PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרוייקט הגה אלקטרו הידראולי ל ZX (התייעצות)

BackDoorMan
31-03-10, 15:10
אני צריך תגבור להגה (ב- ZX רפלקס אין ),חוץ מנושא החנייה עם צמיגי 185, אני לא מצליח לסובב את ההגה בפניות חדות
בקצב הנדרש, יחס ההעברה הארוך מידיי ומאט את קצב הנהיגה בסיבובים חדים.

הגה הידראולי רגיל יגזול כח רב מידי מהמנוע וההתאמה של חגורות וגלגלות מסובכת ויקרה מידיי,
הגה חשמלי מגעיל אותי ויקר מידיי, נשאר הגה אלקטרו-הידראולי.

האופציה להשתמש בהגה של 106 נדחתה, העומסים על האוטו הקל והקטן שונים להערכתי מאלו שב- ZX .
חשבתי לבנות מערכת ממשאבה חשמלית של פוקוס דור1 ומסרק ובוכנות מוולקן ZX , השאלה איך לתפור את הכל?
מה צריך בשביל פיקוד ובקרה על המשאבה ?

גיא
31-03-10, 16:21
דוגרי ..

בתור אחד שמכיר את התקלות של הגה כוח בפג'ו סיטרואן הכרות אינטימית ..

אני לא מתלהב שדבר כזה יסע על אותו הכביש שאני נוסע בו.

גם ככה המערכות האלו במקור מפחידות .... אז קומבינה ?
ועוד לנסיעה ספורטיבית מאוד ? ...

מפחיד אותי.

BackDoorMan
31-03-10, 16:43
איזה תקלות ?
מקסימום ההגה כוח חוזר להיות ללא תגבור , ויהיה כבד יותר כמו במצב הנוכחי .
וכמו שקרה לי לפני 6 שנים כשהמנוע התפוצץ באמצע נסיעה, הגה כבד וברקסים ללא תגבור , האטתי וגלשתי לשוליים.
זו מערכת FAIL SAFE פשוטה . הבוכנות זה מנגנון טיפש שמקבל לחץ נוזל בלי חשיבות למוצא.
המשאבה החשמלית שבפוקוס קיימת בעשרות אלפי מכוניות בארץ והוכיחה את עצמה.
החלק של הבקרה לא מוכר לי , אני מניח שיש איזה ריליי ומעגל אלקטרוני כלשהו שאפרק ביחד עם המשאבה .

הבלמים באוטו המקוריים צריכים להפחיד אותך יותר ממה שהרכבתי עכשיו, יכולת העצירה של הרכב השתדרגה פלאים
האחרים בכביש יותר בטוחים מקודם.

גיא
31-03-10, 17:22
למשל תקלה שוסת לחץ ניתקע בבוכנה של ההגה כוח ואין הגה באמצע סיבוב באמצע העיר.

סיפור אמיתי, לא אגדה אורבנית.
הנהגת הלתה על הכיכר במזל ולא על המדרכה ששם חיכו כמה תלמידים לחצות את הכביש.

לא הגה קשה ... הגה תקוע.

ועוד כמה סיפורי מעניינים.

BackDoorMan
31-03-10, 17:30
הווסת ייחודי להגה אלקטרו הידראולי ?

כי עם ההידראולי לא היו ולא שמעתי על בעיות מיוחדות.

גיא
31-03-10, 17:51
אני לא יודע אני יכול לבדוק לך.

lishay7
31-03-10, 17:55
בדקת אם מערכת היגוי של סיטרואן סקסו יכולה להתאים כי גם שם יש שימוש במשאבה חשמלית,
יכול להית שבגלל ששני הרכבים הם סיטרואן אז יש סיכוי שהכל יישב בול ואם לא אז אולי ידרשו שינויים קלים בתושבות וכו'

גיא
31-03-10, 18:04
בדקתי, לרוב לא ניתן להחליף חלקים בין מערכת חשמלית ומכנית.

BackDoorMan
31-03-10, 19:11
בדקת אם מערכת היגוי של סיטרואן סקסו יכולה להתאים כי גם שם יש שימוש במשאבה חשמלית,
יכול להית שבגלל ששני הרכבים הם סיטרואן אז יש סיכוי שהכל יישב בול ואם לא אז אולי ידרשו שינויים קלים בתושבות וכו'

הסקסו קטנה ואני מעריך שהעומס על מערכת ההיגויי יהיה גדול יותר ב ZX, המשאבה של הפוקוס מתאימה יותר מבחינת המימדים והעומסים.

בדקתי, לרוב לא ניתן להחליף חלקים בין מערכת חשמלית ומכנית.

בוכנה במערכת היגויי צריכה לקבל בכניסה בסה"כ נוזל בלחץ נתון , זה לא מענין אותה אם הנוזל נדחף ע"י משאבה חשמלית או מכנית מונעת חגורות, איזה חלקים צריך להחליף ?
הצינור שיוביל את הנוזל יגיע ממשאבה חשמלית במקום מכנית , מה עוד יש ?

גיא
31-03-10, 19:16
במערכת מכנית השסתומים על המשאבה ובמערכת אלקטו-הידראולית חלק מהם על המשאבה וחלק על הצנרת.

מוסר המידע, בעל מוסך רשת פג'ו סיטרואן.

BackDoorMan
31-03-10, 22:11
או.קיי, אבל
א) יכול להיות שבעל המוסך התכוון למערכת האלקטרו הידראולית ב PSA , וזו שבפורד שונה לטובה.
ב) גם אם נניח שחלק מהשסתומים נמצאים על הצנרת גם בפוקוס , יש מצב לפרק את הצנרת עם השסתומים ולחבר אותה לבוכנת ההגה ?
אני לא יודע איך זה נראה אז אני רק יכול לנחש .

מדובר בצנרת גמישה או קשיחה ?

BackDoorMan
08-04-10, 17:08
טוב, דיברתי אתמול עם בעלי סדנה באנגליה למנועים ופרוייקטים מיוחדים לפיז'ו ,
הבחור פיתח קיט מגדש-על לפיז'ו 306GTI החל מ 260 כ"ס ןעד 445 כ"ס עם מיפוי ה ECU המקורי בלבד.
כשהצעתי לו לפתח קיט שיותאם לארצות חמות ללא ויתור על המזגן הוא טען שיש גם אופציה כזו ,
ע"י שימוש במשאבת הגה חשמלית של ה פיז'ו 106 וחיבורה להגה , בקיצור לטענתו המשאבה הזו מספיקה.

-->