PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיה סורנטו - שוקל לקנות

yoramw
31-03-10, 11:00
אני מחפש לקנות רכב משפחה שני לנסיעות קצרות יומיות בכביש + 1-2 טיולי שטח יומיים בחודש בתקציב של עד 80K
אנחנו 2+2 ואני מחפש רכב 5 מקומות. אני לא רוצה לקחת רכב שיעמיס אלינו הוצאות החזקה כבדות.
הרעיון בשטח הוא להתחיל ברמת עבירות קלה ולעלות לאחר ניסיון.

חשבתי על קיה סורנטו. מה דעתכם על הבחירה? ברור לי שטיולים ברמה בינונית-קשה ידרשו שיפורים- הגבהות+מיגונים במינימום.
שמעתי שהרכב נמכר מתחת למחירון, האם זה נכון?
האם יש לחברים המלצות על מוסך לבדיקה ואחר כך לטיפול שוטף ברכב, רצוי ברעננה ואזור השרון?

בתודה רבה,
יורם

מוטי וייס
12-04-10, 09:37
שלום למומחים,
גם אני מבקש להכנס לתחום. הסורנטו נראה לי טוב לכביש ומספיק טוב לשטח.
מה דעתכם ?
שאלה נוספת - אני מתעניין בדגמים החל משנת 2004 ועד שנת 2008. האם יש הבדלים מהותיים, פרט לקוסמטיים, ביניהם ?
תודה מראש לעונים,
מוטי

IlanHadar
12-04-10, 18:13
בין החלופות הזולות יחסית להיכנס לעולם השטח הסורנטו הוא אחת האלטרנטיבות הראויות.

הרכב בצורתו המקורית נמוך מדי מדי ולא ממוגן, כניסה לשטח עם כזה תגרום נזקים. לפני כניסה לשטח לטיולים מעבר לשבילים מיגון חובה והגבהה מאוד רצויה, יש מאמר שכתבתי כאן באתר על הגבהה.

השינויים בדגמים:
עד 2005 תיבת הילוכים 4 הילוכים ללא טיפטרוניק.
מ 2005 תיבת הילוכים 5 הילוכים עם טיפטרוניק.
שנת 2008 (?) שינוי דגם, עיצוב מעודכן ומנוע מחודש עם 170 כ"ס במקום 140. בגלל מדיניות תמחיר מפגרת של היבואן יש מעט מאוד כאלה. בדגם החדש יש גם בקרת משיכה, אבל אני לא יודע איך היא בשטח.

לרכב LSD מאחורה, עובד אבל לא שקול לנעילה אמיתית.

רכב מוגבה וממוגן יעשה 99% מכל מסלולי השטח הקיימים בארץ, אין עוד מקום שלא עברתי איתו (נכון לפעמים במשיכה קלה של חברים :p ).

בכל מקרה לרכב עד 2008 אין בקרת משיכה, כך שבמקומות שרכבים יקרים ממנו עם נעילות מכניות או אלקטרוניות יעברו, הוא יתקשה (קורה לי מדי פעם בשטח).

רכב אמין ביותר, אחרי מחלות הילדות שהיו לרכב שרובן טופלו באחריות, חמסה חמסה, הוא לא רואה מוסך.

סולל הדרך
14-04-10, 15:08
המתחרים הישירים שלו יונדאי טראקן וסאנגיונג רקסטון (2.7) יעשו את אותה העבודה.
יש להם יתרון של 7 מקומות ולאחרון ברשימה גם עלויות ביטוח נמוכות יותר.

mi88
14-04-10, 23:47
אילן שלום, מה הצריכת דלק שלו

משה

IlanHadar
15-04-10, 08:22
צריכת דלק:
עירוני 9 ק"מ לליטר.
בין עירוני מינימום 12 לליטר.

מוטי וייס
15-04-10, 14:40

הרכב בצורתו המקורית נמוך מדי מדי ולא ממוגן, כניסה לשטח עם כזה תגרום נזקים. לפני כניסה לשטח לטיולים מעבר לשבילים מיגון חובה והגבהה מאוד רצויה, יש מאמר שכתבתי כאן באתר על הגבהה.

השינויים בדגמים:
שנת 2008 (?) שינוי דגם, עיצוב מעודכן ומנוע מחודש עם 170 כ"ס במקום 140. בגלל מדיניות תמחיר מפגרת של היבואן יש מעט מאוד כאלה. בדגם החדש יש גם בקרת משיכה, אבל אני לא יודע איך היא בשטח.

רכב מוגבה וממוגן יעשה 99% מכל מסלולי השטח הקיימים בארץ, אין עוד מקום שלא עברתי איתו (נכון לפעמים במשיכה קלה של חברים :p ).

בכל מקרה לרכב עד 2008 אין בקרת משיכה, כך שבמקומות שרכבים יקרים ממנו עם נעילות מכניות או אלקטרוניות יעברו, הוא יתקשה (קורה לי מדי פעם בשטח).

רכב אמין ביותר, אחרי מחלות הילדות שהיו לרכב שרובן טופלו באחריות, חמסה חמסה, הוא לא רואה מוסך.

שלום אילן ותודה על תגובתך המעודדת.
אני הולך היום לראות סורנטו פרימיום 2008 יפהפיה, עם בקרת משיכה, שעדיין איני יודע בקרה זו מה עושה. הרכב ממוגן "פרו". הבנתי שזה ללא הגבהות.
אם תהיינה בשורות אעדכן ואשמח, כמובן, ללמוד הלאה.
מוטי

מוטי וייס
15-04-10, 14:48

השינויים בדגמים:

שלום אילן ותודה על תגובתך המעודדת.
אני הולך היום לראות סורנטו פרימיום 2008 יפהפיה, עם בקרת משיכה, שעדיין איני יודע בקרה זו מה עושה. הרכב ממוגן "פרו". הבנתי שזה ללא הגבהות.
אם תהיינה בשורות אעדכן ואשמח, כמובן, ללמוד הלאה.
מוטי

or_t
09-11-14, 22:31
מנצל שרשור: אני גם מעוניין לקנות סורנטו כנראה 2004. הרכב יעשה כנראה 10k בשנה וטיולים פעם בחודש חודשיים עם משפחה של 4 נפשות. חשובה יכולת הכביש אבל רמת העבירות של הטיולים שלנו הולכת ומחמירה (יחסית) ויש לי חבר עם גאלופר ארוך שפשוט אסור שיצליח לעלות משהו שאנחנו לא[emoji1] כנראה נגיע לטיולים נוסח נקרות עשוש ורדית וכאלה - לא יהיו טיולי עבירות נטו.
הסורנטו נראה לי בחירה מושלמת אחרי הגבהה ומיגון ויש לי שתי שאלות לגביו:
1. האם העבירות שלו מספיקה למה שתואר?
2. צויין שב 2005 הרכב קיבל טיפטרוניק 5 הילוכים: האם זה משמעותי בצריכת הדלק/אמינות? האם שווה לחרוג מהתקציב בשביל להגיע לשנתון הנ"ל?

תודה מראש על העזרה

-->