא צרריך לעבור מבחנים וטסטים למיניהם, אם כן איזה איפה וכמה זה יעלה לנו?

איתי ס
31-03-10, 00:54
מספר הקסם הוא 20 אלף. אבל הוא לא מדויק ולא כולל כמה אלפיות ליישור קו, טסטים ביטוחים ושאר ירקות. אם תוותרו על החוקיות לכביש זה יחסוך לכם כמה ירוקים.

neo17
31-03-10, 01:11
התוכניות היא לשחק טיפה במכניקה של הכלי, להנות מהתיקון, ואז להריץ אותו בחולות בתור פרס על עבודה קשה (אם נצליח לסדר אותו כמובן), אם צריך לוותר על ההרצה, זה גם לא נורא.
20 אלף אתה אומר? גם על הדבר הכי מצ'וקמק? כפי שציינתי אני לא צריך אחד נוסע, אני צריך אחד שאפשר להביא למצב נסיעה.

גיא
31-03-10, 11:15
תשמע ... אני אספר לך סיפור קטן.

פעם, לפני המון שנים. קניתי NSU1000 ללא טסט בסכום מופקע של 750 שקלים ( לא חדשים )

מנוע אחורי מקורר אויר.

דיסק 9" עזר להוריד את כל הפח מהאוטו, בניה ריתוכית קטנה - תושבת למיכל הדלק שבמקור ישב בתא המטען מקדימה.
עוד איזה קשת התהפכות וקומבינה להחזיק את ההגה במקום, כי גם קיר האש הלך .. גלגלי "בלון" מאחורה והגלגלים המקוריים מקדימה, לא היה שום יכולת סיבוב כי לרכב לא היה שום משקל מקדימה ... האוטו היה ממשיך ישר גם כשההגה היה מסובב מקסימום לאיזה צד ..

ללא דיחוי .. ה"רכב" הגיע לשדות ושם הפליא לענג בנסיעת שטח מסוכנת להפליא ללא חגורות בטיחות וללא קסדה וללא אחריות מינימלית ( היינו ילדים וזה היה מזמן .. אני וסימון ... ) הסוף הגיע כשהגיר הלך לעולמו.

וזה היה *כיף* !! לא נורמאלי :)

לא שאני ממליץ על פשעים כאלו ו/או על מעשים חסרי אחריות נוראיים כאלו, ( אני לא צוחק - במבט לאחור .. היה לי הרבה יותר מזל משכל ) - אבל למטרת העונג שבציפורניים מלוכלכות בגריז .. זה אמור להספיק.

נ.ב. - יש לי עוד את הרשיונות של הרכב למזכרת :)

neo17
31-03-10, 15:42
אז יש רעיונות עם אילו דגמים אנחנו יכולים להתחיל?

MMR
31-03-10, 21:38
הזכרת לי נשכחות....

דומה לסיפור של גיא - קניתי חיפושית 1300 ללא טסט מחבר קיבוצניק במחיר "מופקע" של 500 ש"ח כולל מיכל דלק מלא. כמה ברגים פורקו בריצפת החיפושית, והמרכב נשלף בשלמותו ע"י מזלג.
אחרי שיפצור קל להגה (כי אין קיר אש שיחזיק), לא התאפקתי ויצאתי בטיפשותי ללא קשתות להשתולל בנסיעה מהירה, עד שקפל קרקע הפתיע אותי ומצאתי עצמי משייט באוויר כמה שניות (זה הרגיש ארוך בהרבה....) ונוחת, למזלי, על 4 גלגלים- בנחיתה הגיר התפוצץ והרס גם את הקלאצ' + עוד כל מיני חלקים שעפו שם...

במחשבה שניה אולי הסיפור מתאים לשרשור האידיוטים של עירא...

למה אני מספר את זה? כדי שלא תעשו שטויות!
יש מספיק מידע כאן בפורום ואפשר תמיד להתייעץ כאן איך לעבוד נכון ובצורה חכמה ובטיחותית.

בהצלחה

גיא
01-04-10, 10:39
אז יש רעיונות עם אילו דגמים אנחנו יכולים להתחיל?

הגרוטאה הכי זולה שתוכל למצוא.

-->